Do Říma s láskou

• USA To Rome with Love (více)

Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina. (oficiální text distributora)

nikkittka

Strašlivě slaboučké a velkou část stopáže dokonce vyloženě otravné.A po Půlnoci v Paříži takové zklamání bolí dvojnásob. ()

x_ander

Woody chrlí filmy jak na běžícím páse a pár epizodek z Říma rozhodně není na škodu. Několik zajímavých postav, skvěle napsané, vtipné dialogy a krutě sexy Penelope Cruz. To Rome with Love je příjemný film, ale předchozím výletům do Paříže či Barcelony se nevyrovná. ()

Bouřka

Půlnoci v Paříži to nesahá ani po kotníky a Woodyho jako herce nemůžu vystát, ale jinak klasická průměrná allenovina. ()

Cannonball

Štyri príbehy z Ríma. Dva typicky Woodyovské, v jednom z nich hra druhom dáva možnosť vyniknúť Eisenbergovi. Dalšie dva mali asi prezentovať Rím samotný pod taktovkou Benigniho a trochu Penélope. Práve táto rôznorodosť spomínaných príbehov uberá z celkového dojmu a posúva Woodyho Rím do tieňa Midnight in Paris. Napriek nedostatkom zostáva tento pokus milým filmov pre tých čo majú radi Rím a Allena ako som ja :). ()

lobo87

Film o Ríme a láske v réžii Woodyho Allena? To malo určite dopadnúť lepšie. Rím je krásny, láska ukazuje veľa svojich odtieňov, príbehy majú šarm i vtip, ale chýba tomu iskra a nejaká ústredná myšlienka. Paríž sa mi páčil viac... 60% ()

spotczek

Přestože se jedná o volný mix různých příběhů spojených jedním místem - magickým Římem, já tam vidím ještě pojítko v hlavním tématu - popularitě. Hned prvním důkazem je množství známých osobností světové kinematografie, které si v tomto filmu zahrají, nebo se v něm alespoň mihnou. Allen sice často spolupracuje s velmi populárními osobnostmi, ale v tomto filmu mi to přišlo málem jako celé filmové portfolio (kdo měl čas udělat si dovolenou v Římě, toho dostal na plátno). V příběhu o operním pěvci, který dokáže zpívat jen ve sprše, jde o to, že v podstatě každý máme něco, co by si zasloužilo pozornost ostatních, nicméně svou výstředností se masové pozornosti - popularitě - vzpouzí. A Allen připomíná, že to nevypovídá nic o našich skutečně významných osobnostních kvalitách. Ve své postavě také nakousává (po svém, ironicky i sebekriticky) problematiku těch, kteří se na popularitě ostatních přiživují či ji přímo vytvářejí. Benigni zase komicky (jak jinak :-) ) zhmotnil to, co s Allenem jistě znají na vlastní kůži, tedy že veřejnost zajímají jejich názory ne pro váhu jejich smýšlení, ale prostě jen proto, že coby populární osobnosti spoluvytvářejí aktuální módu a trendy. A jak je to zcestné dopracovávají ještě další dvě povídky. V příběhu s Baldwinem se architekt vrací ke své římské eskapádě s povrchní hvězdičkou, která mu kdysi učarovala díky své schopnosti krátkodobě a lehkovážně upoutat, ale nejspíš ho dost ranila, když se vydává na stejná místa i po tolika letech a nejraději by změnil běh událostí. O poznání odlehčenější notu má příběh mladého manželského páru, na nějž erotická síla Říma dolehne nejpádněji. Mladý muž díky prostitutce Cruzové pochopí, že ve světě byznysu se díky své povaze těžko stane populárním, prozře a kariérismus a pokrytectví vymění za domov a rodinu; jeho žena zvažuje, zda manžela podvést s populárním hercem a litovat, nebo ho nepodvést a litovat, aby nám nakonec bylo jasné, že prostě potřebuje svého Hrdinu. Vše končí happy endem, protože zkušenost hříšného velkoměsta je oba vede zpět domů, na rodnou hroudu a k sobě navzájem. Zkrátka nevidím v tomto filmu nedostatky, které zmiňuje většina zdejších komentářů, naopak mě okouzluje ona lehkost, s jakou Allen opět i v tomto odlehčeném počinu hovoří o vážných věcech, a jak jim dokáže dát hřejivě přívětivou, roztomile hravou tvář. ()

koza3

Chtěli jsme nějakou italskou komedii, když už na čas žijeme na Sicílii a narazil jsem na tenhle Woodyho film. Začalo to celkem slibně, bylo to dost vtipné a všechny ty příběhy se začaly prolínat, ale brzy to začalo chytat strašně retro nádech. Ten humor, hlavně Benigniho už je bohužel pasé a do současné filmové tvorby se mi moc nehodil. Je to odlehčené, sociální, celkem zajímavé, ale ve finále celkem o ničem. Průměr. ()

kuře.gril

Woody Allen má určitě na víc, tenhle film je sice milý, ale hrozně nevýrazný. Mrzí mě to o to víc, že Řím je moje oblíbená evropská metropole a vzhledem ke složení herců jsem čekala něco opravdu velkého. Příběh mladých manželů a italské prostitutky v podání Penelope Cruz se mi líbil nejvíce. Kdyby ve filmu byla jen tahle linie plus ta s Allenem, byla bych spokojená. Příběh s Robertem Benignim je skvělý, ale hodil by se spíše jako nějaký krátký samostatný film, v téhle skládance mi nějak neseděl. A ta linie s Ellen Page mi přišla otravná (nikoliv samotní herci). ()

kety85

Ano, miluji Řím. Přesto jsem od filmu do Říma s láskou příliš neočekávala. Půlnoc v Paříži se mi sice líbila, ale tolik mne zas nenadchla. Zato Do Říma s láskou je vtipná letní komedie, která pobaví a zahřeje u srdce. Film je plný vtipných situací ze života, i když ne že by se mi něco takového stávalo. Operní scéna je nezapomenutelná. Woody má stále dobré nápady, jen tak dál. ()

spacowa

Příjemné a absurdní a já jsem se moc bavila a opravdu od srdce se zasmála :) tady nejsou potřeba žádné velké komentáře. MILUJU Řím, Woodyho Allena, italštinu a lehkost, která provázela celá film. Hvězdičku dolů snad jen za italský kompars! :D Seriously? ()

metztlimoon

Velmi podarený pohodový film, ktorý odporúčam pozrieť si po 10 hodinách v práci. Pobavila som sa, aj keď niektoré scény mi prišli až absurdné, napr. spevák v sprche mi prišiel trochu pritiahnutý za vlasy, ale tá recenzia na konci, čo autora označila za "imbecile" to trochu spravila. Páčili sa mi Allenove repliky ("Formaldehyd."). A scéna v kúpeľni u herca, kde tá mladomanželka zahláasila: "Buď sa s ním vyspím a budem ľutovať, alebo sa s ním nevyspím a budem ľutovať. Vyspím sa s ním." Aspoň bude mať o čom rozprávať vnúčatám... Odporúčam! ()

Borin.P

Humorný a satirický pohled na lidské povahy a jejich předvídatelnost při řešení různých společenských situací. V celku není příliš přesvědčivý, ovšem v jednotlivých scénách je brilantní. Co říci k opernímu zpěvákovi ve sprše, geniální postavě Roberta Benigniho nebo Aleca Baldwina coby našeptávače zkušeností pro mladší generaci? Rozhodně vtipnější než poslední Allenovi filmy, bohužel ne kvalitnější. Lepší 3* ()

SeldomSeen

"With old age comes wisdom," pronese jedna z postav a druhá jí na to opáčí: "With old age comes exhaustion!" - nevím, zda to Woody myslel až tak sebereflektivně, ale svůj římský opus tím vystihl poměrně zdařile... Své momenty to má, např. Baldwinova postava vysvětlující nám méně vnímavým, co že se to všechno před námi odehrává, je výborná a celá její linie i díky tomu funguje báječně, ale ta spousta balastu okolo... ()

Houli

Woody na stará kolena ztrácí vtip, kouzlo a hlavně nápady na originální situace. Do Říma s láskou jen potvrzuje sestupnou tendenci kvality jeho posledních filmů...škoda. Dvě * dávám za jediné 2 kvalitní herecké výkony, a to: úžasná prostitutka v podání Penelope Cruz a krásně komická postava Roberta Benigni. ()

laurence

Grandiózní Benigni dává na frak všem ostatním, zvládá mu sekundovat snad jen sprchový pěvec a potěší i Penélope, ale zbytek spíše obtěžuje. Škoda té nevyváženosti. ()

rigby

Příjemná komedie, ale trochu vyčpělá. Všechno je takové lehké, ale něco podstatného tomu chybí. Dvě hodiny proplují kolem, ani je nestačíme postřehnout a nic nám v srdcích po nich nezůstane. Je to zbytečně promarněný čas. Hold Paříži se zkrátka povedl mnohem víc. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

24.06.2012

Letošní festival v Karlových Varech je za dveřmi a ČSFD.cz vám opět připravila speciální sekci věnující se této význačné filmové události. Najdete v ní hlavně kompletní program filmů na festivalu.… (více)