Thomasovi rodiče odjíždí na víkend pryč a nechávají dům v rukou svého syna za příslib, že na jeho večírek přijde maximálně 5 osob. Thomasův limit je následně stanoven na desetinásobek. Jeho kamarád Costa se rozhodne, že uspořádá největší party, jakou jejich střední škola pamatuje. Místo původně plánovaných padesáti lidí přijde 2500 spolužáků a jejich známých, ti se velmi rychle vymknou kontrole. Ale na to, co je bude čekat, nebyl nikdo z nich připraven. Když chlapci přijdou po víkendu do školy, všichni je oslavují, na rozdíl od doby před víkendem, kdy nějakého Thomase a Costu ještě vůbec nikdo neznal. (TV Nova)

zdenny

Musím říct, že ač celkem hovadina, měl tento puberťácký film slušný potenciál. Ale co chcete, když mejdan pořádají tři školní outsideři? Hlavním znakem filmu byla davová psychóza vyvolaná jednou debilní zprávou na facebooku. Protože co je na facebooku, to musí být přece pravda… ()

Michi88

Typická párty, která je snem snad každého amerického teenagera, neskončí opravdu pro oslavence dobře. Možná lepší by se bylo takové párty účastnit, než čučet na 80 minutovej dokument natočený na mobilní telefon. Navíc oslavenec celý film fňuká a na něco si stěžuje. ()

fefee

Adolescenti jásajú a normálny ľudia iba krútia hlavou. Takýto found footage má hodnotu plného kýbla zvratkov. ()

Taio

Tak toto bolo doslova epické. Chýbali mi jedine nejaké "džouky" do dialógov na oživenie. Kto tu hlada nejaky zmysel tak odporúčam hadŕ a studenú sprchu. ()

svobik

Kronika i Cloverfield jsou rozhodně kvalitnější a konceptu found footage využívají mnohem lépe a koncepčněji, ale tohle je prostě šílená party, která se nebere absolutně vážně. Už jen za ten závěrečný minitwist s otcem 7/10 ()

Guzo

Kdo viděl alespoň jeden trailer, muselo mu být jasné, jakým směrem se film vydá. Očekávat od něho něco jiného než "amatérské video" z jedné epické pařby by pak byla hloupost. Takže kdo chce film se scénářem na úrovni, ať si pustí nějaké oskarové drama, pro nás ostatní je tu dokument o chlastání, které se malinko zvrhne. A díky krátké stopáži to naštěstí nepřestane bavit. 7/10 ()

Kosmik 1

Tak tomu říkám megapařba :-D Už od začátku bylo jasný, že to dopadne blbě, ale takový nářez jsem fakt nečekal. Zničený dům, zdemolovaná ulice, utopený mercedes, všude bordel...Na konci mě však překapil Thomasův otec, u kterého bych čekal, že ho zabije. Ale on snad byl ještě rád, že ho syn překvapil. :-D 75% ()

šerminator

Nevinná párty oslavy narozenin se brutálně zvrhne se snad až katastrofickými následky. Tedy vlastně s happyendem? Návod jak udělat pořádnou akci, kterou by chtěl zažít asi každý teenager. Jedná se o zcela výjmečný teenagerovský film, který lehce strčí do kapsy trapárny typu Pařba ve Vegas. ()

Stasz

Rozpočet 12 milionů dolarů?.. Kdybych to věděl dřív, tak bych napsal studiu, že mi bude stačit jejich procento z jejich rozpočtu a to největší pokrytí celé sumy by zahrnovaly pojištění na půjčený mercedes a nějakou dřevostavbu. Chlast bych nakoupil v lihovarech za pusu a "herce" (čti najebané tennagery) bych nalákal tím, že budou v televizi. 84 minut ztraceného času.. Aspoň některý ty "američanky" byly koukatelný. ()

Bagr_007

Konečně nějaký inovativní příspěvek mezi found footage snímky. Velmi nemorální, velmi zábavné a asi i celkem pravdivé. Ten moment, kdy otec projeví hrdost na syna, bych rád zařadil do nějakého žebříčku božích filmových scén. ()

vyfuk

Zajímavý počin. Fiktivní dokument, který pojednává o tom jak se chce parta teenagerů v Americe zchlastat, zapařit a zašukat. To je asi nějakým způsobem až národní sport. Je zajímavé, že je to pojato z takovéhoto úhlu pohledu. Za mě osobně spíše jenom fiktivní úkaz, který ale má bohužel základy v realitě, který ukazuje jak jsou lidé blbí, jednoduše zfanatizovaní, namyšlení a sobečtí. Asi hodně zním jako nějaká frigidní mamina, nicméně to jsou obecná fakta, která by vypozoroval z filmu i divák s IQ dvojciferným. Krom toho to, jenom ukazuje to, že Amerika miluje kriminálníky, zločince a vandaly. A pokud někdo bude tvrdit, že to je jenom smyšlené. Asi vás zklamu, protože věřím, že toto se děje neustále a asi nejenom v USA. ()

prasacimor

Project X je síce natočený vo veľmy reálnom duchu, daným ručnou, trasľavou kamerou a kamerou z rôznych ajfónov, no ja som mal pocit, že sledujem sci-fi ako už dávno nie. Stále ma dokáže zaraziť v akom sebazaprení alebo sebaklame dokážu americký filmári a hlavne spoločnosť žiť. Priemerný Američan musí byť fakt frustrovaný keď si zájde občas do kina a musí sa hodinu pozerať na nespočet bezchybných ženských tiel, ktoré v reálnej Amerike už pomaly ani nemá možnost vidieť. Je síce pravda že California a hlavne L.A. je v tomto trochu výnimka, ale to čo nám tu tvorcovia ukazujú je číra utópia. Mohol by som šprtať aj viac ale nechce sa mi rozmýšlať a hlavne písať, takže dávam solídne 4 za skvelú zábavu, ktorú mi aj napriek veľkým logickým nedostatkom tento film poskytol. Nech žije American high school! ()

DeathTheKid odpad!

Tak tohle byla pořádná sračka. Všichni okolo mě jsou z toho na hardy, asi kvůli těm prdelkám a možná se smáli všemu, čemu já ne. A já se nesmál téměř ničemu. Možná 5 uchichtnutí za celý film. Nejvíc u auta bez dveří. A taky viděl galakoncert těch neherců a sqělého scénáře. No když jsem se na to rozhodl dívat, to byl pravý projekt X ()

tommmy89

V poslednom čase som začal pozerať čoraz viac filmov točených cez kameru 3 osoby. Niektoré boli hrozné, ako napr. http://www.csfd.cz/film/232884-monstrum/ , ale tento film bol skrátka dobre vymyslený pre točenie týmto spôsobom. Zo začiatku sa mi film vykresloval ako americká sračka, kde si chlapci chcú niečo dokázať, ale čím ďalej som zisťoval, že film neukazuje divákovi len to, čo sa deje na bežnej americkej párty. Dáva do popredia celú škálu vecí, čo sú schopný vykonať opité decká a to v tom najhoršom prevedení ! Film naberal na obrátkach nesmiernym tempom, tá párty sa premenila na hotové peklo a ja som len zíral, že čo? :D Ale áno, amerika je taká, pán režisér Nám chcel ukázať v jednom filme splet všetkých udalostí a veru sa mu to podarilo. Miestami som si myslel, že to neni možné a že byť v koži toho mladého chlapca (Thomasa - narodeninového oslávenca), tak sa asi pôjdem niekam zahrabať . :-) Film som si užíval plnými dúškami, ale akosi mi nevoňal koniec, keď prišli domov rodičia.... Však prečo by sa mali aj hnevať, že? V Amerike je to bežná rutina ... :D Filmu dávam 4* ()

zolo23

A ja že tá zašlá sláva od dôb "Prcičiek" je už za mnou. Asi je to tak, že sa dá vždy niečim prekvapiť. Nemyslím tým nápadom, ale skôr spôsobom spracovania ,ktoré ma neuveriteľne bavilo. A to som si do prvej tretiny myslel, že zaspím. Lenže to čo sa začalo diať potom bol hotový meganámrd. Doteraz vyhrávala moja narodeninová párty (tuším 20-tka), ale táto ma bohužiaľ nielen dorovnala, ale o kilometre predbehla. Gratulujem ()

jefff

Není to špatná komedie, má spád a je i chvílemi vtipná a rozhodně originální. Ale je to film na jedno zkouknutí, vícekrát už to vidět musím. Taková jednohubka na večer, když se mi nechce přemýšlet. ()

Angus

Tak ta párty je teda nářez ale nechtěl bych být v kůži Thomase a jeho rodiny po pařbě :DJinak velice pohodový film:-) ()

Kejdlo

Project X není nic senzačního, po čem bych nemohl spát, ale v rámci těhle teen "komedií" se mi to prostě líbilo. Závěrečná ohnivá show obvzlášť. Rozhodně bych ale na té párty raději byl, než se na ní koukal jako na film. 7/10 ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz