Do Říma s láskou

• USA To Rome with Love (více)

Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina. (oficiální text distributora)

sasabetak

Super komedie z Itálie. Italský styl života dokonale stvárněn. Vtipný příběh snad jen trochu moc střelené a někdy i nepřehledné. ()

Abalzo

Mně se to prostě líbilo. Odlehčené, vtipné, povedené. Woodyho filmy většinou moc nemusím, ale tady ten se mi líbil. Jistě, jednotlivé příběhy spolu nijak nesouvisí, což vyvolává dojem, proč jsou ve filmu zároveň prolínány, ale mně to přišlo lepší, než vyprávět vždy celý příběh najednou - to by mě možná trochu nudily, takhle se vzájemně oživovaly. ()

raoul odpad!

Neskutečně nevtipný film. Směsice banálních nezajímavých charakterů, které nemají co říct. Herci, kteří si spíš odškrtli v CV spolupráci s Allenem než, že by něco hráli nebo měli co hrát .. hrozné zklamání. Nefunguje ani jako absurdní divadlo, ani jako povídkový film.. Čekal jsem, že po Půlnoci v Paříži to bude těžké srovnání pro jakýkoli film, ale tohle je jako film od někoho jiného než od mého poměrně oblíbeného tvůrce. Bohužel naprostá ztráta času .. ()

Stuck

Perstrý průvodce po městě ve kterém jsem ještě nebyl obohacen příběhy, které mají více či méně co říci. Tempo i mluva snímku je spíše španělské, možná je to i krásnou Penélopou. Ze začátku jsem mezi příběhy trochu tápal a občas mě dostala i bizarnost některých jevů-např. zpěv ve sprše na pódiu opery, naivita mladé ženy v přítomnosti slavného herce a následné milování se zlodějem, který tam mimochodem kradl..... Možná je to tím, že jsem dva předchozí snímky Woodyho Allena neviděl a proto hodnotím tak kladně, ale "Do Říma s láskou" mě mile potěšilo ()

Tatiana.B

Nadchla mě (Vicky Cristina) Barcelona a nadchla mě (Midnight In) Paris, od Říma jsem tudíž něco očekávala. Minimálně stejné pohlazení po duši, atmosféru, cokoli. Jenže když člověk očekává, většinou je zklamán. Všechno to, co je pro Woodyho tak typické a co v jeho filmech zbožňuju, mě tady neskutečně iritovalo. Stejně jako uřvaní Italové a kýčovité záběry té jejich metropole. ()

valachmar

Výborný film. Skvelá zábava. Teším sa z návratu Woodyho absurdneho humoru. Oplatí sa vidieť aj kvôli skvelým hercom Ellen Page, Penelope Cruz. Pre mna jeden z Woodyho najlepších filmov za posledných 10 rokov. Keby všetci filmári v jeho veku boli takí vtipní, svieži a mladiství, bol by filmársky svet komédie krajší. Vďaka Woody! Teším sa na Tvoje ďalšie filmy. ()

DjLibnei

Tak milé a ujeté, až je to originální a povedené. Další povedená komedie od Woodyho Allena. (o něco horší než Půlnoc v Paříži a o něco lepší než Užívej si co to jde) Mě se to opravdu líbilo, nasmál jsem se a určitě si to ještě min. jednou pustím. 65% ()

Monika22

Jako nebylo to zas tak špatný, pořád sice nemůžu přijít na kloub Woodyho dialogům, ale alespoň to nebylo pervérzní a vulgární. ()

bmolko

Typicky absurdni Allen, ale jiz bezmyslenkovity a bez kouzla. Herci snad vubec nehraji, jedinym zajimavym bodem je prostitutka Anna v podani Penelope Cruz. ()

sto7ra

4 příběhy, které jsou samy o sobě docela nezajímavé, prdlé a hloupé. ale když se spojily dohromady, situovaly do říma, dostávají úplně jinou dimenzi. úžasný pěvecký výkon, skvělý nápad se sprchou, alec balwdin jako jakési svědomí, nenadálé opojení slávou. některé postřehy byly vtipné a zajímavé. jindy postavy tak krásně vybarvily lidskou povahu, že i když to působilo neskutečně a pitomě, tak člověk musel uznat, že tak lidi fakt jednají. občas té pitomosti bylo ale až moc. ()

ludovit14

Ja tie Woody Allena kraviny vôbec nemusím.Celý dej je dosť nudný, sem tam sa objaví nejaká scénka vhodná za zmienku-A BODKA!HOD:42,01%.Penélope Cruz tú šlapku som veril:)PS:Woody,by už mal ísť na odpočinok už ma z neho bolí hlava.ALE ON NA TO:"Nechcem dosiahnuť nesmrteľnosť svojim dielom, ale tým, že neumriem." ()

ariari

JO JO, Rím je plný paradoxov. A zdalo sa mi to tam rovnako trafené , ale tak bláznivo pozitívne, ako ukazoval film...len tá fontána bola obklopená húfmi ľudí a koloseum..popravde? dopravný zmätok plný smogu ...to zámok v Kutnej Hore asi viac ohromí, ale nevadí . K gfilmu: Nasmiali sme sa na Woody Allenových heftoch ,opera v divadle spievaná pod sprchou na javisku..speváci sa na tom dobre pobavia, Roberto parádne ukázal absurdistan slávnych a všetko si to dávalo na čas, ako staré dobré Feliniovky. Skrátka, kto má nielen v hlave, ten sa výborne pobaví. Film Nepatrí medzi komerciu,ale poteší vždy. ()

CrashONE

Takto dlouho, ale dlouho jsem se u žádného filmu nenudil. Já tenhle film nedokázal ani dokoukat, jednoduše jsem si ve 45 minutě překliknul na konec. ()

LencaN

Nepřišla jsem tomu na chuť. Ani poprvé, ani podruhé. Prostě mě to nebavilo. Ty postavy mi byly ukradené. Točilo se tu až moc příběhů na to, aby byl každý trochu víc rozpracovaný. Sem tam se objevila tuze dobrá hláška, ale jinak mi z té ukecanosti až protestovaly uši, že už to fakt stačilo. Allen nikdy nebyl mým oblíbencem, ale rozhodně natočil lepší filmy než toto. ()

ssscream

Od Allena jeden z těch horších. Ani krásné lokace natáčení nedokážou tento film pozvednout výše. Je to jeden z těch filmů, u kterých se děj mění naprosto nečekaně a nelogicky z minuty na minutu a v řežisér si tu v podstatě s dějem dělá co chce, vzhledem k nelogickým zvratům. Film je silně povrchní a myslím si, že Allen by si měl vyřešit svou sexuální stránku osobnosti. Téměř každý jeho film a minimálně jedna jeho dějová linka se týká sexu. V tomto filmu je to přehnané, zbytečně. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

24.06.2012

Letošní festival v Karlových Varech je za dveřmi a ČSFD.cz vám opět připravila speciální sekci věnující se této význačné filmové události. Najdete v ní hlavně kompletní program filmů na festivalu.… (více)