Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

ywo666

Po pustení epileptického underworldu som musel po 10 minutách s strašnou kocovinou prejsť na niečo iné tak som dal niečo ľahšie. A paradoxne to nebol taký prúser. Hutcherson je otravný, ale motá sa okolo neho celkom pekná číča. Caine si rolu užíva a aj keď to občas prehráva, darí sa mu byť vtipný a sympatický. A celý film zachraňuje The Rock. Síce neviem načo im bol taký svalovec v dobrodružnej rodinnej komédií, ale rozhodne tu kraľuje. Dal by som 4 keby tu nehral otravný Luis Guzmán, a namiesto neho by bola nejaká zábavnejšia postava. Takto 3*. Extrémne hlúpe, ale zábavné. ()

neoBlast

Tak si to sepišme, Cesta 2 - prototyp univerzální rodinné sterilní zábavy jak od strýčka Disneyho. Já - fanoušek vypulírovaných filmů se silným autorským rukopisem či poctivých žánrovek. Přesto tam někde uprostřed je průnik těchto dvou množin, který si umím odůvodnit pouze jedním nadřazeným elementem - Dwayne Johnson. On má prostě charisma, které zastraší i slona a utáhne sebeslabší film téměř sám (zde naštěstí nemusí, jelikož mu přihazují hlášky Luis Guzmán či Michael Caine). Prostě silný casting v tomto případě snímek povýšil, film protrhl rodinnou bublinu a dokázal oslovit diváky na druhé straně barikády. Určitě hrozně zajímavý film právě z tohoto hlediska i pro "hardcore" filmovou komunitu, protože i diplomová práce o této přístupnosti by se dala sepsat. A pak už je úplně jedno, že se lítá na obřích včelách a nabíjí baterie pradávné ponorky dvacetimetrovým elektrickým úhořem. 65 % ()

Micione

„Kam nás to táhne? Nevím, ale cítím, že si brzo vyhodím kyčle“ :) Sehraná parta, vtip, dobrodružství. Co víc si přát. Ačkoli ujetosti typu animace, šílených barviček a jiných kýčů tak trochu kazily pozitivní dojem, na druhou stranu všichni zúčastnění byli moc fajn parta sršící vtipem a dokázali až natolik vtáhnout do děje, že dobrodružnějším typům už scházelo jen se přidat. Čekala jsem slátaninu jen málo připomínající seriál Tajuplný ostrov z roku 1973, ale byla jsem mile překvapená. Pan Jules Verne by určitě zpočátku nechápal, ale věřím, že potom by se určitě s chutí zasmál. ()

MikyAff

Dwayne Johnson, který třepe poprsím a Vanessa, kteří se mi sem naprosto nehodí. Ostrov, který při každém potopení za 140 let se prakticky zhroutí, že by z něj nemohlo nic zbýt, ale i tak se znovu vynoří ve své kráse. Takový drobný blbosti. Ale víte co? Bavila jsem se. Sice je to chvilkami až přehnaný (vyrobíme si dýchací přístroj! blabla desky se pohnuly..) ale je to prča. ()

Diego odpad!

Zlatá léta Hallmarku. Připadal jsem si, jako kdybych se díval na sitcomy běžící na Jetixu. A Josh Hutcherson je pro mě nejnesympatičtější herec, skoro v každém filmu bych ho za ten ego-face profackoval. ()

VasaX

Nenáročná rodinná nedělní zábava v povedeném 3D, obecně čerpající z Vernea, s mým pořád oblíbeným Johnsonem (a jeho cover verzí What a wonderful world na ukulele) je solidní oddychová pohodička. Trošku srandy, trošku akce, hodně 3D efektů a zajímavé fantazie, toť uspokojivý koktejl na to si hodit nohy nahorů a nechat se unášet. ()

Brain-D odpad!

Jednoznačně nejhorší film 2012. Takovouhle kravinu, které chybí rozum bych dětem rozhodně nepustil. To radši taková "Auta" nebo "Hledá se nemo". Předhazuji raději animáky, protože tenhle film byl celý umělý. Herci jako Dwayne Johnson a Michael Caine si to letos nehorázně pohnojily. Dwayne minulý rok dostal šánci stát se víc ve "Fast five" a pak takhle klesne. Michael Caine to zas neměl ani za podřebí letošní "Dark Knight Rises" mu určitěla vidělal dost na to, aby zbytečný přívidělek nepotřeboval. Leda, že bych chtěl udělat radost svým vnukům či vnučkám. Nechci působit, že nenávidím dobrodružné filmy pro děti, ale tohle bylo hnusné vymytí mozku a bolelo to skoro jak zubař. ()

zdenny

Příjemná rodinná, dobrodružná komedie, která nás zavede na dobrodružný ostrov plný nádherné přírody. Film je pro děti ale i pro dospělé, kteří umí snít a fantazie má v jejich životě nezanedbatelné místo. ()

VanTom

Snad ještě větší ptákovina než poprvé. Scénář si neláme hlavu vůbec s ničím, logika, fyzika nebo pravděpodobnost tu jednoduše neexistují. Už při úvodním rozlousknutí šifry a sestavení mapy včetně souřadnic ze tří různých knih mi údivem nad myšlenkovými pochody hrdinů spadla brada. :-) A dál se pokračovalo podobně, "okořeněno" infantilním humorem a hřejivými rodinnými hodnotami. Vyrenderované je to sice pěkně (a ve 3D kině to mohl být zážitek), herci se očividně baví, hudba majestátně hřímá a celé to uteče dostatečně rychle, nicméně pořád jde jenom o dětinskou přeplácanou blbost. ()

Timak

Protrpěl jsem ten film jen pro to, že tam hraje Dwayne a že mě třeba překvapí konec. Ale nepřekvapil. Je to ještě horší než první díl. ()

J-o-k-e-r

A tak jo, taková dětská jízda na horské dráze. Rychle to uteče, trochu pobaví, ale nic moc si člověk neodnese. Rock a jeho megapracky ozdobí snad každý film, a nebudu zastírat, že právě kvůli němu jsem si to pustil. Potěší i M. Caine :) a jeho kočkování právě s Rockem...sexy Vanessa, mini sloník, obří včely a mnoho dalšího ze známého světa J. Vernea. ()

blackJag

Skutečný kočkopes, který ještě víc než předchozí cesta, šlape do škatulky WTF momentů podobně neomylně, jako slepý do psích výkalů. Nenudil jsem se, přiznávám, slovní rýpačky mezi Cainem a Johnsonem mě bavily, ale celé je to hrozná blbina. II Scénář: Brian Gunn, Mark Gunn. 60% ()

corbeau

Přál bych si vidět tenhle film, když mi bylo deset. To bych si z filmu pamatoval asi hlavně ten krásně barevný ostrov se spoustou roztomilých zvířat a těm stovkám nesmyslů a zbytečností bych nejspíš vůbec nevěnoval pozornost... ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)