30 minut po půlnoci

• USA Zero Dark Thirty (více)

Děj snímku vychází ze skutečných událostí a v průběhu deseti let sleduje vyšetřování, které vedlo k vystopování Usámy bin Ládina (1957 – 2011). Ten se stal po teroristických útocích z 11. září 2001 jedním z nejhledanějších lidí na světě a navzdory vypsané odměně nebylo známé místo jeho pobytu a předpokládalo se, že by se mohl skrývat v afghánských či pákistánských horách. Celých deset let po jeho stopě pátral elitní tým vojenských a speciálních agentů, kteří pracovali v utajení po celém světě. Hlavní protagonistku napínavého snímku představuje agentka CIA Maya (Jessica Chastainová), která krok za krokem rozplétá komplikovanou síť teroristických buněk a během brutálních výslechů narazí na jméno Abu Ahmed, které zmínili agentům CIA vězni při výsleších v tajných věznicích. Abu Ahmed by se mohl stát klíčem k celému vyšetřování a dovést agentku k samotnému vůdci islamistické teroristické organizace. Situaci však komplikují další teroristické útoky, vzrůstající nebezpečí v Pákistánu a stále větší nedůvěra politiků. Maya je však odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce a nejnebezpečnějšího muže světa dostat za každou cenu. (Česká televize)

pierre9

Chápem komentáre, ktorým sa prvá časť zdala pridlhá. Keby z nej trochu ukrojili, vedel by som to prežiť. No napriek tomu som sa počas tých temer dve a pol hodiny nenudil. A pri scénach v bin Ládinovom dome v miestnosti nikto nedýchal. :) ()

paradoxman

"You got all plane to yourself. Where do you want to go?" Aneb jak jedna ambiciózní blbka, co vůbec nešuká a za dvanáct let nezestárne o jedinou vrásku, obětuje nejlepší roky svého života honěním nepodstatné chiméry. Na začátku jsem měl strach, že uvidím nárazy letounů a pád dvojčat, na konci potlesk řídíciho střediska. Ani jedno nepřišlo a přesto nemůžu jít s hodnocením výš než na 40%. Kathryn umí líp. Budiž jí přičtěno ke cti a filmařskému umu, že z tohohle kumštu víc vyrazit nešlo. ()

Bruce_cz

Nijak zvlášť zajímavé, velmi dlouhé, posledních třicet minut, na které jsem se těšil, mě zase tolik nenadchly. Takový v rámci USA nutný film, ale jinak zbytečný. ()

bmolko

Vynikající psychologický rozbor člověka, který se rozpustí v úkolu dopadnout a zabít UBL. Film je kompaktní, s jasnou linií a absolutně logickou pointou - splnila jsem úkol, ale co teď..kdo jsem? Jessica Chastain se s rolí Mayi ztotožnila a vytvořila pro mě jeden z nejzajímavějsích hereckých počinů oscarové sezóny 2013. ()

Eraisuithiel

Třicet minut po půlnoci je znepokojivý ze dvou důvodů. Zaprvé a především v divákovi zanechává mylný dojem, že mučení pomohlo CIA najít úkryt bin Ladena v Pákistánu. Zadruhé ignoruje jak nezákonnost, tak amorálnost používání mučení jako vyslýchacího nástroje. Tento thriller začíná slovy „vychází ze svědectví o skutečných událostech z první ruky“. Po promítnutí záběrů ze strašlivých útoků 9/11 přechází k výpravnému a zdlouhavému vykreslování mučení. Zadržený „Ammar“ je vystavován simulovanému topení, stresovým pozicím, spánkové deprivaci a je strčen do malé bedny. V reakci na mučení vyklopí jméno kurýra, který nakonec zavede CIA k místu pobytu bin Ladena, kde je zavražděn. Může to být dobrý film, ale je nepřesný a zavádějící... Takže tentokráte za 2 hvězdy. ()

Ace.A.T.L.

První dojem je takovej, že mi v tom filmu něco značně přebejvá. A tím něčím, je přes hodinu běhání sem tam a dost nudná část celýho snímku. Od chvíle, kdy hadráci zaútočí na základnu, to drobet začíná nabírat na obrátkách. Je pravda, že závěrečnej přepad budovy a dosažení "cíle" je zpracovaný úžasně a myslím, že pocta všem, komu to mělo patřit. Ale bohužel ta část, která tomu předcházela, ve mě zanechala tak silnej zásek, že to můžu vytáhnout na 3 max 4, ale ty 4* dám až po druhým shlédnutí, pokud tam bude to, co jsem čekal. Za mě teda 4* a DOPORUČUJU(s přípravou, že velká část filmu je utahaná a musíte se přes ní proukousat, k tý parádní části). ()

mokrasek

Zjišťování skutečné pravdy, zda nejhledanějsí člověk planety skutečně existoval nebo ne, je asi stejné, jako když se renesanční člověk pokouší psát svoji diplomovou práci o tom, zda se na Marsu mohou vyskytovat mimozemšťani. Vyměnili jsme jedno klišé za jiné. Sovětského čelavjéka střídá americké mlácení do prsou, jak jsme dobří. To my se můžeme pochlubit akorát tak vrahem Kájínkem. Ze 157 minut propagandistického haraburdí je koukatelných tak akorát těch 30 posledních. I když opěvné ódy neznají mezí, já to vidím tak na 40%. ()

fafejt001

NO CELKEM FAKT DOBRÉ . JEN TA JESSIKA SE MI TAM NEHODILA . MOHLA TO HRÁT KLIDNĚ ÚPLNĚ JINÁ HEREČKA A BYLO BY TO , V JEJÍM PŘÍPADĚ , VĚROHODNĚJŠÍ . JINAK CELKEM SILNÝ FILM . JAK VIDÍM NĚKTERÉ TO ZAUJALO A NĚKTERÉ NE . NO I TAK TO CHODÍ V ŽIVOTĚ . TAKŽE PRO MNE VELMI DOBRÉ AŽ VÝBORNÉ . A TAK DÁM LEPŠÍ ČTYŘI . A JE TO . ()

ludovit14

Na tento dabing som dlho čakal a ,keď som sa dostal k tomuto filmu tak neskrývam sklamanie.Námet veľmi dobrý,ale Kathryn Bigelow nám tento príbeh podala veľmi nudne a nezáživne-čo je veľká škoda.Prvá hodina je veľmi nezáživná a nemá dokopy čo ponúknuť.Tu je najväčšia chyba v obsadení agenta,ktorý sa snaží vypočúvať zajatcov na veľmi slabej úrovni-takže celé to iba nudí.Tu to mal robiť profík,ktorý má skúsenosti -veľmi presvedčivým výkonom ako napr:Samuel L. Jackson vo filme Unthinkable .A už by to bolo o level vyššie.Čo sa týka Jessica Chastain,tak v 1 hod.bola veľmi vyplašená, inštinkt zabijaka bol skôr komický -v druhej polovičke filmu kde to zahrala na workoholičku,tak ten výkon už bol viac ako dobrý.HOD:68%.A s posledných 30min.nudí tiež 20minút!PS:nemôžem si pomoc ale tento film určite nemala robiť Kathryn Bigelow-mal som problémy, aby som nezaspal!celé to iba ____ ()

VideoTuti

Film nezapře, že režie měla žena. 3/4 filmu dobrý, ale ten závěr je jasné, že tato osoba nebyla nikdy na vojně. Při obsazování domu s Usamou se divím, že ten v klidu neodešel v pohodě pryč pěšky, jak dlouho ta akce "Rychlé roty" trvala. Film dostal Oscara za téma a nikoliv za kvalitu filmu. ()

RomaS

Usama. Jo to je ten parchant, kterého znal celý svět. Naštěstí už jen v minulém čase. 1 května 2011 ho v jeho opevněném domě v Pakistánu dostala speciální jednotka Navy SEALs. Před veřejnost se ale dostal jen výsledek vojenské akce. To, že mu předcházela několikaletá těžká práce tajných jednotek už každý nevěděl. Každopádně této paní režisérce se to povedlo na jedničku. Dokázala poutavě přiblížit i relativně nudnou papírovou práci CIA a její agenty jako obyčejné lidi v neobyčejné práci. Místy mě přišlo, že definovaným žánrům pro tento film měl být přiřazen i dokumentární. Je totiž neuvěřitelné jak žena dokáže citlivě, objektivně a bez předsudků promítnout na plátno vojensko-špionážní akci. ()

Ruadek

Dlouho odkládaný film, velká očekávání a nakonec nadprůměrný zážitek. Bigelow točí nejvyšší třídu akčních filmů na ožehavá, aktuální témata a zvládá to způsobem, jako v Hollywoodu nikdo jiný. 157 minut je hodně a přiznávám, že ačkoli pátrání po BNL bylo po všech stránkách poutavé, dalo by se zkrátit na polovinu. Vše vynahrazuje striktně akční konec filmu, který je nejen vyvrcholením snímku ale i důkazem, že Bigelow potvrdila mistryni svého oboru. Posledních cca 40 minut snímku jsem si osobně pasoval jako jednu z nejlépe natočených akcí, jakou jsem v životě viděl. Tohle mě doslova posadilo na zadek a sebralo jakékoli další argumetny. Hodnotím silnějšími **** ()

Tomik00

Tento film se mi zdál zbytečně zdlouhavý. Ze začátku se to všechno táhlo, až to vygradovalo do pěkného finále. Škoda toho začátku. U filmu jsem se nudil a postrádal jsem u něj jakoukoliv souvislost. Film to je ale pěkně natočený, to se musí uznat! Jinak je to lehký, ničím nezáživný snímek. ()

tomino28

Po nečekaném zjevení Smrt čeká všude se od dalšího počinu Kathryn Bigelow všeobecně očekávalo hodně. A dá se s říci, že vysoká očekávání byla naplněna. Chtělo to velkou dávku odvahy pustit se do zpracování takto citlivého tématu tak krátce po tom, co byl USB ve skutečnosti zlikvidován. Přes mnoho teorií a konspirací o tom, jak to doopravdy bylo, je zhlédnutí Zero Dark Thirty dalším krokem k odhalení souvislostí a indícií k vystopovaní UBL a následnému provedení útoku. A je to především zásluhou mravenčí úřednické práce, takže na závěrečný dechberoucí útok si budete muset nějakou tu hodinku počkat. ()

esmoke

Zkrátit na 90 minut a natočit jako parodii. Je to prostě Oscarovka, dlouhá, nudná, prázdná, s dobrým úvodem. /20%/ ()

Ironhead

Kathryn Bigelow mam rad, nicmene si myslim, ze lepsi film nez Bod zlomu uz asi nenatoci. Tohle je zas profesinalne zmaknute remeslo, hezky natocene, ale pomerne rozvlekle az misty nudne... jako plus davam, ze tu amici nejsou znazornovani jako Mirkokove Dusinove ;) Nicmene ten patriotismus a vlastne jediny tema filmu, honeni arcizlouna Ladina... ja nevim to de tak troku mimo mne, pac cela ta zarucene pravdiva historka o velikem nerpiteli ameriky no. 1 Ladinovi mi prijde podobne uveritelna, jako zbrane hromadneho niceni a dnesni klidna demokracie v Iraku... tohle tema neni vubec cernobily a asi nikdy ze svy podstaty nebude... a sledovat zaverecnou scenu, kdy desitky nejmodernejsima hracickama vyzbrojenejch typku ze specialnich jednotek 40 minut vyvrazdujou jeden z vetsi casti civilni dum, to mne taky neprislo nikterak napinave a uspokojive vzhledme ke stopazi uz tak rozvleklyho filmu... a uprimne kolik asi podobnych akci hosi v realu podnikli, o kterejch se nikdy nedozvime, jen a prave proto, ze na konci tech akci mezi tely nebyl kyzeny cil... btw... hlavni hrdinka mi prisla jako silene nesympaticka pipina s dost smutnym zivotem... takova permanentni osina v zadku, asi ale idelani kandidat na agenta CIA :_) ()

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

01.07.2015

Ansámblové drama Triple Frontier už je ve vývoji přes pět let. Dlouho to vypadalo, že se ho ujme oscarová Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), ta ale dala přednost 30 minutám po půlnoci. Projekt tak… (více)

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu