Piráti!

• Velká Británie The Pirates! In an Adventure with Scientists! (více)

Film ukazuje události, které se přihodí bandě bodrých smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona Prášila. Tato komedie začíná, když Pirát kapitán se svou posádkou vytáhne do bitvy proti svému soupeři Černému Bellamymu, aby získal kýženou cenu „Pirát roku“. Jejich cesta vede z Karibiku až do viktoriánského Londýna, kde se setkají s všemocným nepřítelem, který je odhodlán vymazat piráty z povrchu zemského jednou provždy. Piráti zjišťují, že jejich pátrání je vítězství dobrosrdečného optimismu nad nudným násilím zdravého rozumu. (oficiální text distributora)

tomeek

Podstatně dětštěji pojatý příběh, než jak tomu u Aardmanu bývá zvykem, ale zase jde o dokonalou animační lahůdku s nádhernýma kulisama a několika skvělými gagy. Opět oceňuju tu neskutečnou řemeslnou práci a kvalitu všech rekvizit - ten svět prostě funguje - například noční Londýn je úžasný. A taky tu měly loutky asi ty nejlepší ručičky, co jsem zatím v animáku viděl :) 3,5 bludišťáka. "Vztyčte vlajku!" -"Tu obyčejnou nebo tu hrůzostrašnou?" - "Tu hrůzostrašnou!" ()

panMartin

Každopádně sranda byla, nápad to mělo, příběh s cílem, zvrat před koncem a krásný vyvrcholení. Bavil jsem se parádně, navíc skvělý dabing. Ono nečekal jsem, že se u toho pobavím, ale stalo se. Děj byl opravdu velmi jednoduchý, úplně stvořený k tomu aby ho pochopily i malé děti. Je škoda, že Piráti neměli moc velkej komerční úspěch a druhej díl nejspíš nepřijde. ()

StanislachKo

V dnešnej dobe to chce veľkú odvahu vrhnúť sa na plastelinový film. Zo začiatku sa naň totiž ťažko zvyká, ale v konečnom dôsledku má akési svoje opodstatnené čaro. Piráti boli rozkošní! Menej vtipu vynahradili strašne sympatickými postavičkami a roztomilou tuposťou príbehu. Oddychovka ako sa patrí! ()

ProfesorLotr

No, zase tak blbý jak to tvrdím v komentáři k Lásce Nebeský to není. :-) Ale ten konečný souboj s královnou byl tak trochu přehnaný. 65% ()

otík

Rozhodně to nebylo špatné! Vtipné, sice místy docela dost ujeté, ale co bychom od "plastelíny" chtěli. Radost to rozhodně udělá, ale přeci jen spíše věkově trošku starším dětem, dospělí si může užít spousty odkazů na historii či reálie. Mám malou radost, spíše 70%. ()

LeoH

Obě děti se bavily a odcházely spokojené, mně tentokrát přišel humor na Aardmany nezvykle řídký a upocený (zčásti to asi bylo dabingem) a navíc mám u filmu prezentovaného jako rodinný lehký morální problém s výroky typu „propichování lidí mě baví“ z úst hlavní kladné postavy, s okamžiky skoro tarantinovské brutality, byť mimozáběrové, a koneckonců i s tím, že dva hlavní záporáci jsou Darwin a anglická královna – jako dospělý tu nadsázku samozřejmě beru, ale dosud nezorientovaným mrňousům tyhle věci můžou nadělat v hlavě nepěkný maglajz. Jo, a potvrzuju, že příplatek za 3D verzi jsou v tomhle případě ještě vyhozenější peníze než obvykle. ()

Mr.Ripley

Vizuálně opojné, obsahově příjemné, leč v rámci Aardmanů lehký průměr. Ač věřím, že po druhé projekci a menším uležení půjdu výše. ____ P.S. To co nám historická fakta zakrývala, Aardmani bez obalu servírují na zlatém podnose - Queen Victorie byla nenažraná bestie! ()

ecceHOMMO

Kapitán pirátov. postava ktorá nezaujala a nezískala si moje sympatie....snáď dokonca najnesympatickejšia postavička Pirátov. Dejovo miestami jalové ( ešteže vtípky z času na čas dej pekne spestrili). ()

Mrkvič

Usnul jsem a to hovoří za vše. Je to hravé a místy to má i dobré nápady, ale jinak je to docela nuda. Vypadá to hezky a jistě to byla šílená piplačka, ale bohužel jí bylovyužito na tuctovou záležitost. Kapitán který ničím neoslní, jeho pohůnci z nichž snad jen převlečená žena stojí za zapamatování a záporák v podobě britské královny teda taky hodně slabý. ()

LiborGondek

Celkem zajímavý příběh, originální a svérázné ohlédnutí doby Viktoriánské. Zejména oceňuji zpracování jako takové. Krásně se zde snoubí historie a historické okamžiky i reálné postavy. Tyto fakta jsou podávány způsobem, aby bavili i ty nejmenší. Není zde zbytečně mnoho teorie, ale základ by byl. A jednou si možná kdosi vzpomene, že o téhle postavě už kdysi slyšel... Není to nic složitého na přemýšlení, jednoduchá a účinná odpočinková jednohubka. ()

LordSnape

Hezká animace, pár povedených joků, jindy zas moc trapné a řekl bych i příliš dětské, nebo infantilní chcete-li. Zápletka s Darwinem a královnou Viktorií mi neseděla, ostatně jako celý příběh, který postrádal zkrátka větší smysl, než jen honbu za titulem o Piráta roku a pár odkazů na Doctora Who, kterého nemusím. Docela škoda. ()

T-pack

Takže Frankenweenie je červenej, jenom protože je to všeobecně oblíbenej emo kid Burton, ale Piráti jsou modrý? (Oscarová nalejvárna 2013, ehm, ehm) Tak já vám teda něco povim, k Pirátům jsem přistupoval s předsudky, protože mají tvůrce, kteří předtím dělali Wallace a Gromita a ty teda ze srdce nesnáším. Zbytečný předsudky. Piráti nejsou narozdíl od pitomýho páníčka s čoklem blbečci non plus ultra, tentokrát sice poněkud na straně klišé, nicméně s řadou prvků, které to do jisté míry vykoupí. Není totiž nic špatného na klasickém pohrávání si s pitominama typu monstrum blokující cestu do Anglie nebo ufiknutá hlava vycpanýho šimpanze, co přistane místo ksichtu královny Viktorie. Piráti vám většinu těchhle kousků totiž necpou do obličeje a když zapomenete na slabší scénář, dá se na film koukat a bavit se u toho po pirátsku - zapomenout na ceny a soustředit se na to důležité. ()

Bobik9

"Tak co tu máme. Jedna ledvina z paviána, druhá ledvina z paviána a jeden mrzutej pavián." Spousta velice vtipných scének a hlášek se střídala s chvilkami nudy, ničeho. Přesto je to jeden z nejvtipnějších animáků, co jsem za poslední dobu viděl. Nominaci na Oskara si to rozhodně zasloužilo a nebojím se říci, že mě to rozhodně pobavilo více než nakonec vítězná Rebelka. Piráti mají vtip, mají jednoduchý příběh, mají Polly, mají slušnou muziku a mají zkrátka šmrnc. ()

pytlik...

Není náhodou, že tohle byl poslední film režiséra Lorda a scénáristy Defoa. Darwinovi potomci a celá současná královská rodina je svlíkla z kůže za to znesvěcení jejich předků. ()

hroubek

Aardmaní tvorbu jsem začal milovat po celovečeráku Wallace a Gromita.Od té doby uplynul už nějaký pátek a já viděl i jiné snímky z jejich tvorby a právě proto mohu tvrdit, že Piráti jsou jejich nejslabší dílo.Je fajn, že se rozhodli zkusit něco nového, protože bylo velmi osvěžující vidět zas pořádný piráty, ale nelze říci, že to vyšlo přesně, tak jak tvůrci chtěli.Osobně mě dost vadil pomalý rozjezd, který nedokáže využít dobrý nápad.S příchodem slavného vědce a města na Temži se příběh rozhýbe.Jakoby v tu chvíli chytil film vítr do plachet.Nápady se začnou kupit a originálních scén přibývá ať už jde o honičku s vanou nebo předávání ceny vědátorů.Vše završuje finální honička po lodi.Věřím, že při dalším zhlédnutí půjde moje hodnocení nahoru, ale i kdyby nešlo, pořád jsou Piráti originální podívaná. ()

Mishqo

celkom som sa zabavil nakoľko Aardman production (Wallace & Gromit, Chicken Run) vie odviesť dobrú prácu...možno nie natoľko ako vyššie menované ale stále dobré, humor veľmi slušný, hudba tiež na úrovni... ()

VasaX

Piráti vypadali na první pohled dobře, ne li skvěle. Bohužel, skutečnost je slabší. myslím si, že příběh stál za starou bačkoru a sestříhat ho na 40 minut pirátských poťouchlých gagů a vtípků by byl mnohem lepší nápad. Takhle je to jak vypouštění vany - voda jako čas odtéká, plyne jako příběh do kanálu, funguje to, vznikne jeden zábavný moment s vodním vírem, ale je nuda na to koukat celou dobu. Piráti mají pár dobrých fórků, štěků, gagů, ale ne moc dobře rozmístěných a celé je to takové krásné, fungující, ale chabé. A ani hvězdný dabing (který se mimochodem zase tak nesnažil), z toho tuhle bandu ztracených existencí nevytáhne. ()

VanTom

Nádherná Aardmanovská animace! Ale jinak strašně přehnaná a přepálená taškařice, kde vůbec nic a nikdo není normální. Jeden bláznivý vtípek střídá druhý, ale dohromady příliš nedrží, protože většina jich zůstává žalostně nevytěžena (třeba ta holka vydávající se za piráta, co jako s ní?), kapitán se chová jako nezodpovědný hlupák a hlavně celá šáhlá zápletka není zrovna zajímavá (a skoro se neodehrává na moři). Příjemně se na to kouká, ale čekal jsem víc. ()

Danny F.

Neobvyklá animace a k tomu nenáročný příběh tento film rozhodně nepozvedne. Nějaký ten vtip a dobrodružství se zde najde, ale určitě to mohlo dopadnout i lépe. 60% ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky