Epizody(6)

Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

zdeci

Buzny, lezby, panny, meče, krev, chlast, fet... Přestává mě to bavit - koukat na seriály těžící z kopulujících nahých kulturistů a děvek, ale nic lepšího na skladě nemám, tak tu sérku asi dokoukám; zatím 50 %. No ty bláho, tak ona tam tu dominu hraje Princezna Popelnice, no to jí ho vyndej z té její po děcku toužící dělohy! ()

Kapka68

Prequel k první sérii pojmenovaný Bohové Arény. Musim uznat, že velmi konkuruje Krvi a písku, člověk napjatě čeká, jak se situace odehraje, aby přesně navázala na pokračování (Krev a písek). Opět jsem měl velký problém se od seriálu odtrhnout a opět seriál plný brutality, hektolitrů krve a sexu (tentokráte toho sexu bylo opravdu hodně). ()

chrustie

První řada byla "Spartakus: Krev a Písek", druhá by se měla jmenovat "Spartakus: Intriky a Kecy". Překonám zklamání a jdu mrknout na další řadu, snad se tvůrci odkloní od konceptu "Tak jde čas". ()

Charlinka

Přijde mi, že to, že seriál vznikl pouze jako "výplň", seriálu spíše prospělo. Příběh byl jednoduchý a bylo jasné že po šesti dílech skončí takže se s Mellitou, Gannicem, Oenomaem moc nerozpytvávali jak tomu často u seriálů bývá. Místo toho dostal prostor lepší vyobrazení toho jak se v té době žilo. Přiběh byl udržen jasný a zřetelný a díky tomu tak vlastně všechno dostalo daleko lepší prostor než jak tomu bylo v Blood and Sand. Nechápejte mě špatně. Blood and Sand mám ráda. Andy byl výborný Spartacus a velmi seriálu poté chyběl avšak v "hlavním" Spartakovi zkrátka nebyl čas zabírat se dobou, společností či ostatními méně významnými postavami jako byla třeba Saxa. Proto jsem byla ráda, že v Gods of the Arena dostalo všechno daleko větší prostor. ()

rasto87

Áno seriál sa síce volá Spartakus ale v celej tejto sérii nebol ani raz spomenutý. Mne to však nevadilo, jedine čo mi vadilo je zas to, že všetko vždy točia naopak, čiže Spartakus - Krv a piesok mal byť ako druhá séria a bohovia arény ako prvá a preto to aj divákom v takom poradí radím pozerať. Krvi, klamstiev, falošných rečí a nahých scén tu však nechýba a to všetko pomáha perfektnému vykresleniu deja a príbehu. ()

Dangerman

Zvláštní, natočit druhou řadu jako předvoj té první, nemá to sice ten šmrnc, protože zde jednoznačně chybí postava Spartaka, ale i tak je to hodne solidní a dechberoucí podívaná, která je zároveň napínavou pozvánkou k řadě 3., tak uvidíme 80%. ()

liborson

Tak první díl prequelu úspěšně za sebou. Co dodat? Snad jen at už je tu další díl, protože mě skvěle navnadil a konečně ukončil dlouhé čekání. Zkrátka chybělo mi trochu té krve a odhalených naděr :-))) Tak po posledním dílu naprostá spokojenost, závěrečný souboj naprostá ultimatilita :-) ()

wesker

Tak jsem se dočkal. Skvělé pokračování a vyjasnění předchozího děje. (Crixus atd.) ... Jen tak dál.Takových seriálů není nikdy dost. ()

ArMinO

Nemôžem si pomôcť, ale tento seriál je úplne iný než tie, ktoré sa v súčasnosti natáčajú "pre teenegerov". Tento seriál je naozaj len pre dospelákov a mne nezostáva nič iné, ako skutočne pochváliť tvorbu tohoto prequelu Spartacusa. Jednoznačných 90%! ()

MartCT

Po třech dílech zatím 5*, bál jsem se absence Spartaca, ale jak už tu někdo zmiňoval, hlavní tahoun je John Hannah, takže paráda. ()

Smudge

Čerstvě po pátém díle můžu jen těžko něco kritizovat na seriálu, který mě udrží přilepenýho k obrazovce a nenechá vynechat byť jedinou vteřinu, přestože je jasné, jakou cestou se musí vyvíjet. Prequel s každým dílem graduje víc a víc tak, že se i skvělý Blood And Sand musí sklonit před novým šampionem Capuy a sledovat, jak se jeho následovník i předchůdce v jednom zdokonalil ve všech jeho dominantních dovednostech a třebaže Spartaca má již jen v názvu, je až s podivem, jak snadno a rychle si získal přízeň davů. 5 bez debat, jen škoda, že se s Batiatusovým ludusem zřejmě definitivně loučíme. Leda, že by přišel preprequel :-) ()

Jamall

Obrovskou výhodou u prequelu je vyšší zkušenost tvůrců a proto nepůsobí Bohové arény neučesaně jako v prvních dílech Krev a písek. Navíc tvůrci v mnohém ještě přitvrdili, což naštěstí nebije do očí, ale naopak je to třešnička na dortu k vypracovaným vztahům a psychologii jednotlivých postav. Naopak nevýhodou je, že když známe postavy z původní série, může si každý odvodit, co se zde stane, totéž se dá říct o osudech postav zde přibyvších a Krvi a písku se nevyskytujících. A přesto i zde tvůrci dokáží překvapit (SPOILER: např. Crixus se ještě nestal šampionem). Nemůžu hodnotit jinak než pěti, protože jsem hltal každou vteřinu a při epickém finále sotva dýchal. ()

Element2

Ve srovnání s předchozí serií je to trošku dějově slabší, ale to nahrazují daleko brutálnější scény. Skvělá přechodová stanice. ()

benqsiemens

Viděl jsem zatím pouze 3 díly, ale věřim, že to bude mít stejnej drajf až do konce, takže hodnotim takto. Je to opravdu velice zajímavý seroš, dobře natočený, napínavý a hlavně v něm jsou kozy a to je to o co to běží :-) ()

Scaevola

Hedónismus na druhou se opět povedl. Nemyslet na nic hlubokého, jen se dívat a pást své nejhlubší a nejvroucnější choutky. A opět mne nadmíru potěšilo, že vlastně není komu fandit. ()

HennessyVSOP

Pokud se chcete koukat na toto, měli byste nejdřív vidět Krev a písek. Jedná se totiž prakticky o to samé, jenže bez Spartaka, trochu se děj liší samozřejmě, což je taky to, co vás k tomuto seriálu přitáhne. Je totiž fajn se dozvědět jaká byla minulost Krixa a Oenomea a jak vlastně Batiatus a Lucretia začínali, ale problém je prostě v tom, že bez Spartaka nebo spíše Andyho, který tomu dával koule a charisma, už to není ono. Takže koho bavil Krev a písek, koukněte i na tohle, zklamáni nebudete. Krev, kozy a svaly jsou i tady. PS: docela mě štve, že prequel má vyšší hodnocení než původní seriál i když lepší prostě není, jen se už na něj ti, co dali Krvi a písku nízké hodnocení, odmítli koukat. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky