Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

Hepy13

Místy svou ukecaností nudí, jindy zase velmi zajímavé. Ovšem na to co Ridley umí - slabota. Otázkou je, jestli se s tímto špatným scénářem vůbec dalo udělat něco lepšího. Pittovy sedne snad vše co hraje, nevýrazná Cruz a Fassbender, Diaz nejzajímavější. Jestli jste jěste nikdy neviděli ženskou ošukat auto, tak to musíte vidět. ()

honelnik

Ridleyho šialene kvalitatívna sínusoida, do ktorej si nakročil Robinom Hoodom a zhusta pridal skrz Prometheus (dúfam) vrcholí. Schopné výkony všetkých zúčastnených (aj tá Cameron vie zahrať) márni neexistujúce pozadie a vnútorný svet postáv - na otázku "Prečo?" nám žiadna z postáv odpoveď nedá. V No Country For Old Men, toto nie až tak vadilo, keďže podstatnú časť stopáže niesol na ramenách, pán zosobnené zlo, Antón Chigurh. Lenže Fassbenderov bezmenný hrdina bojuje voči beztvarému kolosu, ktorý svoju prítomnosť dáva na najavo len cez ľahko zameniteľných nohsledov. Kvôli tomuto tretí akt vyznieva viac menej do prázdna, a okrem záverečného prejavu a vtipnej scénke s Bratom Pittom neponúka źiadne odpovede. Ale čo ja viem, asi to tak funguje aj v živote.....Mám taký nešťastný pocit, že na papieri ten scenár musel ako-tak fungovať, ale veľké plátno nevie zaplátať diery tak ako čitateľova myseľ. ()

barteca

Střet dvou realit jako v Breaking bad, konzultant ( střelený překlad- normálně advokát) se měl na seriál dívat, byl by poučený. Hraje tam dokonce i Dean Norris, ale Hanka už ne. Všechno co uděláš, tě poznamená, všechno tě dožene........ ()

jasanka

Předem musím říct, že jsem čekala mnohem větší blbost... Proto jsem byla docela příjemně překvapená. Líbilo se působení na emoce, postupné rozuzlování příběhu, i výkony (většiny) herců. Co mě ale naopak dost nepříjemně překvapilo, byl konec - takovýhle styl vážně nemusím. Celkově průměrný thriller. 3,5*. ()

Snake.Charmer

To se takhle sejde renomovaný režisér, herecká elita současnosti a scénář od jednoho z nejuznávanějších současných amerických autorů. A co z toho ve finále vznikne? Podivný film, který se neustále utápí v mnohdy naprosto povrchních a zbytečných dialozích, místo toho, aby alespoň částečně vysvětlil pozadí celého obchodu a jednotlivé role všech zúčastněných. Akční scény - kterých je jako šafránu - jsou fakt dobrý, a o to víc mrzí, že je jich tak málo (skvělá typicky McCarthyovská "westernová" přestřelka na silnici). Atmosféra bezvýchodnosti a zoufalství na konci je taky výborná. Ale co z toho, když to jako celek působí hrozně nedotaženě a do sebe zahleděně... Ukázkový příklad promarněné šance. 53% ()

Wardan

Zprvu jsem dal tři, ale po pár hodinách přidávám takovou malou, trochu olámanou čtvrtou hvězdu za odvahu jít hlavou proti zdi a to ještě s takovým velkým rozběhem. Režijně skromné, postavy a motivy nejednoznačné, děj jakbysmet, neakční, ale plné těžké filosofie a pocukrované trochou brutalit. Skvěle zahrané. Přesto to nemělo žádnou naději na úspěch u diváků ani kritiky. Scott i McCarthy to museli vědět od začátku a já je celkem obdivuju, že se do toho vůbec pustili. S Only God Forgives je tohle nejnepřístupnější a nejhůř stravitelný film roku. ()

Szajter odpad!

WTF jak tohle mohlo být natočeno?? Přitom tak skvělé obsazení má máloco a už podlě galerie jsem se těšil jaká to nebude stylovka, bohužel zklamání po všech stránkách. Pro mě zklamání a zároveň nejzbytečnější film roku 2013. ()

Tred2

Stává se vám někdy, že nad něčím přemýšlíte a po chvíli si uvědomíte, že jste se myšlenkami dostali někam úplně jinam a ani nevíte jak se to stalo? Tak nějak jsem si připadal při sledování Counselora. Ukrutně natahované scény, které při své ukecanosti zapomněly na to, že by měly mít i nějaký význam. Prakticky každá věta obsahovala prázdnou pravdu nebo stupidní fakt. Už dlouho se mi nestalo, že bych sledoval film a během některé scény měl chuť vzít obrazovku a prohodit ji oknem ven. Scéna kdy Fassbender telefonuje ve svém autě, s některým ze svých "přátel", mi tuhle chuť přivodila. Měl jsem to štěstí a shlédnul jsem Extended verzi, s asi jen dvěmi krátkými pauzami na záchod a uklidnění, a musím seznat, že takhle nasraný jsem už dlouho nebyl. Jestli tyhle pseudointelektuální sračky někoho opravdu baví, tak se mu divím a zároveň mu závidím. Já mám chuť si vyzkoušet Bradův obojek, při pomyšlení nad další projekcí. Slabé 2 za technickou stránku. Obsahově je to na Absolutní nule. ()

El-Barto

U Promethea jsem si výraz WTF!? říkal hodněkrát, ale pořád to mělo atmosféru, nenudilo to a i přes debilní postavy to jakštakš někam směřovalo. Ale Konzultant mě nejen nudil, ale nasral mě a všem postavám (až na Hanka z BB) jsem přál smrt v bolestech. ()

adriane9

Dvě hvězdy za Fassbendera, protože takovýho chlapa mít doma tak si pískám! Teď vážně, děj především o sexualitě a o výborný věcičce s motorkem která utahuje smyčku na krku, toť vše co jsem schopna si zapamatovat. ()

warrenur

Priemerny film s plejadou znamejsich holywoodskych hercov. O tom, ako sa chamtivost velmi lahko a fatalne moze prichomietnut do cesty drogovemu kartelu, ktory si servitky neberie. Pre bezneho cloveka "sposoby" proste nepochopitelne a surove. Pre koho nie, nuz, kto chce kam, pomoze si tam sam. Ako sa mi Cameronka, kedysi (napr. v Charlies Angels) pacila, a nejde ani tak o vek, tak mi jej herectvo pride teraz akesi ...hm...povrchne. Stratili sa i moje sympatie. No dobre, dokaze urobit spagat...a...? Fassbender standard, Pitt celkom fajn, btw. tu zaverecnu scenu s nim som vytusil par minut pred jej dokonanim. Ta bola riadne vygradovana. Bardem mi liezol na nervy. Filozoficke kydy po telefone v zavere mi taktiez prisli smiesne a ziadna normalna osoba by ich v danej situacii v zivote nedopocuvala. A vobec, keca sa az prilis. Film ma niekolko svojich momentov, ale to je tak vsetko. Zvacsa sa to tyka sexu, drog alebo "ublizenia na zdravi". Technickej stranke nie je co vytknut. Na vyplnenie cca. 2och hodin to staci. ()

theSaint

Dialogy jsem si užíval na 150%. Elegantní, stylové, sexy, svěží, inteligentní. Zdejší hodnocení mi hlava nebere a zřejmě nikdy nepobere. ()

kowalski

Uf to bylo něco. Poslouchat sáhodlouhé rozhovory a šukání, řezání hlav a jiném zabíjení bylo opravdu utrpení. Ukecanější filmy snad dnes točí už jen Tarrantino. Divák se na konci filmu může jen domnívat kde se to vlastně posralo a co tom vlastně šlo. Možná číst to jako knihu od McCartyho by bylo zajímavější ale na plátně vůbec nefunguje. Jednu hvězdu dám snad jen za herecký výkon Fassbendera. Četl jsem zde, že film je plný odkazů, filozofie a mouder. No jestli je pro někoho moudro: "Pravda nemá žádnou teplotu" tak mu přeji klidný a vyrovnaní život a ať si přečte aspoň něco o filozofii na Wiki. shlédnuta prodloužená verze ()

Leleta

Spojení jmen Cormack McCarthy a Ridley Scott má potenciál přilákat do kin spoustu milovníků drsných amerických bijáků. Podobně zafunguje i obsazení kvalitních herců, kteří ze sebe vydolují maximum, stejně jako v tomto případě. Jenže Konzultant si o závratných výdělcích zřejmě může nechat jen zdát. Zápletka z drogového prostředí není ničím kromě občasné brutality výjimečná, navíc se ji autoři neobtěžovali moc vysvětlovat. Cisterna plná drog třeba neustále mění majitele, ale kdo, komu a proč ji krade, se nikdy nedozvíte. Zkratkovitý děj je zdrojem tolika logických lapsů, že si člověk říká, jestli měl scénář už původně takové díry, nebo jsou jen záběry špatně sestříhány. Pokud tedy o zkouknutí filmu uvažujete, určitě se hodí načíst si o něm něco dopředu. ()

Vakomlok

Škoda, Konzultant mohl být výborně natočený film se skvělým obsazením, který bohužel selhává na totálně nepochopitelné zápletce. Postavy se objevují a pak nenávratně mizí a celý ten pochybný obchod je vysvětlen tak bídně, že se v tom dle mého názoru prostě NEDÁ zorientovat. Co všechno se tam děje a proč, to mi zůstává bohužel záhadou i několik hodin po promítání. Jo a Cameron Diaz celou dobu vypadá... no, divně. ()

latent_light

Naprostý TOP film. Dávám 100% a modlím se za všechny, který tento film nedali a nelíbil se jim, že najdou jednou tu pravou cestu k němu. Tenhle film, když k němu přistoupíš z dobré strany, tě naprosto vyřídí. McCarthy je démon a měl bych si už konečně od něj přečíst nějakou knihu. ()

owwidius

Tak u mna velke sklamanie. Trailer ma namotal, ze sa budu diat velke veci, ale film absolutne nefunguje v dakom zmysluplnom previazani a naslednom rozviazani. Sledujeme pekne sceny a zaujimave postavy (pricom o polke netusime absolutne nic, aj ked sa tvaria neskutocne dolezito). V polke filmu som si vravel ze ok, hadam to vsetko do seba zapadne 'in the end'. Lenze mam pocit, ze vacsina tych scen, je cisto samoucelnych.. len sceny same pre seba. Kde Tarantino dokaze na dlhych a kvazi banalnych scenach a dialogoch zabavit, toto len vysumi do prazdna a niektore momenty som len kukal ze WTF, o com? K zaveru je tam maly naznak dakeho hlbsiemo posolstva, ale opat, nefunguje to. Mozno kniha dava viac zmysel, neviem, ale ako film velmi nedotiahnute. [#130/2013] ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)