Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

venison

Jarchovský/Hřebejk dokážou vždycky pošlapat vážná témata a natočit film až do kýčovitého odéru.. Přesně tak se mi zdála 1. polovina filmu.. Druhá polovina filmu mě dostala svojí hloubkou.. Kamera byla naprosto famózní, výběr herců se také moc povedl (pochvaluji si zejména Ondru Vetchého, který poslední dobou ve filmech moc nehraje – věčná škoda). Jak už mě Aňa Geislerová jakkoliv štve (vypadne na mě z každého kloudného českého filmu), tak tato role jí byla souzená, její zatím životní role! Takže závěr – kluci bylo to lepší jen tak dál.. :-D ()

mickyreed

Fakt neskutečný, jak Jarchovký píše a jak to pak Hřebejk točí. Jejich spoluprácí vznikají fakt nejvetší klenoty české kinematografie, které se mohou rovnat s celosvětovou tvorbou filmů žánru drama. Doplněno skvělými herci, v tomto případě bezchybný Vetchý a Geislerová. Film nemá slabý článek. Silné téma. Skvělé herecké výkony. Úžasný scénář. ()

lennyd

Život rehabilitologa Tomáše (Ondřej Vetchý) se ze dne na den zhroutí, kdy je obviněn mladičkou dívkou ze zneužívání. Výslechy sice nakonec ukáží, že si zamilovaná dívka všechno vymyslela, a Tomáš je osvobozen, ale změny, které toto obvinění nastartovalo již nelze zastavit... První půlhodinku jsem těžce rozplétal vztahy, které mezi sebou jednotlivé postavy mají, kdo je čí bratr/sestra/babička/současný manžel/bývalý manžel. Jakmile jsem se do toho dostal, vše začalo dávat docela smysl, a nakonec musím říct, že se mi film docela i líbil - i když je to typická Hřebejkovina (= milostné troj a více úhelníky jsou základem). Na druhé straně je ale ve filmu spousta scén, které se opravdu povedly např. výslech mladé Olinky či rozhovor Láďy se svojí bejvalkou. K hereckým výkonům nelze mít jednou připomínky - až jsme si se ženou říkali, jak dlouhou cestu ušel Ondřej Vetchý od klučiny z Čerty nejsou žerty, stejně tak výborný Hynek Čermák či Anna Linhartová.. ()

geklon

Nedýchám. Excelentní drama. Oba autoři v nezvyklých polohách. Mrazivé herecké výkony a halucinační závěr je sadisticky likvidační. Bravo pánové. ()

Mytologie

Konečně český film s velkým F. Žádná retro komedie, ale nevšední příběh, krimi. Nadchlo mě rozpoznávání složitých vztahů lékařský rodiny, nenaplněný tužby, dramatická kamera, zajímavý exteriéry, hudba mi tam seděla, vrcholné výkony herců (zvláště Hynek Čermák, Anna Linhartová a Anna Geislerová), napětí, smutek, jeden humorný moment (děti zdravící na schodišti) a překvapivý závěr. Na každýho jednou dojde, ale úder může přijít z úplně jiný strany než ste čekali. Klidně i od klauna. ()

Compadre

Hřebejkovi zase po letech přicházím na chuť...Nevinnost je velice povedené drama, ani bych nepoznal, že je od Hřebejka. Nikde žádnej Dušek, Polívka...i celej tenhle typ filmu je pro Hřebejka netypickej. Jarchovský zas jednou zaexceloval. Kriminální drama na dosti ožehavé téma narafičené mezi skupinu lidí, které ho dělá ještě zajímavějším :) vztahy mezi hlavními postavami prichází značným a překvapivým vývojem a film během stopáže sympatický graduje a dostává zajímavou atmosféru. Fakt jsem spokojen. Příště to třeba bude ještě lepší. Začínám Hřebejkovi věřit :) ()

Timak

Na české poměry celkem nevídaný počin. A na Hřebejkovi snad tuplem. Film ve mně zanechal velkou stopu a hodně jsem přemýšlel ... vlastně ani teď pořádně nevím, co napsat ... ()

yeniczek

Hřebejkovi vážnější nota sakra sluší. Technická kvalita patří u nás k tomu nejlepšímu a vybrané téma může kdekoho hodně zaskočit a ždímat emoce. Jenže na konci se film začne zaobírat úplně něčím jiným a můj zájem byl rázem úplně pryč.. 6/10 ()

zdenny

Práce Jana Hřebejka dodává filmu kvalitu, i když se jedná "jen" o příběh jako vystřižený z cyklu "Soukromé pasti". Ať už je průběh a závěr filmu jakýkoliv, stěžejní je nařknutí lékaře nezletilou pacientkou ze znásilnění. Přičteme-li k tomu manželský trojúhelník a další nedořešené vztahy, máme zaděláno na zajímavý film. Ondru Vetchého mám moc rád, přičemž ostatní herci podávají také velice dobré výkony. Ty navíc v jednotlivých scénách jsou velice profesionální a autentické. Přestože má film nespornou kvalitu, dávám mu tři hvězdy stejně jako "Soukromým pastem", protože ten příběh je přesně takový, i když s lépe hrajícími herci. ()

Mishqo

veľmi zaujímavý film s dobrými hereckými výkonmi ale v istých okamihoch sa mi zdalo že sa nám ten film snaží povedať viacej vecí no zbytočne sa tým len zamotáva a komplikuje...a hudba bola dobre vybraná...a tej malej pizde sopľavej by som zakrútil krkom ()

hroubek

Docela milé překvapení.Většina filmů, které jsem od Hřebejka viděl se mi líbila.Nevinnost jsem ze začátku vůbec netoužil vidět, ale jednoho rána jsem se probudil a řekl jsem si, že jí chci vidět.Něco málo jsem věděl o příběhu, ale nic konkrétního jsem si dál nezjišťoval, protože jsem chtěl být překvapen.A taky jsem byl.Hřebejk je dobrý vypravěč a tady je to vidět až na posledních 20 minut.Velmi pohodově nám rozkresluje postavy, aby s nimi pak otočil o sto osmdesát stupňů.Ano, některé zvraty nejsou úplně v souladu s vypravováním, ale i tak je ve filmu spousta momentů, kdy je nevědomost tak drásavá, že nás udrží se dívat a čekat na výsledek.Herci v hlavních rolí podávají parádní výkony a zvláště mladá herečka Anna Linhartová, která hodně překvapila a trochu i vystrašila..Některé věci mě ve filmu úplně neseděly, ale bavil jsem se po celou dobu. ()

Master19

Jsem celem rozpolcen. Nebylo to špatné, vlastně ta první půlka byla dobrá, možná výborná, ale pak přišlo WTF. Dějový zlom ještě paráda a překvapení, dokonce ani moje žena, která je empatií v tomto směru "postižena" mnohem víc než já, něco takového nečekala, ale... Druhá polovina zmatečně skáče tam a zpátky, chaosí a vysvětluje a já jsem se začal nudit. Ačkoliv to běželo na nově jako megafilm v osm večer, není to film pro široké publikum a scénář mohl být rozhodně paralelnější a ne dvě linearní nitě svázané prakticky za sebe. Baví mě, když mi to dochází samotnému a ne, když mi film podstrkuje: tehdy jaks viděl to a to, tak to vlastně bylo tak a tak... Mno. ()

dANo

Rodinná dráma, kde sú vzťahy viacerých členov rodiny poprepletané až až... Jarchovský to s originálnymi scenármi vie a aj v tomto prípade sa mu podaril celkom dobrý film s "prvkami thrilleru". Aj keď musím spomenúť aj nejaké tie muchy, ktoré ma trochu odrádzali od vyššieho hodnotenia (dlhodobé konanie postavy Geislerovej je fakt na zamyslenie!). ()

fefee

Ale ano, Hřebejk dokazuje znova že umí točit, a to hodne dobre. Nebolo by však lepšie nechať trošku otvorenejšie niektoré veci ako ich len sucho naservírovať? 3,5* ()

sskrblik

Tak to vypadá, že Hřebejk pověsil na hřebík komedie a začal se věnovat dramatu. Alfou a omegou takového příběhu by měly být herecké výkony, bohužel zde cítím z mé strany problém. Vetchý v tomto filmu dostál významu svého jména a zdál se mi fádní, z ženských rolí rovněž nic po čem by měl štěknout pes. Jedině nejmenovaný jmenovec byl přesvědčivý. Co se nápadů týče, scénář byl dobrý a nemám příliš výhrad. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary