Nájemný vrah Jimmy splní svou zakázku a se svým parťákem zabije terč. Ten byl ale shodou okolností kdysi polda a na vraždu je nasazen jeho bývalý parťák Taylor z Washingtonu. Mezitím navíc někdo odpraví Jimmyho parťáka a pokusí se zabít i Jimmyho. Zdá se, že někdo nechce, aby existovaly důkazy o nájemné vraždě bývalého policisty. Taylor rychle přijde na to, jak se celý případ mohl zhruba odehrát. Kontaktuje proto Jimmyho a nabídne mu spolupráci, nejde mu o jednoho nájemného zabijáka, chce dostat velkou rybu. Ty, co to celé objednali... (TV Prima)

Fiftis

Režisér Walter Hill nenakrútil väčší hit pekných pár rokov a pravdepodobne už sa tak ani nestane. Transparentný a jednoduchý príbeh by sa dal odpustiť. Téma pomsty je nadčasová a v rôznych formách sa s ňou stretávame prakticky neustále. V tomto prípade si scenáristické duo Hill a Camon naozaj život príliš nekomplikovalo, čo je celkom bolestivo poznať, pretože je to jednoducho až príliš hlúpe. Jediná kvalitná scéna bola tá s poslednými chvíľkami Slatera. Navyše ma nahnevala opäť krátka účasť Jona Sedu. Kto videl The Pacific alebo Double Bang, toho nemusím presviedčať o jeho kvalitách. No a možno ma za toto budú mnohí nenávidieť ale aj keď je ešte stále Stallone frajer, tak by som si už takých hercov ako je on alebo Willis rád pozrel ako predstaviteľov filmových dedkov. Prečo Sly nenatočí dobrú komédiu kde by hral Santa Clausa namiesto ďalšieho akčného zabijaka? ()

Shakers

Od dua Sly - Hill sme nič iné čakať ani nemohli a za seba môžem povedať, že som dostal v podstate to čo som čakal. Najviac ma prekvapil Stallone a jeho úloha zabijaka, ktorá je na staré kolena skutočne drsná a rozhodne nepripomína rolu klaďasov akých hrával. Sung Kang po sérii rýchlo a zbesilo je čoraz známejší a spolu so Slyom vytvorili fajn parťákov. Jason Momoa zo začiatku trochu nevýrazný, ale na konci je vyrovnaným súperom. Stallone naďalej ukazuje, že je vo forme a že hlášky a akcie to je skrátka jeho. Nie je to len čisto akčný film kvôli žánru krimi, ale film ma dosť svižne tempo aj tak. Pokial máte radi filmy s hrdinom, ktorý je drsnejší než brúsny kotúč od karbošky, tak rozhodne odporúčam. 80% - 4* ()

Hunt

70%, bylo to předvídatelné, bylo to jednoduché, bylo to béčkové, bylo to neoriginální.... Ale to vůbec nevadí, viděl jsem to až osm let po premiéře a mile mě překvapil snímek ve starém gardu, který si na nic nehraje, plní zákony žánrů a do toho Stallone, který je otcem akčního žánru. Není to vůbec nic převratného, ale vážim si každé poctivé snahy, která nedopadne do nudy a poctivého řemesla, kterou 70 letý Walter Hill bezesporu umí. ()

Madsbender

Tadiaľto cesta nevedie. Po každej stránke vo svojich najlepších okamihoch nanajvýš priemerné, extrémne zhovadelé a toporné až hrôza. K tomu tempo, pri ktorom by jeden stihol napísať scenár pre dve pokračovania (tá súčasná tendecia trilógií mi pomaly vyžiera do mozgu slušnú dieru), údesný príbeh a dialógy na úrovni batoľaťa alebo 13-ročnej smažky, mierne retardovaný Slater a Jason Momoa s výzorom psychopatického úchyla, ktorý v detstve spadol z Marsu rovno na hlavu. Walter Hill by si zaslúžil tú distribučnú "jednu medzi oči" a ešte by mal pekne poďakovať. 30% ()

Indiana

Líbilo se mi to i o něco víc než Arnoldův návrat v Last Stand. Stallone je tu super nabušenej, vypadá mladší než v poslednim rockym nebo rambovi a s nikym se nesere. Ten jeho parťák mi nevadil, ale původně plánovanej Thomas Jane byl lepší volbou a záporák Jason Momoa překvapil...myslel sem si že to bude nějakej prkennej obr a je to celkem sympaťák. Jestli se vám líbilo třeba Sejměte Cartera se Slyem, tohle se vám bude líbit ještě víc. ()

Beckett51

Do závěru to byly čistý tři, ale když přišla scéna Sly vs. Momoa, přišla i čtvrtá hvězda, protože takhle skvělá bitka tu opravdu dlouho nebyla. ()

Pilda17

Jsem rád, že se Sylvester Stallone vrací na scénu daleko častěji, i když Bullet to the Head není filmový zázrak, tak je to při nejmenším stravitelná záležitost. Sly stále hraje na nejvyšší úrovni a v jeho věku forma obdivuhodná. Akce je povedená, hlavně poslední fight s Jasonem Momoa (herec ze seriálu Game of Thrones). Od začátku nejde o originální dílo, které bychom v mnoha filmech neviděli, přesto se divák může bavit díky Sylvesteru Stalloneovi a jeho hláškám, které nikdy neomrzí.. 6/10 = 62% ()

HAL

Stallone se snaží bojovat s krizí pozdního věku tím, že chce být jeho film víc hip než hipsteři, a působí přitom dojmem senilního veterána na dětském pískovišti. Mlátit se v ní umí a vlastně i celkem schopně pobaví, ale ta jeho komiksovka je lobotomičtější než Seagalovky. 6/10 ()

Vančura

Neměl jsem od toho žádná přehnaná očekávání a celkem mě to bavilo (mj. díky výborně postavě, kterou ztvárnil Jason Momoa - jeho finální souboj se Stallonem nemá chybu). Sice to na mě působilo strašně televizně a lacině (za ty žluté zatmívačky bych vraždil), ten Stallonův parťák mi dost vadil, a dějově to není nic, co bychom už neviděli stokrát jinde, ale stejně to mělo něco do sebe coby závan starých dobrých 80's/90's. ()

liskam

To je nějaký fórek né..? Kult namistrovaného a nezničitelného pana Cartera je zpět, což by ještě nebylo tak špatné. Horší je že se pan Carter stará o úplně připitomělého asijského policajta a celý film na něj má nervy. Že by začínal senilnět... no dcerku má, už jen chybí vnoučátka. Jen díky Stallonemu a posledním 5 minutám filmu jsem dal 2 hvězdy. Celý film pohřbil naprosto děsivej scénář a režie. Za mě 40% ()

kingik

Když do baru vstoupí vyrýsovaný chlápek neurčitého věku nápadně připomínající Sylvestera Stallona a poručí si neexistující "Bullet" whisky, měli byste se mít na pozoru. Říká si Jimmy Bobo a jeho profese je nájemný vrah. Z tvůrčího krematoria hlásí návrat veterán mezi režiséry specializující se na akční thrillery - Walter Hill. Své síly spojil s akční legendou Sylvesterem Stallonem. A co z jejich spojení vzešlo? Vezměme to postupně. Najatý nájemný vrah Jimmy a jeho parťák se po jedné zmrvené akci, kdy dojde k profesionálnímu selhání jednoho z nich (hádejte třikrát, kdo ve sprše ušetří prostitutku), uchýlí do baru v New Orleans, kde následně dojde k smrtelnému pobodání Jimmova dlouholetého partnera jiným nájemným vrahem. Od této chvíle se Jimmy zaplete s gangem z místního podsvětí, kterému šéfuje chromý černoch Morrel v doprovodu úlisného právnického poskoka, jenž řídí a zasahuje až do vlivných politických kruhů. Kompromitující soubor na flash disku, usvědčující úplatného senátora z nekalých praktik, je pak hlavní trofejí ve hře, ze které téměř nikdo nevyvázne bez kulky v hlavě. Do celé záležitosti se navíc vloží detektiv korejského původu Kwon z Washingtonu, se kterým Jimmy chtě nechtě spojí síly. Poté, co detektivovi zachrání život, uzavřou spolu dohodu. Akční thriller s pádným názvem Kulka do hlavy příliš neoslní svojí originalitou děje ani postav. A vzhledem k tomu, že většina postav je zhusta záporných (výjimku tvoří pouze asijský detektiv Kwon a Jimmyho dcera a majitelka tetovacího salonu v jedné osobě) se nedá nikomu spolehlivě fandit. Neklesejme však na mysli. O něco větší pozornost chce urvat solidní porce akce v naturalistickém pojetí s velkým množstvím průstřelů hlav i jiných částí těla. Samotný Stallone do toho občas utrousí nějakou vtipnou repliku, čímž částečně vyrovnává deficit věkem snižující se pružnosti, což je nejvíce patrné v závěrečném souboji na hasičské sekery s podstatně mladším kolegou Jasonem Momoem. Film odsýpá svižně, nechybí mu spád a snaha po atraktivnosti, ačkoliv se jedná o luxusní béčkové balení s "oldschoolovým" nádechem. Proslulý producent Joel Silvera ostatně ani jiné filmy produkovat neumí. Jako takový hezký bonus se dá brát atraktivní Sarah Shahi v roli hitmanovy hodné dcery, aby se tedy negativita jeho postavy o něco snížila a současně byla polidštěna. Z filmu jsem měl nakonec překvapivě lepší pocit, než z nedávných spřízněných "béček" Konečná a Postradatelní 2, ale přece jen ten nádech "oldschoolově" schematického stylu, snažící se o něco víc, než na co má prostředky, mě moc neohromil, pak ještě film nastolil jakousi svoji vnitřní logiku, na kterou je nutné přistoupit. Pokud originalita chyběla celku, tak v jednotlivostech film originalitou oplýval. Za zmínku stojí originální "buddy movie" koncept mezi nájemným vrahem a detektivem, anebo třeba charaktery vedlejších postav, kdy nevíte, kterou dříve tvůrci odstraní ze scény. Asi největší škoda, že také tvůrci mně vpravili kulku do hlavy a otvor po ní způsobil poměrně rychlý únik filmu z mé paměti. Nicméně, akční jízda je to více než dobrá. Klady: dynamický spád děje + nadhled + pěkný vizuál + Stallone a všichni herci ve vedlejších rolích + odhalený zadek Sarah Shahi + solidní porce akce + originálnost v jednotlivostech + originální pojetí vztahu detektiv a nájemný vrah. Zápory: až příliš nenáročné akční "béčko" - nepříliš originální scénář - nepříliš přehledné přehuštění děje vedlejšími postavami - Stallone už není tolik pružný jako dřív - "oldschoolový" nádech - film dlouho nezůstane v paměti. 70% () (méně) (více)

dr.horrible

Drsná jazda na vlnách testosterónu, presne ako za starých čias. Scenár nula bodov, zato kopa pästí, guliek a cool hlášok, buddy dvojica, ktorá si lezie na nervy ešte v závere, Khal Drogo ako záporák, a zábavná kreácia Christiana Slatera, s nemenej zábavným koncom. Akčňáky osemdesiatych rokov sa vracajú, to je hotová vec, a nech boli akokoľvek tupé, mal som ich celkom rád. A Bullet to the Head je ďalším výdatným žánrovým kúskom. Presne medzi troma a štyrma hviezdami, nižšie hodnotenie dávam len preto, že oldschoolový návrat dôchodcu Schwarzeneggera s jeho Konečnou, mi sedel o trochu viac. ()

InJo

Chabý televizní look tomu upírá veškerou atmosféru (a že ji režisér stylových tvrďáren Walter Hill kdysi uměl jako málokdo, viz 48 HODIN, EXTRÉMNÍ PŘEDSUDEK, POSLEDNÍ ZŮSTÁVÁ aj.). Jinak je to ovšem do dnešní doby zasazený 80's akčňák se vším všudy - jednoduchá zápletka, drsný hláškující hrdina, jeho sympatický parťák, nelítostný záporák, hodně (tradičně nasnímané) akce, krve, násilí a trocha té ženské nahoty. ;-) Název filmu je oprávněný (kulku do hlavy tu schytá asi polovina lidí) a trojice Stallone/Kang/Momoa to drží po celou dobu ve vodách příjemného nostalgického béčka na jedno použití. 60 % ()

Kothy

Sylvester Stallone už není to, co býval. Jason Momoa mu byl dobrým soupeřem. Závěrečný souboj se sekyrama se mi celkem líbil. Ale Sung Kang to furt kazil... ()

PetrPan

Nejde vrátit čas, nejde nezestárnout a nejde spousta dalších věcí, jako třeba ustlat si v mracích nebo najít konec duhy. K něčemu nikdy nenajdeme odvahu, něco propásneme a pak už je pozdě, jiné věci míjíme s povzdechem ach jo..takový je prostě život. Je dobrý však nechat v popelu svých vzpomínek pár jisker, který se daj vždycky rozdmýchat .. Tak a dost filozofování, Sly do svejch jisker mohutně foukl a je z toho pořádnej požár. Bullet to the Head je návrat ke kořenům jako kráva, ono taky spojit se s mistrem osmdesátkovejch fláků Hillem napovídalo, že se to zdaří a jo , je to tady ! Sly je zase Bůh ! ( A když se to nebere vážně, je i víc:) ()

cukorek

So všetkou vážnosťou musím povedať, že toto účinkovanie Stalloneho, nevyznelo až tak ohromujúco ako to predviedol v Expendables. Tento krát sa scenárovo pohyboval na podobnej úrovni ako vo filme Cliffhanger, kde tak isto zohral dobráka, ktorý sa postavil na odpor zločincov, akurát, že tu bol v úvode označený sám za zločinca. Lenže odvtedy, už ubehlo niekoľko rokov a s takými kartami aké ponúkol Walter Hill sa dnes, už bohužiaľ nevyhráva. Dobre však pôsobil výber hlavného protivníka Jasona Momoa, ktorý bol dokonca dispozične lepší ako starší Stallone a tak súboj muskulárnych postáv, nakoniec zožal nejaký úspech. Možno pár minút na viac a lepšiu nápaditosť a potom by aj moje hodnotenie bolo vyššie. Slabších 60%. ()

nash.

Stará škola pořád válí. Byť to Sly s tím prsením trošku přehání a občas vypadá jako chodící almara, která zapomíná vydechnout. Ale jinak dobrý. Sype suché hlášky, dává na budku grázlům a vždy je o krok kupředu. A taky se pokaždé rozhodně správně a přestože je schopen zcela sám zaplnit během jednoho večera všechny márnice v New Orleans, pod drsnou slupkou je vlastně dobrák, takže není důvod mu nefandit. Stylová, slušně odsýpající zábava, která si na nic nehraje a na trase rovné jako hitlerova dálnice si nepotřebuje vypomáhat žádnými novodobými žánrovými berličkami. Navíc to všechno hravě utáhne i s béčkovým rozpočtem. Jen toho šikmookýho skauta si možná mohli tvůrci odpustit. K ničemu nám nebyl, jen zacláněl ve výhledu. ()

Vitason

Mám rád Waltera Hilla a jeho testosteronové filmy, ale tahle další Slyova agitace za tetovací salony je přešlap jak pro pana režiséra, tak pro italského hřebce samotného. Bullet to the Head je totiž čistý průměr ve všech aspektech. Ať už se jedná o vizuál, který vypadá, jako by právě vypadl z Kriminálky Miami, či tupý scénář, ve kterém si gangsteři platí za masáže kreditkou a to předem, nebo ve kterém si policejní důstojník nechává přes centrálu vyjíždět informace o členech podsvětí a nikomu na policejní stanici není podezřelé, že každý, na kterého se zeptal, má do hodiny v hlavě kulku. Navíc je to zbytečně doslovné: poté, co Slye vyhodí do vzduchu svůj úkryt, následuje záběr, který vysvětluje, že si pod něj dal bomby. Proboha proč? O nefunkční chemii mezi hlavními hrdiny a nevtipných hláškách už pak nemusí být ani řeč. Výsledný dojem nezachrání ani hektolitry krve, ani Khal Drogo ohánějící se sekyrou, ani fakt, že Hill po letech opět natočil bitku v lázních. ()

SeBig

Naštěstí jsem nečekal nějakou velkou akční pecku, ale nakonec mě to docela překvapilo teda spíš hlavně hlášky který do sebe kosej Kang se Slyem ,,přeraž mu hnáty a přerecituje ti celý koncert the Who" co se týče akce myslím že žánr krimi spíš převažuje.. přestřelek bylo pár a fighty byli krátký a bylo jich hergot málo. Ale zase to zachranily Stalone a Kang díky kterým přidávám tu čtvrtou hvězdu. Country hudba mi moc do filmu neposavala ale jinak to byl dobrý akčnák. ,,budeš bojovat nebo mě chceš unudit k smrti? jsme snad zkurvený vikingové?" ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (více)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (více)