Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

Pilda17

Ty kráááávo tak tohle je opravdu "Zánik". Až se mi tento skvost tisíciletí rozleží v kedlubně, tak budu moc napsat nějaký komentář, teď bych musel použít jen ty nejhrubější slova a tomu se chci radši vyvarovat .. 2/10 = 25% ()

Deimos

3D KINO/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// PLUS: slušní záporáci, jak na straně lidí (Amerika je tentokát ta zlá), tak i na straně transformerů, zajímavá zápletka, pořád je kupodivu o čem vyprávět, Mark Wahlberg je příjemná změna i když Shia bude vždy jen jeden, akce je tu přebytek a je to řež od začátku do konce, efekty jsou opět úžasné MÍNUS: pozdější scény, především ty ve kterých se vyskytuje Stanley Tucci jsou jak z jiného filmu, stejně tak i jeho postavě nevěřím přerod z ekonomického magnáta v komickou figurku, a vůbec humor mi tu chybí nejvíc, v prvním díle byl děj nejen akční, ale i zábavný a dialogy vtipné, ve dvojce pak trapné, ve trojce pro jistotu humor nebyl a zde je sice snaha, ale jaksi se účinek míjí, rovněž hudba není co bývala, je tu sice nový soundtrack a není vyloženě špatný, ale ani není moc výrazný a dřívější skladby zůstávají nepřekonány./// Shrnutí: Jednička zůstává stále nejlepší a zřejmě to tak i zůstane. Přesto, že čtvrtý film může působit jako nastavovaná kupa šrotu, není tomu tak. Fanoušek si přijde na své (kdo jiný by taky na tento film šel) a opět si užije spousty toho co viděl už dříve. Nové postavy a nová zápletka dává pocit něčeho neokoukaného, potěší Dinoboti, i když jsem si myslel, že budou mít zásadnější prostor a potěšil mě náznak v závěru, který napovídá že pátý film se bude odehrávat kdesi ve vesmíru, tak uvidíme za dva roky. A mimochodem necelé tři hodiny je fakt dost, přesto se už teď těším na maraton všech čtyř filmů za sebou./// Celkem 83%/// ()

Foox

Upřímně ani moc nevím. Trailery neslibovali nic extra nového, jen staré známé roboty, nové hrdiny a osvědčenou "bayovskou" akci. Takže asi není důvod k odsuzování nového nakopnutí téhle miliardové série. Tradičně jsou výbuchy ještě větší, noví roboti taktéž, tudíž klasické pojmutí sequelu, ale co se do kvalit týče, se čtyřka řadí hned za jedničku. Samozřejmě s nemalým odstupem, a ne díky bravurním dialogům, či fungující dramatické stránce. Samotná akce je ještě přehlednější, dokonale na velkém plátně vynikne každá transformace, vzájemné mydlení plecháčů nebo svaly Marka Wahlberga. O postavy tu nikdy nešlo, to platí i tentokrát. Wahlberg je sice sympatický kutil/vynálezce, snaží se i hrát, ale ve většině případů není co. Jeho dcera je sexy a o víc se ani nesnaží, proč taky, když to stačí. Protože cokoliv, co jim scénáristé vloží do úst, vlastně nikoho moc nezajímá, tady jsou hlavními hvězdami Optimus a Bumblebee. Ovšem kampaň především lákala na nové domácí mazlíčky Autobotů, kovové dinosaury. Dinoboti jako T-Rex, či pterodaktyl jsou příjemným oživením bitek, jen bohužel až těch finálních. O žádný průšvih tedy nejde, jen adekvátnější pokračování nudné trojky a ještě nudnější dvojky. Jako letní výplachový blockbuster ideální volba, ale coby začátek nové trilogie? ()

S.Quentin QUALE

Nekoukatelná sračka, která by měla být přístupná od 18 let, protože podobné kousky mají potenciál nadělat z děcek dementy. POZOR!!! Toto je degenerativní materiál, který se spolehlivě vyrovná kvalitnímu fetu! Větší hovadina už opravdu vymyslet nejde. Jelikož vidím připravované další díly, nebude vadit, když tento přejmenuju na Transformers: Orgie debility. Nic, jdu si vzít nějakej prášek na hlavu a pak si skočím za barák zastřílet z meču.... Kristepááááne.....20% ()

Allien.9

Ani slovo o Samovi? Ani slovo o vojácích? Ani slovo, sakra?!? 快滚! Nalijme si čistého oleje. První "Transformeři" byli svěžím sci-fíčkem člověka, kterého pro jeho předchozí režisérské počiny uctíval pomalu celý filmový svět. "Pomsta poražených", jež se řídila pravidly sequelů (dražší - větší - pubertálnější), dopadla o třídu hůř, ale stále se jednalo o solidní popcorn. Po průseru ("Transformers 3") srovnatelném s cukrem v nádrži luxusního bouráku, který ve mně pohřbil veškeré naděje na solidní pokračování (ač volné), jsem byla z první třetiny "Zániku" velmi mile překvapená. "Pomalejší" tempo, špičkový vizuál, všechnymanuálníinemanuálnívěciovládající klišé postavy, americké vlajky, slunce, zpomlené záběry..., jako bych se na malý okamžik ocitla zpět v období vzniku starých dobrých (Bayových) devadesátek. Až na těch pár momentů typu "Já se vrátím, jsem teď totiž silnější než kdy dřív!", kdy má člověk chuť zařvat Bože, jenom to ne!... Copak ve světě "Transformers" neexistují jiní roboti, že tam furt cpou ty samé loosery?!? Wahlberg každopádně dodává druhé transformerácké trilogii dospělejší vzhled, tak uvidíme, jestli se jako ironický taťka Cade vrátí.:-) ()

HAL

Rozstříhat na seriál a dávkovat po dvacetiminutových dílech. K těm posledním si otevřít lahev vodky. 5/10 ()

Vančura

Strašná píčovina. Má otrávenost byla o to větší, že trailer sliboval dobrý příběh a odpočinkovou podívanou plnou velkolepé akce a krásných aut. Namísto toho jsem měl dojem, že sleduji neuvěřitelně pitomý film natočený pro malé kluky, kteří snad jako jediní mohou přehlédnout do očí bijící všudypřítomnou debilitu (osobně bych si rval vlasy z hlavy už jen pro nesnesitelnou stupiditu VŠECH replik transformerů). Nejenom úmorně dlouhá stopáž zapříčinila, že jsem tento film dokoukal jen s velkým sebezapřením - příběh je tak zmatený a protivně rozvleklý, že jsem se ke konci už vážně neorientoval v tom, o co tam kruci jde, proč se mlátí každý s každým, proč se z hlavního záporňáka najednou stává klaďas, proč se to najednou odehrává v Číně... tisíc a jedno proč by bylo možné klást za sebou, aniž by se podařilo vystihnout zbytečnost, kterou mě tento film doslova omráčil. Čtvrtí Transformeři jsou pro mě jen dalším potvrzením všeobecné pokleslosti současné kinematografie, jejíž mainstreamová větev hloubí čím dál větší dno kvůli nedostatku kvalitních námětů. Tenhle film je sice po technické stránce precizní, ale z hlediska scénáře a hereckých výkonů je to ubohá fušeřina nejkomerčnějšího kalibru, určená k jednorázové konzumaci v přítmí multikina a následnému milosrdnému zapomnění. Ostatně uchovat v paměti něco tak hrozného snad ani nejde - příběh je strašná slátanina všemožných žánrových klišé a samoúčelností vystavěných na efekt, a každý záběr je tak vizuálně přeplácaný a zahlcený detaily, že je fyziologicky vyčerpávající to vůbec sledovat a snažit se na plátně obsáhnout alespoň něco z té opulentní digitální přehlídky nejnovějších filmařských triků. Jak si toto může někdo užívat mi hlava moc nebere - většina záběrů je tak krátkých, že člověk podle mě nemá šanci vůbec stíhat vnímat, co se na plátně děje - přirovnal bych to k tomu, jako kdyby vám promítali v rychlém sledu za sebou sérii Brueghelových pláten, z nichž by se každé dalo pozorovat hodiny, ale vy na to máte jen pár vteřin. Jak si lze z takového filmu odnést něco víc než chvilkové rozptýlení z nudy? Hrozný dojem z filmu navíc pouze umocnil příšerný český dabing, v němž byl film promítán - co na tom, že se ze zvuku Dolby Atmos posadíte na zadek, když se vám chce současně zvracet z debility dabingu? Za sebe nemám problém napsat, že tahle komerční sračka neměla nikdy vzniknout a těžko přetěžko se na ní hledá něco pozitivního. Tak snad jen ta pěkná auta a hudba... 2 hvězdy. ()

Peytl

V první řadě nutno podotknout, že jsem projekci primárně pojal jako takový test, co vše jsem schopen ještě vydržet a jak vysoký mám práh bolesti. Po téměř smrtelných křečích byl můj první šmátravý pohyb směřován ke klávesnici PC, abych zjistil tu... ano, tu nemilou, zdrcující a krutou pravdu, Bayovi ještě není ani padesát, pokud ho tedy nerozmázne při cestě z hydrocolonterapie špatně transformovaný trolejbus (za což se upřímně přimlouvám), pak jeho Zánik jistě není definitivní a otázkou je, co si chovanci z Opařan ještě dokážou vymyslet. Mark Wahlberg byl až dramaticky příšerný a ač jsem se snažil ze všech svatých sil ostentativně přehlížet jeho neherecký výkon, jeho Milujutějátebetaky mi bude znít v makovici ještě nějaké to století. O tranzistorovi (stylové), se kterým vedl tento plk a i jiné brilantní dialogy se slzou až na prdeli netřeba ani hovořit. Její milec byl navíc transformován z nějakého odfláklého čuráka, protože takovou chuť rozbít někomu hubu jsem neměl již léta... snad jedinej ucházející nerobot (za hvězdu) byl miliardář Tucci, což je ovšem příliš málo, neboť dál již byly jen roboti, roboti, sem tam kokoti, roboti a americká fangle. Ač pro děti, přec nelidské! ()

liskam

Stupidní, dětinské a trapné od začátku až do konce. M. Bay zjevně začíná trpět nějakou stařeckou nemocí... Vypisovat sem vše co se mi nelíbilo by byla obrovská ztráta času. Za mě 21% ()

mzss1

|90%| Teprve nedávno jsem se pustil do této Transformerské série, která mi tak dlouho unikala. První dva filmy se opravdu povedly, solidní 4*, třetí mě teda už skoro vůbec nebavil – vše v něm bylo o dost slabší, ale furt to na ty 3*. Na tento čtvrtý díl jsem byl nesmírně zvědav. Zásadní věc je ta, že hlavního představitele Shiu Labeoufa vystřídal Mark Wahlberg. A bezva – povedlo se ! Proti LaBeoufovi nic nemám, v prvních dvou dílech mě celkem bavil, ale ve trojce mě už přímo otravoval. Wahlberg zde hraje svůj obvyklý standart, extra se neprojeví, ale přesto zabaví a proto se už na něj můžu těšit v pátém pokračování. Nejdříve bych se chtěl vyjádřit k extrémně nízkému hodnocení Transformers. Moc dobře to teda nechápu. Snad každý pochopí, že Bay tohle točí především kvůli skvělé, ačkoliv digitální, ale přesto skvělé AKCI ! V tomto 4.snímku vyhladil akci úplně k dokonalosti. Je tvořena několika nápady a vržena do těch nejmenších detailů. Já se tedy na Transformers nedívám pouze kvůli efektům těchto grandiózních akčních sekvencí. Mě totiž nesmírně baví postavy robotů, především Optimus Prime. Pojato je to mírně vážněji, i když se tu pár vtipných scének najde. Příběh je opět jednoduchý, i když zde má své vlastní kvality a hlavně nápady v akci. Hudba od Jablonskyho se víceméně podobá Zimmerově, a to především z Temného rytíře, ale to rozhodně není na škodu. 165 min je dlouhá stopáž, ale filmu určitě neuškodila. Nuda zde rozhodně nehrozí. Nedokážu téměř nic vytknout, pár vylepšení bych vybral, ale to by byli pouhopouhé detaily. Těším se na pátý film ! ()

kingik

Prvotřídní fantasmagorie v megalomanském podání. A tak to má být. Hračička a technicky brilantní režisér Michael Bay celkem čtyřikrát upsal svoji hamižnou duši společnosti Hasbro a pomalu a jistě se z něj stal Transformer. Než však tuhle proměnu absolvoval, dotáhl svoji tetralogii do totálního, avšak sympatického ad absurdum. Od Arktidy přes zapadákov v Texasu až po Hong Kong a Čínu. Tam všude se divák s tímhle čtvrtým a velmi odvázaným dílem podívá. Nestává se často, aby došlo ke kompletní výměně zajetého hereckého ansámblu, se kterým divák absolvoval tři pokračování v průběhu několika let. I přes nové herecké obsazení na čele s dobře hrajícím Markem Wahlbergem si určitě nejeden divák vzpomene na dřívější postavy, ale mně nečinilo žádný problém srůst s mechanikem - vynálezcem a starostlivým tátou Cadem Yagerem, který ve své stodole na venkově chce přinést světu úžasný vynález z harampádí, a jako každý správný táta si dělá starosti s tím, kdo se motá kolem jeho sličné dcery Tess, ve které se v sedmnácti letech tak trochu bouří hormony. Do toho se na scéně zjevují Autoboti, které vede starý známý Optimus Prime, a kteří se stali pro vládu nepohodlnými a v malém počtu se musí skrývat, a to i před zrádnými Deceptikony. Honbu odstartuje Optimus Prime ukrytý v Yagerově stodole, který na něj nezaviněně přivolá nesmlouvavého lovce odměn. Pak tady máme mile ambiciozního vynálezce posedlého myšlenkou transformujícího kovu, a nebudu raději vysvětlovat, o co přesně jde, protože bych vás připravil o řadu absurdit s tím spojených, včetně "odvážné" teorie o vyhynutí dinosaurů (!). Do všeho se zamíchá i CIA, která hájí vládní zájmy, a dál to nemá smysl popisovat. Je to tak šíleně absurdní, až je to zábavné a technicky mimořádně vybroušené. Michael Bay oslnivou formou v podstatě natočil hned několik filmů v jednom. K vidění jsou žánry akční, katastrofický, horor, drama, fantasy a v neposlední řadě komedie s výborným načasováním vtipně absurdních gagů, které po vzoru Stevena Spielberga, který film produkčně zaštítil, umí výborným způsobem využít i v těch nejvypjatějších scénách. Film pochopitelně staví na trikové okázalosti, která je ještě o nějakou tu třídu výše, než bylo k vidění u předchozích pokračování. Destruktivní scény, ve kterých vzduchem létají auta, ale i lidé, jsou opravdu parádní. Stejně tak bombastické jsou scény destrukcí všeho druhu, ve kterých si Bay libuje a dává jim do té doby nevídaný rozměr. Je to něco neskutečného a musí se to vidět. Z hereckého hlediska je to lepší, než by jeden čekal. Překvapivě mě lidští hrdinové bavili více než roboti, s jejichž rozpoznatelností a identifikací to tentokrát bylo trochu chaotické. Scény, ve kterých se s nimi nevyskytovali lidé, byly jedny z těch slabších míst, které film má, co do ve smyslu záživnosti. Mark Wahlberg byl delší dobu v hereckém projevu o třídu výš, než všichni ostatní herci. Sexy objev této sezony Nicola Peltz byl hodně dobrý tah a její reakce v dramaticky vypjatých scénách mě hodně bavily. Rozhodně k nepřehlédnutí byl také Stanley Tucci, který skvěle balancoval na hraně mezi zápornou až kladně roztomilou postavou. Neztratil se ani vyložený záporák Kelsey Grammer se zarputilým "lovcem" robotů Titusem Welliverem. Zajímavě obsazený do role potrhlíka byl i T.J.Miller. Určitý sexsymbol představovala i Britka Sophia Myles. Nejméně zajímavý mně přišel jen Tessin boyfriend Jack Reynor, který byl tak trochu jednostrunně bez "šťávy". Všechna čest, že herci nezapadli v té obří záplavě triků a technických fines, které plátno okupují bezmála tři hodiny. Připouštím, že film by se dal klidně zkrátit, ačkoliv se pořád něco děje, ale to by nebyl Michael Bay. Se svými roboty se chtěl rozloučit stylově a megalomansky a také tak učinil. Pochybuji, že na jeho úchvatnou jízdu bez technických škobrtnutí nějaký režisér hned tak naváže. Podle mě nemá nejmenší šanci. 100% () (méně) (více)

InJo

Tentokrát už je to naprostá blockbusterová rutina a druhý nejhorší díl (hned po totálně přeplácané dvojce). Bay už si jen a pouze vydělává a já jakožto jeho (kdysi velký a oddaný) fanoušek už se začínám jen a pouze nudit, protože už počtvrté sledujeme ta samá (nebo alespoň velmi podobná) schémata, ten samý vizuál, akční scény, vychytávky apod. Samozřejmě, že v každém díle se najde i něco jiného nebo nového (zde především postavy a Dinoboti v závěru), ale v principu je vše při starém. Jako strašlivě drahá reklama na luxusní auta, sexy modelky, udatné americké hochy a technické možnosti současného Hollywoodu to funguje pořád báječně, ale ta nechutně přepálená stopáž to (zcela logicky, vzhledem k idiotskému ději) táhne hodně dolů. Nejvíce patrné je to v případě finální sekvence, která trvá minimálně 40 minut (!!!), přičemž by bohatě stačila polovina této doby. To možná nejhorší, co se může fandovi akčních filmů stát, je, že sleduje evidentně hrozně drahou bombastickou akci a přitom si přeje, aby už skončila, protože ho nudí opakováním stále toho samého (jak v rámci daného filmu, tak celé série). Tudíž tradičně chybí cit pro míru a Bayův rukopis už je zcela okoukaný a jen minimálně opojný. Povrchnost a prachy - tato dvě slova vystihují TRANSFORMERS: ZÁNIK ze všech nejlépe... 50 % ()

Legas odpad!

Naprostá disfunkční hrůza, velká filmařská ostuda. Prosím, závěrečnou řež jsem neviděl, protože jsem to už nemohl vydržet. Odešel jsem asi po hodině a půl nedůstujného antifilmařského mučení. Dvojka a trojka byly docela špatné filmy, ale vzhledem k téměř vynikající jedničce vůbec nechápu, jak může někdo natočit něco tak strašného, jako bylo tohle. Film (film?), otravný svými moralitami při padajících kometách při západu slunce s třepotající se s americkou vlajkou, s nechopností vyprávět příběh ve více plánech najednou, aniž by ztrácel tempo. Celé se to odehrávalo v nefotogenickém prostředí, střih na facku (v záběrech nahodile mizí auta, nebo roboti a následně se zase někde objevují apod.), prostě totální humus. ()

dennykr

Bay je zajímavý primárně pro způsob, jakým fetišizuje techniku. Není fascinován ženskými těly (což bývá často vyčítáno "sexistickým" blockbusterům), ale objekty zájmu jsou zbraně, dopravní prostředky, digitální efekty či technologie. Age of Extinction je v tomto směru nejvíce technosexuálním filmem jeho kariéry. Postavy nejsou postavy, ale jen obrysy, zjednodušené na několik základních vlastností s jasně definovanými (jednoduchými) vztahy a motivacemi. Pozornost je přesunuta od lidí k Transformerům. Stejně jako jsou lidské dějiny přepisovány (dinosauři zemřeli kvůli robotům), jsou přepisována i pravidla blockbusterů, kdy "charaktery" ustupují do pozadí a ani mezi narativními informacemi nejsou nikterak důsledně vytvářeny souvislosti (postavy a předměty se prostě zjevují). To vše kvůli atrakcím, které často přicházejí bez zjevného důvodu. Vracíme se na počátek kinematografie a Bay naraci nepotřebuje. A proto je škoda, že současný "modelový" divák ano. Kdyby se Bay oprostil od vyprávění příběhů (což by ho stálo peníze/diváky, chápu tedy, proč si to nemůže dovolit) a přiblížil se tvorbě dua Neveldine/Taylor (Crank), vše by dostal na úplně novou úroveň. Bay je autorem, kterého narace zdržuje, brzdí. Příběhová linka a vztahy mezi lidskými protagonisty jsou na film násilně naroubovány a překáží. // Nesimplifikuju ale ten film tím, že si nevšímám paradoxů a stereotypů, které naplňuje a používá? Nechci se ponořit nijak hluboko (to nechám jiným), ale Zánik se dá číst i jinými způsoby. Paradoxné pompézní moderní blockbuster natáčený pro IMAX za pomoci nejnovějších technologií vypráví o postavě, která je staromilská, sbírá a miluje "starou" techniku. Film sám (s jakousi tichou sarkastickou omluvou) poukáže na ironii product placementu (který pak okatě využívá) a všudypřítomných remaků a sequelů (i když jde o už čtvrtý díl série). Dále mají asiaté rádi technologie a umí bojová umění, dívky to umí s "pákou" a Spojené státy poplácají Čínu po zádech .. Bylo by zajímavé zkusit všechny podobné stereotypy rozklíčovat a interpretovat. // Nemám však potřebu Age of Extinction zarputile bránit, naprosto totiž chápu, proč by ji někdo mohl nenávidět. ()

IQ Tiqe

Super giga mega show. Ještě větší příšery, ještě větší výbuchy, ještě víc efektů. Ale chybí mi tu vzrušení ze sledování filmu. Jednak je dějová linie až moc roztříštěná a jednak mi ti hrdinové přijdou nějak neslaní nemastní, nedokážu se do nich vžít, nemám o ně strach a říkám si, že to stejně nakonec dobře dopadne. Přiznám se, že mám Michalea Baye rád, ale tady mu chybí to, co měl ve Skále, Mizerech i prvních Transformerech – poutaví hrdinové zajímavý příběh. # [monitor, 5.1] ()

HoneyBunny

Transformers: Zánik sice není rebootem série, na to je až moc podobný předchozím dílům - aby taky ne, když se víceméně změnilo jen herecké osazenstvo. Ale Bayovi se musí nechat, že Mark Walhberg je o několik tříd lepší a sympatičtější protagonista než uječený Shia LaBeouf, a to i přesto, že mu sekunduje otravná dospívající dcera (Bay nikdy neuměl a stále neumí ženské hrdinky). Co si ale budeme nalhávat, hlavní roli tu hrají plecháči, a musím přiznat, že tentokrát nejen působí více jako plnokrevné postavy, ale navíc jsou při soubojích konečně rozpoznatelní! A čtyřka Transformers má na rozdíl od dvojky a trojky fajn drive a funguje i po emoční stránce (a ne, nemluvím tu o vztahu otec-dcera). Ideální letní blockbuster - super akce, epičnost, exotické lokace, cool záběry na krásné lidi a krásná auta... A zmínila jsem se, že tenhle film vypadá naprosto úchvatně? Jsem ten poslední člověk, který by Bayovi vyčítal, že jeho filmy vypadají jak od Michaela Baye. S tím děte vy víte kam... ()

Jordan odpad!

Do môjho rodného mesta (Humenné) sa dostanem tak maximálne 3-krát za rok a vymyslel som si tradíciu, že vždy, keď tam zavítam, zájdem do kina - nech hrajú čokoľvek. Túto tradíciu sa snažím dodržiavať poctivo, takže sa stalo, že som napríklad šiel na film, ktorý som už videl v kine týždeň predtým, alebo som bol jediný dospelý bez dieťaťa na "Šmolkoch"... no po tomto traumatickom zážitku naozaj začínam zvažovať, či mi to stojí za to, dodržiavať túto tradíciu za každú cenu... ()

Anderton

Ja by som to zhrnul nasledovne: Jednotka Baya nesmierne bavila, dvojka nie, trojka nie, boli z povinnosti a štvorka zase áno. V jej svetle sa ukazuje, že druhý a tretí film boli zbytočné, pretože iba recyklovali prvý diel. Tento nový film má inú atmosféru, pôsobí dospelejšie a naznačuje, že ak bude číslo 5, tak zase to bude iné. Akcia sa tu viac sústreďuje na automobilové naháňačky, akciu face to face, alebo útek z vesmírnej lode, čiže trochu popiera štýl prvej trilógie, čo je fajn. Záverečná deštrukcia je tiež iná, ako tá v Chicagu, ktorá ma už dosť nudila. Dobrý reštart, z ktorého by som bol ako teenager (no tak povedzme do 25) totálne nadšený. 70%. ()

Frajer42

Přes veškeré efekty a celkovým provedením transformerů, před kterými bych svůj širák jistě smeknul, jsem měl pocit, že filmu něco zásadního zcela chybělo. Dále musím zmínit, že příběh se mi zdál vysoce komplikovaný a jsem si jistý, že mládež se v něm určitě ztratí. Mně samotnému postupem času přestal dávat zcela smysl. Navíc jsem si musel asi po hodince hodit krátkou alkoholickou pauzu, protože mě snímek absolutně přestal bavit a nedovedu vysvětlit proč. Wahlberg patří mezi moje méně oblíbené herce, ale hraje v každé kokotině, takže už jsem si na něj tak nějak zvykl. Ti dva teennegři mi ale neskutečně vadili a musím znovu poukázat na neuvěřitelně špatné a pro mě totálně nepochopitelné obsazení vedlejších rolí. Jména byla tahána snad z klobouku myslivce Evžena. Navíc Nicola Peltz je hrozně hnusná a já musím opět zapálit svíčku za Megan. Soundtrack byl super. Taky ho nedělal nějaký podchodový umělec z Brna. Valnou část stopáže vše vybuchovalo a hořelo, přesně jako to mám v podobných filmech rád a jak to má být, přesto se mi za celou stopáž stan nepostavil. Velmi mi vadily extrémně debilní dialogy připomínající rozhovor na lobotomickém oddělení, pokud tedy něco takového existuje. Naštěstí se k mému velkému překvapení přes extrémně dlouhou stopáž až tolik nekecalo. S jedním okem zavřeným zcela a druhým taky sem ty 3 * přeci jen napálím. Minulý díl byl extrémní sračka, takže jsem byl připraven na nejhorší. Nejhorší nepřišlo. Michael Bay už by se měl přeso na pokračování v tomto projektu pořádně vysrat a použít svůj um k utvoření něčeho pořádného a hlavně nového. Transformeři už dávno nejsou in a cool. ()

Kothy

Opět žádný zázrak. Filmy od Michaela Baye opravdu poznáte snadno. Jedno klišé za druhým. Ty rozhovory byly občas vážně na ránu. Ale pořád mi to přišlo lepší než 3. Mark Wahlberg je sice dobrý herec, ale role vynálezce mu moc nesedla. Vážně mu věřím, že by doma ve stodole se svářečkou opravil Optima... A jeho problém s dospívající dcerou, no škoda slov. Od Baye se taky nic jiného čekat nedá. I když jeho dcera Tessa Yeager nebyla k zahození. :) No dále tam byl Stanley Tucci. Ten hrál parádně jednoho z hlavních záporáků. Lidi se totiž spolčili se zlými Transformery a společně nahání Autoboty. A taky se snaží vyrábět nové. Takže Optimus Prime má proti sobě tentokrát hned dva záporáky. Galvatrona, který má mysl Megatrona a Lockdowna, který Optima hledá po celé galaxii. Lidé se taky snaží pomocí Zrna terraformovat Zemi, aby měli dostatek transformia na další Transformery. Bitky jsou parádní, ale mohlo to být kratší. Závěrečná bitka s dinosaury proti Galvatronovi a Lockdownovi je parádní. Akorát tam ti dinosauři mohli být déle. Galvatron ale neřekl své poslední slovo. Ani nechci myslet na další díly. Bumblebee opět baví svými hláškami. "Mluvíš jak nějaký leprikón." :D ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014