Roli v tomto filmu dostala Suzanne Marwille jako svatební dar a na odškodněnou, protože přednost v Lelíčkovi dostala Lída Baarová. Tak aspoň, že tak :) Jinak jsem tedy v opozici, neb se mi film celkově báječně líbí a beru ho jako lepší Burianovku z první půle 30. let. Lamačovky jsou sice větší masakr, ale tady je navíc Ella Šárková, Mary Grossová, Míla Reymonová a Helga Nováková a ty všechny můžu absolutně. Krom toho Burianovky v uniformách, to se líbí.(15.2.2009)

"Dejte se vyvolat! Dyť ste negativ!"(2.1.2015)

"Tohle že jsou knedliky ?? Dvanáct jich vyberete odpoledne na ténis !! Tak naschle, vy.. Bublino !!" ;)(27.12.2014)

• - V Československu nariadila cenzúra vystrihnúť zábery, v ktorých sa objavuje Vlasta Burian (Alois Patera) vedľa Františka Jozefa I. Rakúska cenzúra do filmu, ktorý sa hral pod zmeneným názvom Ja a cisár, nezasahovala, ale zákaz premietania si tam presadila organizácia Bojovníkov z frontu. (Raccoon.city)

• - Honorář Vlasty Buriana za tento film byl závratných 270 tisíc československých korun. (Karlos80)

• - Jedná se o poslední film natočený v ateliérech AB na Vinohradech. (Karlos80)