Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Titanic se potopil v noci ze 14. na 15. dubna 1912 a v ledových vodách Atlantického oceánu nalezlo smrt 1 517 lidí. Originální dramatické ztvárnění osudových událostí, které vedly k neštěstí, uvádíme přesně v den katastrofy. Česká televize se tímto exkluzivním uvedením připojí k mnoha světovým stanicím, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvádějí ve slavnostní premiéře ve stejném čase. V hlavních rolích výpravné minisérie se objevují Linus Roache, Toby Jones, Geraldine Somervilleová či Maria Doyle Kennedyová. Když Titanic veselého dubnového dne vyráží ze Southamptonu, nikdo netuší, jak strašlivý osud jej za necelých pět dní čeká. Příběh se soustředí na několik různých postav a události osudné plavby převypráví z jejich perspektivy. Divák má možnost poznat atmosféru snobské první třídy s restauracemi a lázněmi, ale i těsné kajuty služebnictva a bídu podpalubí. Na palubě Titaniku se zkrátka setkává vzorek společnosti v roce 1912 ? v příběhu vystupují kromě smyšlených postav i skuteční pasažéři Titanicu (milionáři J. J. Astor a B. Guggenheim či ?Nepotopitelná Molly? Brownová). Všechny společenské rozdíly ale smaže neštěstí, kterému se loď nevědomky žene v ústrety. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Ubránit se srovnávání s Cameronovým velkofilmem prostě nešlo. Souhlasím s tím, že je to opravdu hloupé. Cameron svůj film nacpal vším, čím se dalo, tedy tím, co chtěl divák vidět. Tohle bylo televizní zpracování, které nabízelo i několik zajímavých momentů. Určitě by to šlo zkrátit. První film moc nenadchl. Druhý to všechno vynahradil. Za dobrý nápad považuju to, že první film sleduje události z pohledu cestujícíh z první třídy a druhý z pohledu posádky, potom se to samozřejmě všechno protnulo. ()

Agatha 

všechny recenze uživatele

Jak píší jiní, dramaticky a herecky velmi dobré, ale výprava a efekty kvůli televiznímu zpracování ošizené. To je tak vše co se k tomu dá ve stručnosti říct. Potěšila mě spousta výborných britských herců, pozornějšímu divákovi jistě neuniklo, že velká většina z nich si zahrála v nějakém tom dílu s velkým Herculem Poirotem. Naopak mě zklamala hudba, která na začátku vypadala hodně nadějně, ale další vývoj k lepšímu nebo nějakému stupňování až k samotnému vyvrcholení se jaksi nedostavilo a bohužel i samotný konec si zasloužil lepší scénu nebo alespoň nějaký dovětek... Ale na televizi pořád slušné a odvážné zpracování. ()

Reklama

Roseinka 

všechny recenze uživatele

Nevydařená kopie Cameronova velkofilmu: dialogy, podobné postavy a osudy, dokonce i některé scény. Jsem znechucená. Na to, že je to tako nový film, je to trapně natočené. Herci nemají šťávu, nedokáží zahrát ty správné emoce. Možná jsem trochu ovlivněná tím, že Cameronův Titanic je můj nejoblíbenější film, ale přece jenom jsem toho viděla dost na toto téma, abych dokázala trochu objektivně zhodnotit, že tohle je brak. ()

Krysa SPK 

všechny recenze uživatele

Výborný scénář je degradován chudým televizním zpracováním. Velká škoda, oscarovému scénáristu Julianu Fellowesovi se totiž podařilo na relativně krátkém časovém prostoru rozehrát osudové drama s velkým lidským záběrem, který chytne za srdce a divák si hned několik hlavních postav doslova zamiluje. Tím více ho zasáhne blížící se tragedie. Srovnávat s Cameronovým spektáklem za 200 mil. dolarů je hloupé a nespravedlivé. Resumé: Nebojím se to jako celoživotní "titanolog":) napsat: rozhodně se jedná o to lepší ze všech zpracování legendární námořní katastrofy. (I když prapodivné pojetí postav kapitána Smithe a vrchního důstojníka Wilda si mohli tvůrci odpustit - ostatně stejně jako Cameron s prvním důstojníkem Murdochem). ()

R´Hell 

všechny recenze uživatele

Tento dvoudílný televizní film přímo pohřbívá jeho druhý díl, ve kterém se snad celou hodinu (z 90 min.!) opakují prakticky totožné scény jako v díle prvním, kromě pár doplňujících informací, které ovšem nejsou nikterak zajímavé a pro celkový děj nejsou důležité. Zatímco první část se mi docela líbila (s přehlédnutím černobílého pojetí charakterů), druhá část mě zklamala na plné čáře, sledovat ji bych přímo nazvala ztrátou času. Postavy třetí třídy a služebnictva dostaly spoustu prostoru, který byl využit maximálně vágním způsobem, jediné čehož režisér docílil je nervozita pasažérů i diváka. Tedy s tím rozdílem, že pasažéři jsou nervózní, protože neví, zda na ně zbude místo v záchranném člunu, divák proto, že se nemůže dočkat, až se tam něco stane - nebo až to konečně skončí. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (9)

  • Prvý film o Titanicu natočený digitálne. (Zaara)
  • K účelům natáčení byla postavena doposavad největší krytá vodní nádrž v Evropě zabírající plochu 900 metrů čtverečních, která zahrnovala i vyhřívanou část, v níž vznikly záběry kajut zaplavujících se vodou a potápějící paluby. (Olík)
  • Jde o první film o Titaniku, ve kterém se parník zlomí v polovině pod mírným úhlem naklonění. Novější výzkumy totiž dokázaly, že se loď zlomila pod výrazně menším úhlem, než jak tomu bylo například ve velkofilmu Titanic (1997) od Jamese Camerona. (Stanislaus)

Reklama

Reklama