Zataženo, občas trakaře 2

• USA Cloudy with a Chance of Meatballs 2 (více)

Po katastrofální potravinové bouři v prvním filmu byl vynálezce Flint a jeho přátelé nuceni opustit město. Tentokrát Flint ke svému úžasu zjistí, že jeho zařízení stále pracuje a vytváří neuvěřitelné tvory - cosi jako živoucí jídlo. Pojďte se seznámit s čipernýmí okurkami, hladovými tacodýly nebo krevetími opičkami! Flint bude mít s kamarády spoustu práce uvést vše zase na pravou míru... (oficiální text distributora)

Frajer42

Docela pěkný animák, u kterého jsem 2x usnul, ale připisuji to jen a pouze únavě. Scénář museli psát lidé s hodně bujnou fantazií. Jednotlivá jídla jsou skutečně kouzelná a celý svět je vlastně hrozně cool. Animace je opět na moc pěkné úrovni a humor opět za moc nestojí. Usmál jsem se možná jednou. Jedná se spíše o takovou hru se slovy, což děti rozhodně nedocení. Když si vzpomenu kolikrát jsem kontroloval internet, jestli už nějaká dobrá duše dala film světu k dispozici, tak musím prohlásit, že ve mne po zhlédnutí převládá zklamání. Pár scének je fajn, ale celkově film vážně za moc nestojí. Jedničce jsem dal pouhé 2* a tohle rozhodně nebylo lepší. Neskutečně mi vadil tlustý lidoop a tenký Chester V. S přimhouřením obou očí nechám 2* i tady. Málem jsem zapomněl pochválit soundtrack, protože ten je na celém animáku tím nejlepším. ()

Dzeyna

Opět výborná podívaná jako u jedničky!! Flint a Sam měli stejnou zápletku a stejný problém, což celému snímku ubralo na jedné hvězdě. Ovšem děj je vymyšlen skvěle a nové postavy mě hodně bavily stejně jako nové příšerky z jídla, které byly opravdu hodně roztomilé, obzvláště jahůdky. Mohu pouze doporučit!! ()

Slarque

Pokračování veskrze zbytečné, ale jednička prostě vydělala... Malé děti zabaví, starší mohou zaujmout zejména originální hrátky s animovaným jídlem. Sem tam vyjde i nějaký jiný fórek, ale ty infantilní převažují (50%). ()

Chrustyn

Pro mě překvapivě daleko zajímavější než první díl. Film přímo navazuje na první díl, akorát už zde jídlo neprší, ale mutuje a žije svůj vlastní život. ()

mcb

Nesnesitelně uřvané a přepálené, po formálně originální a vtipné jedničce nejsou ani stopy. Duo režisérů, za jejichž nejlepší film se může považovat direct-to-DVD Lovecká sezóna 3, přichází jen s šablonovitým a plochým animákem, v němž jsou všechny postavy ještě nesnesitelnější než ve všech Dobách ledových a Madagaskarech dohromady. Zklamání. ()

Stanislaus

Zatímco prvnímu dílu vévodil originální nápad s oživlým jídlem, ve dvojce upustili tvůrci uzdu své fantazii a stvořili nápaditý "svět k nakousnutí". Nicméně tomu všemu opět podráží nohy klišé příběh a předvídatelné chování i vývoj postav. V poslední půlhodině mi film silně evokoval přístupnější verzi Avatara (Envu x Eywa byl jen začátek), v němž jídlo nahradilo obyvatele Pandory. Stvoření obývající Swallow Falls byla povedená a cenu za nejvíce "cute" postavičku získává Jahůdka. Ve výsledku průměrná jednohubka na jedno přežvýkání. ()

HellFire

Po děti by mohla tahle pohádka fungovat na jedničku, i když odkazy na Jurský Park nepochopí... Stačí ale sledovat všechno to jídlo, které přišlo k životu a dojde nám, v čem vězí úspěch tohoto filmu. Taky vám připadalo, že se tvůrci těmi okurkami závislými na rybách snaží navázat na úspěch minionů z Despicable Me? ()

evapetra

Příběh hloupý a nezajímavý, zato se ale příjemně kouká na povedené živé potraviny. Ty rozhodně pobaví a úsměv na tváři vykouzlí. ()

Will_X

Osobně se mi tento druhý díl líbil mnohem více..Podle mého názoru v celku zajímavý nápad vytvořit vlastní klima "jídelního-potravinového"(bohužel, lepší slovo mě momentálně nenapadlo) ostrova 61% ()

ScarPoul

Páčilo sa mi to viac. Asi mi príde predstava chodiaceho jedla omnoho zaujímavejšia ako som si myslel. V konečnom dôsledku sa nejedná zase o tak zlý film. Je to veľmi zábavné a myslím si, že až po zhliadnutí druhej časti som schopný akceptovať všetky klady, ktoré mala prvá časť. A aj keď ma stále niektoré postavičky dokážu vytočiť, opička Steve a Flintov otec vládnu. Zase raz to má nadupaný soundtrack a nejaké to morálne posolstvo. Ale vôbec mi to nevadilo. Je to krásne farebné a tvorcovia aj keď sú v mnohom iný, ako pri prvom dieli., dokázali príbeh krásne vygradovať. Pre mňa jedno s tých lepších pokračovaní, ktoré je paradoxne hodnotené horšie ako prvá časť. ()

Terva

Film mnoha tvůrců. CITÁT - Každý sen má dlouhý začátek........... Agresivní oživlé jídlo opět v akci. Dlouhý začátek předznamenával nudu, ale naštěstí dlouho netrvala a příběh se pořádně rozběhl. Ačkoliv těží z prvního filmu a postav, přináší něco trochu jiného. Je to trochu ošlehané a přejedené, ale myslím si, že je to na stejné úrovni jako jednička. CITÁT - Steve.....opice......lidoop!!!.......... ()

Chermy

Opět se mi jednou potvrdilo, že je dobré si před filmem přečíst kdo to napsal a kdo to natočil. Tahle sebranka břídilů nemá s původními autory zábavné jedničky nic společného. Maximálně vás tak napadne, jaký potenciál námět měl. Výsledek je ale příšerný a promarněný... ()

Ajinka126

Vtipy dělané pro velmi malé publikum. Zapůsobila na mě ta roztomilost oživlých jahod, marshmallownů, okurek a jiných příšerek. Na druhou stranu jsem nepochopila, proč se v téhle pohádce tak strašně křičí. Možná je to ale jen chyba dabingu, kdo ví. Každopádně je to skvělá oddechovka pro infantilní milovníky animáků, jako jsem já :-P. ()

corpsy

Cítiť absenciu Lorda a Millera, jak po stránke režijnej, tak po tej scenáristickej. Tvorcovia varia z vody a čo je najhoršie, varia nudu. Obrovský prepad smerom dole. ()

PauloZ

Je to zábavné a strašně to odsýpá, takže nuda opravdu nehrozí. Dějově je to ještě víc crazy než jednička a ta práce s fantazií světa a potvor mě opravdu bavila. Policajt jednoznačně nejlepší vedlejší postava, co v animáku za poslední dobu pamatuju. Spokojenost, bavil jsme se :) 3,5* ()

Kryton

Konečně animák, který si nechce hrát na něco více. Zataženo, občas trakaře 2 je čistokrevná dobrodružná zábava. Potenciál jedničky se konečně využil na 100 %. Jídlozvířata jsou skvělá (jahůdka vede!), prostředí je krásně rozmanité a postavy plní své role. Viděno v originálním znění, kde mimojiné Neil Patrick Harris mluví opičáka Stevea "Opice!". Hodnocení OST: Mark Mothersbaugh je pro mě celkem neznámé jméno, ale tady udělal dobrou práci. Hudba na poměry animáku je skvělá a pomáhá v akčních i klidných scénách. 7/10 ()

FFilipCZ

No, už je to nějakej ten pátek, co jsem viděl jedničku. Musel jsem si jí pustit znovu, abych náhodou nepřišel o nějakou souvislost. I když v konečným zúčtování to vlastně ani nebylo potřeba, jelikož hned na začátku filmu máme k dispozici menší review prvního dílu. Nemůžu si pomoci, ale správňácky střelený Flint a jeho krejzy vopice mě opět příjemně bavili. Moc hezky vizuálně byl ztvárněn i žijící ekosystém z jídla. Přirovnal bych to k tomuto povedenému kraťasu. Dvojka se mi vlastně líbila více, než jednička. Navíc anglický dabing nesmírně povedený. Proto dávám o hvězdu více než předešlému dílu. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

23 Jump Street je na cestě

23 Jump Street je na cestě

10.09.2014

Pokud jste viděli letošní akční komedii 22 Jump Street (ano, šlo o druhý díl 21 Jump Street), dobře víte, že by neměla mít pokračování. Phil Lord a Chris Miller (Zataženo, občas trakaře, Lego příběh)… (více)

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)