Piráti!

• Velká Británie The Pirates! In an Adventure with Scientists! (více)

Film ukazuje události, které se přihodí bandě bodrých smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona Prášila. Tato komedie začíná, když Pirát kapitán se svou posádkou vytáhne do bitvy proti svému soupeři Černému Bellamymu, aby získal kýženou cenu „Pirát roku“. Jejich cesta vede z Karibiku až do viktoriánského Londýna, kde se setkají s všemocným nepřítelem, který je odhodlán vymazat piráty z povrchu zemského jednou provždy. Piráti zjišťují, že jejich pátrání je vítězství dobrosrdečného optimismu nad nudným násilím zdravého rozumu. (oficiální text distributora)

danek22

Nad touhle animací vždy budu smekat klobouk dolů a klanět se autorům, navíc dokáží přidat příběh, který má smysl a je neskutečně svým způsobem vtipný i když se u toho nepopadáte za břicho. Velmi příjemná záležitost ()

Rokle

Aardmani válej i tentokrát. Typicky britský humor ("Londýn je nejromantičtější město na Zemi".... a vzápětí piráti vjedou do neprostupné mlhy), posádka pyšnící se pod pořádným plnovousem skrývající ženou a do toho všeho Charles Darwin a královna Vicky. Ačkoliv je dabing na slušné úrovni, těším se na možnost, až budu moci zhlédnout film v originále. ()

loki5

Pro Aardmany mám slabost a vždy jsem měl. A tohle se jim opět povedlo. Ačkoliv celý příběh není tak úplně kompaktní množství gagů a vtípků to bohatě vynahradí. Hlavně mě potěšili narážky na vše možné od sloního muže až po Chucka (Charlese) Darwina. Nápad udělat z královny hlavního padoucha je k nezaplacení. Náhodou jsem to shlédnul ve stejný den jako čtvrtého Shreka a zatímco v něm jsem našel jeden vtipný okamžik tady byl snad každých 30 sekund. Dokonce i závěrečné titulky mají spousty výborných nápadů. Jako třeba švýcarské brnění. Dokonalost je v detailu a když se člověk nesoustředí spousta věcí mu ujde. Mě napoprvé ušel automat na dělové koule. A hlavně při natáčení nedošlo k vyhynutí jediného ptáka Dodo :-D. Původní britský podtitul je také výborný . 90% ()

Luk Skywalker

Bylo to dobré a pobavilo mě to, ale není to tak originální, jak bych čekal. Zpočátku jsem si říkal to bude dobré, ale jakmile se ve filmu objevil Charles Darwin, tak už to tak dobré nebylo. Škoda, ale kousek ke 4 hvězdám chybí, takže byl dal 3,5 (možná 3 a 3/4) hvězdy. Líbilo se mi zařazení skladby London Calling, dále postavy z té doby (královna Viktorie a Charles Darwin, Jane Austenová už byla mrtvá v době, kdy Charles Darwin byl mladík) byly příjemné narážky. ()

rekkky

Příběh naprosto nezáživný s nesmyslnými zápletkami a provedení také postrádá originalitu, sobě vlastní animovanému žánru a samotné pirátské tématice. ()

BOURQUE

S týmto animákom mám problém! Postavy pekne nakreslené, sem-tam sa našli aj vtipy, ale príbeh je v celku slabší. Potrebovalo by to premyslenejší scenár. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Heroine

Dobrý český dabing, to rozhodně. Pár docela dobrých vtipů, docela zajímavý nápad, ale trochu nuda. Přiznám se, že jsem někde uprostřed filmu dokonce na chvilku usnula. Ale není to úplně špatné. ()

Hapretor

Animace skvělá, výborná, až úchvatná - bohužel na úkor nápadů, vtipů, gagů, atd. Ve srovnání s "Nesprávné kalhoty" odvar zábavy. ()

merigieren

logika pokulhává, množtví zlata na vítezství v poměru začátek konec nesouhlasí. Myšlenkou filmu je přátelství, které se ztratí dík ignoranství a pak zase obnoví s cílem zachránit ptáka, pandu a spol. Většina scének působí vynuceným nepřirozeným dojmem = nejsou vtipné. Pár výjimek by se našlo, dokonce je ke konci zajímavý zvrat v chování šílené královny. jinak nic moc... ()

guri

Standardne mila plastelinova animacia, no nestandardne malo vtipu a prazdny pribeh... Najlepsiu pracu na filme asi odviedli autori traileru, ktory sluboval ovela viac, ako divak nakoniec dostal. ()

Torgal

Po trailery boli očakávania väčšie. Hromada vtipov, čo vyzerali v upútavke parádne vo filme nakoniec tak nevyzneli a celkovo sa mi zdalo, že vaty bolo viac ako by sa patrilo a aj samotný príbeh nebol dostatočne nosný. Sú tu aj výborné scény, ale tie sa strácajú medzi množstvom priemerných. 6+/10 ()

Kingjiri

Britská produkce byla na stylu (sebeparodujícího) humoru znát a vtípky svojí univerzálností dokázaly pobavit diváky všech věkovejch kategorií. Objevilo se i několik svěžích nápadů, který v posledních letech u animáků chyběj (např. "mluvící" opice nebo samotná soutěž "Pirát roku"). Díky tomu se dal tolerovat i značně šablonovitej příběh, kerej nenabídnul ani jeden nečekanej twist. Plastelínová animace byla v záplavě počítačovejch animáků rozhodně příjemnou změnou. Je škoda, že Piráti neměli moc velkej komerční úspěch (rozpočet 55 milionů, tržby 120 milionů) a druhej díl nejspíš nepřijde. Překvapivě větší zábava, než u několikanásobně dražších animáků od zavedenejch animačních studií (např. u Rebelky). ()

GlamourCat

Pro děti jako dělané, pořád se něco děje, žádná nuda a nebo řešení nějakých vztahů. Mělo to nápad, piráti byli originální a dokonce i česky to bylo dobře nadabované. Mě osobně tam chyběl trochu řád a málo vtipů, nad kterými by se zasmál i dospělý člověk, ale pro děti je to fajn. ()

Sgt.Cliffer

Tyhle plastelíňáky zbožňuju a opět se film autorům povedl. Třeba série přepadů lodí s nudistama nebo "vanová jízda" mě položili. Možná to bylo někde trošku slabší, ale já se dobře bavil. Kdyby se dali hvězdičky krájet, tak bych asi čtvrt nebo půl hvězdy ubral, ale takhle dám 4. ()

dandislav1991

Jako tu nominaci na oskara fakt nechápu, hodně podprůměrný děj a i celá idea, která nakrmí tak 5leté dítě. zklamání a dlouho jsem horší animák neviděl, snad jen hvězda za animaci a lá Fimfárum. ()

AloeB

Jakkoliv je to praštěné, ztřeštěné, pitomé, plné nesmyslů a nadsázky, jde o film plný skutečného života a skutečných problémů, humor na nadprůměrné úrovni (slabých fórků tu je skutečně jen pár) a hlavně naprosto skvěle rozvržený scénář, který postrádá chybu. ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky