Nájemný vrah Jimmy splní svou zakázku a se svým parťákem zabije terč. Ten byl ale shodou okolností kdysi polda a na vraždu je nasazen jeho bývalý parťák Taylor z Washingtonu. Mezitím navíc někdo odpraví Jimmyho parťáka a pokusí se zabít i Jimmyho. Zdá se, že někdo nechce, aby existovaly důkazy o nájemné vraždě bývalého policisty. Taylor rychle přijde na to, jak se celý případ mohl zhruba odehrát. Kontaktuje proto Jimmyho a nabídne mu spolupráci, nejde mu o jednoho nájemného zabijáka, chce dostat velkou rybu. Ty, co to celé objednali... (TV Prima)

JimWayne

Neviem o čo tvorcom išlo pretože natočiť niečo takéto v roku 2012, WTF. Možno chceli prinavrátiť klasický akčný film bez hlbšej pointy ale toto, fakt neviem prečo. Možno to bolo priblblým scenárom, možno celkovo debilným výzorom filmu alebo možno len Hanom, ktorý mi tam vôbec nesedel. Sly je hrdina z detských čias, takže asi preto tie tri hviezdy. Nechápem prečo sa niekto dokáže upísať niečomu ako je toto. Možno peniaze fakt neviem. 55% ()

agentmiky

Film měl docela dobrou zápletku,v hlavní roli hrál jeden z mých nejoblíbenějších herců konce 20. a začátku 21.století a celkově to byl nehorázný akční nášup.Nevím,co více si přát.Je pravda,že mi to připomnělo 90.léta,kdy často právě tyto role Stallone hrál.Líbila se mi i spolupráce s policistou Kangem.Film oplývá výbornými dialogy,skvělými záporáky(hlavně závěrečný souboj se sekyrami Stallone vs Momoa byl skvělý).Je pravda,že příběh je takový bezduchý,ale když v hlavní roli hrál Stallone,tak mi to ani tolik nevadilo.Za mě dávám 75% ()

SaNcHeZ_cz

Zase je tu poslední den v roce a s ním dojde na nějaký ten ohňostroj a nějakou tu krev. Bohužel tentokrát ani v nejmenším v tak příjemném balení, jak by si asi Stallone ani fanoušci přáli. Jedna mezi oči je překvapivě hodně mizerně natočená akční slátanina, která má prachmizerný scénář plný nelogičností a hned několika ukázkových klišé, které sráží úroveň výsledného materiálu ještě daleko níže. Akční ikona ukazuje, proč nemá ani ve své věkové kategorii dnes konkurenci a poskládal by minimálně polovinu Expendables holýma rukama na hromádku kdyby bylo potřeba. Tady je to ovšem marné, protože nic jiného kromě toho zde jednoduše nefunguje. [40%] ()

MartinezZ

Pohodová béčková jednohubka. ~ Víte, kdybych měl nyní srovnávat návratové sólovky Sylvestera a Arnolda (Last Stand), s přehledem vítězí Sly. Sice je to béčko jak vyšitý, ale režisér umí se Slyem pracovat, takže to nejen že nevypadá levně a uboze, ale Slyovi tu ránu věříte. Ani příběh není úplně pitomý (ne úplně!) a Sung, kterého si pamatuji jen jako Rychlého a Zběsilého, tu i celkem obstojně sekunduje a schytává olovo. Mladší dvojče Evy Longoria, Sarah Shani, se tu spíš ukazuje jako "Haló, já ještě existuju a mohla bych mít i další role...", protože její postavu by mohla hrát kterákoliv žába a ději ani příběhu by to skutečně nevadilo. ~ Prostě pohodová béčkovina. Sly, prozatím narozdíl od Arnieho a postupně i Bruce, totiž ví, kam patří a co mu sluší. ()

javak810i

Sly poslední dobou dokazuje, že je stále velký drsňák a rozhodně ještě nepatří do starého železa. Poslední Rocky, Rambo, Expedables a teď Bullet to the head jsou toho důkazem. Ve filmu se střídají dojemné konverzačky v autě s chlapáckou akcí, kterou kromě Stallona obstojně zajišťuje i Jason Momoa, který by měl být podle mě do podobných rolí obsazován častěji. Celkově zábavná akční jednohubka, 4*. ()

Ellmariachi

Upřímně nvm co by místní osazenstvo chtělo více od akční starý školy. Sly si nehraje na nic převratnýho. Rozdává hodně tvrdý rány, Nejlepší byla ta do břicha parťákovi, když zjistil, že mu podělal bouchačku :D . Rozdává krásný, přesný, uvěřitelný a krvavý rány bouchačkou. A hláškuje přirozeně jako dlouho nikdo. Parťák plní úlohu trouby co umí zasáhnout když je třeba. Dcerka je famózní kočka. No a Momoa je záporák, kterej rve koule. Suverén Sly nepřehání, nejde do extrémů a sám si několikrát udělá srandu z věku. Ani nvm proč nedám 5 hvězd. 85 procent. Vřele doporučuji!! ()

JJ.Gibson

Bullet to the head je old school akční film, který nepotřebuje monumentální výbuchy, fyziku popírající akce a nábojů vystřelených více, než je nezbytně nutné!!! Dá se říci, že se zde odehrává klasická „revenge“ zápletka, ale mě to vůbec nevadí. Sly znova dokazuje, že rozhodně do starého železa nepatří! Stále má dobrou mušku a rány rozdává jedna radost. Bitva s Jasonem Momoa byla pěkně surová, odmakaná o začátku až do konce, prostě klasa! V dnešní době se takový snímek, jen tak nevidí a to více potěší, když se podaří na ehm, řekněme na výbornou :) Ano trochu přimouřuji oči, ale Bullet to the head si to zaslouží! Možná měl Sly natočit tento snímek o pár let dříve, ale i tak si myslím, že předvedl velmi slušný výkon! Je to stále akční hrdina… ()

Riddick77

O dost blbší než Stathamův Parker, leč charismatický Sylvester Stallone to !sám! dokope k nezávadnému béčkovému direct-to-dvd průměru (je to o prsa). Neoriginální, špatně sestříhané (akční sekvence) a jen občas zábavné. Walter Hill už patří do starého železa + Slye je na tohle fakt škoda. 5/10 (trochu z úcty)! ()

Laxik

Jedna mezi oči? To se asi střelec nemohl rozhodnout, jaký oko mi chce vystřelit. Nakonec zůstal u kompromisu. Takže je po mně, ale oči mám obě celý. Na východisko špinavá kriminální fuška se zvrtla (klasika) naroubovaný příběh pomsty za parťáka (klasika), unesené dcery, co si ji ve druhý půlce vezme záporák jako rukojmí (KLASIKA!), a parťáků oheň a voda... resp. dědek a Korejec (ehm, klasika?!), to je tak otřepaná premisa, že nechat rozteklý celuloid ze všech filmů na podobný téma týct Arizonou, vymele za chvíli druhej Grand Canyon. Proč ale na půl cesty? Máme tu dvě více či méně (Slyova více, Korejec méně, ale přece) zajímavé a sympatické postavy, jejichž vzájemná chemie ale není ani na úrovni znalostí průměrného studenta základní školy. Super nápady střídají klišé inteligence dinosaura ve fosilním stavu. I ty dialogy jsou jednou napřesdržku a jindy až neuvěřitelně, no, když ne reálné, tak aspoň udělané s citem. Mám pocit, že Walter Hill skutečně miluje béčka, protože tohle by podle mě mohlo být svým duchem, poměrem staré : nové, obsazením, námětem a mírou sebeironie ideální béčko pro 21. století. Jen kdyby Hill nebyl jako režisér i scénárista takové neskutečné poleno. Aspoň že Jason Momoa je libovej a skoro jsem mu i fandil, aby se z toho dostal. Z tohohle týpka by jednou mohl být dost slušný akční hrdina. Bohužel není Ir, Ital, Číňan, ani čistokrevný Američan ze všech koutů světa, ale Havajan s lehce hispánským vzhledem. S takovou si vás jako klaďase nevyberou (nejste-li The Rock... a zvořete-li remake Conana), takže se těším aspoň na tu řádku libových padouchů, které nám ten kluk ještě předvede. ()

erased

Kdyby mi někdo někdy řekl, že se Stallone, který ze sebe obyčejně není schopný vycedit nic komplikovanějšího než jednoduché věty (a pokud ano, i rodilí mluvčí potřebují k porozumění titulky), ve 21. století se sedmdesátkou na krku stane noirovým hrdinou par excellence, myslel bych si, že se zbláznil. Bullet to the Head ale do toho přímočarého akčně béčkového příběhu o pomstě nabručeného, ale dobráckého zabijáka míchá neo-noirovou stylovost tak dobře, že bych se ho nebál považovat za akční film roku. Akce je totiž zase po dlouhé době přehledná a díky tomu se ten přehršel krve, kulek a hlášek dá konečně bez problémů stíhat. To vše navíc doplňuje Jason Momoa jako naprosto dokonalý záporák. Není co víc si od akčního filmu přát. ()

milicjant

Jedna mezi oči nám všem, kteří si Expendables rádi připomínají svoje devadesátky, podle Hilla to totiž vlastně tak super doba nebyla. Bez chuti, tvaru a zápachu při přechodu mezi lokacemi, s nulovou chemii mezi parťáky, "rozžínání" jako předzvěst střihu, nevyužité město, upozaděný záporák... Tenhle koncept mě nebavil ani v kvartě, natož teď s hlubokými kouty na hlavě. Jediné pozitivum je tak uvědomělý Sly, otiskujíc do své postavy trochu z plnokrevnosti, která však, vzhledem k všudupřítomnému lowendu, může působit roztříštěně. Tuhosti Gibsona v Odplatě se samozřejmě ani nepřibližuje. ()

AlThorKremser

Od tohohle filmu jsem moc nečekal. Ale je to přece jen Slyovka a ještě k tomu podle mně skvěle obsazená (Stallone,Momoa,Kang,Slater,Agbaje) na takové Béčko. Slušný příběh i akční scény. Jen mně mrzelo že Momoa nedostal více prostoru protože se mi v roli zabijáka hodně líbil. Škoda. Ale přece jen 78%. ()

gogos

Ale jo, proč ne. Sly se po týmovkách Expendables vrací po nějakých 5 letech od Ramba v nové sólovce, kde mu sparingpartnera dělá Konfucius a protivníka hawajan Khal Drogo. Stallone je syrový, nekompromisní a tu a tam utrousivší nějakou hláškou přesně tak, jak to dělal v 80. letech. Jen má na krku o pár křížků víc a kolem sebe o víc jak 30 let maldší kolegy. Stále mu to solidně řeže a pod taktovkou Waltera Hilla je film podán přímočaře, bez žádných okolků a vedlejších linek a možná proto je také Jedna mezi oči celkem v pohodě stravitelná a stopáž takřka ideální. Návrat Slye se nese v duchu klasických béčkových 80tek alá Kobra, kterou dnešní fanoušci jen těžko vydýchají, o čemž koneckonců svědčí i tržby. Musím se přiznat, že návrat Arnie v konkurenční Konečné se mi líbil o dost víc a doufám, že se Sly vrátí tam, kde mu to v posledních letech tak slušelo - Expendables a Rambovi. Průměrné 3* ()

kaylin

Mám Stalloneho prostě rád, a tak snesu, když se objeví i v něčem, co je dějově nesmírně nudné. Tohle je zrovna ten případ. Docela by mě zajímalo, jestli je stejně nudná i komiksová předloha, ale celkem bych se divil. Američané si to ale prostě předělali po svém a vyšlo z toho celkem obyčejné akční klišé. ()

movieband

„Guns don't kill people. Bullets kills.“ Takhle nějak si představuju návrat old-school akce! Na film jsem se těšil už od prvního traileru a musím říct, že tohle byl kurva nářez, jak má být. Nekompromisní a drsný Stallone, loajální, čestný Sung Kang, přenádherná Sarah Shari, drsný, až démonický záporák v podobě Jasona Momoi, klasický děj o pomstě ve kterém není o humor, akci a pár rozstřílených hlav nouze a do tohohle všeho hraje nadupaný soundtrack. Walter Hill ukázal světu, že stará dobrá akce se jen tak nevzdá, a že v dnešní době plné Rychlých a Zběsilých gangů a Neporazitelných bojovníků, si mezi nimi ještě dokáže vymlátit své právoplatné místo. Stallone se nám představuje jako nájemný zabiják, kterému zabijí parťáka a tak se musí spojit s policistou Sung Kangem, aby zjistili, kdo za tím vším stojí. Netuší, že celé vyšetřování vede do těch nejvyšších kruhů, až do samotného Washingtonu. Walter Hill vybral skvělé herce a musím říct, že Momoa si u mě touhle rolí spravil reputaci po průseru jménem Barbar Conan. Tady z něho byl drsný záporák, který byl opravdu sakra dobře zahraný a věrohodný. V závěrečném souboji na sekyry z něho šel strach. Já být na Stallonově místě, tak zahodím sekyru a uteču, kdybych proti sobě měl takovou, nasranou horu masa se sekyrou v ruce. Každopádně všichni měli dost prostoru na svou postavu, a tak není divák o nic ochuzen. Soubojů je ve filmu nespočet, ale ty, které na mě zapůsobily nejvíc, tak to bylo první setkání Stallona a Momoi v tom baru a pak závěrečný souboj, kde si tihle dva zahráli na Vikingy. Co se samotného Stallona týče, tak je nekompromisním, tvrdohlavým a sebejistým zabijákem. Je sympatický, ale asi ne každému sedne jeho chování. Film je celku solidním akčákem, jen akce je občas trochu rychle sestříhaná a pár hovadin se tu taky najde. Mě se film, ale líbil a rád se na něj podívám znova. „Revenge never gets old“ ()

italka63

Natočený film ve stylu 80.let - zabiják Stallone, jehož cesty se po zabití jeho parťáka sejdou s korejským vyšetřovatelem a vlastně nechtěně jsou donuceni spolupracovat proti místní mafii, jež kupčí s pozemky.Hmmm...Stallone dobrý, otřesný Slater,kterého jsem nikdy nemusela, zato ovšem Jason Momoa, ten byl vcelku impozantní a od doby Hra o trůny na sobě fyzicky zdatně zapracoval:-) Takže - shlédnete, trochu se necháte vtahnout o děje a asi zapomenete, víc jak za tři to nebude. ()

slunicko2

Dá se na to dívat. Nejlepší na věci je 40letý Američan s korejskými kořeny Sung Kang (policista Taylor z Washingtonu) a 33letý Jason Momoa (hlavní záporák Keegan), když nepočítáme už kapku přezrálého 66letého Sylvestera Stallona. ()

MATADOR

Kickasser Stallone ukazuje bicák v oldschool stylu a mě to baví. Myšlenkou je to sice děsně stupidní, ale baví to, utíká to a hlavně se to všude zabíjí/střílí do hlav. Pokud máte vkus pro nenáročných devadesát minut a oldschool akčňáky vám také něco říkají, neváhejte, Stallone vás pobaví i svou hubou. ()

PogoJoe

3.4/5 || Ale jo, celkem jsem se při téhle akčňárně bavil. Stallone - Momoa bezva, sázka na toho bezkrevnýho Korejce se však nevyvedla. Film je plný klišé a tak neoriginálních dějových prvků, až jsem nad tím mával rukou, protože to odsýpalo, akční scény jsou natočeny kvalitně a Stallone má obrovský charisma (a bohužel i vystouplý žíly, na což není hezký pohled). Není to trapné, ale solidní. ()

Helo

"Are we fucking vikings?" Díky Slyovým hláškám film rozhodně nenudí, ale akční scény to dost zabíjí šíleným střihem. Nebýt toho, tak dám i 4*, ale za tohle prostě nemůžu. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (více)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (více)