Epizody(6)

Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

w.w.

po prvej sérii som sa tohto bál ako to pôjde, ale paráda - splnilo to svoj účel a skvelo to doplnilo 1 sériu - už len aby ma trojka nesklamala... ()

Tomulka

Rozhodně není překvapující, že se v ději vracíme na skoro začátek, ale Lucas prostě udal v tomto směr, který se vyplatí následovat. Nic méně v tomto seriálu to nebylo na škodu. Nechci tady vykládat děj, ale nejlepší jsou v seriálech (obecně) zvraty a ty jaksi moc v tomto neuvidíme, protože tvůrci se soustředili na to , aby děj něják navázal a nutno dodat, že se jim to povedlo. Hlavně teda v posledním díle, kde to slušně vyřešili. Nevím jak ostatním, ale mně rozhodně vadilo, že tvůrci zvolili ještě surovější záběry. A to nejen v bojích, ale také v sexu. Myslím, že pouhý náznak určitě stačil a nebylo třeba dávat některé záběry v detailu. V mých očích za to hvězda dolů. ()

mine.slayer

Celý Spartakus stojí na propracovaném příběhu spletitého jako zacuchaný dred rastamana. Bohové arény představují jakousi předehru a přitom mezihru v této monumentální podívané, založené na mstě jedince proti systému zvrhlých hodnot. ()

Teen.AGE.r

O něco lepší než první série. Bude to určitě tím, že je to takový pohled do minulosti, který vysvětluje jak to vlastně všechno začalo a prohlubuje naše vědomosti o hlavních postavách celého seriálu. Kdybych nepsal tento komentář zpětně - určitě bych ho zakončil slovy těším se na poslední sérii (což jsem se těšil), ale vzhledem k tomu, že poslední série už běží (a je to opravdu sra*ka!!), tak zakončuju svůj komentář slovy - nejlepší série toho seriálu! ...85% ()

KREI

Jak sem říkal, předehra k seriálu který začíná v kdesi v totálním hnoji a končí impozantní bitvou dvou pompézních mašinérií. ()

Fhilipo

Sledovať túto sériu Spartaka i ked v nej žiadneho Spartaka neuvidíme je ako pozerať sa do naivného detstva hlavných hrdinov prvej série. Do čias keď sa Batiatus učil čo to obnáša byť lanistom, keď sa Oenomous zaúčal za Doktoreho, keď sa vtedajší šampión Gannicus prvý krát zoznámil s láskou a Krixus sa učil ako byť gladiátorom.To vedomie, že viete ako to všetko skonči dáva tejto sérii úplne iný rozmer. Množstvo postáv, spletitý dej, intrigy plus vynikajúca bojová choreografia, dokonalý chrup každého gladiátora a soft core erotika. To všetko robí z tohto seriálu vzrušujúci zážitok, ktorý zo sebou prináša každý diel. Dej je hutný, intenzívny. Seriál nemá slabé miesta a stále sa posúva dopredu možno aj preto že ide len o 6 dielov. Napriek tomu, že sa v seriály stále niečo deje nie je problém sa zorientovať v príbehu. ()

Filatov

Po shlédnutí série Gods of the Arena musím říct, že jí budu hodnotit víš, než Blood and Sand, protože se ještě více soustřeďuje na intriky mezi lanisty a podrazů je tu opravdu dost. Největší předností je ovšem to, že tam kde Krev a písek nechal nezodpovězené otázky, tam Bohové arény odpovídají a díky tomu, se dozvídáme vše o vývoji postav, které jsme si v Krvi a písku oblíbili. Díky tomu stavím tuto sérii ještě výš. Ten progres a změna charakteristiky postav je přímo fascinující. Takže to shrnu asi takto: Kdo se zamiloval do Krve a písku a touží se dozvědět více o původu hlavních postav, ať ihned pouští Bohy arény. Na sérii, která vznikla vlastně z nouze v období mezidobí je to skvělá podívaná. Těžko jsem se zde loučil s Gannicem, Oenomaem nebo Melittou a za odměnu posílám tento seriál do mých TOP 10. ()

KleaCarter

Slint slint slint... pokaždé když Gannicus odněkud vykoukne. Za normálních okolností mám proti nasolárkovanejm, přeposilovanejm maníkům bez mozku jisté výhrady... ale když se jedná o Bohy arény...musím jim to prostě odpustit. Mně osobně tahle série přišla mnohem lepší než Blood and Sand. Počínaje hlavním hrdinou, kterej konečně pořád dokola nefňuká, až po důraz na emoční stránku věci a nádherné a chemické herecké obsazení. Slint, slint, slint... No...možná nechám nejdřív uklidnit rozbouřené hormony a vrátím se ke komentáři znovu za nějaký čas. :D třeba po shlédnutí Vengeance (odkládám už dlouho, protože jsem pořád nějak nemohla přenést přes srdce změnu v obsazení- RIP Andy.) ()

sha.piro

"Spartakus - Bohové arény" jistě zaujme díky názvu asi více fanoušků, než kdyby tam stálo Gannicus - řekli si tvůrci. V tomto případě jde však o hlavní postavu Gannica, takže by tomu tak být mělo, navíc dějově předchází Spartakovi... Musím přiznat, že z té hordy svaloušů je mi postava Gannica ze všech bijců nejsympatičtější a tak jsem si rád dopřál slávu této hvězdy, byť má jen poloviční počet dílů, než každá trilogijní série o Spartakovi. ()

rengers

Pro milovníky historických filmů je to pochoutka pro oči. Nádherné zpracování bojových scén, sice je tam moc krve, ale trochu jinak než jsme zvyklí z běžných válečných nebo bojových filmů. Děj je jednoduchý, jak v kterých dílech. Jinými slovy - Akční historické porno drama. ()

Modano008

Ano je to teprve první díl. Ano chybí mě Andy. Ale to co sem dostal místo něj překonalo všechno na co sem čekal. Lze říct jen, že čekání se víc než vyplatilo. ()

Anserfabalis

Po zhliadnutí druhého dielu hodnotím prequel na 100%! Niektoré súboje na cvičisku sú záživnejšie ako finálne súboje z pôvodného seriálu. Sex tu nie je samoúčelný, ale posúva dej dopredu. Postavy, ktoré poznáte sú tu ukázané z úplne iného uhlu. Soundtrack je vynikajúci a o všade prítomných intrigách snáď ani nemusím hovoriť. Batiatov dom sa vrátil v plnej kráse tak ako ho máme radi! ()

jobina

“Bože, zase jedna z ptákovin, která staví na vulgárním slovníku, oplzlých scénách, spoustě, spoustě krve a detailních záběrech rozsekaných hlav. Díky za angličtinu a titulky, v češtině bych to nezvládla..." Myslela jsem, že další díl už nebudu, ale nevidět konec příběhu? No lidská zvědavost. Od dalšího dílu ubylo xxxx slov, ne však zpomalené záběry řeže (jsem asi slabá povaha) a atmosféry přibližující tehdejší realitu. Zároveň však pohádka pro dospělé, kde kouzlo vítězství, krásných svalnatých těl, romantiky i erotiky, kontrastuje s násilností. Od toho se nedá odejít. ()

soulless

Původně prequel, který však Spartaka v mnohém překonává. Krvavá lázeň je prostě na místě, k tomu skvělé obsazení a rozluštění některých otázek, které mi v první sérii lámaly hlavu. Dosytosti spokojen, jen mě trošku mrzí, že to je 1. sériová záležitost ()

želvis

naprosto plnohodnotný prequel k Blood and Sand, opět plné krve, sexu a zákulisních her. Souboje jsou na vysoké úrovni i když jsem měl občas pocit že už jsem tu choreografii viděl v Blood and Sand. V průběhu sledování jednotlivých dílů seriálu jsem si stále říkal, dám 4 hvězdy přeci jen je to dějově o něco slabší než 1.serie, ale poslední dva díly mě donutili dát plné hodnocení a hlavou mi stále ještě zní Gannicus! Gannicus! Gannicus........ ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky