Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  *****

  Kdysi si mě Ron Howard získal filmy jako RODIČOVSTVÍ nebo OHEŇ, ale oscarovkou ČISTÁ DUŠE a megahitem ŠIFRA MISTRA LEONARDA, u kterých jsem se málem ukousal nudou, můj respekt a důvěru ztratil. Díky RIVALůM je ale má zpátky - špičkové živopisné sportovní drama o dvojici diametrálně rozdílných soupeřů, které ale spojuje talent a vášeň pro závodění, při němž neustále balancují na hraně života a smrti, do čehož se ještě navzájem hecují a zároveň se tím posunují dál. Propracované postavy a jejich vztah, děj i pro nefandy F1 srozumitelný, zajímavý a ukázkově vygradovaný do strhujícího finále, napětí by se dalo krájet a emoce z toho jen prýští. Vynikající Daniel Brühl jako precizní Niki Lauda. Jeden z top 5 filmů roku 2014.(12.1.2014)

 • tron
  ***

  Po technickej stránke (preteky, retro výprava a kostýmy...) kvalita, no je to strašne nudné, Ron Howard začína režírovať až nepríjemne sterilne a tak najvýraznejším plusom Rivalov je už z princípu silný príbeh zvláštneho (ne)priateľstva medzi dvoma legendárnymi pretekármi. Herci sú nič moc, ale tie postavy vzťah medzi nimi sú také jedinečné, že ani dosť nemožný Hemsworth to neodkáže pokaziť.(15.1.2017)

 • H34D
  ****

  Životopisný, sportovní film, který je pojat z docela jiné perspektivy. Zažité předpoklady a ty běžné věci, které byste od životopisného a/nebo sportovního filmu čekali, jsou upozaděny a to ve zdejším podání hraje jen ku prospěchu věci. Vývoj charakterů se nezaměřuje na vzestup, ale na dynamickou oscilaci kolem vrcholu - doslova na rivalitu. Co to znamená, dát něčemu maximum, co to znamená být dohnán na kraj svých možností, co můžeme nazývat zdravou konkurencí? Něco o těchto věcech vím, tak mohu říct, že tento film o vrcholovém sportu vypovídá velice pěkně, ctnostně a pravdivě. V neposlední řadě Ron Howard myslí i na formulemi nepolíbené diváky, když souboj mužů stylizuje do známého konceptu machr versus geek, přičemž výsledek inteligentně stočí tak, aby oba vyzněli jako alfa samci. 8/10(28.12.2013)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Ačkoli Drama žánr nemusím,ve většině případech trpím nudou, tak Rush je nářez! Rivalita mezi Hemsworthem a Brühlem je briliantní,ikdyž se tvářili jako nepřátelé,tak si navzájem věřili a respektovali se. Hemsworth zahrál Jamese Hunta na správném levelu arogance,domýšlivosti,důvěry a drzosti přesvědčit,že byl opravdový 70's playboy předurčený žít rychle a zemřít mlád a Brühl samozřejmě jako Niki byl taky skvělý,obzvláště jeho přízvuk a manýrismus.Tempo filmu je úžasné,jsou zde dechberoucí a dojemné scény ( viz. záběry z nemocnice,či samotný závěr). Pro mě rozhodně zábavnější než Captain Phillips. Spokojenost.(30.12.2013)

 • Gilmour93
  ****

  „The closer you are to death, the more alive you feel.“ Sport rebelů, snílků a bláznů pod rutinérskou taktovkou esenciálně hollywoodského životopisce Howarda? Proč ne, alespoň se člověk dozví, že rivalita je jako benzín. Občas vzplane, každému nevoní a při správném užití vás posune dál.. Vzpomněl jsem si na vtip, který sice není moc etický, ale ta rakouská krysa si vždycky ze sebe uměla vystřelit: „Tina Turner je přijata na renomovanou kliniku plastické chirurgie v Beverly Hills, aby si nechala odstranit převislé stydké pysky a jelikož chce vše udržet v tajnosti, požádá lékaře o absolutní diskrétnost. Jaké je však její překvapení, když se po zákroku probudí na pokoji obležená květinami a na stolku má gigantický puget růží. Podívá se na přiložený lístek a na něm stojí: „Díky za nové uši, Niki Lauda.“(3.11.2014)

 • - První slovo, kterému Lauda v nemocnici po své havárii na Nürbugringu rozuměl, bylo "Fittipaldi". To mělo být vyřčeno v souvislosti s příchodem osobního lékaře Fittipaldiho, doktora Grajalese. (dandislav1991)

 • - Režisér Ron Howard dle svých slov nikdy velký fanda F1 nebyl. Jednou jej pozval na závod do Monaka kamarád a velký fanoušek George Lucas. (šerminator)

 • - Spoiler: Ve filmu na schůzce před závodem na Nordschleife chce Hunt (Chris Hemsworth) závodit a vysmívá se s kolegy Laudovi (Daniel Brühl), že je zbabělec. Ve skutečnosti patřil Hunt, stejně jako Lauda, mezi odpůrce závodu na tomto nebezpečném okruhu. (Redyx1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace