Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

B.C.B.P.

Citlivo a vydarene prezentované umenie – réžie, kamery, hercov a nevyspytateľnosti. Pôsobivé prekvapenie. Bažant Kinematograf, BB 2012. ()

maniacxl

Jan Hřebejk prostě a jednoduše umí! K tomu výborná kamera a scénář a další jeho lahůdka je na světě,Působivé,emoční,místy až temné,to vše zabaleno do mistrovského hávu.Smekám!100%. ()

Diskantka

Stěry, DNA a mrdky dorazily do českého filmu. Geislerová je opět nevyrovnanou kurvou a Vetchý je furt stejnej kripl. Ta nová malá......NEVIM kdo to je.....nemá obočí, dost mě to sralo. Každopádně....sere tě týpek? Nech se opíchat, přiškrtit a jdi si zaplavat, zůstaň v pohodě, nech věci náhodě, problémy vodplujou ti po vodě, BETCH. ()

gotham

Zajímavý námět se zajímavou pointou, ale bohužel je to natočené nemastně neslaně i mizerně zahrané. Vetchého mám rád, dobrý herec, ale tahle role mu nějak nesedla, Anna Linhartová jako mladičká nymfa mě také nijak neokouzlila. Slušný výkon předvedli pouze Geislerová a nejlepší byl asi překvapivě Hynek Čermák, jinak mi tam scházely emoce, kterým bych uvěřil. Přirovnal bych to k seriálu Nevinné lži, jak námětem, tak kvalitou. 50% ()

PamelaJJK

Velice slušné psychologické drama, které mě hodně zaujalo a bavilo. Nevinnost u mě lehce ztrácí kredit tím, že je to už poměrně dost profláklý námět a pak, tu větší tu menší, předvídatelnost filmu. To vše vynahrazuje geniální Hynek Čermák. Troufám si tvrdit, že Nevinnost je "jeho" film a nemají na něj ani takové star jako paní Geislerová a pan Vetchý. Jsou sice skvělí, ale Hynek Čermák je převyšuje a boduje. Nebýt jeho, tak by film pravděpodobně sklouzl někam k hranici mezi průměrem a podprůměrem. A nebýt v roli pubescentky Anna Linhartová, která zdědila nesympatie po své matce Jitce Asterové (obě dámy prominou, ale nemohu si pomoct, prostě na mě tak obě působí) a ve filmu mě fakt rušila, kdykoliv byla v záběru, tak by to Nevinnost možná dotáhla i na maximální počet hvězdiček. Příjemný byl i hudební doprovod. Takže v globálu po sečtení plusů a mínusů je to za hodně dobré čtyři hvězdičky. ()

spotczek

Nesmírně nosné téma, kterého se autoři chopili na první pohled velmi zdařile, ale nakonec ho překombinovali. Nejenže vyšetřování sexuálně motivovaného činu vede bývalý partner manželky podezřelého a otec jejich postiženého syna, díky čemuž bývalí manželé udržují neustálé kontakty. Nadto podezřelý po léta nepozorovaně! spí i se sestrou svojí ženy. Ve filmu to všechno funguje díky tomu, že se vše dozvídáme postupně. Vyprávění začíná idylkou rodinného života. Všichni jsou na sebe nesmírně hodní, obětavě se starají o své postižené blízké, než přijde obvinění, že náš hlavní hrdina zneužil svou pacientku. Pořád ale nevíme, čemu a komu věřit. Teprve když vidíme švagrovou tváří v tvář své mladinké následovnici a v obětí se svým švagrem, když vypráví, jak to všechno již před lety začalo, chápeme, že celá rodina žije v jednom velkém klamu. Příběhu lze tedy vytknout mnoho, ale nikoliv vyprávěcímu postupu, herci jsou skvělí, i všechno ostatní hraje bezvadně. Nesedí psychologická rovina, protože nevěřím, že by manželka začala podezřívat svého manžela až podle divných mailů. Za ty roky by v ní alespoň trochu hlodalo podezření o jeho vztahu s její sestrou. Žili dennodenně vedle sebe, instinkty nám v tomto směru pracují neuvěřitelně bystře. Možná by se nic neprovalilo, ale vzájemné vztahy by přinejmenším skřípaly. Věřit by však šlo podřízené závislosti mladičkých obětí na svém svůdci. To je ostatně téma, které by stálo za zpracování. Škoda, že charakter doktora není vůbec vykreslen, přestože on by měl být tou nejzajímavější postavou. Logicky by však v tomto zpracování kazil záměr autorů neustále překvapovat diváka. ()

silak_xup

Geislerová se na role šílenejch ženskejch hodí, po jejím skvělím výkonu ve filmu Štěstí opět hodně uvěřitelná role. Skvělej film s nečekaným koncem o tom, co v dnešním světě zmůže jedna lež od zakomplexované čtrnáctileté holky. Za mě to mohlo být klidně ještě více ,,na psychiku´´ ale celkový dojem super, svižné tempo, zajímavé zvraty, prostě dobrý :) ()

swinevenca

Takový dobrý hnusný film s nadprůměrným a zajímavým scénářem nejen o těch slavných božích mlýnech, který umocňuje vhodně ponurá hudba. Přes moje oblíbené herce ale postrádám nějaký extra výkon, na který bych vzpomínal. Geislerová je nejlepší, ale nepřekvapivá, Čermáka beru, ale těžko to nazvat velkým hraním, a Vetchý nedostal moc emočního prostoru. ()

jungewolf

Velice dobrý film, na J. Hřebejka nezvykle hořký, místy z něj až mrazilo. Celkem : 4 * a 73 % . Výstižný komentář - viz: Tosim . ()

megajalec

Ono to je tak na rozmedzí troch a štyroch. V prvej hodine išlo o normálny film, nič výnimočného. Až po vzhliadnutí posledných 20 minút vyšlo najavo, že to bola len príprava pôdy na ne. Práve počas nich vyplávalo na povrch všetko, čo tak pečlivo tvorcovia zasiahli. Musím povedať, že práve týchto zhruba 20 minút filmu ma dostalo. Rozprávanie Geislerovej Vetchému bolo skvelé, v kontexte predchádzajúcich udalostí ešte mrazivejšie a silnejšie. ()

MartinDrhlik

Když už si myslíte, že příběh končí, začíná (nebo lépe: vrací se?) příběh jiný, a katapultuje průměrný scénář na velmi solidní dílo. Ondřej Vetchý je opravdu skvělý herec, i pokud "hraje hraní". Vynikající Hynek Čermák, tak autenticky zahraná postava,... a mohl bych pokračovat. A hlavně! Je to tak neodfláknuté! Dávám 4 hvězdy, protože kdybych dal 5, musel bych dát Pustině 6... ()

Aniki

Nektera rozuzleni mohou pripadat divakovi mozna trochu nedotazena, ale takovy je proste zivot, velmi malo dokonaly, zrovna jako treba filmovy scenar. Neprijemna a stisnena atmosfera je vsak vybudovana na jednicku a film (s prihlednutim k dnesni produkci hrůzy) si ode mne zaslouzi vsech pět. ()

Alden_Larson

Velmi dobře zpracovaný film s velmi náročným tématem. Děj filmu byl natolik realistický, že se mi na něj místy skoro nechtělo koukat. Všechny postavy byly nesmírně působivé a skvěle napsané. Děj ale není perfektní, v posledních dvaceti minutách má jedna postava desetiminutový monolog, který je v podstatě celý expozice, přišel mi vnucený a nevhodný, film nám informace z monologu mohl dát nějak jinak. Herecké výkony byly úžasné, Čermák a Geislerová byli naprosto perfektní. Prezentace byla skvělá a hudební doprovod taktéž. 9/10 ()

JanKKK

Koněčně něco, co tu v podání tandemu Hřebejk - Jarchovský ještě nebylo! Nejvíce mě zaujal Hynek Čermák, představitel životního lůzra, skvěle nenásilně zahráno a ke všemu ve filmu neokoukanej herec. A jako vždy u Hřebejka skvělá kamera, příjemný pokoukání. Ten zajímavej barák s výhledem na vinohrad v Tróji si musim na stáří koupit. ()

Retimo

Poprvé co jsem přemýšlel o tom,že z kina odejdu v půlce filmu.Kromě postavy vyšetřovatele tam není jediná sympatická postava.A sdělení mi u tohoto filmu opravdu uniká....to už radši Hřebejkovy klasické konce,kdy se v najednou uprostřed příběhu objeví titulky,než takovéhle nesmyslné zakončení. ()

geedee

Takže: Jak to říct a neurazit? Hrozný? Asi tak.... No ale souhlasím, že Hynek Čermák a Anna Linhartová byli oba skvostní. Tři *** za první část a ty dva zmiňované herce. ()

rigby

Dva příběhy na jedno téma v jednom filmu. Pokus o vážný film zůstal bohužel jen při pokusu. Postavy jsou nevykreslené, divák nemá šanci je poznat, vžít se do jejich cítění, jsou bezkrevné. Snad jen ten policajt za něco stál, ale i on zůstal na polovině cesty. Film je tak vhodný maximálně na nedělní podvečer, ke kterému se nemá cenu vracet. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary