Putování s dinosaury

John Brooks

Deepak Nayar

John Carnochan
  • Doudis19

Dětský příběh stádečka prehistorického dobytka, kde se hlavní hrdina jmenuje "Páťa". Suchánkův dabing ptačstva leccos zachrání, i tak si, ale stojím za myšlenkou, že beze zvuku by to bylo o hvězdu snesitelnější.(8.5.2015)

Animace dinosaurů je špičková a nemám jí co vytknout. Příběh mi trochu připomínal film Dinosaurus od Disneye. Jediným zádrhelem byl mluvený komentář, místy byl sice vtipný že sem se pousmál ale většinou mi přišel až moc dětinský a celkově se k tomuhle typu filmu moc nehodil.(4.6.2014)

Že by mne 3D efekty ohromovaly, to vůbec. Dabing nehýbajících se čelistí pachyrhinosaurasů jsem překousl. Děti občas nudou odvracely hlavy, ale to jsou děti. K pobavení jsou alespoň mávající ruce děcek na hejna letících ptáků z promítacího plátna. Pták Alex s hlasem Míši Suchánka je průvodcem filmu. Škoda, že 3Dé brýle ubírají kontrastu a barvy, v některých momentech jsem je sundával. Nejkrásnější scény filmu je podle mě polární záře a hvězdy na nebi, záběry z hora, souboje dravců se stádem. Naštěstí je ve filmu poměrně optimistická hudba - jít na to ale sám, bez děcek, tak se biju do paly!!!(25.12.2013)

Vizuálně moc pěkně udělané, ale spíše pro děti a to mi docela vadilo. Párkrát jsem se pousmál a občas mi bylo trapně. Scéna s Gorgosaurusem a jak se mu vysmíval kvůli rukám byla skvělá a asi jedna z nejvtipnějších, bohužel nic víc Putování s dinosaury nenabídlo a zařadí do takového pěkného lehkého nadprůměru .. 5/10 = 58%(23.3.2014)

• slayerrrr

Zapomeňte na Jurský park určený pro celou rodinu, tohle 3D dobrodružství je pouze pro cílovou skupinu v dupačkách. Škoda toho vizuálu.(21.4.2014)

• - Studio 20th Century Fox koupilo práva na distribuci filmu ve Spojených státech, Velké Británii, Francii, Austrálii, Japonsku, Jižní Koreji, Latinské Americe a dalších oblastech. V Kanadě pak distribuoval film studio Alliance Films a v Německu Constantin Film. (Pod)

• - Jako vědecký poradce byl přizván Scott Sampson, paleontolog a evoluční biolog se specializací na svrchnokřídové dinosaury, který již spolupracoval např. na seriálu Planeta dinosaurů (od r. 2003). (Honzik004)

• - Do filmu vytvářelo efekty australské studio Animal Logic, které se může pochlubit vícerem slavných filmů, jako například trilogií Matrix, oba díly série Happy Feet, Legendou o sovích strážcích (2010) nebo třeba Sucker Punch (2011). Speciálně pro Putování s Dinosaury vytvořili dva nové programy. Steroid, který zajišťoval interakci mezi kůží, podkožním tukem a svaly. Dalším byl RepTile. Ten byl určený k tvorbě detailů pokožky, jako jsou šupiny, pírka a chmýří. (Pod)