Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

g.laudeo

Bál jsem se, aby se tvůrci nespolehli na scény, který český film nikdy neukazuje - nestalo se. Bál jsem se, aby se Vetchý nezačal s kluky bavit - nestalo se. Bál jsem se, aby si tvůrci "moderně" příliš nehráli s časem (dopředu-dozadu-dopředu...) - hráli si, ale s mírou a citem. Sledoval jsem to bez dechu od začátku do konce. Lahůdková naháněčka v lomu. Nekompromisní drama zcela vybočující z tradice zdejšího přizdisráčství. Česká filmová událost roku. ()

goodnight odpad!

Pro mě naprostý odpad ! Věděla jsem do čeho jdu,ale tohle jsem vážně nečekala.. Půlku filmu jsem prozívala,druhou půlku se modlila,aby už byl konec ! Tohle se prostě nepovedlo ()

DonBraso

Co se musí říct,tak na český film je to až úplně podařený a když jsem si říkal,že z toho bude thiller s Ondrou Vetchým,který jedině mohl z našich herců zahrát tuhle roli pořád na výbornou a Olda Kaiser jak vyndá chlast,je vidět,že ho měl pořád při sobě:) je pořád super.Vypadalo to jak v severských filmech,pomalu na rape & revenge horor,ale chápu,že tohle musí jít i do televize,takže násilnosti tu vážně nejsou a je to jenom chladný,kdy hrajou roli opuštěnost,šedý filtr na kameře a konec.Policejní účast ale byl hrozný dopad,který vyšuměl vážně do ztracena a vůbec se tím snímek chtěl jenom odlepit,protože na nic jinýho nepřišel,určitě to mohlo jít mnohem lépe.70% ()

fonzie666

Príbeh človeka, ktorý spadol na svoje vlastné dno. Ako "málo" stačí, aby sa z doktora, ktorý denne zachraňuje životy, stal vrah, ktorý sa nedokáže zmieriť so smrťou svojej dcéry. V tomto súboji sa víťaz stáva porazeným... Vetchému som to ZOŽRAL aj s navijakom! :-) ()

EVIM

Kurva lidi, konečně něco nového,netradičního, hodně ale opravdu hodně přímočarého a vy...? Vy to tady pohaníte...Pro mne super. ()

PamelaJJK

Zvláštní film, který mě sice nedostal do extáze, ale uspokojil mě dostatečně. Film minimalistický, často dost "pomalý", znervózňující. Pohltily mě jeho zvláštní vibrace. Herecké obsazení a výkony výborné (O. Vetchý, M. Taclík, I. Chmela). Vetchému jsem "to" věřil a dokázal jsem si to představit, protože mám dceru ve stejném věku. Taky bych asi neumlátil psa baseballkou. Ale ty zmr... jsem měl sto chutí oddělat i z pohodlného křesla při sledování této psychologické hry z TV obrazovky. Kvérem určitě. Vždyť si taky nic jiného nezasloužili, parchanti zkurvený. Ano, celé se to dalo natočit jinak, ale p. Ondruš to chtěl takhle a já myslím, že se mu to povedlo. Velice povedlo. Až na malé drobnosti. Doporučuji... ()

srolyma

Co uděláte, když vám parta nezletilců, zblblá sledováním porna na tatínkově notebooku, znásilní a zavraždí čtrnáctiletou dceru a cynický policejní byrokrat vám poradí, že nejlepší bude jim odpustit a nekazit těm slušně vychovaným a nadějným mladým lidem život? No asi mu nepodáte ruku a nepoděkujete za dobře odvedenou práci. Spíš vás to pořádně nasere. Naštěstí jsou tady i hodní a charakterní strážci zákona, kteří vám za pouhé 4 mega včetně DPH naservírují onu trojici sexuálně frustrovaných teenagerů jak na zlatém podnose: pěkně svázané a uprostřed opuštěného lesa, připravené k debatě na téma zločin a trest. Na české poměry až nečekaně skvělý dramatický snímek s výborným hereckým výkonem všech (dospělých) protagonistů v čele s Ondřejem Vetchým, kterému i přes ten jeho výraz vyděšeného králíčka ty jeho emoce prostě věříte. ()

pafka

Drama s hustou atmosferou, ktera je vybudovana behem pul hodinky a funguje az do konce. Stale nevite - udela - neudela a ani sam nevite, zda si to prejete ci nikoliv. Pokud to tak melo byt, funguje to skvele. Nevim uplne presne, zda byli potreba na scene dva muzi, jak je na plakatu, nebot ten jeden zvladnul hrave o svem cinu pochybovat a mel v sobe daleko vetsiho oponenta a protivnika, nez epizodni Oldrich Kaiser. Ondrej Vetchy se zhostil sve prace skvele. Sice ja ho mam mozna trosku radsi v komedialnich rolich, ale tohle bylo tezke a skvele zvladnute. Kdo vi, jak by s nim v hlavni roli vypadala ma oblibena Zdivocela zeme..... Klukovske role se zdaji byt dobre odehrane do chvile, nez kluci promluvi - ackoliv proti Obcanskemu prukazu je tohle Narodni. ()

swinevenca

Vetchý klasika, Kaiser dobře sekunduje, narozdíl od většiny českých filmů kvalitní dětský výkony. Motiv pomsty je dobrej, ale to přeskakování Vetchýho odolnosti vůči vlastnímu plánu a z toho plynoucí zápletky filmu mě nebavily a celej film mě to tak nějak rozmělňovalo. Já bych třeba uvítal nástřel toho, jak chtěl hlavní hrdina vyřešit svoje alibi, pokud nešel do jednostranný sebezáhuby. Celkově zklamání, tenhle akční žánr Čechům přes veškerou snahu nejde. ()

lobo87

Najväčšou chybou tohto filmu je, že je prezentovaný ako súboj muža proti mužovi (Kaiser vs. Vetchý). Nie je to tak. Je to príbeh o vendete v tom pravom slova zmysle, emočne nabitý, silne zahraný (Vetchý v poslednom čase u mňa boduje) vrátane vedľajších postáv (Chmela), pekne natočený a dramaticky zrežírovaný. Balansuje na hrane medzi čistým thrillerom a osobnou drámou človeka dohnaného ku krajnému riešeniu. Veľmi príjemné prekvapenie. Jeden z top českých filmov roku 2011... 70% ()

karlos-rio

Filmu nemám co vytknout, výborné herecké výkony, v čele s Vetchým,výborná hudba,lokace, atd. 61% absolutně nechápu vaše rádoby chytré komentáře, mě fakt dostávají, je to český film a tak ho sejmu a k tomu dodám, že si hrajou na ameriku, to čtu skoro u všeho, vymyslete něco nového odborníci,jděte už laskavě do někam a onanujte si u 3 hodinových totálně nudných sraček, piště si k tomu literární eseje, předhánějte se kdo použije víckrát slovo geniální a na českou tvorbu prostě nekoukejte, ()

CrazymanM

Přiznám se,že podle ukázek jsem čekal něco hodně jiného,jinak ale skvělý film,se skvělými herci,možná to mohlo být ještě temnější a hlavně drsnější,ale dobrý,beru!!! ()

ejay

Na film z naší krajiny velkej nadprůměr, ale hodnotím celosvětově, takže kamera a režie je velkej průser. Proč se tedy na to podívat? Děti, kteří spáchali zločin a poté jsou mučeni, hrajou opravdu děti, to mě zaujalo asi nejvíc spolu s Vetchým, kterej byl výbornej a pan Kaiser taktéž. Tři a půl. ()

Nonna

Syrovost. Žádné zbytečné řeči, žádné pozornost odvádějící zápletky, žádné vysvětlování. Ústředním motivem je pomsta a té, protože zahltila veškeré myšlení hlavní postavy, podléhá vše - ponurý jednotvárný les, prázdná chata, interiér myslivcova auta, mrazivé prostředí, minimum textů, nerušivá kamera. Obsazení tolik oblíbeného a pozitivního Ondřeje Vetchého do role zoufalého a k všemu odhodlaného vykonavatele spravedlnosti bylo skvělým tahem - divák s ním soucítí a chápe jeho pohnutky, přestože se neustále přesvědčuje, že by neměl. Nevím, jsem-li divná jen já, ale celou dobu jsem doufala, že ty smrady zabije (mám dceru). Dobře, že se filmaři vyhnuli přímému zachycování drastických scén. Tím, že jsou v podstatě jen naznačeny, působí ještě děsivěji, než kdyby všude vůkol stříkala krev proudem. Za co jsem vděčná, je obsazení Oldřicha Kaisera do dramatické role. Ty mu tak jdou a je jich, v porovnání s komickými, tak žalostně málo. Na tohle dílo se nedá jen tak do rána zapomenout. A mám obavy, že pokud nebude brzy zákonně snížena trestní zodpovědnost mladistvých, může film působit jako varianta řešení, což je šílené, ale tvrdě ze života. ()

Luswani

Cože? Tak vysoké hodnocení? Většinou se českých filmů zastávám a obecně jim dávám přednost, ale Vendeta je úplně mimo. Otřesná režie, podivný scénář a dialogy a špatná postprodukce. Dokonce i můj oblíbenec Vetchý, byl vinou režie nějaký divný. Kamera byla zbytečně tmavá, ale jinak dobrá. Špatný film. 30% ()

tsatsiki

Výborně zpracovaný Thriller po česku. V Americe by z toho udělali přehnanou sračku, u nás z toho udělali jednoduchý film, zaměřený na psychologii postav a na atmosféru a to filmu prospělo.Děj gradoval až do konce, zápletka byla výborně napsaná a k tomu ještě skvělé herecké výkony Ondry Havla, Ondřeje Vetchého, Igyho a Oldřicha Kaisera. Když se zamyslíte nad psychologií každé té postavy, tak si uvědomíte, jak brilantně ty postavy byly zahrané. 80% ()

Sakulnikov

Ondřej Vetchý překvapil a hraje velice přesvědčivě. Jediný problém jsem měl se začátkem, který byl poněkud těžkopádný, místy špatně hraný a místy špatně psaný. Přesto bych se na to asi podíval znova. ()

pimp

Vetchý chvílema dost vyměklej. Nechápu, proč toho třetího nechal naživu? No, je fakt, že pak by byl film o dost kratší a já bych nemohl prožít chvíle nejistoty, jestli to ten hajzl snad náhodou nepřežije. Udušení v blátě bylo nakonec celkem přijatelný, i když já bych spíš radši tu bejzbolku, kterou měl na psa. ()

honzic

Herecký výkon Vetchého překonává všechny o jednu třídu, jinak dobrá kamera a zvuk. Ostatní ovšem nebylo nic moc. Hodnocení: 60 % ()