Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Gabretta

Už jsem dlouho potřebovala to zabrnkání na temnou severskou strunu! Tento snímek rozhodne nezklamal. Mads Mikkelsen byl - stejně jako už mnohokrát - perfektní. Téma více než zajímavé a stále aktuální, jeho uchopení velmi přesvědčivé a až mrazivé. Nechtěla bych být v kůži hlavní postavy. Lidé jsou ta nejhorší zvěř... ()

Bird_house

Tady se ukazuje, že jde udělat výborný a kvalitní film bez veškerých efektů a jiných vychytávek z dílny USA..;) Nicméně idiocie takovýchto lidí mě nepřestane udivovat..!! Velice silný emoční zážitek, který je umístěn do napínavého děje a ne zcela předvídatelného vývoje.. ()

bararich8

Originální to úplně nebylo, ale ti nahoře, to vždy natočí tak nějak jinak, takže v tom problém není. Paradoxně mi tu chyběly nějaké ještě silnější momenty, kdy by mi opravdu mrazilo v zádech a že to ti nahoře umějí udělat. Ono vlastně stavět celý příběh jen na jediném tvrzení malé holky, je celkem ujeté a těžko se tomu věří. Jinak film jako takový je velmi dobře zvládnutý (čekal někdo něco jiného?), ale na plný počet to bohužel není . 4* ()

Charlie84

Dobrej film to je, to zas ne že ne. Ale 70. nejlepší? Pohodové drámo, kde se všichni chovaj tak nějak uvěřitelně, závěr je vygradovaný tak akorát (což oceňuju zvláště) a Mikkelsen je boží jako vždycky. Nic víc, nic míň. To Acin: díky za naprosto profesionální titulky. ()

Biopler

Závažná téma pošpinenia mena a následnej snahy o jeho očistenie je ostro realisticky prenesená na plátno. Mikkelsena mám rád, ale akosi som od neho čakal ešte lepší výkon. Úvodné naťahovačky s malým anjelikom dievčatkom či diablikom by som skrátil, v druhej polovici snímku už ide to tuhého a záver je viac než veľmi dobrý. Poctivé 4*. ()

Torgal

Bravúrne podaná (skvelá réžia, ešte lepší Mikkelsen) psychologická dráma, ktorá je až veľmi nepríjemne realistická. Nespomínam kedy by som pri tak civilnom filme naposledy od napätia až nedýchal. 9/10 ()

redwik

Toto je jeden z tých filmov, kde približne v polovici filmu sa absolútne zmení všetko, čo som si o ňom dovtedy myslel. Už som mal pripravený komentár, ktorý by film hrozne zhanil aj za pomoci udelenia jednej hviezdičky, no po trištvrte hodine ma odrazu dostal. Asi bolo treba počkať na tú perfektnú pasáž, ktorá tam ostala až do konca. A výber herca? Parádny, Mads Mikkelsen je asi najneusmievavejší človek na svete a dokonca aj vyzerá tak, že deti na čokoládku láka k sebe domov. Nebyť toho nudného a podľa mňa až priveľmi dlhého začiatku, bolo by to suprové. ()

snoodles

Skvělý antikoncepční drama, kdy zaběhnutý zvyk "děti přece nemají důvod lhát" zničí nejeden život. Celou dobu jsem měla chuť tu holku seřezat tak, že by si měsíc nesedla. Ta beznaděj je nakažlivá. ()

IXOXI

Mírně předvídatelné a časově nezávislé téma, dobře zpracované jako je Hon si jistě zaslouží vysoké hodnocení. Tentokrát musím do kladu vyzvednout i jistou míru nelogičnosti, neboť emotivně jednající lidé nepoužívají zdravý rozum a tedy tento často vytýkaný aspekt celému filmu přidává na uvěřitelnosti, že se něco podobného může někde stát. ()

kersten

O tom, ako výmysel jedného dievčatka, dokáže zničiť ľudský život. Sugestívne otázky pána psychológa k tomu len dopomohli. A záverečná scéna len dokazuje, že stále existujú na tomto svete blbci so svojou pravdou, vďaka ktorým je to tu naozaj ťažšie a stále bude. ()

JBMAVERICK

Severské drama které nemá obdoby, chvílema jsem nedejchal, chvílema mi bylo zle, téma neuvěřitelně aktuální přesto jsem se pořád sám sebe ptal: Jak je tohle možné?. Otevřený konec mě donutil o tomhle filmu hodně dlouho přemýšlet. ()

Stíba

Velmi silný film, který mohl být ještě silnější pokud by racionální podklad příběhu stál na pevnějších základech. ()

phoenixer

Hodně zvláštní film pojednávající o tom jak dokážou být lidé na sebe krutí i přesto, že neznají pravdu. Odpuštění existuje, ale né vždy se ho člověk dočká od všech. ()

joker30

Jedna z najlepších vecí , ktorú som mal možnosť vidieť v roku 2013.Mads sa tu definitívne zaradil medzi mojich milacikov :) 89% ()

P. J. D.

Úžasný film se skvělým hereckým obsazením. Mads Mikkelsen tady přímo exceluje a dokazuje, že je všestranným hercem, který dokáže zahrát mnohou roli. Scénář perfektní a zvraty v něm stejně tak. Oprávněně si proto tenhle film zaslouží pět hvězdiček. (btw. hodně mi hlavní postavy bylo líto a musím říci, že ač chování lidí v dané situaci bylo sebevíc nelidské, nebylo nikterak nereálné, ba naopak, blížilo se hodně skutečným událostem v dnešním světě, které se netýkají pouze této tématiky) ()

KUFI

Peknej obraz a barvy, ale na muj vkus az moc utahany a pritazeny za vlasy. V realu by se to urcite objasnilo rychlejs a bez takovyho povyku. Coz by na druhou stranu nebylo ale zase tak zajimavy :) Hlavne mi prislo divny, ze se nesnazil vubec obhajit a nechal tomu volnej prubeh. Lepsi prumer. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014