Silný příběh v perfektním zpracování v nejlepší tradici Rona Howarda. Místy je to ale až trochu moc "cheesy", umístění na 3. místě v top filmech mě celkem překvapuje.(1.12.2013)

Technicky brilantní. Vizuálně dynamický, ale námětově nenaplněný. Howardovsky vyšperkovaný snímek, který ale není zdaleka tak emocionálně zdrcující jako Senna, který dokáže diváka položit na kolena. Daniel Brühl překonává svůj nejlepší herecký výkon od Inglourious Basterds.(29.5.2014)

Řekněme si to na rovinu - řada věcí v Rivalech ukazovaných byla ve skutečnosti víc než jen trochu jinak. Ale Howard má prostě cit pro filmovost, a vzhledem k tomu, jak skvěle sledovatelný film o tom, jak vypadala a fungovala zábavní show jménem Formule 1 v sedmdesátých letech, dal dohromady, mu nejde to přizpůsobování faktů za účelem zvýšení přitažlivosti výsledného produktu neodpustit. To nejdůležitější - specifické šílenství, které žene jezdce vpřed, a také dva naprosto odlišné přístupy k závodění - je tu zachyceno naprosto dokonale. Velkou zásluhu na tom samozřejmě mají Brühl a Hemsworth, ale to hlavní jsou naprosto dokonalé záběry z průběhu Velkých Cen - a ty mají na svědomí kameraman Anthony Dod Mantle a jeho režisér Ron Howard. Filmové řemeslo at its finest a nějaké ty zatajené dechy, vykulené oči a husí kůže k tomu. Takže 90%. Ale že by to byla filmová událost desetiletí, nebo nedej bože jeden z nejlepších filmů historie? To promiňte, ale nee.(31.7.2014)

|| Scenár: Peter Morgan / Predloha: Život | Hudba: Zimmer | Produkcia: Howard, Grazer, Eaton, Fellner, Oliver, East, Sinclair, Armburst, Bevan, Thompson, Hallowell | Distribúcia: Exclusive Media, Universal Pictures (USA), StudioCanal (UK), Pathé Productions (France) | Štúdio: Exclusive Media, Revolution Films, Working Title Films, Imagine Entertainment, Relativity Media, Cross Creek Pictures | Rozpočet: 38 miliónov $ | Tržby: 90,247,624 $ || Nebudem sa tu rozpisovať: Ron Howard v mojich očiach zrežíroval najstrhujúcejší film so športovou tematikou v dejinách kinematografie. Som nesmierne šťastný, že sa tomu stalo u námetu zo života Formuly 1. Toľko emócií vo mne vyvolal naposledy a JEDINE Green Mile. A to je už viac, než 10 rokov. Čas sa pozrieť do svojej Top10ky filmov, a zhodnotiť, ako vysoko doňho môže siahnuť Rush. Nutné ďaľšie a ďaľšie zhliadnutie. Ps: Tu som si uvedomil, že už nikdy nechcem ísť do kina na 3D. Už to viac nepotrebujem. 100% | 1. CinemaCity, Slovanský Dům - sál 3 (2D, EN DTS), Praha, 4.10.2013 |(4.10.2013)

Yes, zadek Chrise Hemswortha, víc ke štěstí nepotřebuji :D(18.2.2014)