Putování s dinosaury

Rodinný / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Austrálie, 2013, 81 min

John Brooks

John Carnochan

Po vizuální stránce je to opravdu moc hezké, jenže zbytek (příběh, texty, humor) je dělán jak pro děti předškolního věku. Což je velká škoda pro starší část publika. .. V tom prvním Putování s dinosaury jsme měli také příběh, ale ustupoval té hlavní věci, a to byly fakta o životě pravěkých ještěrů, díky tomu se to stalo fenoménem na který se dívá ráda jakákoliv generace. Zde máme ale jako hlavní právě příběh a dokumentární fakta se nám smrští jen na pár poznámek o jménu některých zvířat. To, ale dává smysl, však je to film.. Film pro malé, né pro dospělé, i když i oni si můžou ve snímku najít pár úsměvných momentů. :) .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(24.4.2014)

• kaposlav

Pravda je taká, nie že by ma to nezaujalo, ale priam odradilo už asi po pätnástich minútach. Vizuálne to je celkom dobré a ostatok ma nebavil. Prišlo mi to ako vzdelávacia rozprávka pre deti.(1.6.2014)

Jsem překvapena z těch negativních komentářů, já si myslím, že je to pěkně natočeno, hezká grafika, příběh je takový normální a naopak docela naučné pro děti, kteří se zajímají o dinosaury. Synovec byl z toho docela nadšený a mě se to také líbilo... aspoň to mělo něco do sebe než jako ty některé pohádky, které jsou fakt o ničem.(27.10.2014)

S dirou v hlave, ale ve 3D.(26.1.2015)

Putování s dinosaury je film s dechberoucími efekty, které se rovnají Jurským parkům a BBC dokumentům, ale příběh je prosťoučký, což bylo zapříčeněno tím, že byl snímek určen primárně mladšímu a ne tolik náročnému publiku. Ale i tak mě některé hlášky pobavily, takže nemohu říct, že by to byl scenáristicky úplný průšvih. Tvůrci si opět vybrali oblíbené putování těchto impozantních tvorů z místa A do místa B, takže já jsem se zejména kochal vizuálním zpracováním, které bylo vážně na vysoké úrovni. Zkrátka příjemná a jednoduchá oddychovka, na kterou se pěkně kouká a nemusí se u ní nijak zbytečně přemýšlet.(22.3.2014)