Paulette je zapšklá stará babka žijící sama v paneláku na předměstí Paříže. Důchod má malý, exekuce jí zabavila skoro všechen nábytek, odstřihli jí telefon a ona neví, jak dál. Jednoho večera se stane náhodným svědkem pochybného obchodu. Vidí v tom znamení osudu a rozhodne se, že začne prodávat hašiš. A proč by ne? Paulette byla kdysi cukrářkou. Její smysl pro obchod i kuchařský talent jsou pro ni dostatečnými trumfy, aby našla originální řešení k provozování svého nového „povolání“. Přesto ale není jednoduché stát se ze dne na den dealerem! (oficiální text distributora)

lofa

Paulette je nepříjemná, zapšklá stará babka, která nemá nikoho ráda a nikdo nemá rád ji. Nakonec se díky netradičnímu businessu změní k lepšímu a divák jí začne fandit. Né úplně tradiční francouzská komedie, která dokáže pobavit. Hodnocení 70% ()

zsn odpad!

Kdo dá víc než Odpad! - o jeho duševním zdraví pak pochybuji. Škoda padnutí klapky, neskutečný odpad, neskutečná hovadina, která nestojí ani za 500 MB místa na mém externím disku filmů. ()

LexBarker

Standardní fr.komedie o podnikavé důchodkyni,která místo aby brečela nad malým důchodem,jako češští geronti,vrhá se do nelegálního obchodů...Mnoho nepravděpodobných situací,nevěrohodný závěr... ()

Sdoom

Opět se mi potvrdil jeden fakt, totiž že Francouzi jako snad jediní stále umějí dělat opravdu vtipné komedie. Žádný patos, žádná klišé a fekální humor. Tři ingredience, bez kterých se neobjede 90% současných amerických komedií. Frantíci však toto nahradí černým bezskrupulózním humorem, osobitými postavami a nečekanými a originálně vymyšlenými (zpověď, báby s kvérama atd.) situacemi. Bavil jsem se navýsost dobře, tudíž pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

Firebug

Tak nějak jsem z počátku nevěděl, co jsem si to vlastně pustil. Paulette se nejdříve tváří, jako černo humorné sociální drama, ale na konci nemá daleko ke grotesce (včetně mile přitroublých policajtů a komicky přestřeleného záporáka). Ve finále tedy příjemné neškodné pokoukání se značně rozkolísanou náladou. Přesto jsem lehce zklamán, páč jsem čekal "druhou Saving Grace", která má podobnou zápletku, ale kvalitativně je o úroveň výše. ()

charlie_ando

Tahle francouzská černá komedie si vzala něco z britské Bílé vdovy a trochu z Trávy kabelovky Showtime. Hlavní hrdinka je zahořklá, nesnášenlivá, francouzská důchodkyně Paulette, která se topí v dluzích a chudobě. Začátek je hodně drsný. Strašidelný panelák na předměstí francouzského velkoměsta, kde hrdinka přežívá je vystřižený jak z reportáže o sídlišti Chánov. Je to v podstatě taková rozverná pohádka o tom, jak stará babička z oprýskané perníkové chaloupky ke štěstí z drogových peněz přišla. Příběh plyne svižným tempem kupředu a je obohacen o několik drobných zvratů a moralit. Kadence vtípků a humorných scének je velmi vysoká a nenechá diváka vydechnout. Díky rozumné stopáži lehce pod hodinu a půl film nenudí. Zvlášť konec se mění v pořádně rozevlátou taškařici s happy endem ala Amsterdam. ()

klukluka

Milej film, pochopitelně víc komedie než drama a naštěstí to nadávkovali tak, aby se člověk víc smál než bál. Rád bych takto pohodově pojal i svůj koment, ale nutí mě to se od této linie odchýlit. Ten film byl totiž o jednom závažném celoevropském neduhu - chudých důchodcích (problémem mladých rodin a francouzským megaproblémem s přistěhovalci se tady teď zabývat nehodlám). Paulette si s ním poradila, to bylo prima, ale dál se to týká desítek miliónů lidí a výhledově i mě a celé řady z vás. Všichni přitom asi hašiš prodávat nebudeme. V tom případě ale nemáme nárok na solidní existenci. A když si přijdeme do elektra prohlédnout televize, tak nás poženou ode dveří, protože budou vědět, že jsme tam jen na čumendo. Nedávno mi navíc jeden odborník říkal, že televize budeme nucení měnit v průměru tak jednou za 5 let. Ne proto, abychom měli lepší, ale abychom se měli vůbec na co dívat. Ty "staré" aparáty nebudou pracovat v nových systémech. Set top boxy prý byly jen začátek. Tak uvidíme... se na ulici při dealovačce. :-) ()

Zagros

Francouzské komedie jsou většinou u nás přijímané velmi dobře, umí se nám zkrátka trefit do vkusu a ani já nejsem výjimka. Bohužel takhle "komedie" výjimka je. Nesympatickou hlavní hrdinkou (představitelkou i charakterem) počínaje, trapným humorem a doslova hloupým příběhem konče. Za jednu scénu s černým zpovědníkem dávám jednu hvězdu, za víc to nestojí. ()

xmozek

Prvně jsem zažil potlesk v kině. Buď to je vynikající film, což si i myslím, a nebo chodím do kina na špatné filmy. ()

Hanys_

Paulette nemá na placení složenek, vybírá popelnice a když dostane nápad, že by si mohla přivydělat jako drogový dealer, neváhá ani minutu. Šilená francouzská pohodovka, která mi sedla jak už dlouho nic. 7/10 ()

Gogo333

Docela příjemná komedie o babce, která začne prodávat drogy. Některé momenty hodně pobavili, třeba když šla kupovat 3D tv nebo když komando babek šlo vysvobodit synovce. Jinak film je docela předvídatelný a většina toho tady už byla. Přesto určitě stojí za skouknutí. 65% ()

MTHRFCKR

Nejen hollywoodským blockbusterem živ je filmový fanda. Ta bába má kouzlo... Má smysl pro ironii, obchodního ducha a je hezky česky xenofóbní. Jet si hoďku a půl na týhle vlně francouzskýho sucháčství rozhodně stojí. ()

kolemjdouc

snímek splnil účel za jakým byl natočen.Pobavil. Samozřejmě v reálu by to taková odlehčená taškařice nebyla.Ale babči byly famózní.Záběr kdy v otevřeném kabrioletu mají při dešti otevřený deštník a snaží se zavřít střechu ukradeného auta....a je tam toho podstatně víc.Intelektuálové v tom nenajdou nic aby mohli okomentovat svými moudry :-)))).Za mě opravdu dobré. ()

barcaacrab

Neříkám, že jsem se válela smíchy, ale náladu mi Paulette rozhodně zvedla :-) Jeden z mnoha relax filmů, které nezklamou ani nepřekvapí. ()

peetriss

Od Hašišbáby jsem čekal mnohem více. Jérôme Enrico nedokázal z nadějného námětu vytřískat ani polovinu komediálního potenciálu. Jeho scénář je vyveden do absurdnosti, je extrémně zkratkovitý, nekonzistentní a mnohokrát si musí vypomáhat primitivními berličkami, aby se mu děj nerozpadl pod rukama. Co je však hlavní - vtipnost filmu je velmi sporná. Ještě rozpačitější jsou snahy o citovou hloubkovost, které jsou načaty a nedotaženy, a tudíž zbytečné a rušivé. Nejvíce pobavil kněz. Ostatní herci na mě působili velmi průměrným dojmem. 50% ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu