Že bych si i já konečně vyloženě lebedil, když jde o auta? Ale kdeže, to se jen ony pravdy, vyřčené postavami, dají aplikovat na mnohé v životě lidském. Proti tomuhle filmu snad nemůže mít nikdo nic, to je právě to, co bych na něm chtěl nejvíc odhalit. Jak vidím v žebříčcích, zřejmě nejsem sám.(23.1.2014)

Na Rivalech se mě líbí jak umě střídá žánry, chvíli výborně nasnímaný závody a chvíli vztahové dějství. Vyjma filmu Le Mans jsem u žádnýho filmu ze závodního prostředí neměl pcoit, že se blíží realitě, chlapi frajeři, ženský s kozama, všude prachů tři prdele a nesmyslené záběry na jakože závodění, všechno tohle spolehlivě zabíjelo reálnost většiny závodních filmů a filmy tak působily jak po ročním pobytu v pavilonu opic. Protože pro rychlý kola mám slabost, byl jsem moc zvědavej na Rivaly a musím říct, že předčily mé očekávání. Vztah mezi Jamesem a Nikim byl nejen dobře napsanej, ale i zahranej (tiskovka, partnerský vztahy, atd. ). Záběry na závodící formulky připomínaly pumpu na adrenalin a jako třešinka na dortu jsou pak filmařsky vděčně rozebrány povahy obou hlavních postav. Po herecký stránce byla odvedena rovněž kvalitka, navíc Chris je slušnou zárukou i pro holky bez lásky k rychlým kolům, že si během filmu nebudou chtít hrát pexeso.(5.10.2013)

Silný příběh v perfektním zpracování v nejlepší tradici Rona Howarda. Místy je to ale až trochu moc "cheesy", umístění na 3. místě v top filmech mě celkem překvapuje.(1.12.2013)

Po technickej stránke (preteky, retro výprava a kostýmy...) kvalita, no je to strašne nudné, Ron Howard začína režírovať až nepríjemne sterilne a tak najvýraznejším plusom Rivalov je už z princípu silný príbeh zvláštneho (ne)priateľstva medzi dvoma legendárnymi pretekármi. Herci sú nič moc, ale tie postavy vzťah medzi nimi sú také jedinečné, že ani dosť nemožný Hemsworth to neodkáže pokaziť.(15.1.2017)

Možná by se dalo strefovat do hladce klouzající dějové linky a do žánrově přesně definovaného souboje protikladů. Jenže já to při vší upřímnosti a živočišnosti celého příběhu nedokážu a kdo někdy měl rád závody formulí, když se ještě nejednalo o promyšlené kroužení v týmové režii, ale o vpravdě smrtelnou zábavu, bude na tom stejně. Od prvního zařvání motorů přes herecký koncert výbušného Hemswortha i chladného Brühla až po nerozdýchatelnou finální třetinu plnou vizuální dokonalosti a emocionální bohatosti. A pokud ani to nestačí k plnému zážitku, zaburácí Hans Zimmer a vůz je okamžitě zpátky na trati. Na té, kde každé sešlápnutí pedálu může být to poslední.(9.10.2013)

• - Spoiler: Ve filmu Hunt (Chris Hemsworth)  prosí zástupce stáje McLaren, aby jej přijali na nadcházející sezonu do týmu. Ve skutečnosti ale Hunt smlouvu s McLarenem podepsat nechtěl. (Redyx1)

• - První slovo, kterému Lauda v nemocnici po své havárii na Nürbugringu rozuměl, bylo "Fittipaldi". To mělo být vyřčeno v souvislosti s příchodem osobního lékaře Fittipaldiho, doktora Grajalese. (dandislav1991)

• - Při posledním závodě na okruhu Fuji v Japonsku nepršelo po celou dobu závodu jako ve filmu, ale jen občas. (Komanch)