Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

R1CH1E

Zábavná, dynamická a šíleně návyková záležitost. Mozaika jednotlivých epizod, které fungují skvěle i jako samostatné jednotky a dohromady tvoří živelné vyobrazení burzovního života a šílených zážitků, které jsou mnohdy dohnány až do absurdních extrémů a o to víc baví. Nemluvě o vymazleném vizuálu a skvělých hereckých rolích. Jediný problém je, že po 2 hodinách perfektních scén, které do něj Scorsese sype, už to člověk nemusí zvládat pobrat a přepíná ke konci tak trošku na autopilota, aby to doklepal do konce. P.S. Margot Robbie je prostě sexy kus. ()

Napp

Jeden z těch nafintěných filmů pro masy. Mnohdy jsem měl pocit, že se dívám na lacinou komedii s těmi nejlacinějšími vtípky, jindy jsem měl zase pocit výjimečnosti... Leonardo DiCaprio rozhodně nezklamal, dokonce bych ho i vyzdvihl za nejlepší výkon, každopádně u filmu jako takového to bylo už horší. Dlouho jsem přemýšlel, jestli jsem nehodnotil až příliš a jestli nemám tu jednu hvězdu vymazat. Každopádně filmu asi velmi škodí reklama a propagace, možná bych pak byl i příjemně zaskočen, ale od filmu, který se netají tím, že je #1 bych čekal mnohem víc. Nicméně je to skvělá (ačkoliv přehnaně dlouhá) podívaná! ()

Joe123

DiCaprio vo svojej koži. A Scorseseho réžia je bez komentára. Toto jednoznačne musí dostať Oscara. Taký zvrhlejší mix Goodfellas a Casina. 100% ()

vyfuk

EJAKULATIVNÍ. Upřímně? Scorsese mě v tomto filmu malinko zklamal. Scorsese byl pan Mafián, který točil filmy, kdy se gangster s ničím nesral a pak přišlo rozuzlení končívaje dnem. Tento film je svým způsobem úkaz toho, co z lidí dělají peníze. I tak jsem si ale film užil na plný koule (obrazně). Tento film jen a jen dokazuje jak lidi dokáží být vtipný a zároveň i debilní. Celkově všechny banality byly ke konci už tak zábavné, že to vaše bránice nevydrží. Třeba scéna s "plazením a fetem" byla naprosto tělorvoucí. The Wolf of Wall Street byl naprosto úžasný zážitek, na který se nezapomíná a ty tři hodiny byly nabity, že by nevadilo ani pět. Docela chápu, proč by film nedostal Oscara, ALE už za tuhle roli by si DiCaprio toho Oscara k*revsky zasloužil. O sedm let později: Mám za sebou více zhlédnutí tohoto filmu. Ale už je to nyní pár let i osobní pokrok. O dokonalém a autentickém obsazení se nedá ani mluvit, stejně jako o megalomanské práci Scorseseho, který do filmu dal tolik, že by se to nedalo ani představit. Točit film o miliardáři jednoduše není prdel. Stále na tom strašně doceňuji mnoho věcí, ale v mém srdci tento film nikdy přímo nebude. I přes mé mnohem větší docenění v průběhu let. ()

Killda

Kurvy, chlast a chlebíčky...! Scorsese svým typickým režijním stylem uvádí další životní příběh muže, co se dostal k moci, tentokrát ale není obklopen olovem nebo žetony, ale zatracenými financemi. Je zajímavé, že se Martin S. rozhodl pro takové téma na stará kolena. Tenhle film totiž strká prst do zadnic vše kapitalistů (omluvte můj slovník, ale ten film mě nakazil). Mimochodem Leo DiCaprio si za svůj výkon rozhodně tu nominaci na Oskara zaslouží (jak jinak). A Jonah Hill? Ten teda rozhodně ne! Sorry, ale ty jeho idiotský škleby v pozadí mi teda jako vyšperkovaná herecká práce nepřišla. To bylo asi to, co mě nejvíc štvalo - tento rádoby herec. Ale co už. Každopádně film se povedl, je solidně nad standartem, ale nechám tomu ještě chvilku a pořádně si rozmyslím jestli tu jednu finální hvězdu ještě přidám, možná po druhém shlédnutí. ()

Kalidor_

Dokonale zahrané i zrežírované a ani chvíli jsem se nenudil, ale podruhé bych tento film o zhýralém hajzlíkovi, co vydělával podvody na lidech, vidět asi nechtěl. ()

klima777

Precizní. Ve své preciznosti téměř smrtící. Tenhle film pravděpodobně má koule. A nejspíše si dělá kozy. Nemám na něj žaludek. Z různých, povětšinou přízemních, důvodů... ()

ghatos

Není to kritika, obdivný epos, odtažitý pohled, hlubší analýza...prostě nic. Sledovat tři hodiny drzého šmejda, který si i přes své bohatství umí udělat radost jen děvkami a fetem. V tom opravdu nic reflektujícího není. Radek99 napsal adorační komentář, ale spíše si vysnil, jaké to mohlo být, než jaké to je (Casino je nepřekonatelné). 50%. ()

zigíš

Charakter co neprochází žádným vývojem může -paradoxně- být stejně zábavný jako postavy co se v průběhu děje klasicky vyvíjejí (viď Mafiáni) dílem dynamičtější montáže scén (plus oproti Casinu) dílem nezatíženosti na zbytečné detaily (plus oproti Letci) takže za 100% ..ale Shutter Island mám radši ()

Guzo

Celý film stojí na DiCapriovi, protože ten je opravdu to jediné, co WoWS táhne. Zbytek byl pro mě bohužel silným zklamáním, protože všechny párty ve filmu (a že jich je) jsou natočené sice s nápadem, ale dost nudně, a tříhodinová stopáž je tu prostě moc (a ne, v některých filmech mi delší stopáž opravdu nevadí). Ani příběh mě nijak extra nevzal a přidávat hvězdy za to, že se oscarový film odvázal a nabídl šňupání a desítky (polo)nahých ženských, nebudu. 6/10 ()

Myrreczech

Ikdyž se snímek může zdát až přehnaně dlouhý, ani na chvíli nepřestane bavit. Skvělí herci, skvěle vybrané písničky do soundtracku, Scorceseho režie, drogy a spousty nahých slečen. Co víc si přát. ()

JohnSmith

Klasický životopisný film od Scorseseho. Je to sice dlouhý, ale tak dobře odvyprávěný a natočený,že to člověku uteče jako voda. A v tomto případě ještě navíc výborný výkon DiCapria. Ale je fakt, že mi to místy přišlo až moc ujetý. ()

Autogram

Prvé minúty, keď to ešte má spád a stále niečím prekvapuje, sa dali zniesť, dokonca som sa tešil, na aký dobrý film sa budem tri hodiny pozerať, keď sa to rozvinie do životného príbehu. Nerozvinulo, ale naopak, už sa všetko iba opakovalo v pár obmenách, sex, drogy, peniaze a nadávky. Nulové napätie, nezmyselné scény akoby povytrhávané z príbehu, nekonečné (vtipné?) dialógy alebo ešte zúfalejšie agitačné prejavy scientologického charakteru, akoby mal každý divák po filme nabehnúť na Wall Street a začať zarábať skutočné prachy. To by však podľa odporúčania mal v pracovnej náplni honiť si dvakrát denne a nie každému to musí vyhovovať. Podľa tunajšieho väčšinového hodnotenia takéto obšťastňovanie filmom väčšine vyhovuje, tak chyba je asi v mojom prijímači. Ešte ako satiru na skazený finančný systém film beriem, ale podanie mohlo byť iné. ()

dragon94

Pro svůj jubilejní 100. komentář jsem si vybral jeden z nejvíce divácky oceňovaných snímků loňského roku, za který měl, podle téměř všech, dostat můj velmi oblíbený herec Leonardo DiCaprio svého prvního Oscara. A ačkoliv si ho zasloužil téměř za jakýkoliv jeho předchozí film, ani tentokrát se bohužel nezadařilo. Tak snad příště. Příběh se točí okolo průměrného člověka co se chtěl stát bohatým. A tak vyrazí na Wall Street s myšlenkou, že se stane realitní makléř. Jeho sen se mu splní a on začne být tak bohatý, že nebude vědět co s penězi. Začne pít, brát drogy, píchat prostitutky, nevážit si ničeho krom peněz. Na čemž je hezky vidět jak peníze a drogy kazí charakter a mění život běžným lidem. Jinak je film až neuvěřite. A i přesto, že má film 3 hodiny tak mě po celou dobu slodování neuvěřitelně bavil. Je to nejspíš tím jak je film velmi dobře natočen podpořen skvělým soundtrackem a vynikajícími hereckými výkony. Nečekejte žádnou hlubokou myšlenku nebo sebereflexi. Celý film je prostě o tom jak zbohatlíci fetují, šu*ají, chlastají, dělají nejrůznější kraviny a vulgárně nadávají minimálně 3 krát za minutu, ale až neuvěřitelně to baví :-). Vlk z Wall Street je skvěle natočený a parádně zábavný snímek. Pokud hledáte film, který vás svou až originální bizardností bude bavit sáhněte po něm. 5* 87% ()

V.Silver

Musím říct, že film to byl hodně zajímavý - jednak proto, že si ho pro sebe celý urval DiCaprio, kterému mírně vypomáhal Jonah Hill a zpočátku McConaughey, resp. ke konci Dujardi, jednak proto, co všechno se Scorsese nebál naplno (a možná i moc naplno) ukázat na plátně. Jako tříhodinová bajka o orgiích a mamonu jako špatném pánu to není špatné, jako cokoli jiného se to ale nedá brát. Film nemá žádný hlubší morální podtón, protože žádné hlubší myšlenky se v něm neprobírají - je stejně povrchní jako pozlátko, které prezentovat Jordan Belfort. A to je taky důvod, za který film hodnotím (paradoxně) velice kladně, protože moralizujících hovadin jsme tu měli tuny. Tohle je sprosté, drzé a manipulativní - a proto dávám 75%. ()

Kosmik 1

Ty vole, tak tohle byl úlet všech úletů! O co v tomhle filmu vlastně ale jde? Především o chlast, drogy, sex, sprostá slova, sex, drogy, sex, chlast, drogy, sprostá slova a tak pořád dokola. A úplně nejvíc jde ovšem o prachy, za které pak je vlastně i ten chlast, drogy i sex. :D Takže takový začarovaný kruh. Ale (co je nejdůležitější) Vlk zde střílí hromadu vtipů, jeden za druhým a z toho jsem prostě nemohl. Scéna, kdy se huhňající Leo plazí po schodech zfetovanej práškama a následně řídí auto je k nezaplacení a kdybych mohl, tak se válím smíchy po zemi, takhle to jen málem odneslo opěradlo u křesla. O následující scéně rvačky o telefon se radši ani nevyjadřuju, z toho jsem málem uchcával. Bohužel na mě poněkud dlouhý film, abych mu 180 minut věnoval dostatek pozornosti i v těch méně vtipných momentech. Leo by však za svou roli zasluhoval minimálně Oscara, protože takhle prožitou roli jsem snad ještě nikdy neviděl. Ty jeho motivační proslovy by snad donutily k práci i celoživotního nefachčenka. A jedna informace mimo mísu, ta Margot Robbie mi krutě připomíná Borhyovou. :D 80% ()

Puyi

Tohle je prostě super film. Ne, že bych čekal od Scorseseho něco méně, ale i tak jsem příjemně překvapen. Od začátku nasadil film skvělé tempo, které zvolňuje až na úplném konci a divák tak nemá moc času vydechnout... což se dá při této stopáži označit minimálně jako úctyhodný výkon. Když k tomu vezmeme dobré obsazení a famózního DiCapria... Jo, bylo to super. ()

Bagr_007

Oslava peněz a nemorálnosti. Božsky natočená a přesně odehraná. 180 minut divoké zábavy, která přes své nesporné dramatické kvality, zvládá přecházet více než často do našlapané eRkové komedie. Scorsese a DiCaprio jsou na společném vrcholu. ()

Mr.Dogman

Já si velice vážím filmů, které za svou stopáž dokáží několikrát změnit žánr. Od smíchu k depresi, vlk ty tři hodiny utáhl velmi solidně. Takový čas umožnil příběh pojat komplexně a odcházím s pocitem uzavřeného příběhu. Jo, a ještě musím říct, že Jonah Hill mě teda překvapil mnohem více, než Leo. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení