Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

Leslie Bohem

Peter Levy

Jay Ferguson
  • J*A*S*M

Tenhle díl už mě nebavil. Několik dobrých scén se tu nejít dá, ale celkově je Dítě snu silně nekonzistentní a už půlhodiny po zhlédnutí mi začíná splývat s díly předchozími.(25.10.2008)

• mysiak

Je to asi najslabší Freddy ktorého som videl..aj keď sám Freddy je opäť geniálny, ale všetko ostatné je celé zle...už len tá zápletka s tým deckom je sama o sebe divná, a nie to ešte herci, ktorí ale vôbec nevedia hrať...nuž Freddy toto si si nezaslúžil..(14.9.2009)

• xxmartinxx

Celý film je temnější a i když některé Freddyho hlášky jsou skvělé, celkově je tento díl i méně zábavný. Béčkový vzhled minulých dílů je zde nahrazen ponurou a vážnou atmosférou, která se k Freddymu ani trochu nehodí. Sice to zdaleka není taková pohroma jako dvojka, ale je to rozhodně slabší díl série. Můj oblíbenec Freddy to ale zachraňuje. I tady filmu trochu nadržuju jen kvůli němu.(12.12.2009)

Celý film byl poměrně dobrý, i když občas jsem se trochu nudil, ale závěr to skvěle napravil. Ten byl opravdu velmi dobrý a dokázal mě vrátit zpátky a užívat si další konec Freddyho Krugera. Stále ale jedničku a trojku považuji za nejvíce vydařené. Tyhle díly páté pokračování nemělo šanci překonat.(30.8.2011)

Hodně ambiciózní „pětka“ zdůrazňuje comicsovou estetiku celé série a má minimálně dva opravdu skvělé momenty. Celkově se ale utápí v určitém chaosu a nepřehlednosti. Režisér buďto musel najít kompromis mezi svou vizí a zásahy ze strany producentů, a nebo si prostě nedokázal poradit se scénářem. Škoda promarněného potenciálu.(12.4.2005)