Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

moriero

Protože jsem odkojen Dänikenem, je mi představa Země jako bezvýznamné součástky galaktického genetického průmyslu velmi blízká. Proto ty tři hvězdičky. S příběhem samotným je to už horší. Mně se dokonce líbí i to klišé: nevinná naivka pod ochranou elitního vojáka - ale nikdy v životě bych nevěřil, že na plátně budu sledovat křížence člověka, psa a Anděla, jak každých 9 sekund zachraňuje okatou Ukrajinku myjící záchody. Akce střídá akci, až někdy nuda střídá nudu. Ve finále mi už bylo úplně buřt, jestli Mila přežije, spáří se se pso-andělem, nebo prodá Zeměkouli na E-Bay. ()

Saxos

Sci-fi brak vykrádající snad vše. Nasypali do toho dost bankovek, ale výsledek není žádná bomba. Příběh tedy opravdu velmi zajímavý. Popelkovskou hajzbábu půlka vesmíru honí a druhá zachraňuje. Z herců moje sympatie také nikdo nezískal.Obstála snad jen výprava. A prej, že amící maj super protivzdušnou obranu.Tady si chudáci ani nevšimli, že jim ufóni lítaj po celém Chicagu a unášej načerno makající rusačky. ()

hufnagel

Fantastický vizuál,ale napriek prispeniu Wachovských,som od toho očakával podstatne viac.Chvíľu mi na začiatku trvalo kým som sa vôbec zorientoval,že kto vlastne sa s kým bije a prečo.Herecké obsadenie bolo úplné sklamanie a dorazili ma tí okopírovaní úradníci z Brasilu. ()

fafejt001

NO ,, efekty jo , boty jo , Míla bezva , omlazování těla super , dalo mi to něco ?? Asi ne . Mnoho efektů , střílení , destrukce . Za Mílu dám jednu navíc , leč slabá trojka . ()

Kracmera odpad!

Kdyby z těch peněz raději postavili tvůrci pár miliónů draků, mohlo se alespoň několik lidí celkem slušně pobavit. Papírové lodičky také většinou nezklamou. Tahle slátanina by se dala nazvat Hollywood ad absurdum. Vynásobte všechna možná kliše, naskládejte je bez citu, ladu a skladu za sebe..vykašlete se na uvěřitelnost, návaznost, přehlednost v akci, režii...nic z toho není nutné. Herci se nemusí snažit o hraní, o hloubku..hlavně nějak odříkat scénář, který napsal nějaký new age nadšenec a násilně na sebe našrouboval všechny teorie o reptiliánech, mimozemšťanech, únosech, skryté technologii, čili i konspiraci...vše do jednoho megafilmu. Vše bez hloubky. Vše na efekt, který se rozplývá v nezvládnuté režii...těch pár scén a prostředí, které za to výtvarně alespoň opravdu stály, většinou probliklo tak rychle, že jsem si je nestihl pořádně ani prohlédnout, natož si je nějak hlouběji užít. A cena toho filmu - to už mi nadneseně zavání zločinem proti lidskosti...ne, nechci tenhle extrémně předražený konzum ve filmovém průmyslu. Odpad jen to fikne ! ()

Dacsus

Problém bude, že väčšina očakávala hardcore sci fi, avšak Wachovský, podobne ako pri Cloud Atlas, si opäť šli svojou ťažko definovateľnou cestou. Treba oceniť najmä výtvarnú stránku. A prvý film v ktorom mi Tatum neliezol na nervy, ba kupodivu naopak, ten charakter ma prekvapivo bavil. Samozrejme, Sean Bean ruluje. Pre mňa príjemá, rozprávkovo scifoidná oddychovka. ()

rigby

Takovou slátaninu jsem už dlouho neviděl. A doufám, že neuvidím. Nemělo to hlavu, ani patu. Jakýsi příběh vycucaný ze špičky malíčku obalený mračnem digitálních efektů. A tam to všechno končilo. Dál už nic. Žádné poselství, něco, čeho by se dalo chytit. Získat sympatie s hlavními postavami, či antipatie k záporákům? Není šance, zbývá jen lhostejnost a čekání na milosrdný konec. Nekonečné dvě hodiny čekání na hollywoodský happyend s krásnou na střeše mrakodrapu a jejím andělem. Nekonečné dvě hodiny podbarvené iritující dramatickou hudbou ala Matrix. Jenže tohle bohužel Matrix není ani náhodou. Snad by se na to dalo dívat totálně zhulenej, možná zhulení byli autoři, co já vím. Ale tento kousek se jim opravdu nepovedl. ()

david666

Ani triky nepomohly, ani Mila nepomohla, nečekal jsem zázrak, ale byla to faktu nuda a divná love story bez jiskry a prokreslení vztahu mezi ústřední dvojicí. ()

Neymar11

Tváří se jako velkofilm a přitom je to podprůměrný cajdák. Vizuálně se tomu nedá vytknout nic. Hudba vhodná. Tady ale pozitiva končí. Celé to působí jako pocta Martině Sáblíkové akorát v celém vesmíru. Channing do té role úplně neseděl, ale aby se to slečnám líbilo, tak půl filmu běhá polonahý. Fakt originální...Mnohdy dost nepřehledné situace a samozřejmě si W a W nemohli odpustit lásku ''hrdinů'', akorát spolu nešukali jako Neo a Trinity. Když už chci dělat velkofilm, tak to hlavně musí mít promyšlený a zajímavý děj. Bohužel jsem nic takového nenašel. 45% ()

Cvachetka

Opět bych to viděl tak na 3 a půl hvězdičky, ale přidám na 4. Za prvé za to nízké hodnocení, film mi tak špatný nepřišel. A za druhé za Eddieho, moc prostoru neměl, ale přesto to byla jedna z nejzajímavějších postav. Myslím, že fanoušky sci-fi film nezklame. 75% ()

mararati odpad!

Proč ta zdrženlivost, vážení pseudointelektuálové? Když je to sračka, tak to ohodnotím jako odpad, nebo ne? Je to první film, u kterého se mi chtělo zvracet při pohledu na líbající se hlavní hrdiny, a to včetně homo klasiky – zkrocené hory. Je to neskutečně hloupé a infantilní. Strašlivě nudný film. A je to bezostyšně polonahý kompilát z plagiátů. Chcete příklady? Chytejte: - Stopařův průvodce (úřední živel); - Strážci galaxie (vybavení oříška a sám oříšek, jako genetický experiment); - Star Wars (oříškův štít); - Underworld (oříšek je lykantant? wtf?); - Duna (urozený původ, intriky, boj o suroviny); - Šrek (ohavný mužíček zachrání princeznu těsně před sňatkem); - Harry Potter (ušlápnuté děcko vyrazí do paralelní reality dobývat svět); - Star Trek (většina scen ve vesmíru – výlet lodi z oblak plynné planety, cestování hyperprostorem atd.); - Muži v černém (vymazávání paměti); a miliarda dalších. Autory už delší dobu podezřívám z laciných a vtíravých religiózních triků, jako „deja vu je chybou v programu“ nebo „umřeš ve snu – umřeš i ve skutečnosti“ z Matrixu. Tady ovšem vytáhli to nejstupidnější, co mohli – kruhy v polích a zelené mužíčky. Zcela otevřeně pohrdám všemi pseudoznalci a samohoniči jako Douglas nebo Cervenak, kteří tuto mega-ultra-hyper-sračku ohodnotí stejně jako neporovnatelně lepší kousky (co nějaká kontinuita, experti?). A to ten filmový „génius“ Douglas ohodnotil „Svítání“ třemi hvězdičkami a kriploidní, upištěné a vlezle turbo sračce „Loganův útěk“ tento obr filmové kritiky přiřadil dokonce čtyři!. Fujtajbl. ()

Tomy_Reardon

Absolutní nesmysl, hodnocení tomu odpovida.. Ten kdo to vymyslel, ty vole, bez tocit reklamy na Colgate.. Jedna hvezda za a ted s posmechem efekty, druha hvezda za sexy hlas Kunis.. ()

peeko

Vážně to natočili Wachowští? Estli ano, tak asi ztratili soudnost a cit pro věc, které doposud prokazovali. Ani tlupa "neherců" s rejstříkem výrazů lenochoda po lobotomii, tomu nepřidala. Stále mě udivuje, jak může toto řemeslo dělat někdo, kdo zvládne jen úsměv, tupé zírání a zatnuté čelisti jako projev emocí?! To už jsou nároky opravdu tak nízko? Doufám, že si vybrali slabší rok před pořádnou sklizní v letech příštích. Howg ()

jjjerry

A já se tak těšil, fandil Wachowki=/ Neumim kontkrétně říct co je tak špatně, ale celek je takový nemastná neslaná nuda bez pořádného vtažení do děje. Kam zmizeli tvůrci Matrixu?=( Vizuálně super (ale za to už se dneska Oskar nedává). Původní myšlenka o "sklizni" asi není uplně špatná (i když vykrádá Matrix), ale pak scénář už ztrácí a skládanka se rozpadá. Scéna "na úřadě" a neustále opakování a urážení její "původní práce" ně přišlo trapné a do filmu se vůbec nehodila, nevim zda to mělo být vtipné, ale tohle nejde kombinovat. Design sci-fi lodí se mně libil. Jinaj je to hrozná splácanina (skřet? sloní muž? dinolidé? a hlavně nesmí chybět Wachovskými oblíbená "asijská holka"). Hlavní hrdina, jak vystřižený z Twilightu a myšleno v tom horším slova smyslu. Herecky Mila Kunis totálně mimo, něvěřil jsem jí nic, nejvíc sympaťák asi Eddie Redmayne=) dobrý koment: Douglas ()

shi_sha

Absolutně zbytečný film. Dialogy tak strašné, až se cítíte trapně za hlavní hrdiny. Hodnocení 2 hvězdičky za vizuální zážitek ve 3D. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa