Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

Sdoom

Nuda, nuda, šeď, šeď. Nemá to drive, nemá to vtip, nemá to ani žádnej nápad. Fakt jsem se u toho nudil a minimálně od půlky koukal na čas, kdy už to skončí. Dlouho mi osud postav ve filmu nebyl tak moc u prdele. Aspoň, že se dalo koukat na Alicii Vikander, i když tady v tý roli toho moc předvést nemohla. (Blu-ray, orig.) ()

sedm.1

Komentář k tomuto snímku nemohu začít jinak, než konstatováním, že na Guye Ritchiho se jedná o poměrně netypickou podívanou, ve které chybí prakticky vše, na co je divák od jeho filmů zvyklý. Tedy dynamičnost, nápaditost, originalita a především výrazná stylovost, která vždy odlišovala jeho tvorbu od ostatních tvůrců. Krycí jméno U.N.C.L.E. je tak v podstatě průměrná, ničím vyčnívající odlehčená špionážní retro podívaná, která na ty dvě necelé hodinky dokáže diváka sice zabavit, nicméně již chvíli po jejím konci zcela vyšumí do prázdna, neboť se jednoduše nemá čím zarýt do paměti. Vše je tu zkrátka fajn, ale jen na jedno použití. Zápletka má každopádně slušný spád, se sice krapet kostrbatějším vývojem, ale rozhodně nenudí, retro atmosféra je velmi působivá, ústřední herecké trio též funguje velice příjemně a sympaticky, akce je sice pomálu, ale její kvality nelze zpochybňovat, ovšem nad vším tím překvapivě nejvíc vyčnívá zábavné popichování mezi Cavillem a Hammerem, které většinou vyznívá opravdu vtipně a naštěstí ani trochu trapně. Za opravdu slaboučké lze ale považovat záporáky, kteří byli zcela o ničem a závěr, který mi vzhledem k předešlému dění přišel zase až moc ulítlý. Výsledný dojem z tohoto snímku tak musím popsat jako rozpačitou spokojenost, která pobavila, ale rozhodně nezaujala. ()

made1

Tak k tomuto filmu jsem přišla jako slepá k houslím. Po několika dílech seriálu The Witcher jsem chtěla vidět Henryho Cavilla v jiném světle. A tento film si mě získal natolik, že začínám jinak vnímat i samotná šedesátá léta. Příběh, obraz, hlavní představitelé a hudba. Nemohu si vzpomenout, kdy jsem zažila větší překvapení u filmu, který jsem se rozhodla jen "zkouknout". Moc děkuji cheyene za její komentář, který mě navnadil. ()

Dánek

Film, ktery velmi prijemne ubiha a pekne se na nej kouka. Takova "letni pohoda". Ale mesic po zhlednuti uz si na nej asi moc nevzpomenete :). 80% ()

Purrrfect

Nasty bomb ;-) sexy hlas Alicie, dva kocouri, vizuelne krasne scenerie, moda, auta, yachty a vse motorove, prijemna hudba, dokonala kamera a strih vcetne vtipnych dialogu. Jen z mucitele bohuzel nesel vubec strach ;-( ()

Indy

Štýlová retro atmosféra, dobrý soundtrack (pesničkový aj orchestrálny) a originálne natočené scény (dve či tri) nestačia, pokiaľ príbeh nestojí za nič a chémia medzi dvomi titulnými postavami nefunguje. Takže väčšinu filmu to pre mňa bola prezívaná nuda. Potešila ma iba Alicia Vikander, už som s ňou videl tri filmy a páči sa mi stále viac, myslím, že o nej ešte budeme počuť ... už sa na ňu teším v novej Bournovke. 5/10 ()

Benedygtus

Nejvetsim zazitkem z filmu byl jednoznacne soundtrack, ktery jsem vychutnaval i na zaverecnych titulkach, kde se jeste 3 pisne zopakovali. Soundtrack si jednoznacne obstaram. V zavrecnych titulkach byla veta, cosi jako: "Nikdo nebyl zaplacen zadnou tabakovou spolecnosti za to, ze ve filmu kouri". To me opravdu velmi pobavilo, protoze jsem si toho 1) vsiml poprve a 2) jsem si prave behem filmu rikal, ze je zvlastni, jak v takove gangsterce nikdo nekouri, ale treba jsem jen nebyl dostatecne vsimavy. K filmu samotnemu mohu rict jen to, ze jsem cekal o hodne vice. Vubec to neni spatny, ale tomu vsemu zkratka chybi stava. Dialogy byly prumerne a celkove Guy Ritchie, ackoli je muj oblibenec a jeho rukopis je ve filmu opravdu znat, se mohl vice posnazit, protoze mi to prijde bez napadu. Je tam skvela atmosfera, ten soundtrack k tomu hodne pomaha i doba v ktere se to odehrava. Urcite se na to podivam jeste nekdy znovu a treba to prehodnotim, ale protentokrat, ackoli vsechny parametry vedli k tomu, ze to bude srdecni zalezitost, vysledny produkt si me natolik neziskal. ()

Kratas558

Bylo to takové krásné pokoukáníčko s příjemným hereckým obsazením, akčních scén je tak akorát dost, ale ve své podstatě mají všechny smysl a jakýsi vtipný podtext, což oceňuji. Narozdíl od filmu s Madonnou (jojo, to Ritchiemu dost nevyšlo) je tohle prostě a jednoduše boží, stejně jako Sherlock. Tento typ humoru je mi sympatický a celkově spokojené 4* :) ()

Nassau

For a special agent, you're not having a very special day, are you? Special day evidentně neměl ani Guy Ritchie a po průměrných Sherlocích natočil slabou špionážní akční retrojízdu. Není to úplně špatné, ale potenciál byl mnohem větší. Stylizace je v podstatě dokonalá, ale chybějí tomu emoce a hlavně kvalitní scénář. (60%) ()

Chmur

Retro pozlátko včetně soundtracku je moc fajn. Obsahově se však jedná o slabší počin. Akční scény jsou v podstatě k uzívání a závěr také není nijak napínavý nebo nedej Bože chytře a napínavě vypointovaný. Mezi ústřední trojicí chybí ta správná chemie, takže ani většina vtipů vlastně moc vtipná není. Škoda. Potenciál to mělo, ale chyběly nápaditější scénář a zručnější režie. Scéna s trabantem mě jako pamětníka tohoto legendárního vozu potěšila převelice. ()

666Carnage

Guy Ritchie natočil lepší filmy než tohle. Tohle bylo oproti jeho filmům o něco slabší. Dobré herecké obsazení, ale né moc povedené tempo filmu. Občas nějaký ten vtípek a bohužel i občas jen nějaká akce. To nejlepší opět ukázal trailer. Až tedy na scénu s elektrickým křeslem. 70% ()

Torimmer

Původní seriál neznám, tohle je ale něco, co krásně bourá klišé akčních filmů za poslední roky. Ritchie se zase jednou vyřádil, a tak po jeho více "diváčtějších" Sherlocích, přichází na řadu tohle. Naprostá stylovka, úvodní tři herci, kteří do svých rolí krásně padli a vůbec celkově je satirický podtext o tématu USA vs. SSSR krásnou ukázkou toho, jak hodně se americký film liberalizoval. Neznám Ritchieho ostatní filmy, kromě výše zmíněných Holmesů a právě proto mi připadá, že svým pojetím zprostředkuje divákovi jednak zábavu stojící na jednotlivých scénách (úvodní honička v Německu zde, rvačka ve slow-motionu v SH a průběh lesem v SH: AGOS), ale druhak ve výsledku zábavě, která funguje jako celek. ()

joora1

To, že rukopis Ritchieho se pozná se zavřeným jedním okem a prstem v nose, to není nic nového. Že umí zakomponovat vizualizaci s dokreslující hudbou to je taky známé. A předvedl to i v tomto filmu. K jeho škodě ale tak obsahově prázdném, že donutí diváka v nějakých pasážích nudit se. A to už nebývalo zvykem. Díky bohu za občasný humor a některé vtipné scény, jinak bych šel s hodnocením ještě níž. ()

wooozie

Sympatické nenásilné retro, které je sice příběhově opravdu jednoduché, ale vůbec ničemu to nevadí. Objektivně to asi nebude nic moc, ale můj subjektivní pocit je takový, že proti filmu prostě nemůžu říct ani popel. Celou dobu jsem měl na tváři takový přiblblý úsměv, prostě žádná negativita nebo nějaká opravdu nesympatická postava (dokonce i neherec Cavill je tady naprosto pohodový) a dívá se na to vážně dobře, tedy především na hvězdu roku 2015 Alicii Vikander, Michael Fassbender si vybral fakt dobře. ()

Seti

Ritchieho retro špiónská stylovka, v níž forma převládá nad obsahem, což však nic nemění na skutečnosti, že se jedná o výbornou akčně odlehčenou záležitost. Hlavní Ritchieho devizou jsou především sympatičtí hrdinové, jejichž vzájemná chemie funguje skvěle a neustále špičkování mezi ústřední trojicí jsem si vážně užíval. Funkčnost tohoto elementu je zapříčiněna povedeným castingem, kdy dostala příležiotost ne tolik vyhledávaná jeména (samozřejmě krom Alicie, která je teď v Hollywoodu hodně horkým zbožím) a hoši svoje role zvládli na výbornou. Jednodušší zápletka je vyvážena solidní akcí, přesně dávkovaným humorem a především parádní retro atmosférou. Guy se tak ve špiónském žánru rozhodně neztratil a je velká škoda, že hoši a děvče z U.N.C.L.E nebyli po finanční stránce příliš úspěšní, a tudíž se s velkou pravděpodobností další mise nedočkají. ()

klukluka

Všichni šíleně přemoudřelí, krásní a cool, ve výsledku pak celkem makačka na bednu- rozuměj lehce únavný a taky trochu nuda. Ale některý scény mimořádný a jedinečný (svačinka v náklaďáku...), nádherná výprava, povinnej heppáč- nač si stěžovat..? ()

Ebon

Příjemně koukatelná srandabondovka, víc na efekt, než na příběh. Tři hvězdy málo, čtyři možná moc. ()

borec999

U.N.C.L.E je jednoduchý, uvoľnený, špionážny filmík z obdobia studenej vojny, ktorý občas pobaví, občas poteší pár pekne nasnímanými scénami a zobrazením doby, ale vo výsledku nenadchne. Akcie a aj humoru sa pýtalo viac a ústredné duo mohlo byť taktiež obsadené výraznejšie (Henry Cavill s Arnie Hammerom síce neboli zlí, no ani výborní). Dopilovať scenár, mierne navýšiť budget a mohlo to byť veselšie. Určite jeden zo slabších filmov Guya Ritchieho, ktorý to na viac ako ľahký nadpriemer u mňa nevytiahne. 60% ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)