ceftax

nechci hodnotit film jako takový, ale lehce oponovat některým názorům zde....cumberbatch podle mě skvělý jako vždy, koneckonců na něm celý ten film stojí. 90% ()

Great.Gatsby

Pocta Pánovi Matematikovi, ktorého si zahral Benedict Cumberbatch - čo raz viac začínam mať tohoto herca viac rád. Krásne zobrazenie pozadia, intríg a celkovú dilemu, ktorá vzniká v krízovej situácií akou je vojna. Je to film, ktorý mi stačí vidieť raz, no zanechal vo mne niekoľko zaujímavých myšlienok na premýšľanie a za to si zaslúži tie 4 hviezdičky. ()

HororSamael

V jednoduchosti je krása. Srozumitelný, jednoznačný film o tom, co ještě někteří nevědí. Není potřeba nic doplňovat, film perfektní. ()

raru

Malerkey,klobúk dolu.Napísal si úplne všetko,čo som mal v hlave,ale nedokázal som to preniesť do písanej formy. ()

Dorota_M

Je to tak 3,5 hvězdy. Jedna za strhující Cumberbatchův výkon (i když doufám, že je to poslední role "divnýho chlápka" ve které ho vidím), jedna za celkový dojem, jedna za výběr námětu filmu a půl za ostatní herecké výkony (žádný ovšem není na nominaci na oscara a Keira bohužel taky ne). Scénář mi přišel nedotažený, charaktery nevykreslené a opravdu tomu chybí ten moment překvapení, napínavá část, kdy se člověk kouše do rukou a nevnímá nic kolem sebe. ()

betae

Příběh geniálního mozku je pro mě-normálního-člověka fascinující. Na jedné straně vysoké IQ, na druhé straně člověk bez sociální a emoční inteligence, homosexuál, jiný a proto pro ostatní obtížně akceptovatelný,. Přesto si šel za svým cílem,bez nároků na ocenění. Je dobře, že příběh Adama Turinga byl zfilmován a vejde do širšího podvědomí lidí-zaslouží si to. Výborný výkon Benedicta Cumberbatha-role podivínů mu nekutečně sluší a také Keiry Knightley, která přesvědčivě zahrála ušláplou šedivou myšku. ()

m0ty

"sometimes it is the people, who no one imagines anything of, who do the things, that no one can imagine" . Neuvěřitelný příběh o tom že, i jediný matematik dokáže zkrátit válku o dva roky a mezitím položit základy informatiky. Alan Turning - v podání naprosto skvělého Cumberbatche - má za úkol ve službách britské armády rozluštit kód Enigma a tím pomoci spojencům k vítězství. Linie reálné války se prolíná se zážitky s Alanova dětsví a je jasné že, Alan vede i svou soukromou válku. Aroganci, odtažitost a samotářství prolomí až Joan Clark (Keira Knightly) a spojí znesvářené kryptografy. Skvělá hudba, skvělý příběh = skvělý film. ()

oceanic6

Chladný film, ktorému sa nepodarilo vo mne vyvolať ani len jedinú emóciu, ponúknuť ani jedinú scénu, ktorá by mi utkvela v pamäti. Cumberbatch si ide svoj Sherlock-Štandard, ostatní herci sú fajn, ale rovnako ako aj zvyšné aspekty filmu, nedokážu ničím mimoriadne prekvapiť a zaujať. Veľa zachraňuje nádherný klavírny soundtrack Alexandra Desplata. ()

(fun)tomas

Problém so skutočnými príbehmi z obdobia druhej svetovej vojny je to, že nuž v prvom rade su skutočné, a teda vieme ako skončia. A keďže záver je očakávaný, na udržanie pozornosti potrebujeme veľkolepý príbeh, dejové zvraty alebo aspoň srdcervúce momenty (rozumejte veľa mŕtvych hlavných postáv, ktoré sme si počas filmu stihli obľúbiť). Imitation Game je atypický vojnový príbeh, kde nevidíme vojakov, krvavé boje ani bojiská. Čiže veľkolepý príbeh, zvraty a srdcervúce momenty odpadajú. Celý čas sledujeme úzky kruh vedcov snažiacich sa prelomiť enigmu a dekódovať tak nemecké tajné správy. Ďalším problémom filmu je, že dej sa sústreďuje výhradne na Alana Turinga a ostatných vedcov utláča do pozadia. Nevidíme ich spoluúčasť na vytváraní dekódovacieho zariadenia. Pôsobia len ako vata na vyplnenie prázdneho priestoru. Som relatívne spokojný, no od potencionálnej oscarovky som čakal viac. ()

mire.k

Na jednu stranu dobře, že se někdo pokusil zobrazit smutný osud skutečného génia, kterým Turing bezesporu byl, ale jinak je to sterilní podívaná, která skutečné drama nechává jen v náznacích a předkládá divákovi uhlazenou podívanou pro nejširší masy. Oscarový snímek to tedy rozhodně není. ()

Mates Hradecky

Další kostlivec vypadnuvší ze skříně dějin. Geniální matematik, který zachrání 14 milionů lidských životů objevem šifrovacího kódu Enigma, je odsouzen k chemické kastraci pro svou homosexualitu a zavržen společností, pro kterou toho tolik udělal. Vynálezce předchůdce počítače dopadl velmi tragicky a byl doceněn až in memoriam, což je pro naši civilizaci typické. Alana Turinga si geniálně střihnul Benedict C., čímž vstoupil do Dvorany herecké slávy. ()

Frodule

Na tento film jsem se těšila pro jeho skvělé obsazení (Cumberbatch, Knightley,Strong, Leech, Dance) a kvůli hudbě Alexandra Desplata. Nezklamala jsem se, leč na Oscara pro Benedicta ani Keiru to nevypadá. Připadalo mi, že se tolik nenadřeli. To bych si spíš vsadila na Alexandra :-). Děj pěkně plynul, akorát mě rušily "hollywoodské vsuvky" typu: běžící Turing (Ben vypadal trošičku směšně) + musíte nás taky vyhodit, když chcete vyhodit jeho. Nevím proč, ale čímsi mi to připomnělo Královu řeč, lépe řečeno její slabší odvar - proto jsem odečetla 1 hvězdičku. Něco zkrátka chybělo k dokonalosti. Nicméně jsem ráda, že příběh pana Turinga spatřil světlo světa, ať už byl upraven či nikoli. Na konci jsem tajně doufala, že upraven byl, neboť jsem se nechtěla smířit s takovým osudem. ( V případě totální shody příběhu s realitou se stydím za svou lidskou rasu.) ()

Terezka969

Žádné přibarvování, žádná hluchá místa, žádné zbytečné drama pro zalíbení. Prostá fakta a skvělí herci, podle mého názoru se po dlouhé době ukázal opravdu hodně kvalitní film. ()

Snakefinger

Fanda tohohole filmu fakt asi nebudu. Nepopírám, že řemeslně super zpracované, ale chyběl tomu celkové spád, žádný moment překvapení se nekonal. Na mě to prostě působilo celkovým unylým dojmem. ()

pepca72

Takový průměrný TV film, opět nevím proč tak nadhodnocený a vystřelený do výšin. Průměr. Ani se mi to nechce komentovat. ()

pistik.r

Od začiatku ma film vtiahol do deja. Postupne dej "prihorieval", takže na konci filmu som si nebol istý či hlavnou témou filmu bolo prelomenie neprelomiteľného kódu zo strany geniálneho matematika alebo problém homofóbie vo Veľkej Británii v polke minulého storočia. Maximálne som si užíval dialógy medzi Bendictom a Charlesom - čo dodať, sú to páni herci. V globále považujem tento film za výborný, takže dávam plný počet hviezdičiek. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel