Girls

• USA Girls
USA, (2012–2017), 29 h 9 min (Minutáž: 23–32 min)

Tvůrci:

Lena Dunham

Hudba:

Michael Penn

Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Adam Driver, Zosia Mamet, Alex Karpovsky, Andrew Rannells, Peter Scolari, Becky Ann Baker, Chris O'Dowd (více)

Série(6) / Epizody(62)

HanaM.

Působí to tak trochu jako pokus zkombinovat nezávislý film o dnešní generaci a jejím hledání smyslu života a klasický americký sitcom. Ale proč by tohle někdo dělal? A ještě tak hloupě? Existenciální momenty jsou povrchní a ty komické zase neexistující. A ani na nahaté scény se netěšte, jsou nejen bezúčelné, ale často dost neestetické. Jestli se tohle přirovnává k Sexu ve městě naší generace, tak je mi naší generace děsně líto! ()

Bukk

Tak jsem sjela prvních pár dílů a zatím nemám odvahu to zhodnotit. Je to tak prapodivné, že i ten komentář se mi píše fakt těžko. Neříkám, že mě to nebaví, ale spíše to dojedu proto, abych zjistila, jak to všechno dopadne, když jsem nad tím chvilku strávila bez nějakého většího nadšení. Třeba se to všechno ještě zvrhne a já tady pak budu psát ódy. (ne že bych tím nějak počítala) EDITEDITEDITEDIT!!!! Jen pro představu tady nechávám první komentář související s tímto seriálem. Protože světe div se, ale po nedokoukání ani první série jsem se po půl roce k Girls vrátila a všechno je jinak. Nevím, čím jsem to předtím byla zaslepená, že jsem neviděla to dobré v tomhle quirky počinu Leny Dunham. Je to vtipné, má to zvláštní auru a tak mile upřímné, že se tomu vlastně nedá podlehnout. Některým to ovšem bude trvat dýl. Ale nelituju toho. Kdo si počká... ()

Móó

Taková holčičí pohodová věc, imponujeme mi, že hlavní hrdinka není typická kráska, možná ani kráska, ale má něco do sebe... ()

edie sedgwic

Cakala som nieco v style Sex v meste zamlada, dostala som vynikajuci, vtipny a inteligentny serial o trampotach styroch mladych zien, ktore hladaju svoje miesto v zivote. Prvu seriu som doslova zhltla, nemyslim, ze sa pri druhej nieco zmeni. ()

jasanka

Seriál je naprosto ideální na podívání, pokud máte depku, jste otrávení, cítíte se jako blbec, někdo vás naštval, život se zdá naspravedlivý... atd. atd. Prostě ideální depkovatý seriál, který mi vždycky zlepší náladu, a řeknu si, že v tom nejsem sama. Občas jsou scény trochu na hraně (scény ze záchoda apod.), až nechutné - proto o hvězdičku míň. ()

Evander

Neskutečný paskvil cílený na náctiletá nebo ještě spíše pubertální děvčata. Po necelých třech dílech hodnotím 35%. ()

bararich8

Nuda, žádná zábava, i při krátké stopáži se to hrozně táhne. HBO to tentokrát nevychytalo, bohužel. Pokud pilot nezaujme, je něco špatně. ()

Jajar

Sex ve městě pro hipstery. Bez líčidel, nablýskaných kabelek a nucených úsměvů. S obtloustlou hlavní hrdinkou, která se nebojí ukázat na kameru svoje prsa a nosí strašně divné hadry. Hrozně ujetá věc, kterou jsem překvapivě vydržel sledovat až do třetí série, kdy mě to definitivně přestalo bavit. ()

chrispe

Jak to tady čtu, tak to někdo přirovnává k nudnějším Skins, někdo k Sexu ve městě a já se ptám proč? Kde kdo vidí nějakou spojitost? Já jsem ke Girls přišla bez jakýchkoli očekávání (mám za sebou pět dílů) a teď nevím.. nevím jestli se dívat dál, jestli to má smysl a jestli se to trochu rozjede. Protože plácání se čtyř holek, ve svých nijak zajímavých životech (a občas dost plácají i v dialozích), mě už pomalu přestává bavit. Lena Dunham alias Hannah, která je v závěrečných titulcích podepsána snad pod vším, je děsná. Ale ne proto, že není modelka, ale proto, že nemá absolutně žádný charisma. Její nejlepší kamarádka Marnie jí moc ráda dává rady ohledně vztahů, ale přitom sama kňourá o tom, jak je její vztah (kluk) na hovno. Jess je... nebudu komentovat a Shoshanna ze začátku nesympatická, ale později tak nějak roztomilá (a samozřejmě nevinná). Ani opačný pohlaví se tu moc neblýská. Doufám, že ten seriál nestaví jen na sexu a fakt se to někam posune. // Nejspíš paradoxně to začíná být od šestýho dílu zajímavější a to zejména díky Adamovi, kterej mě začal hodně zajímat. Uvidíme, co přinese další řada. ()

Lasombra

Nezajímavé a mám žílu na krku ze špatného scénáře a ještě víc z toho, že si někdo dovolí tento blaf srovnávat se sexem ve městě. Dala jsem tomu šanci ale v druhém díle jsem byla fakt znechucená, co si HBO vzalo pod křídla... hold i mistr se někdy utne? ()

mazic

lena je hlasem mileniálů (dle respektu a nějakých lidí, kteří to říkali). Klika je, že dotyčné označení jsou lidé ročník narození 86-95, což se mě o kousek netýká. Proto mi možná nikdo z hrdinů není sympatický a jejich problémy mě nezajímají, protože mi přijdou logické. Škaredí lidé mají problémy, protože jsou škaredí. Hezcí lidé problémy nemají. Možností je, že hezký člověk je v problémech, ale to ho musí stáhnout dolů škaredý člověk, který se mstí, protože není hezký. Ostatní si zkontrolujte míru problémů a určete si ke které skupině patříte. A pokud máte hodně problémů, tak nyní díky mě víte, proč je máte. Logika na závěr říká, že seriál Girls nemá možnost řešení.... ()

Evushe

Jsem z toho trochu rozpačitá.. Na jednu stranu vnímám paralely s mým milovaným SATC, na druhou se mi někdy dělá trochu špatně z hlavní hrdinky. Ale to je asi záměr :) ()

Lavinia

Je to nudné, nezáživné, odpudivé, vlastně se nic neděje, není to o ničem - jedním slovem nepovedené pseudodílo. Divně rozkynuté bledulovilté holky, ucouraní mladíci. Ta jedna hvězdička je za pokus o znázornění problematiky mladých nezaměstnaných. Odmítám sledovat dále. ()

pulpfilm

Velmi nedoceněný počin (u nás ještě o trochu víc než ve světě - viz 7,4/10 na IMDb). Přirovnání k Sex and the City je naprosto scestné. Téma obou seriálů je sice stejné (rozmazlené dívky/ženy žijící v New Yorku), ale obrovský rozdíl je ve vyznění. Nejde ani tak o rozdílný věk postav, ale o to, že zatímco v SATC je nicnedělání, povrchnost a rozmazlenost vykreslováno jako žádoucí a přitažlivý životní styl, v Girls je to samé ztvárněno o dost realističtěji a celý seriál působí jako dost zdrcující kritika generace dnešních dvacátníků. Většina postav je nesympatická, hlavní protagonistka je doslova ošklivá (Lena Dunham - autorka námětu, scénáře a režisérka - za seriál si vysloužila celkem 4 nominace na Emmy), vztahy mezi postavami jsou většinou povrchní, v seriálu je celkem dost sexu (nikoli samoúčelně). Nemám pochyb o tom, že Dunham své dílo zamýšlela jako výpověď o své generaci (její postava se o tom zmiňuje hned v úvodním dílu) a myslím (na základě pozorování ve svém okolí), že se jí to povedlo. ()

voldemorf

Hlavní hrdinka Hanna je naprosto nesnesitelná osobnost, její nesympatičnost však v sobě má jisté kouzlo. Lena Dunham seriálu u mě navíc získala plusové body za konec druhé série - ve chvíli, kdy se Hanna ocitla na úplném dně, jsem s ní chtě nechtě musela soucítit, především díky hereckému výkonu. Vztahy protagonistky s ostatními "girls" jsou zcela disfunkční, bohužel však v sobě nesou pravdu, která se skrývá za většinou dívčích přátelství. Oblíbené postavy: Jessa, Adam. Po třetí sérii zvyšuji na plný počet. Proto, že jsem se o Lenu začala více zajímat a musím si vážit toho, jakým způsobem se dělí o svůj náhled na svět. Má roztomilý smysl pro sebeironii a sebekritiku, protože ano, ono jde na seriálu vážně vidět, že ví, o čem píše. Dělí se s námi i o to nejméně lichotivé aspekty své osobnosti a hlavně: umí se zasmát sama sobě. Girls není jen obyčejný tlachací seriál pro ženské, na to má příliš mnoho rozměrů. ()

Queendom

V první řadě je potřeba říct, že se neztotožňuju s názorem, že je to seriál ze života (výjimkou je poslední řada) nebo že snad má něco společnýho s SATC. Snad kromě New Yorku nemá a je to dobře – je prostě svůj. Dialogy je třeba brát s nadsázkou, stejně tak postavy a situace. Všechno je trochu přitažený za vlasy a věrohodnější by mi vzhledem k ději přišlo, kdyby postavám bylo spíš pod dvacet než naopak. První sérii jsem rozkoukala a posléze dokoukala spíš proto, že jsem byla zvědavá na seriál, kterej se během poměrně krátký doby dostal z modrejch čísel do červenejch a ke všemu ho pětkujou chlapi. Druhá série je o trochu slabší než první, ale třetí řada mě dostala. Nevim jestli Lena Dunham psala scénář najednou ke všem sériím, anebo vznikaly postupně, ale ta třetí se jí mimořádně vydařila. Všechno jako by vyspělo, ale i trochu zvážnělo – příběh, režie i herci. Najednou jsem měla pocit, že už nekoukám na oddychovku pro mladý, ale na neobyčejně zajímavej a kvalitní seriál a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Klobouk dolů před holkou, která sice není zrovna královnou krásy, ale má tolik talentu, že Girls sama napsala, režírovala a ještě si opravdu dobře zahrála hlavní roli. UPDATE po 4. sérii: bohužel docela krutej pád dolů, někam na ušmudlaný tři hvězdičky. Asi se nám Lena trochu vyčerpala. ()

elishia

stacily necele dva roky a z tehle neuroticke silenosti jsem uplne vyrostla. Par dilu trvalo, nez jsem si zvykla, pak supr do konce druhe serie. Ted jsem si po delsi dobe chtela pustit 3. serii a musela jsem to vypnout. Jakozto sonda do hipster problemu prvniho sveta bandy pipek v NY to slo. Docela i bavi a hlavne provokuje. Provokuje tim, ze hlavni postava je nesnesitelne protivna a oskliva a jina nez vsechny klasicke hlavni postavy. A tak nejak musim priznat, ze ac bych Hane parkrat za dil jednu flakla, tak i presto dokazala vytahnout nejakou tu empatii... ()

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky