campix

Filmů z hokejového prostředí je jako šafránu, navíc když už nějaký je, tak je to sportovní drama podle skutečných událostí, proto jsem přivítal film Goon s otevřenou náručí. A bohužel mě lehce zklamal. Uvolněná komedie na horký letní večer to samozřejmě je, ale je tu několik ale. Sean William Scott se mi do role absolutně nehodí, přeci jenom ho mám zaškatulkovaného jako Stiflera z Prciček a do role dobrosrdečného, ale přitroublého bijce se mi opravdu nehodí. Zároveň jde celá synapse příběhu velmi lehko odvodit a nijak vás nepřekvapí. Závěrečné finále už je takové jako amerika v prášku. ()

zette

Nevim, co Doug Smith o sobe v knize napsal, podle statistik je vsak tento film spise jen nametem nez skutecnym pribehem. Jelikoz jsem fanouskem hokeje, svadi me to pridat ctvrtou hvezdicku, ale neucinim tak. Jako komedii jsem to moc nevnimal, sportovni film to je ale dobry, vcetne momentu ze hry a bitek samotnych (ten zvuk me ale postupem casu zacal vadit). S. W. Scott zahral Douga velmi dobre. ()

Juto

Veľmi milé prekvapenie. Režisér Michael Dowse skvelo vystihol atmosféru melancholie človeka a hľadanie sám seba, čo má človek robiť, keď skoro nič nevie len sa biť či vydržať nakladačku. 6,5/10 ()

PROCESOR

Tak to bylo maso. Snímek se za ničím neschovává, ale jde rovnou na věc, jako při bitce a to se mi líbilo. Že i ranaři mají své jedinečné místo v sestavě, stejně , jako domestici v Tour de France o tom vypráví tento film. Jako třešnička na dortu se může jevit, že obávaný ranař je v civilu, dobrosrdečný a citlivý hoch. A protože jsem dostal vše co jsem očekával, zaslouží si za mě plnou palbu. ()

WolfR

Hokej je sport pořádné chlapy a já ho mám mnohem raději než fotbal. Ale přesto mě Goon dostal svou tvrdostí a řízností. Není sice bůhvíjak originální, ale má koule. Sean William Scott je hodně sympatickým ranařem a i ostatní postavičky jako jeho sok Liev Schreiber či fuckující trenér v podání Kima Diatese nejsou k zahození. Vážně jsme si vychutnal tuhle příjemnou a brutální sportovní komediální lahůdku, 4 hvězdy. ()

kopfa

Byť je to především úsměvná skoro komedie o vzestupu pěstního Foresta Gumpa......zajímavě nutí přemýšlet nad zobrazováním hodnot ve světě postav....kdy buzny jsou jenom trpěná šmíra ve světě tradiční přetvářky, promiskuitní holky oběti svých stereotypních chlapců a pravdu má jen poctivý body-check. ()

Doudis19

Komedií o ledním hokeji není moc, ještě míň je pak kvalitních komedií o ledním hokeji. Goon je tedy určitě jednou z těch nejlepších, né-li úplně nejlepší. Nevyhnutelná, avšak jako vždy zbytečná, dějová linka ohledně zamilování hlavní postavy, dostává naštěstí daleko méně prostoru než-li to hlavní - tedy samotný hokej a především bitky. Rvačky jsou skvěle natočeny, plné tvůrčích vychytávek, maximální brutality a na intenzitě jim přidává i hudebně skvělé podbarvení. Je dobré vědět, že před novými Prcičkami, se jejich největší hvězda dostává do slušné formy :-). ()

tatanapope

Celkem slušný film o hokeji, který se zabývá především mladým mužem, který není příliš bystrý a rád by někam patřil a díky náhodě se dostane k hokeji, jako slepý k houslím. Film se snažil být chvílemi i vtipný, ale většinou mu to moc nevycházelo. Roli blbce, co se dostane k hokeji ztvárnil Seann William Scott na 1., těžko říct, zda hereckými vlohami či vrozeností. Jinak slušně dívatelný snímek. Viděno v rámci Filmová Výzva 2015 od ELIAS ()

viperDavid

Celkem vulgarni hokejovy rocky. Seann William Scott se vydaril a tuhle roli trosku zaostale mlaticky dobre zahral. Ostatni mi prislo trosku jako gayovske porno. Ani nevim jestli to hodnotit jako skveli film nebo naprostou sracku. Tak to asi vezmu utokem jednou ranou a nahla smrt 3* ()

Mrkvič

Goon je velmmi chytrá komedie, která míří do přitroublejších amíků. Bitky nemohou být brány vážně, protože jsou podány tak vtipně a ironicky. Seann William Scott nedělá ksichty a moc mu to tak ve vážnějších pohledech sluší. K tomu charismatický bitkař Liev Schreiber. Potom je úplně jedno, že je všem jasné, co, jak a kdy dopadne. Když se u toho válím smíchy a ve vážnějších situacích oceňuju nástin týmového ducha, nemůžu se maximálně nebavit. ()

ivan_drago

Grandiózní GP... Zdraví rozum mi velí dát maximálně tři, ale to prostě nejde... Ač je příběh těžko k uvěření i když je to podle skutečné události a plný neuvěřitelných klišé, tak to sportovní drama uvnitř týmu, jeho jednotlivý členové (hlavně ty dva rušští bráchové, trenér, brankář, kapitán a i ten „Crosby“) a posun od naprostého nezájmu až k obětavosti jeden za druhého bojovat... Hokej jako takový je nasnímán velmi účelově a nereálně, ale to nic nemění na tom, že se mi to velice neobjektivně líbilo... ()

LiborGondek

Sportovní? Ano. Hokejové? Ano. Komedie? Nejsem si úplně jist, ale spíše ne. Některé záběry na mě až moc drastické, bohužel taková je realita. Hodnotím jako nadprůměrný film 65%. ()

Simpoch

Příběh obyčejnýho kluka co dostal šanci ukázat, že sport se ještě stále dá dělat se zapálením pro team a hru. Sportovci jsou novodobí gladiátoři a svoje zdraví a životy často obětují tomu, abychom dostali kromě toho chleba taky hry. Právě těch, kteří jsou jako Dougie bychom si za to měli vážit. Udělejte místo v top 10, Goon dostává palec nahoru. Rozšířený seznam mých oblíbených filmů na IMDB ()

Mirokukii

Jakožto velký fanoušek hokeje jsem byl mile překvapen a o to více zpokojen. Zde příběh muže, který by rád někam patřil a byl něčeho součástí, ať by byla jeho úloha jakákoliv. Jak se říká-Pro tým cokoliv. Je to svižné, vtipné, romantické, krvavé, bohužel vulgární a občas hloupé. Zkrátka životopisné drama útočící na Oskary to není. Hlavní postava sympatická, dobře zahraná Williamem Scottem. ()

kinghome

Seann William Scott je prostě skvělej herec. Do tohohle filmu nám chlapec trošku přibral a je z něj docela velkej chlap. Úžasná komedie, která pobaví a dokonce má i hezkej příběh a dobré hokejové bitky. Hokej mě baví a film s takovou tématikou mě vážně potěšil. ()

Honzíno

Finále na mě působilo hodně příjemně a poutavě, což v kontrastu se zbytkem současných komedií, kde v posledních minutách očekáváte schéma, ono se stane a ani Vás ničím nepřipoutá nebo nepřekvapí, hraje prim. I když se ale žádné velké překvápko nekoná - super finální hláška. Co bych ale chtěl vyzdvihnout nejvíce, je sekvence před závěrečným zápasem. To je fakt masakr a nejlepší scéna v takovém druhu filmu, kterou jsem za posledních pár let viděl! Jinak mi občas zvláštně kontrastovala ona fekální hrubost (zde pouze slovní - vivat!) se skutečně zajímavými režisérskými vychytávkami a scénami. V několika momentech jsem se zasmál hluboce od srdce a to se mi nestává při sledování filmů poslední dobou moc často! Vřele doporučuji (komu nevadí ostřejší komedie) a myslím, že jsem Goon neviděl naposled. ()