Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  *****

  Že bych si i já konečně vyloženě lebedil, když jde o auta? Ale kdeže, to se jen ony pravdy, vyřčené postavami, dají aplikovat na mnohé v životě lidském. Proti tomuhle filmu snad nemůže mít nikdo nic, to je právě to, co bych na něm chtěl nejvíc odhalit. Jak vidím v žebříčcích, zřejmě nejsem sám.(23.1.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Na Rivalech se mě líbí jak umě střídá žánry, chvíli výborně nasnímaný závody a chvíli vztahové dějství. Vyjma filmu Le Mans jsem u žádnýho filmu ze závodního prostředí neměl pcoit, že se blíží realitě, chlapi frajeři, ženský s kozama, všude prachů tři prdele a nesmyslené záběry na jakože závodění, všechno tohle spolehlivě zabíjelo reálnost většiny závodních filmů a filmy tak působily jak po ročním pobytu v pavilonu opic. Protože pro rychlý kola mám slabost, byl jsem moc zvědavej na Rivaly a musím říct, že předčily mé očekávání. Vztah mezi Jamesem a Nikim byl nejen dobře napsanej, ale i zahranej (tiskovka, partnerský vztahy, atd. ). Záběry na závodící formulky připomínaly pumpu na adrenalin a jako třešinka na dortu jsou pak filmařsky vděčně rozebrány povahy obou hlavních postav. Po herecký stránce byla odvedena rovněž kvalitka, navíc Chris je slušnou zárukou i pro holky bez lásky k rychlým kolům, že si během filmu nebudou chtít hrát pexeso.(5.10.2013)

 • movie
  ****

  Silný příběh v perfektním zpracování v nejlepší tradici Rona Howarda. Místy je to ale až trochu moc "cheesy", umístění na 3. místě v top filmech mě celkem překvapuje.(1.12.2013)

 • tron
  ***

  Po technickej stránke (preteky, retro výprava a kostýmy...) kvalita, no je to strašne nudné, Ron Howard začína režírovať až nepríjemne sterilne a tak najvýraznejším plusom Rivalov je už z princípu silný príbeh zvláštneho (ne)priateľstva medzi dvoma legendárnymi pretekármi. Herci sú nič moc, ale tie postavy vzťah medzi nimi sú také jedinečné, že ani dosť nemožný Hemsworth to neodkáže pokaziť.(15.1.2017)

 • novoten
  *****

  Možná by se dalo strefovat do hladce klouzající dějové linky a do žánrově přesně definovaného souboje protikladů. Jenže já to při vší upřímnosti a živočišnosti celého příběhu nedokážu a kdo někdy měl rád závody formulí, když se ještě nejednalo o promyšlené kroužení v týmové režii, ale o vpravdě smrtelnou zábavu, bude na tom stejně. Od prvního zařvání motorů přes herecký koncert výbušného Hemswortha i chladného Brühla až po nerozdýchatelnou finální třetinu plnou vizuální dokonalosti a emocionální bohatosti. A pokud ani to nestačí k plnému zážitku, zaburácí Hans Zimmer a vůz je okamžitě zpátky na trati. Na té, kde každé sešlápnutí pedálu může být to poslední.(9.10.2013)

 • - Spoiler: Ve filmu Hunt (Chris Hemsworth)  prosí zástupce stáje McLaren, aby jej přijali na nadcházející sezonu do týmu. Ve skutečnosti ale Hunt smlouvu s McLarenem podepsat nechtěl. (Redyx1)

 • - První slovo, kterému Lauda v nemocnici po své havárii na Nürbugringu rozuměl, bylo "Fittipaldi". To mělo být vyřčeno v souvislosti s příchodem osobního lékaře Fittipaldiho, doktora Grajalese. (dandislav1991)

 • - Při posledním závodě na okruhu Fuji v Japonsku nepršelo po celou dobu závodu jako ve filmu, ale jen občas. (Komanch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace