Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

Stephen Hopkins

Leslie Bohem

Peter Levy

Jay Ferguson

Dobré noční můry přichází v lichých dílech. Jednička je výborná, dvojka je srágora, trojka skoro dokonalá, čtyřka nudná, pětka slušná, šestka nejhorší a sedmička příjemná... bude osmička?(20.12.2008)

Originalita sice stále neklesá, ale jednotlivé způsoby úmrtí, které dělají mimochodem "Noční můru" tak výjimečnou, chvílemi působí, jako by je někdo narychlo vymýšlel při nedělním obědě. Nojo, jednička a trojka nasadily až příliš vysokou laťku. Navíc je mi blonďatá Alice v porovnání s kudrnatou tmavovláskou Nancy nesympatická jako psovi koupání. Ale abych jen nekritizovala... Hudba opět dokonalá a scény, kdy Freddy vylézá z těla hlavní hrdinky (ať už z dělohy nebo obličeje) jsou prostě eňo-ňůňo.(26.8.2009)

Celý film byl poměrně dobrý, i když občas jsem se trochu nudil, ale závěr to skvěle napravil. Ten byl opravdu velmi dobrý a dokázal mě vrátit zpátky a užívat si další konec Freddyho Krugera. Stále ale jedničku a trojku považuji za nejvíce vydařené. Tyhle díly páté pokračování nemělo šanci překonat.(30.8.2011)

Pětka je zase o něco slabší než předchozí díl, ale pořád je to slušná zábava - film má vysoké tempo, snové světy jsou působivé, škoda, že není příběh zajímavější.(10.9.2006)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $22,168,359Tržby Celosvetovo $22,670,000(28.12.2009)

• - Stephen Hopkins získal za film v roce 1990 na portugalském festivalu Fantasporto cenu kritiků. (Terva)

• - Lisa Wilcox se objeví v úvodních titulcích, nikoliv však v těch závěrečných. (HellFire)

• - Konečná verze scénáře byla hotova teprve několik dní před natáčením. (HellFire)