Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

ALchemik

Bylo to jakési kostrbaté a poslepované z různých klišé, jako když Pejsek a Kočička dělali dort : to tam dali a to tam dali ... ... ... ()

CatWomen

Prostě to bylo přesně to, co jsem potřebovala vidět po náročné neděli, film zapůsobil tak, jak měl, jedním slovem krásné, i slzičku jsem zatlačila a nestydím se za to :) . Určitě patří k lepším filmům současné produkce. ()

kolodej1

velmi dobrý film, se spoustou vtipných momentů, především výborná manželská dvojice Stašová - Vetchý. Celkový dojem z filmu trochu sráží např. přehnaná postava vyhulence nebo faktické chyby - čerstvé novorozeně bez pupeční šňůry a bílé, o prá dní později je podstatně tmavší. To by se stávat nemělo a je to rušivé. Nicméně, celkově vysoký nadprůměr mezi českými snímky, humor, dobrá kamera. Stojí za vidění ()

Nerdvana

Ukázková citová vydíračka, která hraje na struny chytlavých témat. Po slepé zamilované dívce následuje romská otázka a tráva. To máte zpravodajství tv Nova v kostce. ()

Martiiiiinka

Když ono to bylo takový pěkňoučký. Ale jsou dvě věci, který mi na pěknejch filmech vadí hodně: špatnej konec a otevřenej konec. No a here we go... ()

lentilka69

Film ujde, ale nic co by extra pobavilo/ potěšilo. Nejvíc mě zarážela hlavní zápletka romského chlapce, který vůbec jako Rom nevypadá, zvláštní. Herecké výkony celkem dobré, kdo má rád známé české herce, třeba si u nich přijde na své. ()

TheKLF

Moc příjemný film s prvky komiky, dojetí a je ze života. Chvíli se smát a chvíli brečet - super kombinace, "sjetá" Eliška Balzerová neměla chybu, stejně jako Simona Stašová, která byla stále něčím překvapována. Moc sem si to užil :-) možná i proto, že vím co vím ;-) ()

daleba

Banda intelektuálů se tady zase vyřádila, takže já si zase hvězdičku přisadím. Minimálně Ondra Vetchý si za toho "skoroLuňáka" jednu navíc zaslouží. Jinak film byl moc krásnej :-) ()

mandella

Pro mě celkem překvapení - na to, že jde o český film, který navíc točil Cieslar, jehož stylu nějak nemůžu přijít na chuť (normálně). Film je dost nevyrovnaný, silnější dějové linky (Libuščin Alzheimer, totálně šílená Stašová) shazují ty slabší (prasák Hrušínský). Největší slabinou je naivní příběh slepé Marušky, která potká tak strašně hodného Roma, že to snad ani není pravda - jenže z hlediska jejího důvěřivého pohledu na svět už to najednou do filmu zapadá víc než dobře. Pobavilo mě to, žánrová nevyhraněnost mi nevadí, takže ***. ()

blekekeke

Tři hvězdy není šede, ale pouhé pade, a to je tam nějaký to procento z lítosti. Film netáhne, nesměje, nevrní, nehřeje. Je takovej pomalej, ucajdanej, málo zasmátých chvilek. A hřebíčkem byl zelený stav Libušky v tramvaji, Libuška nebyla zkouřená, ale v ranném opileckém stavu. To je tak těžké najít někoho, kdo by poradil se stavem? nebo není lepší Libušku přímo zkouřit? ()

zigy

Plná nálož hvězd díky super nápaditému a dojímavému konci, skvělé Krejčíkové (konečně česká herečka, která nejen dobře vypadá, ale taky umí hrát!) a vtipným kreacím Vetchého, Nárožného a Hrušínského, což je všechno první liga. Vetchý už z těch sparťanů asi nevyjde. Co na tom, že ten kluk nevypadal úplně jako cikán, spíš Ital. Až budu ženatý, nikdy pro mě nebude mít přednost finále maďarskýho poháru:) Největším kladem filmu, je že je úžasně lidský a citlivý vůči našim rozbolavělým duším, a to já cením nejvíc. Všichni kritizují, že film neví, jestli je drama, nebo komedie, ale vždyť to je právě přednost, takový koktejl smíchu a slz přece míchá i sám život. ()

chinano

Tento film není komedie - ani mně nenapadlo jej za ni považovat. Od dramatu s propracovanými (téměř typizovanými) charaktery bych humor sice neočekával (a taky ho tu, pravda, moc není), ale je příjemným zpestřením jinak vážného a promyšleného příběhu k zamyšlení. ()

tukan008

Natočit film o lásce tak, aby zahrnoval jak ty komediální prvky, tak i prvky dramatu, je sice dle mého dobrý nápad (protože takové to v životě je), avšak tento snímek to nedokázal do takové míry, kdy by byl zároveň i kvalitním snímkem. Tomuto filmu to kazily nejen reklamy, které byly do něj "nenápadně" přidány nebo nadbytečně natahované scény, kde někdo vzdychal, protože se mu něco moc a moc líbilo (nejsem puritán, ale do tohoto filmu mi to nesedlo, jiné kafe je to třeba v "Amélii z Montmartru"). Velký problém pak tvoří situačně vyhrocený "předkonec", který byl zcela zbytečný. Jako kdyby chtěl režisér všechno nějak sesumírovat, aby bylo hotovo, jenže pak přijde ještě úplný závěr a je jasné, že to bylo k ničemu. Na druhou stranu film vyzdvihují jak samotné postavy, základní zápletky (sice možná pro někoho klišoidní, ale proč ne), tak i herecké výkony hlavních aktérů. Je prostě škoda, že tenhle komplet pěkně propojených příběhů o lásce párů, jež v romantických filmech většinou nenacházíme, padl na absurdně propracovaném spojení tragédie a komedie, když nabízel i další témata a herci v něm hrající mají na to hrát v kvalitnějších snímcích. Nejdříve jsem chtěl dát tři, ale nakonec dávám jen dvě hvězdy. ()

Fuksinka

Rozhodně nadprůměrný český film. Herci jsou zde skvělí a hlavně nemusí dělat a říkat věci, kvůli kterým by vám za ně bylo trapně. Scénář má určité dírky, ale to se dá u žánru "romantická komedie" skousnout. Ono je to totiž vtipné, příjemné i dojemné. Všichni líbající bohové a pokušené ženy se můžou jít bodnout. ()

Horác

Celkem slátanina se špetkou polkor angažovanosti. Příjemný výkon Nárožného i hlavní ženské postavy. Esteticky potěší Poláková, byť se tu v podstatě jen mihne. ()

Salvator

Na téma láska je možné točit donekonečna. Někdy je výsledek skvělý, někdy jen hromada nudy. V tomto případě se kvalita pohybuje uprostřed. ()

Winster

Nejlepsi je vstupni scena Vetcheho, cumeni na fotbal a liti piva :D  Neboj, ty nikam nepojedeš :D  Jinak je to max na 3 hvezdy... ()