poster

Hašišbába

 • Francie

  Paulette

 • SK název

  Hašišbaba

Krimi / Komedie

Francie, 2012, 87 min

Komentáře uživatelů k filmu (169)

 • Tosim
  ****

  Celkem klasický evropský snímek o člověku v nesnázích, který dělá zoufalé věci, okořeněný životným humorem, správnou špetkou smutku a akurátní mírou nadsázky. 70%.(14.5.2014)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $13,388,000▐ celkom zaujímavý nápad, je to svižné, občas to aj pobaví ale chýba tomu lepšia príbehová kompaktnosť, lebo miestami sa to tvári ako uletená snímka, a niekedy zas troška vážnejšie to vyznie než by malo, hlavne keď tú babu napadnú chuligáni, či dílery /40%/(22.9.2013)

 • Fr
  ***

  ,,NEMÁM PENÍZE ANI NA JÍDLO. PŘISAHÁM ŽE BUDU MLČET, KDYŽ PRO TEBE BUDU MOCT PRACOVAT....“ /// BABA. Na jednu stranu ,,střelená“, ale celkem vtipná. Úsměvnej příběh, kterej má tempo a netají se tím, že jediným cílem je zábava. Tomu je podřízený všechno, takže nečekejte žádnou krimi zápletku, ale spíš takovou blbinu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem chudej důchodce a panelák je plnej vietnamců... 2.) Cukrárna je plná hašišáků (taky motorkáře jsem tam viděl…). 3.) Thx za titule ,,thecentre“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne(10.8.2013)

 • Brouk
  *****

  Odvážných 5*? No a? Ten film se mně trefil do nálady...... Jo.... Jo.... Jo..... Není dokonalý, no a? Chci ochutnat nějaký cukrářský výrobek od Paulette.... Ne ze závislosti, ale z lidskosti.... 90%(27.9.2013)

 • genetique
  ***

  Perníková babka. Francúzi na to išli s nemravným šarmom, ale chcelo to viac dravosti a gangsterského čierneho humoru. Nápad nebol zlý, no chýbala tomu hutnejšia realizácia, babka to herecky zvládala a tak bola škoda nevyužitého potenciálu. Inak ale nápadité a hlavne svižné, no a skončí to celé skôr, než si uvedomíte, že to začína byť otravné. 60%.(1.10.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  *

  Zatrpklí důchodci, dealeři drog a rasisti jsou tři skupiny lidí, kterým se snažím vychytrale vyhýbat v civilním i filmovém životě. Tentokrát jsem to dostal namixováno všechno dohromady a ani žánr komedie to nedokázal statečně zachránit, neboť v průměru jedno pousmání za půl hodiny mi žádnou velkou zábavu nepřineslo. Já se nudil a pokud nějaká seriózní vědecká studie tvrdí, že zhulený bych si to parádně užil, tak vznáším námitku proti jejím unáhleným závěrům.(28.10.2013)

 • JANARYBA
  *****

  Dlouho jsem se u nějakého filmu tak nenasmála. Zase jeden povedený film téměř ze života. Milé překvapení!(27.7.2013)

 • MMR
  ****

  Stará bába, co se dá na prodej drog. Francouzi mě stále nepřestávají udivovat. =D(14.10.2013)

 • Pepinec
  ***

  Ne ne. Viděl jsem spoustu francouzských komedií, které měly daleko větší jiskru. Alfou a Omegou téhle sázky na jistotu (stará bába - drogy - rasismus) je právě francouzská lehkost vyprávění, díky které se párkrát pobavíte, ale upřímně - že bych se smíchy zrovna předřel, to říct nemůžu... Ono je to tak, že kdo viděl trailer víckrát než jednou (což v posledním měsíci nebyl zas takový problém), může si do kina klidně vzít omalovánky. P.S: Jestli si babky ve Francii stěžují na důchod 600 éček, chtěl bych je vidět u nás...(13.3.2013)

 • Snorlax
  *****

  Geniální myšlenka není ani náhodou degradována zpracováním. Jérôme Enrico je stejně zručný režisér jako byl tatínek Robert. A stejně jako tatínek má štěstí při výběru hudebního skladatele.(2.10.2013)

 • Flego
  ***

  Je to milý film, ale nevybočuje z priemeru. Možno je to skratkovitosťou hlavne v závere, možno trochu absúrdnou šibnutosťou, neviem... Cieľ bolo pobaviť diváka a to sa vcelku podarilo.(8.6.2013)

 • korbitch22
  ***

  Ze začátku mě Paulette strašně srala, jednak nemám rád nervní báby a jednak mě poslední dobou irituje celá francouzká tvorba.Díky bohu čím víc se prodává hašiš, tím je to větší prdel a rozkošný, nekorektní rasistický humor mi cukal s koutky potom už permanentě.Žádnej zázrak to není, ale jelikož sem od toho vůbec nic nečekal, byl jsem spíš příjemně překvapenej.Typický film na jedno podívání á šup do koše.60%.(9.2.2014)

 • dopitak
  ****

  Roztomilá přeháňka, který v závěru drobánek přerostla. Bernadette Lafont mi dost připomínala Ninu Divíškovou (ND je o dva roky starší) a byla tím sympatičtější, čím "věrohodnější" skutky ve jménu barevných eurobankovek páchala. Nečekejte moc, ale i absence smutných motivů může v dnešním předramatizovaném kině dost potěšit. Festival francouzských filmů 2012, Brno, Art s nádechem exkluzivity, film půjde do domácích (francouzských) kin až v lednu 2013.(27.11.2012)

 • misterz
  ****

  Veľmi milá a zábavná jednohubka o citlivej téme. Hlavná hrdinka to odohrala skvele. Cieľom bolo pobaviť diváka a to sa určite podarilo. A možno aj odľahčeným spôsobom vykresliť problematiku drog. U mňa 75%.(24.9.2013)

 • mm13
  ***

  Škoda, že je to ku koncu aj na komédiu až príliš jednoducho vyriešené a vlastne, čo sa humoru týka, tak aj trochu kŕčovité (ruský mafián Taras). Ale prvá hodinka svojou drzou nekorektnosťou odzbrojuje a babča pani Lafontovej je na obrovský vnukovský božtek a na zabitie zároveň!(30.9.2013)

 • Dzeyna
  ****

  Hodně kvalitní snímek! Bernadette Lafont je vážně frajerka! Hodně dlouho jsem neviděla takhle nabitou a energickou starou herečku. Příběh je výborně vymyšlený a divák se nenudí ani chvilku, jelikož to jede jak na horské dráze. Paříž, hašiš, muffiny = Paulette. Nejde jinak než doporučit, skvělá podívaná.(15.8.2013)

 • kajda.l
  **

  Standart francouzské komedie. Po pár dobrých nápadech v úvodních minutách se to brzy přelomí pouze do otravnosti a trapnosti. Amsterodamské vypointování považuji za vyloženě slabé. Navíc velmi nemám rád filmy s přihlouplými mafiány, drogovými dealery a jinou podobnou rádobydrsnou havětí se kterou si nakonec vytře řiť ten největší lulan. 40%(12.7.2013)

 • rikitiki
  ***

  Bílá vdova byla vtipnější, nápaditější a jednoznačně lepší. Hašišbába má zase větší důraz na rasové a sociální problémy (chudák babička Paulette bere důchod 600 euro a nemůže z toho vyžít - schválně, zkuste si to přepočítat na koruny). I tak ale v souboji filmů o drogových dealerkách v seniorském věku vítězí britský film. Ten už totiž od začátku pracuje s nadsázkou, zatímco francouzská komedie je zobrazená zprvu realisticky, aby pak chvilkami neústrojně přecházela do pohádkových momentů. Navíc jsou v logice děje díry jako v ementálu. /26. 2. 13./ Bílá vdova(26.2.2013)

 • Marek1991
  **

  Stojí to na tom, že babka je menej podozrivý páchateľ, no dalo sa čakať, že to skončí nejak šťastne, navyše s tými majetkami, ktoré nadobudla, či s tou akciou okolo malého chlapca to zas vtipné nebolo, navyše si myslím, že aj okolo toho kňaza to bol nezmysel. Je to taký jednoduchší film, komédia na mierne pozdvihnutie nálady, ale celkovo veľmi slabá.(18.3.2014)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Paulette je dáma v starších rokoch, ktorá si svoj dôchodkový vek veľmi neužíva. Život v Paríži za 600 € je utópiou. Postupne prichádza o majetok, odpoja ju od elektriny . Všetko v jej živote ide od desiatim k piatim. Paulette však nachádza riešenie v neriešiteľnej situácii. Na staré kolená začne dílovať. Do kedy jej tento kšeft vydrží? Zábavný snímok potláčajúci veškerú logiku samotného príbehu. Žáner komédia si to, ale môže dovoliť. Príjemná priemerná jednohubka.(21.9.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace