Do Říma s láskou

• USA To Rome with Love (více)

Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina. (oficiální text distributora)

gizi

Nepatří sice mezi ty lepší Woodyho filmy (jinými slovy patří tedy mezi ty slabší), ale i tak jsem se dobře bavil a vychutnával si krásy Říma na pozadí (který jsem prochodil před 2 měsíci). 75%. ()

ragtime

Tých niekoľko momentov skvele prevažuje tie slabšie. Týka sa to hlavne speváka v sprche, Roberta Benigniho a odporučení ľudí ako sa dostať do kaderníctva. Veď to bolo také jednoduché. ()

nataska

Možno to nie je úplne objektívny pohľad, pretože všetko čo má značku woody allen u mňa boduje ešte pred vzhliadnutím, ale napriek tomu, čo mnohí tvrdia, film sa mi páčil. Viac než len to. Brilantné herecké výkony, brilantné príbehy. Opera v sprche, obyčajný človek celebritou, "svätá" dvojica manželov, falošná intelektuálka. Krása. Človek by povedal, že mu na staré kolená budú dochádzať nápady. Nech ešte natočí aspoň 100 filmov, majú šmrnc. ()

TomAbrt

Na tento film jsem šel úplnou náhodou. Přijel jsem do kina s tím že půjdu na první film co hrají. Nemám s Woody Allenem moc zkušeností, ovšem některé části filmu mi přišli opravdu divné. Nejvíce se mi líbila pasáž filmu, ve které Alec Baldwin vzpomíná na svůj roční pobyt v říme za dob studií a vniká svými životními radami do děje, kde ho stejně nikdo neposlouchá a udělá si to po svém. Jen a jen proto dávám tři hvězdy. Jinak mi z tohoto filmu neuniklo v paměti nic. ()

hhyperion

Na Americana vcelku trefny, vystizny a velmi vtipny pohled na zivot a klise spojene s Italii a Rimem - pamatky, romantika, laska, celebrity, paparazzi, malomestaci, rodinny zivot... Nektere fory vazne stoji za to. Mmch Penelope predstavuje stale neuveritelne krasnou pasta pro oci. ()

martin1012

Dobrý film prověří zejména čas a Woody Allen nemusí mít u tohoto filmu vůbec strach, že by v porovnání s jeho klasickými díly propadl. Velmi vtipné dialogy čtyř paralelně probíhajících příběhů nenechají divákovu bránici na chvíli na pokoji. Obdivuji, že se Allen na staré roky odpoutal od svého milovaného New Yorku a ve svých novějších filmech svá filmová vyprávění umísťuje do měst v Evropě, ke kterým chová osobní vztah. Roztomilý film, který ve mne i s odstupem několika dní vyvolává úsměv. ()

golemek

Velmi prijmeny a zabavny snimek... Woody Allen nam zase sdelil par zajimavych myslenek, sice trochu primocareji nez u jeho predchazajicich snimku, ale mne to vubec nevadilo :-)... filmu rozhodne pomohla italstina, ktera se ke vtipnym situacim opravdu hodi ... R. Benigni opet zabodoval :-) ... ()

Bajucha

Když jdu na Woodyho nikdy nevím co čekat, ale jisté je, že je to vždy, alespoň průměrný film...některé jsou lepší, některé horší...nemůž přeci každý rok házet do placu perlu za perlou...nu bylo to jediné co u nás ten den dávali, když jsem zjistila, že je to od Allena...začala jsem se i těšit...opět nezklamalo vykreslení prostředí a já si znovu projela minulý rok strávenou dovolenou v Římě...ty památky, ta hudba...a do toho ta italština...nemělo to chybu...zcela jistě bych se vydržela minimálně půl hodiny kochat pouze tou krásou snímků proloženou libími tóny...any příběhy nebyly zas tak špatné...byly absurdní, ale to od Woodyho jsou vždy...někdy jsem se zasmála víc, někdy míň...pak mi ale najednou přišlo, že mě to začíná nudit a přistihla jsem se, jak koukám na hodinky a přemýšlím, jak dlouho to ještě potrvá...takže sumasumárum...hodnotím jako průměrný Allenovský film...sem tam s trochou zbytečností a jak to u tohoto umělce bývá...opět dost dlouhý...ale jelikož jsem se pokochala, zasmála a odreagovala...hodnotím lepšími třemi hvězdičkami ()

Gazzellka

za 4 pre vsetkych tych, ktori zili nejaky cas v taliansku. pretoze tak sa da najlepsie pobavit na vsetkych inside jokes. v spojitosti s inou krajinou by ma to ani nebavilo pravdupovediac. ()

boocteer

Možná, že by si měl dát Woody Allen pauzu :-), přesto klobouk dolů nad jeho fantazií (operní zpěvák ve sprše na podiu), jedna z mála situací která mě skutečně od srdce pobavila. Kam na to chodí? ()

koksak176

Ani Rím, ani zopár vydarených vtípkov nedokázali ten film zachrániť. Nefunguje a je absurdný veľmi ne-allenovským spôsobom. Škoda. ()

Montmorency

Další evropskou zastávkou Allena byl Řím - a jako vždy skvělá kulisa města, kdy se nevynechala jediná top památka s takovou exkluzivní atmosférou, že by to mohlo jít rovnou na první stránku katalogu Čedok :-).....Je to pořád náš starý známý Woody, jeho rukopis je nezaměnitelný, neurotické, chaotické, blábláblá, že nestačíte číst titulky:-).....ale tentokrát se to prostě nějak nechce vyšvihnou nahoru, chybí humor (pár laškovních zápletek, či operní zpěvák ve sprše působí spíše unyle, než vtipně), celé to působí nemastně, neslaně a čím dýl se díváte, dím víc se přestanete o děj zajímat a začne vám lézt na nervy uštěkaná prostitutka (opět) Cruz, asexuální Page, která hraje jakousi femme fatale pro studenty či strašně uřvaný zpívající funebrák......po 2 hodinách jsem byla ráda, že to můžu vypnout a vím zcela jistě, že se na to už nikdy nepodívám ()

Rupmen

Střídání umělecky zdařilejších období s jistými nezdary není určitě specifické jenom pro tvorbu Woody Allena. Na začátku století se mu podařilo natočit ještě zábavné Darebáčky a Škorpiona, aby potom úroveň jeho filmů klesala hodně hluboko až k protivné komedii Cokoliv. Pak kde-se-vzalo-tu-se-vzalo vynořilo se nadprůměrné drama Match Point následované ještě snesitelným Sólokaprem se znovu-hláškujícím Allenem. To už se ale zase jelo z kopce dolů. Rychlý sešup na chvíli zbrzdily Vicky Cristina Barcelona, ale tady to bylo spíše zásluhou kouzelných Španělů než samotného Allena. Při svém dalším putování už podobné představitele nenašel a jeho tvorba dále pokračovala po sestupné křivce strmě dolů, až dorazila do Říma (s láskou). Zde už Allen, doufejme, že definitivně, našel své dno. Asi lze pochopit, že chtěl tímto filmem vzdát poctu svým oblíbeným autorům a ztřeštěným italským komediím 70. let. Výsledkem je ale bláznivá taškařice, která není vůbec vtipná. Film může pobavit snad jen hodně nekritické fanoušky W.A. Nakonec nic nového. Už nějakou dobu platí, že pokud se chcete u Allenových filmů skvěle pobavit, nemá cenu čekat na novinky, ale lepší je se vrátit zpátky, ideálně až někam k začátkům jeho tvorby. Každopádně Woody Allenovi (i nám) moc přeju ještě alespoň jeden jeho majstrštyk. Naděje je sice malá, ale zatím žije. ()

directeur

Vzhledem k poměrně velkému počtu postav se ze začátku můžete v příběhu ztrácet. Je to příběh, kde se setkáváte s různými lidskými povahami, názory a také životními změnami hrdinů. Celý film je protkán příjemným humorem, nese se v poklidném letním duchu, který je okořeněn skvěle vybranou hudbou. Navíc člověk nahlédne do samého srdce nádherného italského města. ()

andy60

Woody Allen nikdy nepatřil k mým oblíbencům a ani s tímto filmem se to nezmění. Sem tam nějaký vtípek, ale většina stopáže je spíš nudná, osvěžena nějakým záběrem na italskou metropoli. Těch postav je tam nějak moc, takže je celkem těžké se s některou ztotožnit. ()

Zbyn81

Allen není moje srdeční záležitost. Několik jeho filmů jsem viděl, ale v zásadě mne jeho tvorba míjí. Včera jsem měl možno vidět tento film v letním kině a společně se zbylými 7 návštěvníky jsem se bavil. Ano, nebude to zásadní dílo, nezmění Váš pohled na svět ani na kinematografii, ale pokud se chcete bavit inteligentním humorem a občas se i zasmát, vřele doporučuji. Ze čtyř povídek jsou z mého pohledu 2 skvělé, jedna průměrná a jedna... ...řekněme slabší. Herecké výkony jsou parádní. Jedinu slabinu vidím v tom, že občas se z komedie stává až fraška. Nicméně hodnocení jednou či dvěma hvězdami se mi zdá zbytečně kruté. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

24.06.2012

Letošní festival v Karlových Varech je za dveřmi a ČSFD.cz vám opět připravila speciální sekci věnující se této význačné filmové události. Najdete v ní hlavně kompletní program filmů na festivalu.… (více)