Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

Ostrovan211

Po vizuální stránce by si film zasloužil bez debaty plný počet, ale to je asi tak všechno pozitivního. Akce nudí a děj vůbec postrádá jakékoliv napětí. A na závěr malý spoiler: je to snad první film ve kterém to Sean Bean doklepal až do konce. 50% ()

Ace.A.T.L.

Sci-fi, spojující až pohádkový sci-fi s realitou. Ve stínu světa a doby se skrývá víc, než si myslíme? A proč by vlastně ne :) Je to akční, rychlý, skvělý efekty podtrhujou pohádkově sci-fi vyprávěnej příběh. Rozhodne jsem se nenudil a klidně se podívám znova. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Bezejmený

Jupiter vychází, či spíše zapadl hodně ke dnu. Fajn triky (obzvláště bouře na Jupiteru), fajn boty, fajn design lodí i měst. Zbytek je nuda. Pobavila scénka připomínající Dům ve kterém se zatmívá rozum z 12 úkolů pro Asterixe, ale co dělala tady netuším. ()

TTBK

Musím přiznat že je to první film, ve kterém jsem Wachovské opravdu nepoznával. Předigitalizovaná pohádka o popelce a kocouru v létajících botách, který ji za celý film zvládne minimálně 5x zachránit a samozřejmě se do ni zamilovat. Popelka mi ve své roli vůbec neseděla. Mila Kunis holt není typ herečky která by utáhla podobný biják. Channing mě taky zklamal, role mu moc nesedla a nezachránily to ani scény bez trička. Jediný kdo se mi líbil byl Eddie, který se sice ještě úplně neodnaučil tvářit jako Hawking, ale ty jeho šeptající party jsem fakt žral. Je fajn že angličtina povýšila na mezigalakticky univerzální jazyk ale co už bylo méně fajn byly dějové trhliny. Nemohl jsem se zbavit pocitu zmatení. Jako by se každou další scénou objevily další otazníky a bohužel žádné odpovědi. A když na konci vyběhly titulky, pochopil jsem že si to budu muset domyslet. Možná to byl záměr každopádně na mě to teda nezapůsobilo. Snad nejlepší scéna, kdy se popelka ze dne na den stala dědičkou Země a musela obíhat celý galaktický magistrát, byla jakoby přes kopírák opsána z Asterixe a Obelixe. No pánové vlastně pane a dámo takhle asi nee. 2 hvězdičky za tu digitální pastvu pro oči. A změnil bych ten matoucí žánr na romantický/sci-fi/brakkteryspolklfurupenez ()

Georgeton

Veľmi chaotické, priam bludisko z ktorého sa takmer nedá dostať von. Ani Mila Kunis s Channingom Tatumom to nezachraňujú a to je čo povedať. Prvá polovica ešte ujde ale čím ďalej to speje do finále tým sa ústredná zápletka zamotáva viac a viac do seba až sa z toho uškrtí aspoň nejaký nadobudnutý pocit z filmu. ()

Scaevola

Přes všechny chytré nápady, velmi nenápadné astrologické pozadí a barokní záběry z hlubin vesmíru se podle mého skromného mínění jedná o velkolepé nic přeplněné nezábavným reprodukováním dávno vyzkoušených schémat. Hrdinové jsou nevýrazní a vůbec vám na jejich osudech nesejde (uznávám výjimku - E. Redmayne a jeho melancholický padouch v paměti zůstanou), fikční universum je přeplácané motivy, jejichž vysvětlení se nedostává, a vše funguje jen díky dobré vůli divákově. Vlastně jsem takový výsledek čekal, ale toužil jsem být překvapen. ()

Bruce_cz

Vizuálně nejpůsobivější film od, nevím, Pomsty Sithů? Kdyby to jen nebylo tak narativně plytké... :-/ Přičemž zde je tolik cool věcí, že by to stačilo na deset jiných filmů (např. ta perfektní skupinka lovců, která se někde v půlce vytratí), bože, to mohl být skvělý film (trilogie, seriál?), ale žel bohu je jen velmi nadprůměrnou řemeslně excelentně odvedenou filmařinou. :( ()

esmoke

Poslední film sourozenců Wachovských, je dalším důkazem, že se oba dostali někam úplně mimo. Patrně to měla být kosmická fantasy (spíše fantasy, než sci-fi). Snaha vytvořit něco jako Star Wars z toho úplně tryská. Ale skutečnost je jiná, bohužel. Film je dvouhodinová, nepřehledná nuda. Sice se tam něco stále děje, vraždí se lidi, vyhazující vlaky do vzduchu, ale lidé si něčeho nemají šanci všimnout. Přes noc se vše opraví (stále netuším jak se opravuje třeba mrtvola vašeho rodiče/dítěte), případně se jim vymaže paměť (ovšem fotky z mobilu se nemažou!) :O (CZ dub) Rozpočet: $176 miliónů, Tržby: $181,887 miliónů. ()

Movie Maniak

Co s tím? To je otázka, která mě napadla ihned po shlédnutí filmu. Nějak mi pořád nedochází čeho chtěli sourozenci Wachowští dosáhnout. Máme tady dílko, které se snaží svou bombastickou audiovizuální stránkou zarazit diváka hluboko do sedačky a vyrazit mu dech. Povedlo se? Určitě ne! Absence příběhu nebo spíše plynulého vyprávění je tak markantní, že to nezachrání žádná digitální kouzla. Možná, že původní nápad nebyl špatný. Intergalaktická romance, kterak chudá umývačka záchodů z Ruska, ke štěstí přišla, stala se královnou vesmíru a nikomu o tom neřekla. Ale způsob podání propadl hodně hluboko. Jestli chyba vznikla už na papíře nebo až ve střižně, kde se zjistilo, že čtyři hodiny jsou opravdu mnoho, je teď vlastně jedno. Wachwowští se snažili napodobit Matrixové šílenství, leč nepovedlo se. ()

halberdier

Sourozenci Wachowští po skvělé trilogii Matrix, zábavném Speed Racerovi a zajímavém Atlasu mraku natočili první špatný film. Co naplat že jsou akční scény, výprava a triky skvělé, když to ostatní za moc nestojí? Především selhal scénář, který se snaží jít ve stopách velkých space oper, ale nepřináší nic nového a je to jedna velká slátanina. Herci jsou taky velká slabina - Mila Kunis je zoufale nevýrazná, oscarový Eddie Redmayne by se spíš hodil do Spaceballs. Zdaleka nejlépe dopadl Channing Tatum, který předvádí svůj standart a nic jiného od něho ani nikdo nečeká. Lonští Strážci galaxie taky neoplývali originálním příběhem, ale byli zábavní a vtipní, Jupiter vychází je bohužel i přes pastvu pro oči nudný a nezábavný. Mám obavy, že po tomto dalším komerčním failu si už Wachowští v Hollywoodu moc neškrtnou. (5/10) ()

mr.twizta

Ceckovy scenar zaplneny beckovymi charaktery a zasazeny do ackovych kulis. Pozoruhodne je, jak Wachowsti nezvladaji tempo akce, v Matrixu s timhle absolutne nemeli problem. Krome toho zadne velke prekvapeni - hromada velkych pravd zabalena do vizualne omamneho kabatku. Ocenuji, ze sourozenci si jdou i nadale svou cestou a kaslou na trendy, ale vytvaret je se jim tady dari zhruba stejne jako vest herce. Vsak uvidite sami. ()

Prokii

Asi jsem si myslel, že když se do tohoto filmu obsadí dvojice Tatum & Kunis, bude to zaručená bomba, která bude patřit k tomu nejlepšímu z toho roku. I přesto, že to propadák nebyl, očekávání byla větší. Takhle to byl klasický romantický film na večer, ve kterém vám je po 15 minutách jasné, co se dalších 100 minut bude dít a máte jasno i konci. Bohužel nemám nic, co bych mohl nějak zvlášť vyzdvihnout a nenutilo mě to nechat v propadlišti průměrných...Škoda, možná z toho šlo vymáčknout více. ()

aannemer

Jednu hvězdu za skutečnou grafickou onanii, ale jinak to je sračka k pohledání. Fuj, Wachowski, fuj!!! Jo, a nedokoukal jsem to. Osud té hajzlbáby mě byl tak ukradený, že jsem to prostě nedal. ()

spawnxp

5/5 za výtvarnou stránku. Ta mě uzemnila - rozvíjí to nejlepší z The Chronicles of Riddick (2004) o level vejš. Temná architektura mateřskejch lodí, interiéry ale například i stihačky držený pohromadě silovejma polema a který měněj za letu tvar (ve filmovým sci-fi asi premiéra). Ovšem co se týče příběhu, tak space-opera je asi špatnej výraz - spíš soap-opera - zřejmě se prosazuje nová osobnost Lany Wachowski. Přitom základně je celej námět celkem dost černej (planety jako pěstírny polotovarů pro elixír mládi a historie jako boj tisíciletejch rodů o jejich vlastnictví pomocí geneticky upravenejch slouhů a vojáků) ovšem z expozice zůstane v hlavě jen svatba "která nedopadla" (jak příznačný). Za to bod dolu. Prostě čekal jsem víc. ()

MiniRecenze

Wau!...To se jen tak nevidí....takhle pro*rdat 176mega v dolarech... Film stál na svoje poměry opravdu hodně,dokonce bych řekl,že až přehnaně hodně,protože snímek skoro nic nenabídne.Absolutně nezajímavý děj,ze kterého se na druhý den probudíte a už netušíte o čem film byl.Nevýrazné postavy,ke kterým si nenajdete žádnou z lidských emocí.A pak je tady akce,která s povedenými efekty za něco stojí.Bohužel na tom stojí film a vy tak budete odkázání v průběhu dvou hodin čekat na nějakou tu akci.Pro mě a pro většinu z Vás se bude jednat o jednorázovou akci.Pro mě to bylo opravdu SLABÉ!!! ()

Mr_Corny odpad!

Trailer vytvára dojem exkluzívneho filmu plného zázračnej vizuality, no film sám o sebe je prázdny a plytký, ako povaha Balem Abrasaxa. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa