Piráti!

• Velká Británie The Pirates! In an Adventure with Scientists! (více)

Film ukazuje události, které se přihodí bandě bodrých smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona Prášila. Tato komedie začíná, když Pirát kapitán se svou posádkou vytáhne do bitvy proti svému soupeři Černému Bellamymu, aby získal kýženou cenu „Pirát roku“. Jejich cesta vede z Karibiku až do viktoriánského Londýna, kde se setkají s všemocným nepřítelem, který je odhodlán vymazat piráty z povrchu zemského jednou provždy. Piráti zjišťují, že jejich pátrání je vítězství dobrosrdečného optimismu nad nudným násilím zdravého rozumu. (oficiální text distributora)

Jigy

Teda nevim jak ostatní, ale já se celkem bavil. Některé gagy byly sice již ohrané a jiné lehce prokouknutelné, ale hlavně cestování po mapě a vyhazování červených balónků pro zvýrazněný mapy mě potěšilo. Stejně tak irské stepující krysy. Prostě správná porce uvolnění a legrace, které jsem od autora slepičího útelu očekával. ()

easaque

tvorbu Aardman studia mám rád a tak jsem byl zvědavý na jejich nejnovější kousek. Od začátků s Wallacem a Gromitem přes Slepičí úlet se animační stránka hodně zlepšila, i když už mi teď přijde až moc perfektní a sterilní. Vývoj je taky vidět i v příběhu - tam však na můj vkus přibyly prvky, které nemám rád a hodně je přibližují typickým americkým popcornovým blockbusterům a anglický humor se tam krčí v pozadí. Přesto jsem se docela bavil, i když jsou z toho jen 3 dobré pirátské hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

honajz2

Závěr to naštěstí zachránil aspoň na tři hvězdy, ale jinak je to rozhodně nejslabší aardmanovka. Já se zhlédnutí tohohle animáku vždycky vyhýbal už jen kvůli dementnímu českému i originálnímu názvu a také kvůli tomu, že mě filmy o pirátech nikdy zrovna nebavily a ani nelákaly, ale až teprve nedávno jsem se tomu rozhodl dát šanci právě kvůli tomu, že je to Aardman. Nevím, proč mě to nenapadlo dřív, na základě té animace, ale holt se stalo. A musel jsem se to dozvědět z učebnice. Z učebnice! Ale nechme to být, tak jako tak jsem tenhle rest už dohnal a i když moje očekávání nakonec byla větší, než kdysi, nakonec si říkám, že zlatý Pračlověk oproti tomu... Příběh je tu slabý, postavy docela nezajímavé a co je nejhorší, tak je tu málo kreativity i humoru. A přitom spojení neúspěšné pirátské posádky s putováním Charlese Darwina slibovalo tolik! Ale svůj potenciál to bohužel stihlo naplnit až v posledních 20 minutách, což naštěstí není úplně pozdě, ale slabý zbytek filmu to rozhodně moc nezachrání. Slabé 3* ()

M.i.k.e

pro mě osobně nejslabší Aardmanovka.Technicky opět precizní,velmi dobře namluvené (viděno v originále) a celkově vůbec ne špatné.Přes to všechno ale jsem od Pirátů očekával víc a i pro studio samotné platí,že méně někdy znamená více.Přes tu přehršel malých vtipů a vtípků si divák nakonec nemá možnost prakticky žádný užít naplno,některé vtípky navíc lehce vykardené z předešlých dílek.Těsně po skončení tedy spíše smíšené pocity a nadšení,které jsem sdílel snad po všech Wallacovkách a částečně i po Spláchnutém mezi nimi není...70% ()

uterox

Honba o piráta roku vrcholí a my musíme být rozhodně u toho a nesmíme si to nechat ujít.Tento oddychový filmeček. Náklady = 55 milionů dolarů a výdělek celosvětově: $121,637,375. ()

Aljak

Pekná a príjemná rozprávka - no a to filmy o pirátoch vôbec nemám rád. Ale tento ich nezobrazoval ako hrdinov, ale skôr ako nejakých "stroskotancov", ktorí mali od tých typických pirátov dosť ďaleko. Takže celkom dobre podaný príbeh, aj keď to zakomponovanie konkrétnych historických osobností vyznelo tak trochu neúctivo podľa mňa. Ale inak fajn, dokonca miestami aj celkom zábavné a tá odysea za vidinou slávy mala napokon aj celkom dobrý spád. Takže keď sa to tak vezme vcelku nadpriemerný film, no nikdy som nebol fanúšikom tejto plastelinovej animácie, ktorá výrazne ukrojila z toho celkového pozitívneho dojmu. ()

shyster

Na Wallace a Gromita to nemá. Je to tak ne úrovni Slepičího úletu, i když trošku zaostává. Jinak každý záběr je prodchnut tolika nápady až to nelze ani sledovat. ()

Nach

V podstatě mírně nadprůměrná, animovaná komedie o pirátovi, který touží po tom být nejlepším pirátem na mořích. A cesta za tím bude místy humorná, občas ale zaprší z oblak nuda. A to hlavně v těch pasážích, které mají za cíl udržet si pozornost nejmenších diváků. Nicméně i dospělí si přijdou na své. 70% ()

Crawler-D

Dozvíte se, co je na pirátské profesi to nejlepší (a má s tím co dočinění chutná šunčička), dozvíte se, jakého tajného sdružení byla členkou královna Viktorie (a ochránci zvířat a blbounů nejapných budou na trní), dozvíte se, jak je to s těmi strašlivými mořskými obludami, co se kreslí na mapy, dozvíte se, že správně pěstěný plnovous poslouží víc než jen na okrasu, a vedle toho ještě spoustu další, absurdních a do života zhola nepotřebných věcí, bez nichž se ale v žádném případě nedá žít. ()

Lanark

Bohužel viděno s dabingem, sakra!! Takže je mi jasné, že mi mnoho vtípků uniklo, i tak však jsem se zasmál více než jednou. Dále tu máme jednoduchý příběh s jasným sdělením, nápaditá animace, a s ní spojenou další várku tentokrát situačních gagů, které né že by vaší bránici poslali do kolen, ale úsměv na tváři kouzlí s lehkostí karibského vánku. Příjemné zakončení fajn víkendu. Tyhle nedělní večerní kina v prázdném sále mají taky zajímavou atmosféru :) ()

enjoi

Další plastelínový animák á la Wallace & Gromit. Tentokrát takový mix mezi Shrekem a Piráty z Karibiku. Nudit se jednoznačně nebudete, spousta gagů a scének vás pobaví skrze celou stopáž. Příjemné překvapení. 80 % ()

C0r0ner

Jedno z nejhorších, co jsem kdy od Aardmanů viděl. Na jejich tvorbu ale platí podobná kritéria jako na Christophera Nolana, takže jsou Piráti! pořád lepší než většina filmů, které jsem viděl. Klasické britské fóry, špičkovou animaci a příjemnou stopáž bohužel trochu narušil prostinký scénář, kvůli kterému jsem byl nucený hvězdičku strhnout. 90% ()

carly

videla som to v originály a 3D. bez 3D by som sa zaobišla, ale tých Britov (a Mexičanku s Amíkom) by som si nenechala ujsť za nič. bolo to farebné a veselé a smutné a krásne a ja som si to užívala. Victorku aj Chucka aj Polly a hlavne Number 2 bol ... úžasný. a ten záver, ten nemal chybu ()

Wormboy

Obrovske ocakavania rezultuvali po dosledovani tohto obrovskeho mismasu s niekolkymi vydarenymi scenami a napadmi do pochopitelneho sklamania. Skoda... ()

Martrix

Wallace & Gromit byl tím nejlepším možným doporučením, ale tentokrát se hold nezadařilo. Velmi dobře vypadající animák, který nabízí lehce podprůměrný příběh, pár středně sympatických postav, jednu opici, jednoho doda, znamená v součtu průměrný film, po kterém sáhnete, když se bude vaše ratolest nudit a vy už budete mít pokrk mozekvymývajících animáků na Jim Jamu. V tomto ohledu jsou totiž Piráti! vcelku neškodní. Hlučný smích vás nejspíš rušit nebude, protože těch pár vtipných historických odkazů, mířilo daleko za záď malých diváků(možná i těch větších, kteří nejsou v historii příliš zběhlí). Ostatní gagy ve stylu různých pádů, honiček...trochu tomu chyběly koule a vtip, ale co je hlavní, smrděla z toho snaha zavděčit se divákovi/hlavně ho neobtěžovat přemýšlením. Pro malý dobrý, pro velký nic moc. ()

mortak

I slabší kousek od Ardmanu hravě překoná sterilizované instantní hollywoodské animované série. Ano je tu až moc té vaty, kdy postavy (tedy hlavně Pirátský kapitán) květnatě mluví bez obsahu, ale přesto jsou Ardmani pořád nezaměnitelní. Cesta jednoho smolařského kapitána za prohlédnutím, za zjištěním, co je v životě důležité, je totiž zábavná a to morální poselství nevyčuhuje tak jako v disneyovkách (to americké barvotiskové be yourself za každou cenu). Jistě víckrát sáhnu po Chicken Run, ale Piráti se v ardmanovské kolekci taky neztratí. A hlavně jak praví závěrečné titulky: během natáčení nezahynul žádný Dodo! ()

campix

Aardmanovci jsou díky svému stylu animace a britskému humoru jedním z mých nejoblíbenějších autorů animovaných filmu a proto mě Pirates: The Band of Misfits je celkem zklamáním. Samozřejmě hravé a rafinované to je, jenže ne už tolik vtipné jako jejich předešlé kraťasy a filmy. Příjemné, ale rozhodně nic zásadního. ()

bartias

Plastelínoví raubíří od Aardmanu zažívají ještě divočejší dobrodružství než Jack Sparrow ve všech dílech Pirátů z Karibiku dohromady. Množství vtipných detailů je ohromující. Fórky jsou odzbrojující. Poslední krůček k dokonalosti Wallace & Gromita sice Pirátům chybí, ale další díly by to rozhodně chtělo! Hlavně když v nich bude opičák Bobo. ()

tom88

Nevedel som čo očakávať, ale nakoniec milé prekvapenie a vcelku dobrá zábava. Animácia ušla, postavičky boli vcelku milé. Dej obstojný a hlavne bavil. Môžem odporučiť, je to nenáročná zábava pre malých aj väčších. Vlastne ani neviem prečo hodnotím tak nízko, ale ešte mi tam niečo máličko chýbalo. 70% ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky