Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

iXtr3m3

Mám dojem, že sa tu na ČSFD nejako strácajú recenzie a hodnotenia, pretože toto som určite hodnotil ako kopu iných filmov hneď v čase, keď to vyšlo a predsa natrafím na to, že to nemám ohodnotené. Čo k tomu teda napísať? Skvelý feel good film so skvelý audiovizuálnym retro štýlom, ktorý nenudí aj keď na druhú stranu úplne svoj potenciál nevyužíva. Ale Ritchieho rukopis je tu zrejmý a to sa cení. ()

Wally

James Bond trošku jinak, ale dost zábavně 👍 Kluci byli slušní a jejich škorpení se zábavné a Alicia Vikander krásná a roztomilá...k tomu H. Grant a projednou skvělý soundtrack, o který jsem u filmu opravdu již delší dobu nezakopl... ()

tom.nosek

No moc si nedokážu představit, že by agenta Kuryakina hrál Henry Cavill, jak jsem se dočetl v místních zajímavostech o původních plánech. Armie Hammer celému představení jednoznačně kraloval... Samozřejmě společně s Alicií Vikander. Guy Ritchie jako obvykle vytvořil jedinečnou atmosféru a po RocknRolle a Sherlocku Holmesovi 1 a 2 se tak jedná o čtvrtý film, kde je scéna naprosto vymakaná. K tomu přidejme super akci a máme 5 hvězd... To by byl tedy ideální stav. Fakticky bohužel akce byla sestříhaná sice efektně, ale neúčelně a vlastně tam kvůli tomu skoro žádná nebyla. A bez akce v akčním filmu to budou jen 4 hvězdy. ()

Orthank

Na prvý pohľad je vidieť Ritchieho nezameniteľný podpis, no tentokrát som mal pocit, ako by mu nápad pretiekol pomedzi prsty. Niečo ako keď sa snažíte uvariť svoj obľúbený obed niekoľkokrát po sebe tým istým spôsobom, ale niekto vám odrazu vymení suroviny. Žánrová klasika, mierne prekombinovaný dej a metrosexuálne duo kombinujú od začiatku do konca šialené trendy situácie v tak podivnom pomere, až som zostal zaseknutý ako unavený plavec na hladine. Fajn zábava, strelená šmrncovnou réžiou...a tu to v podstate akosi aj končí. Pozrieť, zabudnúť, ísť ďalej... ()

Corpsegrinder

Sem tam dobrej vtip, Superman hraje dobře a soundtrack je parádní, to je ovšem tak nějak všechno. Bondovka ve stylu posledních dvou Sherlocků. Z průměru to nemá co vytáhnout. ()

Junglista

Skoro by se mi chtělo říct - jak ze starý školy. A to nejen kvůli stylizaci 60. let (povedené). Akce dobrá, humor místy bezchybný. Určitě si zapamatuju minimálně 2 scény: výměnu štěnic a degustující Cahill v autě, zatímco Hammer setřásá hajzlíky. Výborná oddechovka. ()

Hanys_

Kdo půjde na další klasickou Ritchieovku, bude zklamaný, protože dostane "jen" řemeslně výborné retro. Ale právě že nic víc. ()

dopita

Zhruba stejně slabej film, jak bývá u Guye Ritchie běžné. Takže se ve filmu vyskytuje několik opravdu povedenejch scének (asi tak dvě řekl bych), ale jinak to nestojí za řeč. V jednotlivostech je to vše ok, ale co naplat, když Guy Ritchie neumí odvyprávět příběh. ()

SpaceOdyseus

Guy Ritchie si zde opravdu vyhral. Je radost koukat na vsechny jeho reziini vychytavky a vtipky. Diky tomu vlastne bezny spionsky pribeh promeni v zabavnou akcni jizdu, ze ktere nejde odtrhnout zrak. ()

F.W.Colqhoun

The Man From UNCLE měl původně točit jistý Soderbergh. Such a waste! Potenciálně slibný retro-buddy-movie poškozuje Richieho pozdní manýra: šaškování s obrazem, nezáživná akce, nemotorně zpracovaný homopodtext, nulový cit pro práci s postavami, sterilita. Vítězství šik formy nad slibným obsahem. Hlavní kámen úrazu je ale angažmá představitelů hlavních rolí. Cavill, který by možná Bonda mohl dublovat v spotu na hodinky, se sice snaží, ale marně, a bezděčně ukazuje, jakou prozíravost prokázala Broccoli, když, poučená jediným, bleskurychle zahlazeným škobrtnutím produkce s Lazenbym, angažovala šeredného Craiga na základě spolehlivějších parametrů, než je modelingový xicht. Hammer je na tom podobně, naneštěstí svým výkonem ještě zřetelněji odhaluje svou (eufemicky řečeno) "ženskou stránku". Společné úsilí obou tak spíš než soutěživosti drsných špiónů připomíná sterilní spin-off Zkrocené hory. Chyba se ukazuje naplno při setkání hlavních postav s vrásčitým Grantem, který každou ze svých nemnoha scén načančané retro nudy doslova prozáří puncovaným mooreovským charisma. Konec nadhazuje možnost dalšího dílu. Je mi to jedno. ()

Rssa

Neurazi, nenadchne...kazdopadne oba dva ustredni hrdinove prilis napadni a prilis dokonali na to, aby to melo nejakou vetsi dochut. To snad jen Alicia Vikander vypada jako realna postava, ne jen nezivy charakter. ()

POciSEM

No na Richieho dost slabý.Pár zajímavých momentu se najde a i hlavní dvojka je celkem sympatická ale jinak to ničim nevybočuje z průměru.Pořád sem čekal že se někde v půlce film zvrhne v šílenou jízdu ale bohužel efekt se nedostavil. ()

Krabak

První pulka komedie, druhá pulka akčňák. Sice si té změny člověk všimne, ale aspoň mě osobně to ani trochu nevadilo. Jelikož film má vcelku dost zvratů a celkem dobrý a svižný děj, tak v žádné části se divák nebude nudit. Jsem rád, že to není jak v jiných, žánrově podobných filmech, prošpikovaný dlouhýma milostnýma scenama. Kolem a kolem jsem s tímto filmem nadmíru spokojený. Už jen z toho důvodu, že jsem opravdu nečekal to, že by to mohlo mít hlavu a patu. ---->90% ()

kolemjdouc

no,mě to dílko přišlo podobně jako když těžký dietář dostane ten svůj žvanec -neslané nemastné nepoživatelné.Scénář asi dobrý ale měl tu smůlu že si s ním hráli až na něm doprasili co se dalo.Napůl komiks napůl drámo...a to jsem ,prosím,nenáročný divák!Těch pět je jen za humor ()

buzzwoody

Byl jsem mile překvapen, protože jsem nic moc nečekal. Film ani nepotřeboval nálož akčních sekvencí, protože i bez nich se na něj dobře koukalo. Cavill s Hammerem byli sympatičtí hrdinové, přestože Hammer byl takový trochu prkenný. Alicia Vikander potvrzuje, že bude brzy útočit na přední místa v Hollywoodu. Z dalších obsazených bych vyzdvihl už jen Hugha Granta, který se do té role docela hodil. Dalo by se to označit jako umně natočená retro parodie na staré bondovky, kterou podpírala fajn hudba, hlavně v několika málo akčních scénách (například když si Cavill pochutnává na svačině, zatímco se v pozadí jedna z nich odehrává). Několik dějových zvratů bylo na místě a dostavilo se i pro režiséra Ritchieho typické (jako třeba v Holmesovi) rychlé vysvětlování toho, co se právě děje a divák to neměl šanci pochopit, protože film tomu tak nechtěl a udělal to tak, aby byl při té vysvětlovací vsuvce překvapen a pobaven. Film byl plný lehkých vtípků, které nikdy nestačily k hlasitému zasmání, ale mnohokrát alespoň k pousmání. Zkrátka a dobře to byla příjemná letní oddechová nenáročná retro jednohubka, která zvedne náladu. ()

Darth Maul

Toto rozkošné filmové dielko ma veľmi potešilo svojou očarujúcou atmosférou, chytľavým soundtrackom a pozitívnou energiou, ktorá z neho sršala. Dojem na mňa spravila aj chémia medzi ústrednou trojicou a štýlový anglický humor. Keby sa náhodou Guy Ritchie chvíľku "zdržal" pri týchto šarmantných špiónskych hrách a natočil jedno alebo rovno dve pokračovania, vôbec by mi to nevadilo. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)