Boratův navázaný telefilm

• USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (více)

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

murkl

První Borat je prostě komediální Mt. Everest, který nejde překonat. Největší rozdíl mezi verzí z roku 2006 a 2020 je, že tu Borat v novější verzi skoro vůbec není, protože tráví půlku s parukou na hlavě. Měl jsem pocit, jako kdybych se díval na díl Who is America. Mladý Borat měl spoustu rozdílných setkání se všema a každá interakce byla jiná a hlášky z toho používám, bez většího úspěchu, do dneška. A funguje to podle mě, protože lidé v roce 2006 reagovali na kazašského novináře, ne na kazašského novináře, který má na sobě kostým a dělá ze sebe amerického burana. Současný Sacha Baron Cohen už se nesnaží dělat srandu ze všech, ale jenom z ultra pravicových bláznů. To se mu povedlo na jedničku v Who is America. Borat a americká politika jsou podle mě 2 ingredience, které by se neměly míchat. Výsledkem je film, po kterém se člověk cítí hůř. ()

adamix

Takže už to dostihlo aj Borata... Áno, hovorím o zbytočnom pokračovaní, ktoré si nikto nežiadal, pretože by každý vedel, ako to dopadne. Presne takto... Máme sa smiať, pretože film nás núti sa smiať. To v prípade prvého BORATA nehrozilo. Tam bol humor úprimný a karikaturistický zároveň, nevnímali ste ho ako silenú potrebu vyjadriť svoju hlúposť k danému problému a reakcie ľudí, ktorí nevedeli, o čo sa jedná a ktorí boli SKUTOČNE šokovaní, boli reálne. Sem-tam sa tu niečo nájde, čo pozdvihne úsmev na perách, ale aj to by sa dalo vypočítať na jednej ruke, kde chýba pár prstov (ktoré zožrala zubatá vagína ;). Mám ale pocit, že problém je v tom, že sa to chce tváriť ako niečo viac. Vloženie toho deja s cieľom splniť úlohu, ktorej nesplnenie sa trestá smrťou a rodinnej linky, ktorá nie je moc po chuti, bola podobná chyba, ako keď do pokračovania PREPADOVKY (čo je indonézsky akčný vrchol) vložili dej, ktorý nech ste sa snažili akokoľvek vstrebať, nepasoval. Mladučká Tutar je zlatunká, ale dostala viacej priestoru, ako bolo potreba, a to je možno tiež jedna z vád celého filmu. Sacha už tiež stráca auru. Ale to je dnes už vo filmovom priemysle bežné, že kto chce mať úspešný comeback, len pose*ie to tak, že jeho film skončí na dne odpadového koša plného zbytočných sequelov. Môj Borat bude vždy ten originálny z roku 2006, tam to malo skončiť. Za mňa 40%. Čo mi to, preboha, spravili s Azamatom??! ()

SAINTS

Jednym z najväčšich pôžitkov sledovanie pokračovania filmu o Boratovi je to ako sa normalni ludia zachiteni v bizarnej situacii pokušaju vymanit z trapnych situacii.Pokračovanie možne tak trochu vnimat ako propagandu pro-Bidenovej kampane.Neočakavam,že Republikani budu tento film milovat.Sasha Baron Cohen ich nešetri.Do filmu,velmi dobre zapadla aj Boratova dcera Maria Bakalova je prijemnym spestrenim tohto filmu. ()

Pete

Totálně vyvařené. Druhý Borat je jak poslepovaný z vystřižených scén, které by byly pro jedničku příliš trapné, nudné, nebo prostě jen málo vtipné. Pouze u několika málo scén probleskuje Cohenovo mistrovství situačního humoru, ale tenhle chlapík přišel podruhé asi už příliš pozdě. ()

Mr.Ward

Z Borata sem nebyl nikdy nějak odvařenej 🤷‍♂️ V roce 2006 mi to prostě nějak nic neřeklo.. Dvojku sem si ale pustit chtěl, přece jen, 2020 je jiná doba, a trochu úchylnýho humoru ještě nikoho nezabilo... No ale tohle... TO BYLO TAK STRAŠNĚ NEKOREKTNÍ! 😂 Jsem se normálně styděl za něho, fakt 😅 No vzhledem k aktuální situaci, paráda. První polovina je neskutečnej nával vtipu a smíchu, v druhé půlce už se to snaží tvořit nějaký hlubší příběh, a tam to drhne. Do děje zasáhne i covid a závěrečný twist, který je tak šokující, že by mě ani ve snu nenapadl 😂😂 ()

AndyMars

Mne to asi až veľmi pripomínalo Who is America?, takže som mala pocit, akoby to bolo to isté len s príbehom a vo filmovom spracovaní. A ako už niektorí napísali, nejako už tento humor dnes nefunguje. Napriek tomu to boli stále situácie, v ktorých by sa asi nikto nechcel ocitnúť. A na reakciách hercov bolo až veľmi vidieť, že sú to herci, pretože tak by ani Američania nereagovali. Ale záverečná konšpirácia a maskini super. ()

Mire

Politicky hrubo nekorektný a sprostý humor, ale mňa Cohen dokázal opäť slušne pobaviť, i keď scéna s menzesovým tancom tam fakt nemusela byť. A dobre, že to šlo rovno na VOD, lebo neviem si predstaviť tú uhladenú kinoverziu, ktorá by bola rovnako zábavná. ()

mrclTV

Bál som sa, že o 14 rokov neskôr (ach, ten čas ale letí) vznikne už viac umiernenený a slabý Borat, ale nie, Sasha Baron Cohen vie stále tláčiť na pílu a robiť výsmevné, politicky nekorektné vtipy. Ale na tomto filme mi bohužiaľ vadí zopár vecí - už to nie je taký všeobecný roast Ameriky, ale veľmi sa to tlačí jedným smerom, a to do politiky (vydanie tesne pred voľbami je len špička ľadovca). Taktiež na filme väčšinou vidieť, že to je hraný film, v jednotke ste občas hádali, že či skutočne nejde len o skrytú kameru a reálne reakcie bežných ľudí, toto čaro to už takmer nie je. Je to všetko hrané a dohodnuté a navyše veľká časť vtipov bude mat veľmi krátke trvanie účinnosti a rýchlo zastarajú. Prvy Borat bol oveľa trvácnejšie dielko. ()

johnny01

Je to celkově slabší, politický nádech tomu moc nesedí. Ve filmu se nacházejí pomalejší místa, dcera nehraje tak dobře jako Borat. Vyznívá to snad až příliš mainstreamově. I zápletka není tak dobrá a závěrečné odhalení mohlo být zpracováno lépe. ()

Sarakin

Sacha Baron Cohena mam rád a prvého Borata považujem za jedno z najoriginálnejších a celkom vtipných filmov. Druhý diel je však jeden veľký omyl, kde trápne a/alebo nechutné scény striedajú vyslovene nevtipné scény. Nezachraňuje to ani jeho "dcéra", ktorá aj keď filmu neubližuje, ani mu veľmi nepomáha. Pre mna určite veľké sklamanie, celý film pôsobí neautenticky a kŕčovito; snáď ďalší Cohenov film nebude o Boratovi a vráti sa späť k originalite. ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

13.03.2021

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)