Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

Leslie Bohem

Peter Levy

Jay Ferguson

Rupert Harvey

Rovnako audiovizuálne prepracované, ako Harlinova štvorka, ale tiež rovnako mizerné po stránke scenára či strašidelnej atmosféry, o nejakých hereckých výkonoch radšej ani nehovoriac. Celá snímka je ako úvodná scéna - fajn nakrútená, ale neviete, na čo sa pozeráte. Až potom zistíte, že to bol sex... Napriek tomu jedna z tých lepších častí.(17.12.2004)

• iamek

Boužel týden po shlédnutí už ani nevím co se v tomhle dílu dělo. Všechno mi splývá což asi není známka kvality. Opět se snaží tvůrci z diváků dostat každou korunu a kvalita taky tak vypadá.(21.3.2010)

Piaty diel je trochu čudný. Je zaujímavé, že napriek tomu, že predošlé dve diely žali veľké úspechy (štvorka bola - a je - najúspešnejším dielom ságy) sa tvorcovia rozhodli ísť trochu iným smerom. Rozhodli sa vrátiť k serióznemu hororu, čo sa ale udialo len tak z polovice. Niekedy je film až príliš rozťahaný a prílišný priestor je tu pre dialógy. Na druhej strane dej je zaujímavý (i keď sa tu stále viac tvorcovia zamotávajú do mytológie okolo Freddyho) a vizuál je úplne skvostný. Hlavne snová časť v temnom meste je úžasná. Efekty kľudne môžu konkurovať súčasným veľkofilmom od ILM: Bohužiaľ bodycount je slabý a mnohé vraždy sú (napriek originalite) akosi málo efektné. Jedná sa o výborný diel, len je trochu slabší ako predošlé dve filmy a rovnako je tak trochu ... iný. Asi tak na 7/10. PS: rebríček nočných mor: N7, N1, N4, N3, N5, N2, N6(29.5.2007)

Pětka na mě vždycky působila jako poslepované zbytky po Harlinovi. Vypadá to stejně, ale přes množství dobrých nápadů (úvod se znásilněním Amandy Krueger v blázinci, sprcha, smrt komiksového kreslíře), to nemá ty grády. Ovšem oproti takové šestce... A když nic jiného, Hopkins díky tomuhle filmu dostal režii druhého PREDÁTORA, kterým nám to bohatě vynahradil.(3.10.2007)

• Shit

Tady se ani nedá říct, že by docházel dech, tady už snad ani žádnej neni, jediný co tenhle film drží při životě je pár freddyho drsnejch hlášek, kterých tady je tentokrát docela dost. Ale co ten příběh? Skoro žádný pořádný brutální snový smrti, žádný vypjatý hororový scény a velice málo využívaná freddyho a moje oblíbená rukavička a prostředí taky bejvávalo lepší. Krom hlášek je to fakt nuda, ale Superfreddy byl hustej(13.5.2007)