Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

MegaBite

Filmy Miloše Formana doslova zbožňuju a Muž na Měsíci je jeden z těch nejlepších od něj. Numím si představit v hlavní roli nikoho jiného než Jima Carreyho. ()

Chlo0opek

V naprosté většině hodnocení, když je film dle skutečně události, se tento fakt odrazí v mém hodnocení jako plusový prvek - zde je tomu právě naopak. To jsou ti amíci skutečně takový omezenci, že se doopravdy v reálu smáli a měli ho dokonce tak rádi, že na jeho představení chodili? (No, to ani zjišťovat nehodlám, za to mi ten stupido nestojí...) Prostě osoba, která je hulvátní, nesympatická, s humorem, který není vtipný, vystupující přitom jako "bavič", má být osobou, která mi má imponovat a měla by ve mne navodit nějaký pocit třeba jen sympatií? No, to ani náhodou. Ke konci mi bylo naprosto jedno, co se s ním stane, jestli třeba umře nebo ne, zkratka jediné, co mě zajímalo, bylo, kdy to už skončí. A jak mám pak hodnotit jinak film s ústřední postavou, která mě nezajímá? Ihned poté, co film skončil, by to bylo hodnocení "odpad", ale jelikož hodnotím s odstupem času, beru v potaz i to, že herecké výkony nebyly úplně zlé a líbila se mi i hudební stránka filmu, ale stejně nejsem ochoten (samozřejmě hlavně kvůli tomu trápnému buranovi) dát víc než 1*. ()

P@\/EL

Popravdě jsem při sledování tohoto filmu netušil, že se jedná o životopisný film o skutečném komikovi. Každopádně některé kousky byly naprosto famózní a sám jsem si říkal, kam až je hlavní schopen zajít. Když se vžiju do situace, že bych byl skutečně svědkem takových vylomenin, tak o to geniálněji, a to možná i díky tomu, že sem píšu s mírným odstupem času po zhlédnutí, na mne film působí. Na druhou stranu film možná trochu sráží poněkud neucelený a rozhádaný děj, kterému by rozhodně slušela větší kompaktnost, jež by si lépe udržela divákovu pozornost. ()

mavin odpad!

To byla ale píčovina! Tady de vidět dementnost usáckýh idiotů!! No to byla kurva legrace s tím nehumorem Andyho, nevim co je na něm tak zajímavého!?!??pro mne píčovina všeh píčovin co studio vyplodilo!!! ()

tosastava

Toto Formanove "veledielo" je festival trápnosti. Jednu trápnu scénu strieda ešte väčšia trápna scéna, a tak je to v podstate stále dookola. Nedopozeral som to, po +-70 minútach som to vypol ()

KuceraJohny

Velmi zajímavý snímek, který toho má spoustu k nabídnutí, ale samozřejmě i zde je pár mínusů. Začnu, však u toho pozitivního. Je vidět, že Miloš Forman byl perfektní režisér, jelikož film je vytvořen s přesně padnoucí grácií. Zároveň Jim Carrey je zde naprosto strhující a jeho výkon boží. Hudba taky skvělá a celkově je tu spoustu skvělých věcí. Pro člověka co, však vůbec neví kdo byl Andy Kaufman to nemusí být vůbec příjemný zážitek. Je tu spousta věcí nevysvětlených, což však neberu jako mínus. Muž na měsíci tu dle mého názoru není od toho aby neznalým divákům ukázal jak žil Andy, ale aby oslavil jeho život přesně jako to udělal Forman. Snímek je vytvořen, stejným způsobem jakým Andy Kaufman žil a tak se pro lidi, kteří Andyho mají rádi jedná o poklad. Ale jak říkám naprosto bych pochopil kdyby mi někdo řekl, že se mu Muž na měsíci vůbec nelíbil. ()

Jirka.Arbter

Mám sice rád Johna Belushiho, Johna Candyho i další hvězdy SNL, ale před zhlédnutím filmu jsem popravdě ani nevěděl, kdo je to Andy Kaufman. Poté co mi tento snímek přiblížil jeho život musím uznat, že byl rozhodně jedním z nejlepším komiků své doby. Za tento objev ovšem dlužím režiséru Milošovi Formanovi a herci Jimu Carreymu, bez kterých by tento film nikdy nemohl být tak skvělý, jaký je. Když má být vtipný, dokáže být vážně vtipný, když Andy dělá něco trapného, doopravdy působí trapně a já se musím nervózně vrtět v křesle. Dojemný konec je třešinkou na špičce filmu. 10/10 ()

Yara

Humor, kdy lidé se kterými mluvíte nevědí, jestli to myslíte vážně, nebo si ještě stále děláte legraci, mám osobně moc rád. A Andy toto dokázal povýšit na druhou nebo spíš na n-tou. Přitom v každé vážné či vtipné větě, a zřejmě jen on sám přesně věděl, která je která, je jistá symbolika, určitý odkaz nebo myšlenka, kterou možná nikdy nepochopíme. Že si tohle všechno uvědomil i Miloš Forman je patrné hned při úvodních-závěrečných titulkách. Herecký výkon Jima Carreho je Božský. And that's the way it is... ()

Hyperactiv

Film, který již bude mít na věčnost místo v mé TOP10. Excelentní výkon Jima Carreyho, který měl být ověnčen minimálně nominací na Oskara, mě nutil k pláči a hysterickému smíchu zároveň... ()

bax

Miloš Forman proste opäť dokázal aký je to skvelý a nadčasový režisér. Jim Carrey ukázal, že nemusí hrať len šialencov, ale vie skvelo zahrať aj tragické postavy a to veľmi dobre. Geniálny film. ()

cstars

Skvely film, ktery mi trochu nahani husi kuzi tim, jak je Jim Carrey Kaufmanovi podobny i fyzicky. Husi kuze narusta do velikosti pralinek pri zjisteni ze jak Andy Kaufman, tak Jim Carrey maji narozeniny ve stejny den - 17. ledna. ()

vlkcz

To nemá chybu. Forman dokázal, že ho nějaké šuplíky vůbec nezajímají a klidně natočí filmy, o kterých sám ví, že nikdy nebudou úspěšné u všech. Hlavně, že baví jeho, a to, že se najde spousta dalších lidí, kteří to vezmou taky je už jenom navíc. Díky Miloši. Díky i Jimu Carreymu, který dokázal, že není jenom generátor ksichtů, ale že opravdu umí hrát. Docela bych byl zvědavý, jak by to zahrál Ed Norton, kdo ho viděl v Primal Fear, nemůže tvrdit, že by to nezahrál, jen si myslím, že ten konec asi opravdu zahrál uvěřitelněji Carrey. Přesto to není one man show. Vynikající jsou i spoluhráči, hlavně Danny DeVito, Paul Giamatti a hlavně Courtney Love. Tu umí Forman dokonale zkrotit a u něj je to Paní Herečka. ()