Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

drackula

Až tak moc ma to neohúrilo. Miestami je to nudné, ťažko sa to rozbieha, často film postráda dynamiku. Ústredné trio bolo ale sympatické, takže úplne sklamaný nie som. Taký priemer. 60% ()

Ementaler86

Od Ritchieho asi jeden z těch slabších kousků, ale i tak bych stále řekl, že to byla solidní jízda. Amík s rusákem se sem tam špičkovali, ale nakonec si k sobě cestu našli, a dokonce se ani neodpráskli, takže všechno dobře dopadlo. ()

voleman

Krycí jméno U.N.C.L.E. je další špionážní snímek, se kterými se letos opravdu roztrhl pytel. Naštěstí v téhle letošní konkurenci Ritchie se svým filmem nijak nepokulhává. Jeho UNCLE je jiný než třeba Kingsman, ale při tom určitě ne nijak slabší. Snímek hlavně těží z prostředí a doby ve které se odehrává a tak nejsilnějšími momenty filmu pro mě byly ty, kde se občas dost vtipně střetává Západní a Východní civilizace za dob studené války, kdy spolu mají dohromady řešit nějaký úkol. Herci byli celou dobu dobří, i když na nějaké památné výkony asi vzpomínat nebudu. Velice silnou stránkou filmu pak byla hudba, která se sice nápadně podobala Morriconovským motivům z nejslavnějších Spaghetti westernů, ovšem i do tohoto žánru se překvapivě skvěle hodila. UNCLE sice nemá nijak náročně propracovaný příběh, ani to není film který musíte vidět několikrát ročně, je to ale příjemná, nenáročná, stylová a skvěle zpracovaná podívaná, u které se dobře pobaví skoro všechny věkové kategorie. 85% ()

Georgex

Skvělá oddechová záležitost s retro nádechem, atmosférou a skvělým soundtrackem, která začne ve zběsilém tempu a baví téměř do závěrečných titulků a nebýt poměrně dementního zakončení, tak se jedná asi o nejlepší akční komedii tohoto roku, kdy ji zdatně konkuruje zejména Špion od Paula Feiga, který je ale daleko více ztřeštěnější než tento kousek. Moje hodnocení 80%. ()

Hollohlaway

Rozhodně dobrá kamera , výprava a retro nádech. I hlavní herecká sestava dobře funguje. Co ale nefunguje , je klasická špionážní akce a zápletka. Ona vlastně všechno potřebné má , ovšem je to tak příšerně nevzrušivé , že by člověk brečel. Děj prostě tak nějak plyne , a dramatičnost, což snad můžu v tomto žánru oprávněně očekávat , nikde. ()

Trapper33

Nakonec ze všech těch špiónovek roku 2015 je tahle jen těsně za Kingsmanem. Všechno funguje jak má, obsazení výborné, všichni si skvěle padnou, soundtrack mě nadchnul a prostředí taky paráda. Pokud se chcete pobavit u zábavného a svižného filmu, neváhejte. ()

Fox85

Škoda, tenhle film mohl být tak skvělí. Souboje a honičky super, oba hlavní agenti taky dobří, občasné zvraty potěšily, jen ten příběh nám občas tak nějak nedržel pohromadě. ()

zsn odpad!

Nehorázná kravina s neskutečně nudnými herci. Možná tak hudební doprovod stojí za zmínku. ()

P1tr

Guy Ritchie prostě umí a ačkoliv i v tomto snímku jsou jeho trademarky přítomné a patrné, opět si vyzkoušel trošku jinou polohu a svůj styl posunul o kousek dál. Krycí jméno U.N.C.L.E. je neskutečně pohodovou a odlehčenou špiónskou jízdou, která kouzlí humorné situace všemi možnými způsoby - herci, situacemi, akcí, kamerovými záběry, zkrátka prezentace vtipů a jejich variace jsou velmi rozmanité a nikdy si nemůžete být jistý, odkud další výbuch smíchu přijde. K tomu si připočtěte hutnou a zábavnou akci a výborné, charizmatické herce se skvělou vzájemnou dynamikou a máte před sebou příjemné retro natočené moderním přístupem, které je svěžím vánkem mezi současnou, vážně se beroucí produkcí v rámci špiónského žánru. Určitě po tomto snímku sáhněte, zaručuji vám, že po něm budete plní úsměvů a dobré nálady. ()

venca163

Efektní, prázdný, groteskní. Takovej Bond napůl (přitom tam byli 2). Něco mezi oddechovkou a nudou, sám si nejsem jistej. Lámu nad Guyem Ritchiem definitivně hůl - něčemu takovýmu, jako jsou jeho prvotiny, se už nikdy nepřiblíží. (60%) ()

Firebug

Hezké, leč povrchní. Ritchie je režisér, jemuž nelze upřít cit pro vypiplaný vizuál a jistou klukovskou hravost, ale schází-li nosná zápletka a příběh je poslepován ze všemožných klišé, vyšumí jeho veškerá snaha kamsi do ztracena a v tom horším případě působí jako neleštěný kýč. Potkalo to Sherlocka Holmese a na stejné vlně se veze i The Man from U.N.C.L.E., na který se dívá příjemně, občas dokáže i pobavit ale "budování nějakého napětí", "strach o osud postav" a "vtáhnutí do děje" jsou pro něj cizí pojmy. Pro fanouška jeho starších gangsterek lehké zklamání. Celkově lepší 3* ze hezkou jednorázovou zábavu. ____p.p.č.: Škoda že Guy jaksi rezignoval na psaní scénářů a nějaký ten pátek se ke svým britským gangsterkám asi nevrátí :-( ()

Babous

Parádní retro 1960s akčňárna s hezkou dávkou chytrého humoru a s nejlepší bromancí, kterou jsem mezi dvěma hlavními hrdiny za dlouhou dobu viděl. Henry Cavill i Armie Hammer jsou sympaťáci, kteří se naoko nemají rádi, ale stejně to mezi nimi jiskří a člověka ty jejich narážky, naschvály a rozdíly hrozně baví sledovat. Také krásné dámy předvádějí kromě elegantních šatů a dlouhatánských řas hezkou hereckou škálu. Celé to stojí na inteligentním scénáři ve stylu šedesátkových špionážních thrillerů, který si s divákem trochu pohrává, aby mu pak všechno s šibalským mrknutím vysvětlil (ke konci už toho bylo moc, ale ok, odpouštím). Soundtrack úžasný, vizuál top. Jsem opravdu nadšen a doufám v další díl! ()

KR4T4S

Tři lepší * za výpravu a celkovou stylizaci, ústřední sympatické trio (hlavně Alicia je boží). Jinak je to bohužel jednorázová podívaná, ale s velkým vypiplaným P. Richie jede na neutrál, ale v jeho případě to stále znamená kvalitu. Jedna fantastická scéna (Rudi vs. elektřina vs. Napoleon). Kéž by se ve svém dalším filmu pokusil o vážnější téma. 70% ()

kenkaku

Že bych z toho zrovna učůrával jako většina tady, tak to ani omylem. Film obsahuje nemálo otravností (ano... střih, střih, střih, střih...) nebo plácání "digitálního bordelu" jen kvůli efektu (prostě by to bez toho klidně šlo a nic by se nestalo). Na druhou stranu také nemálo momentů, kdy jsem se královsky bavil. Ne jakože komedie, ale "dobře natočeno a situačně vyšperkováno". Styl jakým je film vyprávěl mi taky sedí (dělené záběry komiksového ražení, hudba) a zasazení do období studené války taky v pořádku. Tedy za sebe nejsem sice oslněn, ale mou pozornost si film získal a rozhodně nadstandardně. ()

Maynard.

Tak tohle se Vám pane "Ričí" fakt moc nepovedlo a to mám Vaše filmy tak moc rád. No, jasně, že se nabízí srovnání s letošním Kingsmanem. Z těchto dvou špionážních akčních komedií je jednoznačný vítěz Kingsman.Ten má spád, tempo, akci, šarm a koule. Tohle mě přišlo celkově divný. A to to ze začátku vypadalo svěle - východní Berlín vs. západní Berlín. To sem si říkal, jo, konečně kousek z tohodle komoušem rozdělenýho města. Ale pak se to všecko přesunulo do Itálie a to byl konec. Ričí se snažil být jako vždy originální, ale ve mně to zanechalo spíš dojem, že se snažil až příliš moc. Herecké obsazení mě taky nijak nepřesvědčilo. Čili jsem fakt rád, že sem na tohle nezaskočil do kina :o) ()

herr_carter

Krom dobových kostýmů, celkového aranžmá a výborné hudby mě celkově film zklamal svou až velkou hrou na satiru a nepřesvědčili mě ani jeden z herců..................moje hodnocení = 4 z 10. ()

Circumscriptor

Miestami geniálne, akčné a inokedy si pripadám akoby mi ušiel dej a pritom mi je všetko jasné. Je to ale strašné škoda že to u mňa skončilo len na tri hviezdičky, lebo tento film má ďaleko na viac. Keby na tom len trošku Guy Ritchie popracoval, pridám štvrtú. Zatiaľ sú to ale najsilnejšie tri hviezdičky, aké som na ČSFD dal. ()

Sdoom

Nuda, nuda, šeď, šeď. Nemá to drive, nemá to vtip, nemá to ani žádnej nápad. Fakt jsem se u toho nudil a minimálně od půlky koukal na čas, kdy už to skončí. Dlouho mi osud postav ve filmu nebyl tak moc u prdele. Aspoň, že se dalo koukat na Alicii Vikander, i když tady v tý roli toho moc předvést nemohla. (Blu-ray, orig.) ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)