Piráti!

• Velká Británie The Pirates! In an Adventure with Scientists! (více)

Film ukazuje události, které se přihodí bandě bodrých smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona Prášila. Tato komedie začíná, když Pirát kapitán se svou posádkou vytáhne do bitvy proti svému soupeři Černému Bellamymu, aby získal kýženou cenu „Pirát roku“. Jejich cesta vede z Karibiku až do viktoriánského Londýna, kde se setkají s všemocným nepřítelem, který je odhodlán vymazat piráty z povrchu zemského jednou provždy. Piráti zjišťují, že jejich pátrání je vítězství dobrosrdečného optimismu nad nudným násilím zdravého rozumu. (oficiální text distributora)

Mates Hradecky

Oproti očekávání jsem se tedy za pupek nepopadal, přesto jsem se docela dobře bavil. Opravdu povedených vtipných scén není mnoho, ale příběh filmu je celkem zajímavý. Zcela zaplněný sál multikina se dobře bavil. Když se v cameo roličce objevil Sloní muž, zasmál jsem se pouze já k nelibosti několika žroutů popcornu, kteří se vykláněli se svých polstrovaných sedaček ve snaze zjistit, čemu se ten blázen směje. Za to máte milí tvůrci jednu hvězdu navíc... ()

B.e.r.n.y

"VÍTE, S DOBRÝM VĚTREM V ZÁDECH BYCHOM TO ZVLÁDLI, ALE BOHUŽEL MÁME V CESTĚ TUHLE MOŘSKOU OBLUDU." . . . "JÁ BYCH ŘEKL, ŽE JE TAM NA OZDOBU KAPITÁNE" . . . "OPRAVDU? NO TO MĚ OPLÁCHNI!" // Parádní počin, plný zvratů a vtípků nejrůznějších podob. A že jen pro děti?! Kde že. . . Už dlouho jsem se u animáku takhle nepobavil. 85% ()

teseth

Vcelku povedená podívaná na hýbající se plastelínu, která doplácí na snahu narvat do některých záběrů více gegů než je únosné. Ono to nebyl špatný nápad a děj nám i pěkně odsýpá ale prostě celé to po skončení titulků z hlavy vyšumí. Nenechalo to ve mě ani jeden moment, který bych si zapamatoval. Spláchnutej a Králíkodlak byli rozhodně minimálně o metu až dvě výš. ()

Pickardino

..Nick chybi. Nick a ta jeho schopnost vdechnout tomu jakousi konejsivou poeticnost, diky ktere si clovek ty plastelinove hrdiny opravdu zamiluje. Trochu zamrzela i obcasna prilisna prvoplanovost nekterych zertu, ne zcela vyuzite sance (prekvapive slicny pirat), a obcasne tendence k sebevykradani. Ale nestezuju si! Rozhodne vam, Aardmani, drzim palce i nadale! ()

RoyBatty444

Keď piráti tak plastelínový a keď papagáj tak DODO. Ako ľahká zábava s nesmrteľným príbehom o outsiderovi s ambíciami a k tomu v peknom šate s párom dobrých nápadov (interaktívna mapa a kráľovná čo neznáša pirátov) si film vystačí napriek tomu má aj hluché miesta a preto je Wallace a Gromit vyberám Nespravne kalhoty stále lepšia voľba čo sa týka inovácie a originality. ()

rwa

Jistě, dokázal bych si představit, že to téma a na jeho základě se nabízející ftípky a odkazy budou vyexploatovány ještě víc domrti, a ano, je to často relativně konvenční animák, nicméně: kombinace pirátů, viktoriánské anglie s trochou toho steampunku, samotné Victorie v ívl podobě a Charlese "Chucka" Darwina - to je splněný sen. Mě Aardmani rozhodně nezklamali - ba právě naopak! ()

Ajfist

Tihle plastelíňáci mě nepřestanou nikdy bavit.Doporučuji jako dobrou oddychovku.Prostředí s pomocí digitální animace opravdu působí skvěle,s tím naprosto souhlasím. ()

Alvin

Pro hliněné figurky od Aardmanů mám slabost už od prvních kraťasů Wallace a Gromita, ale z Pirátů jsem měl smíšená očekávání, přeci jen tohle téma už je docela ohrané a ještě na to dali peníze Sony Pictures produkující lecjakou kvalitu. Ovšem překvapení bylo příjemné, je to hravé a přitom dospělé, napěchované fórky slovními i obrazovými, po technické stránce ideální skloubení klasické a počítačové animace a navrch povedený hudební doprovod. Co víc si přát? Snad jen aby bylo víc studií, které si pod animovaným filmem nepředstaví automaticky infantilní omalovánky nejlépe se zvířátky. ()

Big Daddy

Zpracování formou plastelínové animace u mě sice boduje, ale tím to v celku hasne. Nudný příběh prošpikovaný laciným humorem. Hlavní němý opeřený hrdina je sice roztomilý, ale zbytek postaviček zaostává. Český divák má štěstí, že hodně zajímavý je lokální dabing. ()

pájap

pěkný animák na zajímavé téma.........hezký dabing ....už jsem viděl lepší ale špatný to rozhodně nebylo...........a moji dva kluci byli nadšení... ()

Vindemiatrix

Blasfemický humor nemilosrdně drancující britské dějiny. Kanonáda vtípků však rachotí spíš na efekt; jen malá část šrapnelů se zasekne hlouběji pod povrchem. Nebo aspoň podstatně menší, než bych čekal od filmu s tak sympatickou tvůrčí rozmáchlostí. ()

SimcaJB

Pro mne tento film prostě humorný, kde mi scházela humorná složka pro dospělé, s nedotaženými prvky pro děti, které film snižovali pro návštěvnost dětského publika. Více na http://sux.cz/6c57 ()

radimhasalik

Příjemný film. Neurazil, místy pobavil (jednoho z přítomných mrňousů v sále velmi). Ve srovnání se Shrekem byly vtípky o dost slabší. Na druhou stranu se nejednalo o úplně bezduchou zábavu, kterou předvádí některé animované filmy. Doporučuji. ()

Wlashack

Čekal jsem hodně dostal jsem málo. Tvorba studia Aardman je mi hodně blízká hlavně osobitou animací a dospělými vtipy zasazenými do dětského hávu. Ovečka Shaun je vzácným příkladem perfektní podívané pro celou rodinu a tak jsem něco podobného čekal i od Pirátů. Animace ujde, ikdyž plastelíně již dost pomáhají počítače. Vtípků a drobností k zasmání je také dost. Problém je, že je to celé zasazeno do hodně zvláštního, praštěného a bohužel nudného děje. Ke všemu je děj strašně rozvleklý a máte touhu koukat na hodinky, kdy už půjdete domů. A to je u zábavného animáku zatraceně špatně. A z Pirátské tématiky se také dalo vyždímat více gagů a narážek. Škoda. ()

haikubass

Pijte vitacit, poslouchejte Vitacit! ...a Pojarova... arrr, vlastně Štěpánkova Award for the Best Animated Movie míří k Aardmenům 89% ()

Brain32

Taková menši oddechovka na večer :-) neotravuje ani nenudí. Já jsme se slušně bavil a za závěr dávám 4 hvězdy ()

Tereter

Mám ráda pohádky. Miluji pohádky s nápadem. Zbožňuji pohádky, které dávají smysl, zasmějete se u nich a nemáte pocit, že věková skupina, které je pohádka určena, se nepohybuje někde kolem 5 let. Uvííííí, Piráti bodují a konečně zase něco pořádnýho!!!! ()

arnysimilar

Sympatický animák v svižnom tempe. Dobre som sa pri tom bavil. Animované postavičky pôsobili ako zo starej stop-motion školy a bolo na to radosť pozerať. Scénar bol síce jednoduchý a čitateľný, ale v tomto žánri to nevadí. Potešili vtipy, parodovanie iných filmov a situačné bláznivé scény. Nakoniec chcem ešte vyzdvihnúť vynikajúci dabing a celkom vhodné zvolenú hudbu. Pre mňa zatiaľ jeden z najlepších animákov tohto roka. ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky