ujo.peter

Odporúčam pozrieť, ako sa Alan Turing dopracoval k rozlúšteniu kódu Enigma. A ako ho trápni angličania "donútili" k samovražde. "Za dobrotu, na žobrotu". Čím všetkým si musel prejsť, čo všetko musel zniesť, samozrejme pri ňom aj jeho spolupracovníci. Tak, či tak, nebyť jeho geniálneho myslenia, tvrdohlavosti, vytrvalosti, ktovie, ako by to tu dnes vyzeralo. Vadilo mi tam zopár zbytočných monológov, preto také hodnotenie. ()

Malinko

Konečne som sa dokopala k tomuto filmu a veru stálo to zato. Už len preto, lebo Beny je oblubený herec... Zahral to úžasne! Myslím si, že tento film nie je každého šálka kávy. Nepamatam si, kedy by ma bavil nejaký životopisný film ako tento..Premna veľmi krásne, smutné a miestami chladné.. Odporúčam každopádne. ()

OvocnySalat

Citlivý film s luxusním obsazením, životopisné filmy v dnešní době rozhodně nejsou přežitek, naopak je to většinou jediný schůdný způsob, jak se o tom člověku něco dozvědět nebo se o něm vůbec dozvědět (v mém případě tenhle film) a pokusit se ho pochopit, závěrečná scéna a filmová hudba 5 hvězdiček jenom potvrdila! ()

james11

K Benedictovi podle mě sedí víc role, kde je dominantnější. Nemyslím, že hrál špatně, jen bohužel nevyužil všechen potenciál. Film sám o sobě zajímavý, něco jsem Enigmě už slyšel, ale jak to všechno opravdu probíhalo, mi přiblížil až tento film. ()

Lostris...

Mezi filmy o Enigmě je tento určitě jeden z nejlepších, možná nejlepší. Mě zaujal především výkon Benedicta Cumberbatche, jemuž jsem toho podivína bez sociálního cítění věřila beze zbytku. Celkově mě ale atmosféra nestrhla tak, jak jsem čekala. Vlastně - jednou se mi srdce přece jen sevřelo. Až na úplném konci, kdy Alana navštíví Keira (nemůžu si vzpomenout na jméno její postavy). To byl pro me nejsilnější moment celého filmu, byť zoufale smutný a hořký. ()

Mark1983

Zapomněl jsem se podívat na tagy na stránkách ČSFD,takže jsem neměl nejmenší potuchy,že hlavním představitelem příběhu je opět buzerant,kteří mi jsou natolik odporní jako ofidiofobikům hadi. Ale dost řečí. Měl jsem hlavně za to,že film,co se týče válečného tématu,bude o něco dějovější. A místo toho se mi do ruky dostal příběh přecitlivělého buzeranta,z kterého mi bylo na nic. ()

zekon

Skvělý kousek. Samozřejmě můžeme jen tušit kde přesně je pravda a co se opravdu stalo, pokud tohle opravdu kopírovalo odtajněné spisy tak to je fakt mazec. Kdoví kolik kostlivců je pořád ve skříních. Dívatelně natočeno. ()

TOPmoovie

vo filme je viacero urovni mudrosti a zivotnych situacii , ktore sa vlastne prejavuju aj ked len minimalisticky oproti filmu, kazdy den (nekompetentni sefovia). + historicky odkaz filmu. very good. veta, ktoru ste za cely zivot nepoculi kym ste tento film nevideli : ze prave ti u ktorych by to nikoho nenapadlo, dokazu to co by nikoho nenapadlo. ()

ragtime

Jednoznačne najlepší z kandidátov na životopisný film roku. My ľudia sme holt homofóbne hovädá a nič sa v budúcnosti meniť asi nebude. A to je škoda. Ale z čoho by potom vznikali tie vojnové konflikty a násilie? Asi by to bola nuda, že? ()

Mistr119

Celkem zajímavý film, bohužel jsem v půlce usnul, ale mám pocit, že když jsem se probudil, tak byl film dějové skoro na stejném místě jako před usnutím. ()

the_weaver

Z každého rožku trošku - trošku napätia, humoru, emócií, faktov, trošku špionážny triler, trošku vzťahová dráma - to všetko namiešané do ladiaceho celku. Najviac sa mi pozdávalo spracovanie priateľstva medzi Turingom a jeho tímom; uvítal by som ešte väčšie zameranie na Turingov osobný život; najviac mi vadilo prepálenie Turingovho vystupovania do extrému typu Sheldon Cooper. ()

BaseDallas

Film prináša aj informácie, o ktorých možno nie každý vie a tým je zaujímavý. Cumberbatch na jednotku, Keira konečne do role sadla a kostým amazonky nechala visieť na klinci. ()

doogiemus

Skutočne hlboký film so silnou morálnou dilemou. Priznám sa, nikdy som nemyslel na tento aspekt stratégie boja - myslím to, čo sa udialo po rozlúštení kódu. Keby nebolo vo filme toľko prohomo kampane, dal by som tomu aj plný počet, ale takto pôjde hviezda dole. Nie preto, že by som súhlasil s väznením, či prenasledovaním inak orientovaných, ale preto, že si myslím, že nie je správne zlé nazývať dobrý, resp. zlé predstavovať ako dobré, nenormálne ako normálne (Iz 5,20). Ale určite si to pozrite. ()

raikonen16

Kód Enigmy? To je veledílo. Tady funguje všechno, od střihu přes hudbu až po herecké výkony. Benedict Cumberbatch již naplno ukázal své herecké kvality, to samé platí i o ostatních postavách, k tomu přidejte britský humor, skvělé prolínání časových linií, silný příběh a skvostně napsaný scénář. Bravo! ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel