Chrustyn

Příběhem nápaditý ale režijně amatérský sportovní film zaměřující se na drsné bitky, které jsou součástí, každého pořádného hokejového zápasu. William Scott a Schreiber jsou výborní ale zároveň to jediné, kvůli čemu se na film dá koukat. ()

Arsenal83

Film o tom, že nemusíte vedieť hrať hokej, aby ste boli hokejovou hviezdou, stačí len trochu krčmového „umenia“, a to sa najmä v Amerike nosí, ja nie som fanúšikom. Ešte, že tam bola zakomponovaná osobná línia, ktorá bola celkom zaujímavá, inak je pointa úplne plochá, a to je poukázanie na to, ako dôležití sú takíto hráči pre tím. Nesúhlasím. Hokej by sa bez nich úplne obišiel. ()

mat.ilda

Sportovní film těžící ze záměrně nesportovního chování hráčů zvaných bitkaři, jejichž týmová funce zřejmě skutečně existuje. A já naivka si myslela, že vrcholem amerického sportovního ledovce jsou pologramotní univerzitní hráči baseballu a basketballu! Lední hokej jde však ještě mnohem dál, nejen, že se na nějakou tu ztrátu desítek v IQ testu nehledí, dokonce taková základní dovednost, jako je bruslení, není vůbec nutná! A tak se v zemi neomezených možností stane součástí jednoho z velkých týmů dobrohloupá mlátička (podporovaná svým prachsprostým kámošem, který by se neměl volně pohybovat ani po detenčním ústavu), jejíž sledování nám dá přičichnout k hokejovým šatnám, kde by se dal testosteron krájet, a možná ještě dál... třeba na ledovou plochu, kde zpomalený let sražených krevních klků a jedniček vlevo nahoře doprovází operní árie ... Zvláštní, filmy typu "based on a true story" asi často nebývají prezentovány jako komedie, tady by se ovšem na vážnou notu hrát nedalo, takže za to palec nahoru. Abych se tedy vymáčkla, po prvních dvaceti minutách bych nevěřila, že to řeknu (byla jsem tak otrávená, že jsem se zaobírala myšlenkami typu - přibral Seann hmotu kvůli roli, nebo se tak vyžral sám?... ta tupost v očích je opravdu hraná?), ale faktem je, že příležitostně bych byla ochotná dát si repete, už kvůli krasavci Grondinovi, skvěle uvolněnému Schreiberovi, psí oddanosti ve Scottově pohledu ze střídačky i skutečnosti, že už nikdy se nebudu dívat na hokej, jako dřív. A co si cením nejvíc - Doug je prvním z akčních hrdinů (no je to akční hrdina, ne?) co přiznal, že je blbej :-) ()

heyda

Hodný moula, co dokáže zmlátit kdekoho? No zajímavý námět. Mě to bavilo, je zrovna období Mistrovství světa v hokeji, takže je fajn kouknout místo zápasu i na nějaký ten film z hokejového prostředí a když je navíc celkem vtipný, tak je na místě dát i pěkné hodnocení. 75% ()

mcb

Ani komedie, ani dramedie, ani sonda do duše násilnického primitiva. Goon se snaží spojit neslučitelné - sofistikovanou kritiku posedlosti násilím a jednoduchou hollywoodskou komedii apatowovského střihu se sprostým a nekorektním humorem. V obou případech zamrzí, že látka není dovedena do nějakého zdárného konce. Když se navíc objeví zbytečné podzápletky (nudná romance) a nesnesitelné postavy (Jay Baruchel), je jasné, že se Goon stane jen pouhou jednohubkou na nedělní odpoledne, v níž tak akorát oceníte pěkně natočené bitky a přesně hrajícího Scotta. Jsem zvědav, jak se svým hokejovým opusem naloží Kevin Smith... ()

lillien

Docela příjemně retardovaná zábava pro večery, kdy se probíráte z narkozy a neskousnete v tv nic pro publikum s IQ nad 60. Stifflerova máma už nejspíš ukazuje kundu jen při cévkování, čili i stárnoucí Stiffler (S.Scott) šel do sebe a své role naprostého debila osekal o typické teenagerovské pitvoření, takže v Goonu zaplaťpánbu opravdu nedělá už nic jiného, než jen hodně špatně bruslí a rozdává pěsťovky. To všechno může být ale ještě pořád mile úsměvná zábava pro mírné až pokročilé milovníky hokeje, neboť některé podobnosti s úrovní našich odborářských lig a divizí nelze přehlédnout a můžeme se jim dementně chlámat, případně alespoň nadávat na to, jak vylízaní američani opravdu udělali i z jinak dynamické a chytré hry (což vám jistě o hokeji potvrdí i strejda Verbal) wrestling na ledě. Víc jsem od toho nečekala, takže i ty pouhé dvě vypečené hlášky, které ve filmu padly vnímám jako bonus. ()

jojinecko

Totálna hovadina (based on true story - lol!), ktorá sa zámerne snaží tou hovadinou aj byť a nemá vysoké ambície. S.W. Scott si rolu dementného akože dobráka evidentne užil. Ideálny film na zabitie času a no-brain divácky "podmaz", napriek tomu pri pár scénach som doslova plakal od smiechu ako už dlho nie, čiže celkový rezultát je hodný tolerantných 2,5*/5:) ()

virus10

Miluju hokej, hokejový bitky a Sean William Scott je jeden z mých nejoblíbenějších herců!! Takže neni o čem mluvit. Natlemil jsem se dost :D ()

rikitiki

Není to film o hokeji, ale o boxu na ledě. O. K., když se to Kanaďanům líbí... Akorát to není sport, jen rvačka. ___ Milá je Stiflerova proměna. Seann William Scott se nabráním let a kil proměnil z nesympaticky pichlavého puberťáka na docela sexy mužného chlapíka. Otrávil Baruchel a jeho pubertální projev plný tupých lascivností. ()

Pítrs85

Tento jinak docela zajímavý a dynamicky natočený film stahuje dolů až moc povrchní a zjednodušený scénář. Všechno nalinkováno tak, jak už jsme viděli stokrát, invence nulová, naopak klišé si tu podává ruku s neoriginaitou. No na druhou stranu co chcete točit o chlápkovi, co inteligencí moc neoplývá, jeho největšími životními trably jsou, že pořádně neví, kam se v životě zařadit a že jeho bratr je gay (což se ve snímku doslechneme asi ob pět minut- nejspíš pro případ, že bychom na tuto vskutku zásadní informaci zapomněli). Zkrátka žádnej Wrestler nebo Million Dollar Baby se nekoná ani v nejmenším. Ale abych jen nekritizoval, S.W. Scott svou postavu uchopil za správný konec, jeho hokejovej bitkař je opravdu uvěřitelný- a když už jsme u těch bitek, tak ty jsou natočeny velmi reálně a povedeně (nejednou máte pocit, jako byste byli jejich součástí). Jinak má film přesně ty nedostatky jako většina sportovních snímků- hokejové zápasy jsou velmi nereálné (góly a akce by byly všechny do jedné v NHL brány jako góly a akce roku), ale nakonec o ty tu zase až tolik nejde. Tak jak Doug Glatt není hokejista v pravým smyslu slova, není tento film o hokeji jako takovém. Slabší tři hvězdy (a to mám hokej rád). ()

Thomick

Rozkošnej, emotivní film podkreslenej Nessun Dorma o židovskym kazateli, vyhazovači a bitkaři v jednom? Jo, všecko je možný; a tohle ani nebylo tolik přitažený za vlasy, jak by se dalo při takový premise očekávat. Ba naopak, hokejovej fanoušek si z toho musí vyzobat až překvapivý množství chvályhodnejch momentů. Halifax má přece přesně ty typy hráčů, kterýma se může pochlubit snad každej hokejovej mančaft na světě - mimoňskym golmanem počínaje, kapitánovou vlezprdelkou konče. Mimoto samozřejmě potěšily i další detaily jako bannery typu GLATT IS HEBREW FOR FUCK YOU, z cesty kecající komentátor (podobně se opravdu zakecávaj i mí oblíbenci z kanálu San Jose), falešně odzpívaná hymna atp. Za takových předpokladů - a s doslova o život hrajícim Scottem v životní roli (sorry, Stiflere) - holt přejdete i napřezdržku Baruchela nebo nutný ústupky potřebám scénáře jako nezlomenou čelist a neotřes mozku po ráně pukem přímo do ksichtu nebo jednozápasovou suspendaci namísto nejmíň pětizápasový. Zkrátka ... I think you nailed it, Dowse a spol. :) --- "Don't you fucking dare!" ()

SOLOM.

Hodně slušná akční řežba z hokejového prostředí, říznutá komedií – několika opravdu solidními pěstními souboji – já měl vždycky na hokeji rád hlavně bitky. Tento film celkem překvapil. Moc jsem od toho popravdě nečekal, protože  Seann William Scott bude pro mne navždy spjat hlavně coby Steve Stifler – kde jsem ho prostě žral, ale on dokázal svou kariéru nasměrovat i jinam než jen mezi teen komedie a již v několika filmech rozličných žánrů ukázal, že má i na jiné filmové odvětví. Já tohohle herce prostě žeru a to nejsem buzna. Tady si roli ranaře neskutečně užíval, bylo to na něm vidět a závěrečná bitka měla pořádné grády. Liev Schreiber podal rovněž velmi solidní výkon. Jen nevím, jestli by takový mančaft měl v reálu vůbec nárok na to, aby se dostal alespoň do vyřazovací fáze – větší přehlídku dementů, alkoholiků, homofobů a kdovíco ještě jsem už dlouho neviděl. Ale co, byla sranda. Normálně bych tomu vlepil asi průměrné ohodnocení, ale za Stiflera pardon Glatta dám jednu hvězdu navíc. 70%. ()

Beastmaster4 odpad!

Jestli tenhle film bere někdo vážně, tak ho lituju. S hokejem to nemá nic společnýho, a kdo by namítal, že to je o bitkách, tak tam to ulítlo stejně o pořádnej kus mimo. Jelikož sleduju NHL a jiné americké a kanadské nižší soutěže a také občas KHL, tak myslím, že vím, o čem mluvím. GOON je tak naivní až to bolí. Několik absurdních scén, které by se v hokeji nikdy nestaly, jako provokace před trestnou a následná naaranžovaná bitka. Záběry na některé zákroky taky dost hraničily s nereálností a konečná bitka, to byla šaráda sama o sobě. I tvrdá KHL, kde pár vyhazovačů, boxerů a zápasníků hraje hokej, může blednout závistí. Přihlížející rozhodčí a na ledě boxerskej souboj, jak v ringu. Krve jak na porážce atd. :-D....Kdo chce tomuhle věřit, tak je to jeho věc, ale to by snad musel být úplně mimo. K tomu všemu k uzoufání trapná romantická zápletka. Tenhle film je snad největší sportovní průser, jakej jsem kdy viděl. Nejabsurdnější pojetí hokejových bitek. Ani se mi nechce věřit, že to někdo myslel vážně. Ještě, že to má jen hodinu a půl. HNUS!!!! ()

Morholt

Nedělám si iluze o tom, že by hokejoví bitkaři byli velcí myslitelé a rozhodně nepatří k elegantním bruslařům, ale ať se na mě nikdo nezlobí, tohle bylo už trochu moc. Pochopil bych to, kdyby mě začátek nevítal nápisem "Podle skutečných událostí", ale takhle? Skutečnou událostí byl snad jen faul hokejkou na hlavu, jenž jako by z oka vypadl dnes už legendárnímu zákroku Martyho McSorleyho na Donalda Brasheara, ale to bylo po hříchu vše. Navíc ten epický závěrečný souboj........... . Každý, kdo se jen trošku vyzná v hokeji a zámořských bitkách se musel smát a nemyslím si, že zrovna tohle tvůrci chtěli. Na druhou stranu je fakt, že tyhle pohádky o tom, kterak outsider ke slávě přišel mám docela rád, takže jsem dokázal nakonec ledacos odpustit a navíc tu byla perfektní postava Lieva Schreibera, u kterého jsem si musel zkontrolovat, jestli nění náhodou z Kanady. Dalo se na to koukat, ale upřímně řečeno to vysoké hodnocení moc nechápu. 50% ()

MonaSax

Ač se může jevit tenhle film sebevíce stupidním, má to prostě v sobě něco, co vás chytne a vtáhne dovnitř a nenechá vás to chladným. Ať už je to krev a násilí, na který se prostě v tomhle popcorňáku dobře dívá a nebo hlavní hrdina, který je tupý jak poleno, ale v jádru je to hrozně dobrej člověk, přičemž jsem si vzpomněla na Foresta Gumpa (btw Sean tady hraje opravdu dobře). Goon není prostě zas taková sračka, jak se může jevit na první pohled. Mám chuť si zajít na nějakej pořádnej hokejovej zápas. ()

Kamca_

Filmy o sportu mám hodně ráda. U filmu Goon mi některé scény přišly až moc drsné, ale i tak se mi to líbilo. Konečně jsem Seanna viděla ve vážně roli. 70%. ()

ScarPoul

Polite Fighter. Jedna z ďalších úloh, ktorá SW Scottovi sadla dokonale, ale film ako keby kľučkoval medzi skutočným príbehom, šialenou komédiou a šporotvým filmom. Ani jedno nefunguje. Priznám sa, že som si film pozrel len kvôli Alison Pill, ale tá tu bola značne nevyužitá, takže som si ju na obraze veľmi neužil. Problémom Goon ako filmu je jeho žánrová neukotvenosť. Možno má niekoľko slušných momentov, ale celkovo je to skôr rutinná jazda bez výraznejších momentov. Čo je podľa mňa škoda. Dobré je naozaj len vykreslenie hlavného hrdinu. Ten drží film nad vodou. Inak vec, ktorá len tak prešumí a nezanechá žiadny dojem. ()