Putování s dinosaury

Velká Británie / USA / Austrálie, 2013, 81 min

John Brooks

Deepak Nayar

John Carnochan

Animace dinosaurů je špičková a nemám jí co vytknout. Příběh mi trochu připomínal film Dinosaurus od Disneye. Jediným zádrhelem byl mluvený komentář, místy byl sice vtipný že sem se pousmál ale většinou mi přišel až moc dětinský a celkově se k tomuhle typu filmu moc nehodil.(4.6.2014)

Měl jsem v živém obraze ještě seriál BBC se stejným názvem, který jsem opravdu milovat. A tak jsem chtěl zkusit film, přestože jsem jaksi v koutku duše očekával, že to nebude pro mojí věkovou kategorii. Bohužel se prognózy naplnily, a já jsem se nebavil, jak jsem čekal. Dinosauři o.k., ale dabing Michala Suchánka a ostatní "mistrů" mi dokonale zkazil požitek z těchto prehistorických potvor.(6.1.2014)

• LIVINGDEAD

Krásná grafika, ale příběh bez humoru a vyloženě pro malé batolata nebo senilní starce!(19.3.2014)

• MartinezZ

Celkem pěkná animace, ale to je všechno. Televizní dokument pro děti s poněkud nepadnoucím moderním humorem, který dospělým nepříjde zábavný ani zajímavý a děti ho nepochopí. Těch představovaček různých saurů a informací o nich bylo na 80 minut hodně málo, za to zbytečného rodinného příběhu o dospění outsidera bylo moc. Méně rádoby příběhu, více informací, čas tak na 50 minut a bude to zajímavý televozní jednoduchý dokument nebo seriál. Jako film to ale fungovat nebude. A ani nefunguje.(29.3.2014)

Pri hodnotení treba vychádzať zo skutočnosti, komu je príbeh určený. Keďže je to pre deti, je to za 4*. Príbeh je slabší, ale opäť: je to pre deti.(28.4.2014)

• - Na začátku závěrečných titulků je několik kreseb dinosaurů od známého malíře pravěkých tvorů Luise V. Reye, převedených do 3D formátu. V titulcích však jeho jméno uvedeno není. (Pod)

• - Do filmu vytvářelo efekty australské studio Animal Logic, které se může pochlubit vícerem slavných filmů, jako například trilogií Matrix, oba díly série Happy Feet, Legendou o sovích strážcích (2010) nebo třeba Sucker Punch (2011). Speciálně pro Putování s Dinosaury vytvořili dva nové programy. Steroid, který zajišťoval interakci mezi kůží, podkožním tukem a svaly. Dalším byl RepTile. Ten byl určený k tvorbě detailů pokožky, jako jsou šupiny, pírka a chmýří. (Pod)

• - Studio 20th Century Fox koupilo práva na distribuci filmu ve Spojených státech, Velké Británii, Francii, Austrálii, Japonsku, Jižní Koreji, Latinské Americe a dalších oblastech. V Kanadě pak distribuoval film studio Alliance Films a v Německu Constantin Film. (Pod)