Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

gatuso

Jak píše verbal, to "slaňování" by hoši jen tak nerozchodili... A jaký je message filmu?...takový, že divák nabude pocit a určitě se jej tvůrci snaží v tomto pocitu utvrdit, že amerikayee tu válku vedou oprávněně...kvůli terorismu...odplatě....světovému míru....hovno. Slimáky nemusím, nicméně tak jak vedou oni svou partyzánskou válku na svém území, tak tak by to vedl každý jiný národ a nikdo by ani necekl.Jde samozřejmě o samotné vedení války, výcvik na ostro, vývoj nových zbraní a technologií a jako benefit zdroje dané země. V případě Afghánistánu, velké ložiska chromu, niklu a v sousední provincii Balúčistánu v Pákistánu obrovské zdroje wolframu a zlata.... Proč si myslíte, že tam čínani staví dálnice o106?....:-) ()

vikin

Po ultra p....... Bitevní loď nám Berg dodal velmi koukatelnou pohádku o speciální jednotce amerického námořnictva. Hua - neznám bolest :-) ()

roboroz

Rambo + Terminátor + Mirek Dušín + Bohumil Stejskal = príslušník Navy SEALs. Výborná komédia! Škoda len, že títo "borci" sú takí "rozcestovaní" - keby boli doma 11 septembra, mohli pochytať tie unesené lietadlá lasami a nič sa nemuselo stať... ()

Askaneli

Tak nějak jsem netušil, že již byla zahájena sériová výroba terminátorů. Naštěstí žiji v zemi, která se hrdě a otevřeně hlásí k prosazování demokratických principů, jinak by výše zmíněný artikl představoval zcela zásadní část importu. Ale jinak pohoda! Tento sníměk totiž obnažuje zcela evidentní prorůstání provazotvorecké lobby do vyšších politických sfér, neboť je nabíledni, že ke zdolávání nebetyčných srázů v gravitačním směru stačí pouze správná délka rozběhu před konečným plachtěním do neznáma. ()

Mukade

ja neviem, byť prekvapení pomaly idúcimi pastiermi s kozami čo majú dokonca zvonce a počuť ich kilometer dopredu?! Morons?! Ďalej, zajatých pastierov pustím (sú polhodinu od nepriateľa) a "ubytujem" sa neďaleko, lebo si chcem oddýchnuť a čakať na signál, a to na vynikajúcom mieste z ktorého sa dá ustúpiť do......... takmer priepasti LOL. Hmm, vysokotaktické. Ďalšie trápnosti tu spomínajú v komentoch iní, škoda drať klávesnicu :) Nechce sa veriť, že by toto malo byť podľa skutočnej udalosti. Až takí sprostí žiadni profesionáli nemôžu byť........................Ten film by si zaslúžil byť prepadákom a nie aby jeho zisky trojnásobne prekročili rozpočet. PS: si myslím že tento film je veľmi obľúbený medzi talibancami, normálne sa pri ňom dá vyžívať že akí su amíci blbci a ako dostávajú na frak (ako nikde inde :)) Berg musí byť skrytý konvertita moslim ()

BruceTichac

Film jsem viděl během jednoho měsíce 2x, což se mi normálně nestává. Od shlédnutí filmu Černý jestřáb sestřelen jsem takto kvalitní film se současnou válečnou tématikou neviděl. Kdybych mohl ohodnotit 10-ti hvězdičkami, dám je. Zároveň smekám opřed tvůrci filmu, kteří vás drží v neustálém napětí od začátku do konce, byť se toho ve filmu moc nenamluví, ale spíše nastřílí. Film jednoznačně doporučuji! ()

MotMotkovich

Trochu mě zamrzelo, že ve filmu neprezentují žádné speciální taktiky boje těchto profiků. Jde jen čistě o survival film, kde je ukázáno, jak moc toho američtí řezníci vydrží. Pro mě trochu zklamání, film je dost monotónní, nejdřív samé plky o přípravě a nakonec nekonečný útěk z lesa. Film Special Forces, který má méně procent, mi připadl zajímavější a tak nějak z toho šlo cítit, že režisér o speciálních jednotkách má nějaké potuchy, což Peter Berg nějak postrádá. Celkem mě poslední dobou udivuje vizáž vojáků, dřív měli všichni holé hlavy apod, dnes jsou už všichni zarostlý a neoholení ... Těžko říct, jestli je to tak i ve skutečnosti, nebo to jen módní sféra zasáhla už i do těchto filmů? ()

xenon96

Jako tento film, i komentář je věnovaný hrdinům z operace Red Wings. Myslím že je dobře že se filmy tzv. "Based on true story" natáčejí. Diváci tím mají blíž k pocitům vojáků kteří bojují za dobro, za svobodu a za dobrou věc. U tohoto filmu se snad ani nedá řešit "nekonečná" munice nebo to že vojáci vydrží několik průstřelů (tomu se dá věřit) ale hlavně to že jsou to dvě hodiny snímku který nám ukazuje, kolik zla na světě ještě pořád je. Pro mě je to jednoznačně dobrý film, skvělá hudba jak v průběhu filmu tak i v titulcích. Jsem spokojen a vy budete taky, pokud si tento film pustíte. ()

jozindodulik

Ať si tady píše kdo chce co chce..taky se mi to zdálo být přehnané, ale kdo tam byl?! Nikdo. Každý má jenom plnou hubu keců. Film by měl být postaven na reálném příběhu a každého emočně funkčního člověka naprosto vtáhne. 90% ()

Mrazik7

Já se výborně bavil celý dvě hoďky. Místy mi přišla kamera nepřehledná a zmatená, ale když jste v lese a jde po vás stovka teroristů, asi trochu zmatení budete. Šlo o to citlivě nastínit, co se děje s vojáky, kteří ani nebojují za vlastní zemi a citlivost z tohoto snímku je hmatatelná. ()

Jeez

Na film jsem se podíval, protože mám rád válečné akce a filmy podle skutečných událostí. Akce zde bylo hodně, bohužel je ale realita někde jinde. Pět a více kulek nikdo z nich neschytal a stejně tak nebylo vysvobození hned další den... Nicméně to alespoň trochu ukázalo, jak to tam asi vypadá. ()

fabregas1

Tak to jsem pro ti klukům z Lone Survivor totální sračka. Já bych nevišel ani na tu horu, v půlce bych se rozbečel a skutálel se dolů a doma machroval jakej jsem hrdina. Hold Američani jsou prostě dobří. Každopádně obsazení, akce a rychlost filmu si podle mě zaslouží 4 hvězdy, hold to pobavilo, i když to byla přeháňka všech přeháňek :)))) ()

zekon

Drsný válečný kousek a dokonce bez patosu? Zajímavé a dost slušné. Taky mě sice zarazila cesta do kopce a dolů ale nic hrozného. Jako pohled na nějaký současný válečný konflikt asi jeden z TOP. Asi hodně drsný reálný zážitek, takovou akci by asi moc z nás zažít nechtělo. No a AH64 s Gunshipem.......no slast na konci, ale to mohlo být delší :) ()

TheAdams

Válečný film podle skutečné události, která je operace Red Wings. Řekl bych, že film celkem napodobil reálnou situaci, tím mám na mysli střet s teroristy kteří byli v mnohonásobné přesile, Přestřelky byly taktéž velice pěkně udělené, i zvuky zbraní, a efekty, opravdu špička. Snad jediné co bych vytkl jsou až přehnané pády z vysokých skalních útesů, nárazy do stromů, kamenů atd. To bych řekl že bylo celkem nereálně, je pravda že adrenalin způsobní mnoho, otupí bolest, jenže to bylo fakt moc, i zbraně jak lítaly vzduchem, mlátili sebou. Film přiblížil situaci celkem věrohodně, (až na pády, a střely z PRG, ze kterých stříleli teroristi cca na 10 metrů a buď úplně minuli nebo střela vybouchla těsně od jednoho ze členů Navy Seals, a nic se jim nestalo, ani kámen se nerozbil, což byla taktéž škoda ). Ale třeba nezapomínat že film je film a příběh se musí vlézt cca do dvou hodin maximálně, reálná operace trvala poněkud déle a mnohem detailněji a rozsáhleji. Film hodnotím kladně čtyřmi hvězdami. ()

RoyBatty444

Veľmi realistické nahliadnutie do vnútra jednotky počas akcie (podľa skutočne udalosti). Po kľudnejšom vstupe nasleduje drsná akcia pri snahe uniknúť presile v afgánskych horách. Postavy sú stvárnené uveriteľné až na to, že je príbeh úplne jednostranný a koniec je vykreslený s nepredstaviteľným pátosom a vojnového hrdinstva. Nejedná sa, ale o dokument. Aj keď to tak niekedy vyzerá. Hlavnú prestrelku som kvôli intenzite musel prerušiť a film dopozerať až na druhý deň. Nejedná sa o film, ktorý by som si pozrel znovu, ale pre fanúšikov armádnej tematiky je to určite klenot. ()

Big Daddy

Efektně natočená survival přestřelka s ničím vyloženě dech beroucím, ikdyž představa že jde o skutečný příběh vzbuzuje hlubší dojmy. ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014