Putování s dinosaury

Velká Británie / USA / Austrálie, 2013, 81 min

John Brooks

Deepak Nayar

John Carnochan

Animace dinosaurů je špičková a nemám jí co vytknout. Příběh mi trochu připomínal film Dinosaurus od Disneye. Jediným zádrhelem byl mluvený komentář, místy byl sice vtipný že sem se pousmál ale většinou mi přišel až moc dětinský a celkově se k tomuhle typu filmu moc nehodil.(4.6.2014)

Takže z pohľadu dospelého diváka. Ide v podstate o úlet, o akýsi náučný program pre tých mladších a najmenších, na svoj pôvod vizuálne dosť chudobný ( aj keď CGI triky sú na vysokej úrovni ) a príbehovo podobný stovkám iných filmov obdobného razenia. A ak chcete vedieť, aké je to z pohľadu detského diváka, zoberte na to svoje ratolesti a možno sa dočkáte kladnejšej recenzie.(21.12.2013)

-- Vizuálně velkolepé. -- *Pokud jste ještě film neshlédli, nekoukejte se na něj s voiceovery, ale v původní verzi, který vyšla na BD jako bonus.* Jsem veliký fanoušek dinosaurů a této série. *Film rozhodně žádným zklamáním není, a vůbec si nedovedu představit, jak ho tak někdo může brát. +Vysoká kritika a mizerná návštěvnost kin zapříčinilo 20th Centuary Fox svým chamtivým myšlením přidáním povrchního trapného komentáře k filmu, který byl točen tvůrci od BBC jako němí.* A teď už k filmu. Co si budeme povídat, toto dílo je především o pokrokovém vizuálním zpracováním. Opravdu v tomto směru překonává Avatara a všechny podobné filmy. Dokonalé! K tomu zkrátka není co dodat. Jak jsem si tak všímal, animátoři si opravdu vyhráli. Žádný dinosaurus snad není naprosto stejný s jiným. Buď odlišné tvary límců, velikostí a hlavně skinů. 3D bylo na vysoké úrovni. BBC a dinosauři jsou opět v popředí vývoje filmografie. Problém však nastává u komentáře, nebo dabingu či jak to nazvat. Samo o sobě není špatný, je velmi vtipný, ale k filmu prostě nesedne, nebo snad nezapadá. Další problém je, že hlasy se snadno spletou a po chvíli v tom máte zmatek. Možná, že je to ale jen českým dabingem, originál shlédnu na BD. A vůbec by nebylo na škodu, kdyby nás tvůrci překvapili novou zvukovou stopou pro starší diváky, nebo vůbec žádnou, jelikož film opravdu žádný nepotřebuje. Chápu, že tvůrci kvůli výdělku směřovali spíše k dětem, ale v některých záběrech prostě ta krev být měla. Hudba Paula Leonarda-Morgana byla opravdu úžasná a nemohu se dočkat vydání na CD. Střih, ozvučení, kamera - každý záběr doslova vymazlený, výprava - krajina naprosto překrásná. Celkově filmu lze určitě vytknout délku, ale chápu, že se museli tvůrci s tak nízkým rozpočtem dost krotit, když chtěli revoluční CGI. Dílo se nesnaží být dokumentem, jen předhodí nějaké málo informací pro "nezasvěcené," a ani se nedivým, když tato série už vysvětlila všechno, takže se jde rovnou na věc. Nevím co si mám myslet o hraném úvodě a závěru, i když Karl Urban v roli paleontologa opravdu zapadl. "Vsuvky" bych nejspíše vynechal i když opravdu rozesmáli publikum. Info v dětských hlasech měl mluvit pták. Atmosféra byla v pohodě. Pořádných filmů s dinosaury je pramálo, takže určitě mile potěší. -- 90% Především kvůli doposud nejreálněji zobrazeným dinosaurům. --(22.12.2013)

Inu proč ne, zábavně a hravě na menší diváky, tak se to má, český dabing v čele se Suchánkem není zlý.. Mně se líbilo. :-)(23.7.2014)

• Doudis19

Dětský příběh stádečka prehistorického dobytka, kde se hlavní hrdina jmenuje "Páťa". Suchánkův dabing ptačstva leccos zachrání, i tak si, ale stojím za myšlenkou, že beze zvuku by to bylo o hvězdu snesitelnější.(8.5.2015)

• - Tvůrci původně plánovali film bez dabingu či vyprávění, tudíž měl být "němý". Distribuční studio 20th Century Fox však na poslední chvíli rozhodlo, že z důvodů lepšího výdělku bude lepší zpřístupnit film dětským divákům tím, že přidají "hlasové myšlenky dinosaurům", čímž postavám dodají více charakteru a dětem budou podstrkávat příběh. Nakonec však kvůli tomuto dabingu diváci i kritici snímek příliš nedocenili. (Pod)

• - Tyrannosaurus v tomto filme je zobrazený ako šupinatý tvor, hoci najnovšie poznatky poukazujú na skutočnosť, že by mohol byť osrstený. Tvorcovia však dali prednosť tradičnému šupinatému modelu, pretože predpokladali, že verejnosti sa bude viac páčiť tradičná predstava. (misterz)

• - Na začátku závěrečných titulků je několik kreseb dinosaurů od známého malíře pravěkých tvorů Luise V. Reye, převedených do 3D formátu. V titulcích však jeho jméno uvedeno není. (Pod)