Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

erased

O kus šílenější než poprvé, čímž vyšlo najevo, že od Machete nic kvalitního čekat nelze, ale zároveň taky, že se o to nikdo nesnaží. Soudnost i lehkost vtipu už je Rodriguezovi cizí a v Machete Kills drtí zbytky vkusu tím nejtěžším kalibrem samoúčelné hlouposti. Na samotném filmu je tak znovu nejlepší trailer, tentokrát na pokračování ...In Space!, a zčásti i do totální absurdity dotažený závěr s Gibsonem. A mě to nevadí. ()

gogos

Machete je slušná řezničina i na podruhé. Spousta skvělých a originálních momentů, opět celá řada brutálních akcí i uzemňujících hlášek. Danny Trejo je i tentokráte nekompromisní řezník, kterému to prostě každý žere, navíc se skvěle předvádí i Michelle Rodriguez, Cuba Gooding, Tom Savini či Antonio Banderas. Druhá Machete je protkaná velkým množstvím odkazů, narážek a nezapomenutelných okamžiků. Avšak i přesto jsem měl pocit, že oproti jedničce se děj nějak táhl a celé to odsýpalo tak nějak pomaleji. Hlavně střední pasáž je až moc ukecaná a nějaký prostřih klidně o 10-15 minut by vůbec neuškodil. Nicméně i tak jsem se opět skvěle bavil a žasl nad tím, co všechno Rodrigueze napadne. A minimálně jedna hvězda narvch je pro úžasnou Alexu Vegu. Příště větší role a méně šatů prosím! Slabší 4* ()

kaylin

No, myslel jsem si, že to bude trochu lepší, že tam bude smysluplnější příběh, že to bude nabušené, ale přece jen je to sem tam celkem nudné. Ano, jsou zde scény, které jsem si užil, herecké výkony, které potěšily - nebo možná spíš jen herecké účasti - ale místy jsem se prostě přistihl, že mě to nebaví. Je to škoda, i když si pořád myslím, že tohle je cesta, jak mají vypadat moderní béčka. Jen kdyby se tvůrci včetně Rodrigueze vykašlali na digitální triky, které vypadají prostě hrozně. ()

Makky

Kým jednotka bola zábavná a tolerovateľná, tu sa zachádza do brutálnych nezmyslov. Machete Kills je nenápaditá zmes blbostí, ktoré držia nad vodou len známe ksichty. Nanešťastie aj s týmito osobnosťami (Gooding Jr. a Gibson boli vynikajúci, ale čo tu do pekla robili?) ide stále o prasprostý výplach, ktorého pokračovania už pôjdu mimo mňa. ()

DH3Factor

Neotřelý tragikomik Robert Rodriguez dostal po třech letech opět na starost svraštilého zahradníka z Mountfieldu, trochu peněz na hračky a barely kečupu. Dvojka ale i přes účast hitech Gibsona a několika další známých ksichtů, jaksi pozbývá kouzlo své předchůdkyně. Pan Mačeta je stále přehnaný a svou oblíbenou pomůckou masakruje čeládku co to dá. Chybí tomu však jistá porce nadsázky, která z této pokleslé zábavy většinou dělá vtipnou pokleslou zábavu. Takto dostáváme pouze slepenec několika ucházejících a několika naprosto dementních scén natěsnaných do hodiny a půl. Možná by už bylo záhodno opustit mexickou poušť, opálený záporáky a kovový podprsenky a natočit něco jako kolega Tarantino. Uvidíme jak si otupená Mačeta povede ve Star Wars verzi. Mě se ale tahle tortilla už pomalu přejídá. ()

topi odpad!

Rodriguez začíná totálně blbnout!! Za takový klenot by se nemuselo stydět ani studio Asylum. Otřesná hovadina plná debilních dialogů a vtípků, navíc plná hrůzných digi efektů. Tak tohle je i na mě moc a rozhodně další díl " Mačeta znovu zabíjí ve vesmíru " obloukem vynechám. Tohle nemá s nějakým Grindhousem už pranic společného. ()

Helo

Dvojka Mačety má potenciál, který však nevyužívá naplno. Je plná spousty dobrých a vtipných nápadů, ale to provedení prostě stojí za starou mačetu a dobrou polovinu z nich nehorázně kazí. Zatraceně vždyť i z těch Star Wars vtípků se dalo vytěžit daleko víc! A co měly znamenat ty temné scény? Dobrá čtvrtka filmu se odehrává za tmy či v tmavých místnostech a vše je ta blbě nasvíceno, že ani není poznat kdo komu zrovna dává přes držku. Upřímně jsem však zvědav na další díl, protože trailery na začátku a na konci filmu mě vskutku navnadily. ()

MATADOR

O poznání slabší pokračování jinak zábavného původního dílů. Tady jde už skutečně vše stranu, občas koutky cukly, ale jinak to celé je takové divné. Trejo není herec, jenom loutka, která dělá něco a vlastně ani neví co. Zábava je oproti jedničce minimální a to jsem zvědav na trojku. ()

Thomassi

PŘÍBĚH: 2/5, AKCE: 4/5, NAPĚTÍ: 0/5, VIZUÁL: 3/5, HUMOR: 4/5, HUDBA: 3/5. První Machetova mise skončila ve stylu devadesátek příjemným úspěchem. Tady si Rodriguez ukrojil velké sousto, které přetavil v sice akcí našlapanou, ale až komicky tupou ptákovinu. A pokračování? Ve vesmíru? Kam spěje fantazie kdysi božského otce Desperada. 45%. ()

PogoJoe

Střízlivý člověk by tohle nenapsal, ani nezrežíroval. Tenhle film berte s hóóódně velkou nadsázkou. Několik džouků opravdu povedených, ale většinou si nad nesmysly, které se před vámi odehrávají, ukroutíte hlavinku. ()

decouble

Nejvtipnější na tomhle filmu asi bude, jak urputně se snaží Rodriguez vynechávkami ve střihu maskovat fakt, že Trejo je ve skutečnosti hrozně nepohyblivá a neakční figura je. Při trochu zlomyslnosti by se snad i dalo říct, že Rodriguez se (skrze užívání skokového střihu) nevědomky stává Godardem současnosti. A to by teprve byla opravdová science fiction... V některých momentech filmu (rozhovor o Mendezově minulosti v autě) to už skoro vypadá, že se Rodriguez začíná brát vážně a doopravdy uvěřil vlastnímu mýtu o Machete-spasiteli. ()

salalala

Poměrně zábavná záležitost, která je ale zbytečně překomplikovaná, což jí ubírá na zajímavosti. Je to zkrátka béčková oddechovka, která se nebere vážně a je v ní možné úplně všechno. Trejo sice hrát neumí, ale je to v rámci možností sympaťák a jeho hlášky mě prostě dostávají. Stejně tak zbytek osazenstva je super, i když tu mají všichni spíš camea, ale náramně si je užívají. Že tu tečou litry krve, létají umělé končetiny a mluví se dost vulgárně, asi netřeba zmiňovat. Je škoda, že Rodriguez neudrží vtipnost, která je na začátku a slibuje mnohem lepší podívanou. Posléze se to začne všechno komplikovat, zacyklovat a tak nějak to upadne do průměru, z něhož vytrhne sem tam nějaká nápaditá scéna, hláška nebo moment. Jde spíš o standardní "rodriguezovinu", která fanouška uspokojí, odpůrcům potvrdí jejich mínění a nového diváka nenaláká. Přesto si myslím, že plánovaný třetí díl by mohl být mnohem lepší a zábavnější. 60% ()

beran-ek

Škoda, že podobně jako u první Machete, si člověk sledováním trailerů před shlídnutím zkazí většinu filmu. Jinak pro tehle druh "zábavy" mám přesnej nadhled a pochopení, jen někdy už to bylo moc nucený a umělý. Bavily mě camea, kdy se objeví holywoodská star a vzápětí jí někdo střelí do ksichtu. Machete Kills splnila očekávání, nic víc, nic míň, tak asi ve vesmíru. ()

JohnMiller

Najbéčkovitejšie béčko aké bolo kedy natočené !!! Iba Robert Rodriguez dokáže pretlačiť takýto film na plátna kín a nenazvať film komédiou či paródiou. Zabudnite na všetky "prehnané" snímky ktoré ste doteraz videli.... lebo tento je o pár levelov preexponovaný. Machete zaručene rozprúdi krv nejednému bežnému mainstreamovému divákovi. Ja sám som sa na niektorých momentoch zasmial a hovoril som si "tak toto nemyslia vážne.." Je to absolútna šialenosť !! Jedna absurdnosť za druhou ktorá strieda ďalšiu a ďalšiu.. Presne tak ako by malo vyzerať grindhouse pokračovanie, ešte béčkovitejšie, lacnejšie, prehnanejšie, krvavejšie a zvýšený počet mŕtvol sa tento raz zvýši povedal by som na druhú či tretiu oproti minulému dielu. Nad nikým sa nezľutujú..Nikoho neomilostia. Tak si to Zhrňme. Machete Kills je brutálnejší, krvavejší a absurdnejší ako jeho predchodca má v sebe neuveriteľne veľa nápadov je to stále podané v duchu grindhouse skvelá partia hercov a na konci sa to fakt vymyká kontrole !!! Jediné čo mi to tu hyzdí je fakt že je príbeh nedokončený a CGI efekty vyzerajú akoby to robili chlapci s Asylumu k nejakému ich novému ecohorroru.. Na koniec ono pokračovanie Machete Kills Again... In Space! bude asi naozaj pravda.. ()

Duotone28

Mačeta mala ostať len jedna, a v najlepšom odísť. Myslím že no.3 už nebude mať absolútne čo ponúknuť ;-). Nazdar ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 11.8 2016 | 52% | Rozhodně lepší jak první Mačeta, je to takový paskvil trapného humoru, nad kterým jsem se prostě musel zasmát.. :D Jsem zvědavý na Machete Kills in Space.. :D ()

Dont

Pár skvělých hlášek a Machete ve vesmíru naznačily solidní potenciál tohoto pokračování, nakonec však Machete zabíjí první díl nepřekonalo. Na vině je dementní příběh, postupně se vytrácející vtip a především chybějící smysl toho všeho. Nepomohlo ani angažmá některých (již pohaslých) hvězd. ()

Dexter1

Niektorí režiséri vo svojej kariére napredujú, iní stagnujú, niektorí klesajú a potom sú takí ako Rodriguez. Ten má úplne na saláme všetko a všetkých, spraví tú najblbšiu hovadinu aká ho kedy napadne, zrealizuje to v hnusnom šate mizerných CGI a v konečnom dôsledku je to neskutočná pecka, ktorá nenudí, zabáva a je skrátka perfektná. Čo vám poviem možno som iní, ale Machete Kills je ultimátna pecka a na vesmírnu časť sa teším ako malé decko. ()

Skip

Tenhle film stejně jako jedničku je třeba brát s nadhledem a nadsázkou. To musí být každému jasné od první minuty. U jedničky jsem se fakt dobře bavil, i když je to zábava stupidní, to přiznávám. Ovšem dvojka nabízí jen pár dobrých momentů a jinak jde jen o prázdné nic, kterému ani nadhled a nadsázka nepomůže. Takže dost velké zklamání. ()

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)