Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

guri

Amici su asi takmer nesmrtelni... Su prestrielani skrz-naskrz a deravi ako sitko, no to im nebrani sa statocne presuvat dalej. Kosti maju nezlomitelne a pady z akejkolvek vysky nakoniec rozdychaju. ()

PEZ

[#90/2014] Určite jeden z lepších Bergových filmov. Nepochybne dopomohol fakt, že je dosť verne natočený podľa skutočných udalostí (jediný preživší operácie "Red Wings" Marcus Luttrell priamo spolupracoval na filme). Škoda len, že úvod je značne rozvlačný a záver tak strašne klasický a predvídateľný. Zato prostredná časť, kedy Navy SEALS tím čelí presile je natočený špičkovo. Tu sa Berg naozaj hecol. Akurát príliš prehnal scénu nekontrolovaného pádu zo skál. Dokonca sa aj pár kaskadérov dostalo vďaka tomu do nemocnice, ale v skutočnosti by to asi ťažko chalani prežili. Tu sa dalo v pohode ubrať, aj tak by sa tým nič neskazilo. Okrem vydarenej ústrednej časti filmu mi utkvel v pamäti Taylor Kitsch. Ten už v John Carterovi ukázal, že vie potiahnúť celý film, tunak to len potvrdil. A tiež je už definitívne jasné, že sa mu viac hodia krátke vlasy. :) Berg je zručný režisér, len škoda že hrá stále na istotu. Jeho filmy sú formálne na úrovni, ale nikdy neprekvapia. 7/10 ()

Petyas

Jako film to není špatný. Je napínavý a zajímavě natočený. Bohužel jsem se po celou dobu filmu nezbavil pocitu, že film je natočený na objednávku US Army, jako obhajoba toho, že oni prostě musí zabíjet civilisty, protože když to neudělají, tak jim budou selhávat mise a americké daňové poplatníky bude "ochrana celého světa", stát ještě větší balík peněz. Navíc je to i dost velké vyzdvihování toho, jak dobří jsou SEAL (možná forma zastrašování - neserte nás nebo na váš pošleme naše tuleně). To co aktéři všechno ve filmu přežili, by mělo zastrašit i supermana. Takže nevím, mísí se ve mně opravdu hodně pocitů. ()

Stefan_M

Cakal som kkcinu - a nemylil som sa. Americki SEALs su takmer rovnako neznicitelni ako Chuck Norris. No a teraz vazne. Pokial sa tak spravali naozaj, nedivim sa, ze ich domaci dostali. Inac, celkom by ma zaujimalo, ako by tento pribeh vyrozpravali Talibanci. ()

Lucas87

Velice mě zaujalo, že to je podle skutečné události a že se Afghánci vzepřeli Talibánu, aby ochránili američana. ()

Plechpetr

Doslova jsem se z toho na zadek neposadil. Ovšem bylo hodně povedené. Možná kvuli natažení scén do realistické podoby se to trošku komplikovalo. Co bylo pro mě na poblití? To že každej koupi cca 2 a více kulek do nekrytých míst a nic se neděje. ()

Blowler

Stealth akce mám hrozně rád ve všech formách a zmařené stealth akce, jako je tato, se mezi ně počítá taky. Jen mě malinko zaráží, že v tomto filmu natočeném podle skutečné události mají američtí mariňáci větší výdrž, než Leonardo DiCaprio v "Revenantovi" (který měl být natočen také na základě skutečné události, ale budiž). Přežít dvojitý pád ze skály s pěti kulkami od ákáčka v těle a ještě u toho postřílet pár talibánců chce asi víc než jen odhodlání. Tady scénárista asi trošku přestřelil. První půlka na výbornou. ()

Urukhaj98

"You can die for your country, I'm gonna live for mine." Je to sice těžko uvěřitelné, na druhou stranu ale správně efektní a nářezové. Bavilo mě sledovat, jak se ti čtyři "supervojáci" neustále nějak rozsekávají a schytávají jednu střelu za druhou, a přemýšlet nad tím, co se jim kurva ještě musí stát, aby to už nerozchodili. Navíc se musím přiznat, že mám pro podobný styl patosu slabost. "Did they really shoot me in the fucking head?" 7/10 ()

Razzor_82

"Z boje se nikdy neodchází." Po strašně zdlouhavém začátku jdou ostří hoši do akce. Nevím na kolik si amíci přidali do pravdivého příběhu. Nicméně bojové scény měli potřebnou surovost i brutalitu. Samotný boj o přežití je impozantní i když místy přehnaný. Pokud se zaměříte čistě na bojovou akci bez přemýšlení, tak budete spokojeni. 7/10 ()

ISAJ

Očividne blbšia true story tu tento rok už nebude. Scenár je od Berga, čiže vyčítať mu pátos je úplne zbytočné. To čo ale človek od neho čaká pri podobných US verbovačkách je aspoň remeselná zručnosť akcie. Prvá polovica je extrémne nudná (niežeby druhá nebola), no a človek iba čaká že kedy to už konečne začne.. No a začína sa nám po hodine nudy neprehľadná, nudná, amatérsky odfláknutá streľba, na konci s jedným ale že ultra-wtf momentom ktorý opäť posúva hranicu demencie o niečo ďalej, a áno aj vrámci Bergovho dementverza. Okrem toho sú tam štyria antipatickí hrdinovia ktorím by snád každý divák najradšej vpálil RPG-čko do zadku. Vlastne ani neviem začo dávam také vysoké hodnotenie. Vrtúlnikové zábery spolu s Jablonsky-im je to naj z celého tohto eposu. 2.5/10 ()

milhouse333

Soilidní syrový military nářez od začátku až do konce, kterému vůbec nesluší nálepka založeno na skutečné události, protože ani terminátor by nepřežil první půlhodinu filmu. Řemeslně však na jedničku s hvězdičkou a od dob Johna Meklejna ze smrtonostné pasti první film, kde dostal fakt někdo zase pořádeně na prdel. ()

Dymatize

Ukázka pravého charakteru, síly, přátelství a neuvěřitelné odolnosti. Těm klukům, kteří tam opravdu byli a padli..patří obrovský respekt. Skvělá podívaná, po hodně dlouhé době jsem se u válečného filmu nenudil a zůstal přilepený na obrazovce. A ten pád všech čtyř dolů ze skály a ze stráně bylo zvládnuté na jedničku..ohromující záběry. 100% ()

Pavel82

Tak tohle na mě nezafungovalo. Válečný filmy mám rád, ale tady Berg přestřelil. Tohle vynášení amerických vojáků do nebeských výšin se možná v Americe chytá jako agitka, ale já v tom viděl pouze trapnost, ubohost a hraní si na nesmrtelné a nebojácné hrdiny. Z Talibánců se udělaly hordy debílků, kteří by netrefili slona, ani kdyby stál na metr. A když už, tak by ho trefili osmkrát do nohy. Konec se mě snažil přetáhnout ke třem hvězdám, ale veškerá ta přiblblá proamerická omáčka okolo mi to zkrátka strašně znechutila. 40% ()

aLCaP0Ne

Silné prekvapenie na čele s famóznym Markom, ktorý opäť nesklamal a aspoň pre mňa sa stáva zárukou kvalitného movie. Lone Survivor mi trošku pripomenul film podobnej tematiky Zero Dark Thirty, ktorý podobne ako aj tento radím veľmi vysoko u mňa. Už len samotná myšlienka, že je to založené na true story, dáva tomu vysokú hodnotu a samotné prevedenie je aspoň pre mňa ★★★★★ .. 85% ()

Shaleman

Berg postavil celé kouzlo filmu na drsných záběrech ustřelených hlav, vykukujících kostí, špikování hlavních postav a jejich krkolomné útěky přes svahy a skály. Jakožto akční podívaná film funguje perfektně a pokud vypneme mozek a budeme na příslušníky Navy SEALs koukat jako na polobohy co vydrží absolutně cokoliv, i když je vede absolutně neschopné vedení, až se divák diví jak ty války můžou vyhrávat, dočkáme se příjemné podívané, která nás přikove do křesla. Jenže to je tak vše. Právě akční průběh filmu kazí tu reálnost "válčení" (hold Berg není Scott a Lone Survivor není Black Hawk Down, z něhož bere inspiraci a motivaci, jen je nedokáže tak efektivně využít) a postupná likvidace jednotlivých částí hlavních hrdinů je sice perfektně natočená, ale nic průlomového nenabízí. Jako film, který hrůzy války trochu zveličuje nekončící akcí... proč ne, ale pokud tomu chceme říkat "podle skutečné události" a jdeme na to jako na "podle skutečné události", nezbavíme se pocitu, že Berg zapomněl vyskočit z vraku Bitevní lodi a dělá si z nás trochu srandu. ()

Spezza

Dlouho sem uvažoval o 5 hvězdičkách ale těch pádů a pádů na skály , těch kulek co v sobě nesli a přesto bojovali dál , to už bylo snad přeci jen přehnané , i když se jedná o příběh podle skutečné události . Film má ovšem i tak skvělou kvalitu po stránce grafiky, efektů, hereckého obsazení. 85 % ()

Greg4Fun

Dobrej začátek, ale aby každej v přestřelce dostal deset ran a pak ještě skákal parkour přes skály? Trošku moc. ()

simp23

Seals jsou borci. Občas mi to přišlo až moc unbelievable (zvlášť u těch seskoků ze skal), ale pokud je to opravdu podle skutečnosti, tak klobouk dolů. ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014