"Chytrý člověk získá víc od svých nepřátel, než hlupák od svých přátel." (Niki Lauda).(2.1.2014)

[imdb: 8.3/10] | me: Ron Howard natočil skutočný film, ktorý nám presvedčivo podáva situáciu okolo Hunta a Laudu. Kopíruje realitu, je rýchly a zábavný a zaroveň pútavý aj pre formula1 laika. Je to "športový" film ako sa patrí a ja nemám čo vytknúť. Prečo teda nedávam plných 5 hviezd? Pretože téma formule1 nie je mojou životnou láskou a teda film ma po dejovej stránke až tak nestrhol. Všetko ostatné však funguje ako dobre namazaný motor Ferrari. The closer you are to death, the more alive you feel. It's a wonderful way to live. It's the only way to drive.(3.5.2014)

Možná by se dalo strefovat do hladce klouzající dějové linky a do žánrově přesně definovaného souboje protikladů. Jenže já to při vší upřímnosti a živočišnosti celého příběhu nedokážu a kdo někdy měl rád závody formulí, když se ještě nejednalo o promyšlené kroužení v týmové režii, ale o vpravdě smrtelnou zábavu, bude na tom stejně. Od prvního zařvání motorů přes herecký koncert výbušného Hemswortha i chladného Brühla až po nerozdýchatelnou finální třetinu plnou vizuální dokonalosti a emocionální bohatosti. A pokud ani to nestačí k plnému zážitku, zaburácí Hans Zimmer a vůz je okamžitě zpátky na trati. Na té, kde každé sešlápnutí pedálu může být to poslední.(9.10.2013)

“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.”(11.11.2013)

Kdysi si mě Ron Howard získal filmy jako RODIČOVSTVÍ nebo OHEŇ, ale oscarovkou ČISTÁ DUŠE a megahitem ŠIFRA MISTRA LEONARDA, u kterých jsem se málem ukousal nudou, můj respekt a důvěru ztratil. Díky RIVALůM je ale má zpátky - špičkové živopisné sportovní drama o dvojici diametrálně rozdílných soupeřů, které ale spojuje talent a vášeň pro závodění, při němž neustále balancují na hraně života a smrti, do čehož se ještě navzájem hecují a zároveň se tím posunují dál. Propracované postavy a jejich vztah, děj i pro nefandy F1 srozumitelný, zajímavý a ukázkově vygradovaný do strhujícího finále, napětí by se dalo krájet a emoce z toho jen prýští. Vynikající Daniel Brühl jako precizní Niki Lauda. Jeden z top 5 filmů roku 2014.(12.1.2014)

• - Vo filme sa nachádza i scéna, ktorá mapuje smrteľnú nehodu Rakúšana Helmutha Koinigga počas kvalifikácie na GP USA 1974 vo Watkins Glen. Podobná nehoda sa na tom istom okruhu stala aj rok predtým, keď počas voľného tréningu zahynul François Cevert. (m.a.t.o.)

• - Niki Lauda startoval na GP Španělska, kde bylo Jamesi Huntovi dodatečně navráceno vítězství, jen 14 dní poté, co se na něj při orbě převrátil traktor a zlomil mu několik žeber na pravém boku a způsobil několik tržních ran. (dandislav1991)

• - Když se James Hunt (Chris Hemsworth) snaží po velké ceně Německa napsat omluvný dopis Nikimu Laudovi (Daniel Brühl), v televizi běží autentické záběry z Laudovi nehody. (Ostrovan211)