Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

Terva

Dle mého už je to jen takový kovový odvárek. CITÁT - Filmy dnes už za moc nestojej, točej se jen pokračování nebo remaky........... Zvuk je opět výborný, střih dobrý, ale kamera je někdy až moc zběsilá a herecké obsazení, krom Wahlberga je taky odfláknuté. Čekal jsem, že si tento film vyvěsím na profil, vedle těch tří předcházejících, ale nestane se tak. Já to vidím tak na 60% CITÁT - Držte se!!....... To by nebyl Spielberg, aby si tam, jako producent, nepropašoval nějakou tu svou reklamu. A co jiného udělat, když se ve filmu o mimozemských kovových bytostech objeví tyranosaurus rex. Tak ho prostě nechám projít pod obloukem a ať si ještěrka zařve. Symbolický je také dvouhlavý drak létající Hong Kongem. Číňané jsou dost podobní Japoncům a když jsem je viděl v panice utíkat městem, jen jsem čekal, kdy uslyším Godzilla, Godzilla!!!!! CITÁT - Jak se Čínsky řekne, "jděte do hajzlu!!!!"..... ()

MoiJe

Heh no na papireri to vyzera ako najcoolovitejsia coolovka, Bay reziruje transformujucich sa dinosaurov a manmade plechaci sa transformuju este sikovnejsie nez ti povodni a samozrejme kazdu chvilu nieco vybuchuje. No nekup to. Aj odmysliac od dialogov a vykrikov do tmy prakticky dospelym nepristupnych, nechalo ma to ale prekvapivo chladnou. Otravna, vecne obvinujuca dceruska nepomahala. ()

Ouwen

Trojka zůstává pro mě nejlepším dílem. Nechyběl mi Shia, ale takovej Duhamel či Gibson určitě. Ovšem odkazy na poslední díl jsou zdůrazňovány, takže tak viz cedule na pozemku hlavních hrdinů. Wahlberg je bez problémů, má charizma, slušnou fyzičku a bavil mě v každým záběru. To už nemůžu říci o jeho doprovodu, hlavně jeho dcerka je píča (musim se tam vrátit, nenechám tam tátu.) totéž její kluk, aspoň parťák Marka má slušný hlášky, ale ten tam moc dlouho nebyl. Záporné postavy jsou fajn, agent s brýlemi mě bavil, i ten plešoun, ale ten dědek už ne. Dialogy působí strašně kýčovitě mezi lidmi, ale mezi roboty to je něco jinýho. Spoustu skvělých hlášek, viz robot s doutníkem, čmelák má taky slušné repliky, Optimus klasický vůdce, aj Dinoboti jsou solidní. Jenže nejvíc si mě získala postava LockDowna, nehoráznej masér. Akce je klasicky robustní, je jí mnoho a na tu jsem se nejvíc těšil. Přesto mě nejvíc bavila bitka u výtahu a potom s tím agentem, kde se slušně předvedl Wahlberg. Plné hodnocení nedávám, jsou tu nějaká hluchá místa a nemá to to kouzlo jako trojka, navíc ani hudba není nejlepší a podle mě je to už zbytečná omáčka. Přesto se na další díly podívám a jsem zvědav. 6/10 ()

Dale

Ak film nemá dej, je to zlé, no keď sa film bez deja natiahne na 3 hodiny, je to utrpenie, aj v prípade takého vizuálu a špeciálnych efektov, ako nám servíruje Bay, lebo je to stále dookola to isté. Ten film ma tak unudil, že pri tej dlhej záverečnej demolácii som len zíval a nedočkavo čakal na koniec. Bay nechce točiť umenie, on chce divákov baviť, no pri tomto sa bavil asi len on, keď to točil, diváci sotva. Tieto plechovky si nezaslúžili viac ako jeden film. ()

JohnCZ

Wahlberg a jeho "dcerka" vnesli do pomalu unavující se série svěží vítr a zatímco minulý díl byl jen tupou řežbou postavenou na efektech, tak Age of Extinction je o něco zajímavější po stránce děje a postav (konečně tu máme pořádné lidské záporáky). Pořád je to sice ten samej Bay, kterej nechá vybuchnout úplně všechno na co se jeho robůtci podívají, ale tentokrát je akce mnohem více přehledná a tím pádem záživnější. Steve Jablonsky je zpět v plné síle, byť stejně jako minule jeho soundtrack působí dost tuctově (malej moment s motivem Arrival to Earth to nezachrání). Každopádně jako podkres k neutuchající řežbě funguje parádně a do toho sem tam zazní moji oblíbenci z Imagine Dragons se svým Battlecry. Humoru výrazně ubylo, ale pořád je tak nablble pubertální. Pár scén bych klidně vystříhal, 165 minut je až zbytečně přehnaná stopáž, ale je fakt, že mě Age of Extinction narozdíl od minulého a o něco kratšího dílu nenudil. Co se logiky týče, s tou jsem to vzdal už minule. Na tu se tady prostě nehraje. ()

Pegas1632

Nestojí to za to, pokud nejste ultra fanouškem transformerů, nebo pokud vám stačí čučet skoro 3 hodiny jen na efekty. Dialogy jsou děsně debilní, hlavní hrdinové divní a ti mladí neumí moc hrát, nic moc nového oproti předchozím dílům a vše zajímavé je již v traileru. Dokonce jsem chvílema chtěla, aby hlavní hrdinka s přítelem umřeli, film by to mohlo dostat tak o lvl vejš. Po 2 hodinové lobotomii jsem u finální scény měla chuť už jen spát nebo odejít. Plus se dovíte další filmovou teorii o tom, jak vymřeli dinosauři. ()

M.Macho

Slovo "epické" už navždy nebude stejné. Michael Bay překonal všechna měřítka čehokoliv. Všechno je na úkor jednolité, hypnotické řeže, která se sama stává nositelem příběhu - dialogy vyplňuji naprosté minimum svého informačního potenciálu, pouze otevírají i desetiminutové bojové celky. Závěrečný, skoro hodinu trvající duel všech proti všem poté mění myslitelné hranice únosnosti. Je to nejbizarnější koktejl, který sám velmi jednoznačně říká, že vesmír není pro Baye velký - ale on může být větší. Z nějaké fetiše bych tu režisérovu nejistotu, zda bude ve svém opusu pokračovat, rozmluvil. Po tomhle totiž Bay může bojovat jenom s vesmírem - je to věc hodná jeho megalomanie. ()

corpsy

Negatívov sa tu popísalo viac ako dosť. Vlastne nechápem prečo až toľko kritiky. V letnom blockbusteri chcem presne všetko to, čo sa mi dostalo v nových TRANSFORMEROCH. Megaakcia, hlášky, občas patos, občas dráma a vôbec pri tom nevadí, že to všetko je tak trochu detinské ( scenár ) a naivné ( a je naozaj pravda, že to občas potrebuje strihačove nožničky viac ako by bolo treba ). Bayova výbušná réžia je to, čo robí gigantických robotov tak skvelých. Čo tam po občasnej trápnosti, skúste otvoriť ktorýkoľvek komiks pred jeho dobou temna. Určite tam nenájdete shakespearovskú filozofickú drámu, ale obyčajný oddychový príbeh plný dobrodružstva a akcie. Tak ako tu. Takže ak sa vám nepáči, vráťte sa naspäť k televíznym prijímačom, podporujte aj naďalej nemenované slovenské televízie a ich reklamy a buďte v pohode. Ja radšej toto. ()

ConanVJ

Tak je tady zas jeden monstrózní mega vejplach, na který jsem se hodně těšil. A podle mě to dopadlo, jak jsem čekal. Je to akční digitální masáž, která na svojí délku uběhla až moc rychle. Celkem jsem se bál, že by to mohlo být zbytečně moc natáhnuté, ale se vším, co se ve filmu děje, jsem se ani na chvíli nenudil. Akce jsou přehnané, bez zbytečných rychlých střihů a vše je přehledné, tak jak je u Bayových filmů zvykem. Digitální efekdy jsou opět bezchybné a při té všudypřítomné demolici a robotích bitkách člověk stačí jen tupě zírat a nepřemýšlet o nějakých nelogičnostech, které tu jsou jako u každého takového filmu. Co mě trožku zklamalo byl oproti předešlým dílům slabší soundtrack. Nový díl přináší i temnější atmosféru, kdy to zde odnášejí nejen hodní roboti, ale i civilisti. Celkově se dost přitvrdilo a myslím, že to filmu hodně sedlo. Další skvělou volbou bylo obsazení Wahlberga. Dávám filmu 85% :) ()

kleopetra

Zdálo se mi to příliš překomplikované. Mark Wahlberg super, ale ostatních lidí tam bylo moc a nebyli příliš výrazní... Něco mezi 3 a 4* ()

PauloZ

Proporce blockbusteru jsou naplněny až po samý okraj a jako letní zábava to funguje na 100%, ale v tomhle případě mi to zcela nestačí. Nebudu si nic namlouvat. Bay v Transformerech nemá už co říct, jen zkouší, kombinuje a přehání a Kruger se definitivně vypsal ve druhém a třetím díle. Je to digitální masakr a vizuální lahůdka stejně, jako předchozí trilogie. Je to taky asi nejakčnější díl, který sype od začátku do konce a všechno je natočeno s gustem, ale místy se z toho stává digitální binec bez nápadu, biť přehledný. Celé to zkrátka vůbec neberu jako transformeří díl. Spíš jako film, kam si odskočil Optimus a BumbleBee. Vytratilo se totiž vlastně všechno, proč jsem si je v jedničce zamiloval. Zůstal jen Optimus Prime a Bee, ale všechny ostatní postavy jsou nové a já si k nim nevytvořil žádný vztah. Vyjma ultraskvělého Lockdowna, který je minimálně stejný badass, jako Megatron. Lidský faktor je potom, při zpětném ohlédnutí se, naprosto vlažný a nedostačující. Ty postavy mi nepřirostli k srdci, ani Marky Mark. Čtvrtí transformeři tak velikostně zase přeprali své předchůdce, ale jsou bez osobnosti a pořádného nápadu, i když scénář je v jádru obstojný. Jen dokola omýlají to samé. Díky bohu, že nakonec nezůstali i bez vlastní vůle a duše. K dinobotům bych podotkl jen to, že to jak byli předhozeni, chápu jako nepovedené volání po něčem novém a velkém … opravdu vyzní velkým WTF/crazy pocitem. :-/ Nicméně zvuk, akce a vizuál opět špicka v oboru. Je taky fajn, že nezapoměli na události ze třetího dílu. V druhé půli Optimus pěkně přitvrzuje a závěrečný fajt s Lockdownem je nejlepší a nejchutnější od bitky v lese ze druhého dílu. Sečteno podtrženo, bavil jsem se, ale zároveň jsem volal po starých známých. PS: husinka se dostavila dvakrát a to právě ve scénách odkazujícících na jedničku (Sjezd autobotů a nový facelift Beeho :-)) 3,5 - 4*. PS: Přesně jak konstatuje Isherwood, Bay ztratil pokoru k tématu. 4* dávám pro transformeří svatou trojici. ()

draggo

Pokud jsem někdy o nějakém filmu řekl, že je kýčovitý a přepálený, tak to beru zpět, protože čtvrtým Transformerům se v tomhle ohledu nemůže rovnat vůbec nic. Michael Bay nám znovu ukázal, že vždycky jde do filmu narvat ještě víc explozí, ještě víc západů slunce a ještě víc rádobydrsných hlášek. A světe div se, ono je to pořád zábavné. Sice v podstatě hrozně hloupé, ale zábavné, aspoň já jsem tedy odcházel z kina se širokým úsměvem na tváři a parádní náladou. Tím ale na druhou stranu vůbec nepopírám, že je to vlastně film strašně hloupý. Začátek z texaského venkova sice dával naději na trošku jiné pojetí, ale už od probuzení Optima se najelo zase do starých dobrých kolejí ničím neřízené destrukce všeho, co panu Bayovi přišlo pod ruku. Je trochu škoda, že v tomhle ohlušujícím akčním infernu šel do té doby zajímavě rozehraný příběh slušně řečeno do háje společně i s nějakou logikou a vůbec vším ostatním kromě skvělých digitálních triků. Třeba nástup těch robotickejch dinosaurů na scénu ve stylu "bitvu prohráváme, tak utečem během 2 minut z Hong Kongu do nějakýho zapadlýho údolí kde probudíme obří robodinosaury (na vysvětlení co jsou vlastně zač a kde se tam vzali se*em), chvíli s nima budem fightit a oni se k nám jakože pak přidaj a společně zachráníme svět, f*ck logic". A i když závěrečná bitva trvala asi hodinu, přišlo mi že pak skončila tak nějak z ničeho nic, bez nějakýho super vyvrcholení, to dřív zvládali líp. Oproti minulejm dílům mi taky přišlo, že se docela zmenšila role lidí, naše hlavní trojice v druhý půlce víceméně jenom zmateně pobíhala po městě, zatímco se kolem mydlili roboti hlava nehlava. Ale na druhou stranu musím ocenit, že jsme se zbavily tý příšerný nabotoxovaný p*čy z trojky a hlavní ženská postava je opět snesitelná, což mě u Nicoly Peltz po jejím tragickým výkonu v Airbenderovi celkem překvapilo, pánové Wahlberg a Reynor doplňují ústřední trio pěkně, celkově mám z novýho obsazení spíš kladný dojmy, je dobře že se začalo s novou partou, zvlášť když tý starý to v minulým díle už dost drhlo. Celkové zhodnocení? Sice jsem tomu teď vyčetl šíleně moc chyb, který prostě přehlídnout nešly, ale celkovej pozitivní dojem nic z toho nepřebije, i přes to všechno se mi to prostě a jednoduše líbilo. Guilty pleasure roku, těším se na pětku ;) /75% a 4*/ ()

FFilipCZ

"Tyjo, já čekal obří auto!" No, a já zase čekal zajímavější příběh, trošku snesitelnější postavy - Nicola Peltz je otřesná (popravdě s každým přibývajícím dílem jsou tyhle dámský "vedlejší" postavy horší a horší) a kratší stopáž (2h45minut je fakt dost a v podstatě se tam skoro nic neděje - teda rozhodně nic nového). Jediné, co nezklamalo, jsou samotní Transformeři, ti jsou zpracováni kvalitně a přibylo i pár dalších kousků. Mrzí mě taky, že se film nezabývá dějovou linií, která byla úplně na začátku (nechci spoilerovat). S těžkým srdcem dávám jen za 3*, zatím nejhorší Transformeři. ()

ledzepfan

Hele, Bayovi se musí nechat, že tady divákům naservíroval skoro tříhodinovou jízdu, která je snad z 80% jen akce, takže pokud jako fanoušek těchto filmů vypláznete v kině těch cca 160kč, máte na konci pocit, že to za to fakt stálo... Na mě je to moc tupé. Jako- aby bylo jasno, jsem taky schopný přelouskat a ocenit i komerční vymejvárnu, ale musí mít něco navíc (nadhled, rafinovaný vtip, jedinečný vizuál, sentimentální dotek, nechtěnou silnou myšlenku v pozadí atd..) něco co mi pomůže přenést se nad ubíjející plochost a hloupost. Bayovi transformeři nic takového nemají. Každý pokus o dialog bolí jak rozžhavená jehla v ušním bubínku, z každého "hrozně cool vtipu" mi atrofuje bránice, dokonce i v těch akčních scénách, kde opravdu vyhrocené situace Bay řeší jak pětileté děcko-si říkám, že tohle je zase jednou hodně hustá břečka. Za tu délku, relativně zajímavou hong-kongskou kulisu a sympatické dinosaury ze sebe vytřískám 2 rudé, ale víc o téhle značce už fakt nechcu nic slyšet.. ()

baribal

Tak strasny film, ze to hodnoceni ze sebe musim vyblejt uz cestou z kina. Dabing ku*va nejhorsi co sem kdy slysel, scenar slozen pouze z holych vet, kycovitosti k pos*ani (bez zpomalovanych zaberu bych byl za hodinu doma) a tolik product placementu, ze tim pan Zatoka zafinancuje i dalsi dil intelektualnich orgii jako je toto. Obavam se, ze zaniku v Zaniku trandaku sem se nedockal. ()

Lokutus

Bay by měl točit jen Kobru 11. Od tý by aspon člověk nečekal nic víc a nepřekvapilo by ho, že dostane jen takhle nesouvislou blbinu plnou reklamních vsuvek, dementních dialogů a třepotajících se americkejch vlajek. Zkrátit minimálně o hodinu a mohlo by bejt i za **, ale takhle teda fakt ne! ()

JimWayne

Úroveň jednotlivých dieľov viacmenej postupne upadá. Jednotka ušla, dvojka o niečo slabšia, trojka porovnateľná s jednotkou ale štvorka stráca dych od začiatku a na predošlé diely nemá. Wahlberg je sympoš, čo však celkový dojem filmu nezachráni. Reštart série ani by som nepovedal, len preobsadenie inými hercami, ktorý sa v podstate správajú totožne ako ich predchodci. Vždy vylakané dievča, ktoré spôsobí kopu kriku ako Megan, jej super frajer, ktorý má ramená len na jej otca ale pritom je posraný ako Shia v predošlých častiach. Okopírované charaktery. Scenár dosť mimo, humorné pasáže fungovali minumálne a celkovo príbeh nám nič nové neprináša. Točí sa stále v tom istom. Platená reklama, neuveriteľné. Bay by mal skončiť a posunúť túto látku do rúk iného režiséra. Možno pridať trocha vážneho tónu a vtipné pasáže vypália lepšie ako keď sa snažia o vtipné dialógy počas celého filmu. Finále jasne určené číňanom a japoncom, ktorý prisypú do tržieb značný podiel. 55% ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014