Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

misstake

Sci-fi pohádka a space opera se vším, co k tomu patří. Naivní příběh, krásná uklízečka ruského původu změnící se v královnu vesmíru Milu Kundis a módní vlkodlak Channing Tatum, efekty, vesmírné i nevesmírné souboje, emzáci ničící šmahem ruky celé světy, vesmírné konstrukce strčící do kapsy několik hvězd smrti najednou. Nehledejme v tom filozofii z Matrixu ani nějakou logiku, vždyť je to pohádka. Fandové sci-fi musí být spokojeni. Jako warm up na podzimní Star Wars dobrý. ()

KennyNevym

Když jsem se o filmu dozvěděl, měl jsem celkem radost, že něco takového přijde. Tento názor se mi obrátil v prach po první půl hodině filmu. Efekty nejde než nepochválit, ale herci moc nezaujmou akční scény nudné a zbytečně natažené to nekonečna. Mrzí mě, že se více nezaměřili na mytologii a životní styl mimozemšťanů. Místo toho tuna akce která prostě nudí...Zjevně ale toto není to co Wachowšrí zamýšleli a možná se dočkáme director´s cut verze. Jiný důvod abych se na to podíval znova asi nenajdu. 56% ()

666Carnage

Noblesnost tam byla to jo, jako vystřižené z jedné špatné pohádky. Tenhle film měl dvě hodně velké chyby a pak spoustu malinkých, které by se i dali přehlídnout. První velká je příběh, který byl špatný. Prostě mě ten příběh nenadchl, ale s tím jsem počítal. Čekal jsem od toho víc, tak ještě aby ne, když to dělali sourozenci Wachowští. Ten příběh mohl být prostě lepší. Druhá velká špatná věc byla Mila Kunis buď mi přišlo, že přehrává a nebo, že nehraje vůbec. A nevim co je horší. Channing Tatum to celé držel, hrál dobře a role mu seděla. Pak tam byla spousta menších věcí ale ty nestojí za rozepisování. A teď ty kladné části filmu. To jsou prvotřídní efekty, výborná akce a parádní muzika. Tohle s filmu dělá ten nadprůměr ale prostě ten příběh to stáhl dolů, prostě mi přišel odfláknutý. Film bere něco z Matrixu něco z Atlas Mraků. Film je dobrý ale neni tak dobrý jak mohl být a to je velká škoda. Určitě, ale film neodsuzuji do úplného propadliště Jupiteru. Jo a jedno z vedlejších kladných plus - Sean Bean přežil celý film. 60% ()

Indy

Snaha o veľkú space operu sa nepodarila, bratia Wachovskí kúzlo už zrejme stratili a zostanú zapísaní vo filmovej histórii iba ako tvorcovia Matrixu (Speed Racer bol napriek pozitívnym ohlasom prepadák a Atlasu mrakov niečo chýbalo). Príbeh a postavy sú veľmi slabučké, ale čo zarazí najviac je absencia akýchkoľvek nápadov pri akčných scénach, ktoré sú nudné a neprehľadné. Film od úplnej katastrofy zachraňujú iba výborné triky a úžasný design niektorých fantasy svetov, ktoré sa trochu ponášajú na prequely Star Wars. Úprimne ľutujem všetkých designérov a návrhárov kostýmov, pretože ich výborná práca poslúžila nedovarenému nedopečenému produktu. Nechcene vtipný je aj herecký prejav Eddieho Redmayna, ktorý totálne prehráva a najmä jeho voľba hlasového stvárnenia zloducha stojí za to :) 4/10 ()

DavidS.

Nebudeme si nic nalhávat - každý snímek Wachowských po Matrixu byl jen zklamáním...Jupiter je pak již zcela tvůrčí degenerací...Vlkodlaci na létajících botkách, včelí královna, ještěrky v kožených kabátech...Každý dialog bolestivý, každá scéna beze smyslu, akce tupá a monotónní...Shyamalana srazila z postu vyvoleného po čtyřech hitech na kolena nijak tragická Žena ve vodě...Kdo to řekne konečně sourozencům? ()

DonQ

Efektů jak na dvě epizody Star Wars, ale příběhu pomálu. Tak takhle prosím příště ne. Po Atlasu mraků hodně svižný a nečekaný kvalitativní sešup dolů. ()

KoRner

Hlupocina bez deja s veľmi zle obsadenou Milou Kunis. Obsahuje to všetky Wachowski trademarky - Dobré triky, fetiš oblečky, ale nanešťastie aj debilné dialógy a akoby nesúvisiace scény. Ešte aj tá milostná linka je obohraná až beda. Ľahko zabudnuteľný film. ()

marekkkkkk

Ješte se mi nestalo , že by se mi film nelíbil už při první minutě. Andy a Lana zase ujížděj na LSD a dost si to užívají, což je dost dobře vidět :D . Mila a Channing jsou nesympatický nezachrání to ani Sean Bean, který měl to štěstí a v tomhle filmu nezkapal. ()

Kredy

Nemyslel jsem si, že to někdy řeknu, ale bylo tam až moc akce a ještě často takové, že jsem pomalu nevěděl, co sleduji. Příběh se mi celkem zamlouval, jen bych si ho dal ve stravitelnější formě. ()

iXtr3m3

Tak takto forma obsah už dlho nedeklasovala. Niet sa o čom rozpisovať. Myšlienka zaujímavá, herci nevyužití. Stratený potenciál. ()

klukluka

Pohádka. Bohužel ne moc nápaditá. Ale možná ne až tak marná. Wachovští se ji ale rozhodli "vylepšit" všudypřítomným násilím a z něj plynoucích nekonečných přestřelek a jiných forem vraždění. Takže už ne pohádka, ale už nikdy ne film pro dospělého diváka. Takže film pro nikoho. A ještě špatně udělaný. Tak nekvalitní práci počítačových grafiků mi Hollywood nenabídnul roky. O 15 let starší Matrix na tom byl nepoměrně lépe. Oddechový čas, čas k nadechnutí na další velkej biják. Aby bylo... ()

Seti

Jedno se Wachovským upřít nedá - náměty svých filmů mají povětšinou velmi zajímavé a to i v pomatrixovské éře. Nejinak je tomu i v případě Jupitera, kdy nastíněný svět, vykreslení jeho vnitřních vztahů i vizuální zpracování jsou parádní. Problém však tentokrát vězí především ve scénáři, kterému v mých očích nepodkopává nohy ani tak značná jednoduchost až plytkost jeho kostry, jako spíš naprosto nudné uchopení a zpracování. A když se scénárstická tuctovost doplní o naprosto ploché charaktery, k nimž si člověk za dvě hodiny není schopen vybudovat žádný vztah, je zaděláno na těžkotonážní béčkový průměr odehrávající se v áčkových kulisách,což je přesná charakteristika novinky od Wachovských. A je to taková škoda, protože ten svět měl neskutečný potenciál! Přitom akci dokáží Wachovští stále namíchat velmi chutně a natočit velmi okulibě a jak jsem již zmínil, tak samotný vizuál je povětšinou super. O kariéru režisérského dua však začínám mít docela obavy, jelikož jsem přesvědčen, že po tomto kasovním propadáku už jim k realizaci jejich vizí nikdo víc jak 100 mil. nedá a budou se muset opět osvědčit na něčem menším. Ve spojitosti s Jupiterem se neubráním srovnání s nedávno dohranou trilogií Mass Effect, jejíž scénář a propracovanost charakterů je na míle daleko před Jupiterem a zcela prokazuje srovnání kroku mezi herním a filmovým průmyslem. ()

Han22

Matrix byl před lety bomba. Utekl mi Speed Racer a Atlas mraků mě nezajímal, proto nechápu, jak a kdy mohli Wachovští tak klesnout. Jupiter vychází je totiž průser jak prase. Přitom je to space opera, člověk se těší když už ne na nový Star Wars tak aspoň na další Strážce Galaxie nebo Johna Cartera. Problém přijde už s hlavní hrdinkou, která je Ruska a uklízečka hajzlů! s příšernou rodinou, navíc nezajímavá a mizerně zahraná Milou Kunis. Pak je tu vesmírný vlkodlak se světelným štítem a létajícími botami, opět nezajímavý a mizerně zahraný Channingem Tatumem. Pak tu máme vesmírné upíry vysávající pro věčný život celé světy a jejich mocenské boje (opět mizerně zahrané). Ještěrkolidi, lávovou planetu, hvězdné brány, fantasy sídla a tak zamotaný příběh, že jsem musel kouknout na wiki, o co vlastně jde. Celé mě to díky ještěrům připomělo Super Mario film, ale ten byl aspoň zábava. Hvězdičky tak dávám výhradně za efekty a některé akce - i když i ty jsou pochybné - souboje na létající botech jsou k smíchu, vesmírné bitky jsou digitální mrdník bez nápadu. Aspoň že to finále mezi lávou stojí za to. ()

Krabak

Totální propadák. Ani nevím, pro jakou sortu fanoušků je toto určený? Pro holky moc sci-fi, pro chlapi moc romantický... :-/ Pro fajnšmejkry moc blbej děj. WTF filmu jsou asi křídla Tatuma. Kolem a kolem těch pár vesmírných PŘEHLEDNÝCH scén film moc nevyzvedne. Kdyby se tam aspoň Mila slíkla, hned bych to dal do průměru.--->40% ()

Corpsegrinder

Má to drahý kostýmy, luxusní triky a taky naprosto debilní scénář. Ani nemusim hádat která z dvou bráchů takovou sračku vymyslela. 90% scén vyznívá trapně, o to víc když se film snaží o "humor" (vesmírný úřady) či neustálým převlíkáním Kunišky která každejch 5 minut vypadá jinak zato celej film se tváří jak kdyby sežrala hovno. Ten rádoby extravagantní přístup ke vzhledu postav evokuje myšlenku že na filmu dělal víc než jeden teplouš, ty účesy jsou totiž ještě ulítlejší než v kdejakým japonským anime. Několik scén vypadá jak kdyby je ukradli ze Sharknáda (použití vložky na zástavu krvácení... střelný rány... Tátuma). No nic hvězda za vizuál jinak další sračka do sbírky po-Matrixovský tvorby. P.S. nejlepší herec ve filmu je Sean Bean což tak nějak k utvoření názoru stačí :D ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa