Girls

• USA Girls
USA, (2012–2017), 29 h 9 min (Minutáž: 23–32 min)

Tvůrci:

Lena Dunham

Hudba:

Michael Penn

Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Adam Driver, Zosia Mamet, Alex Karpovsky, Andrew Rannells, Peter Scolari, Becky Ann Baker, Chris O'Dowd (více)

Série(6) / Epizody(62)

iz67

Po první sérii jsem napsal: "Na tomhle kusu se mi líbí, že je to o mladejch od nich samejch. Mydlej to hlava nehlava - mlady / stary. Je to hodně zábavný - u toho se určitě pobavíte. Konec první sady měl potřebu to nějak zakončit ( na škodu), ale s důvěrou očekávám sérii 2." Další série si už nepamatuji ale byli určitě fajn. To ale neplatí Po posledních třech, tedy minimálně 3. Ty sledovat bylo už utrpením! A pocit z nich, že všechno je jen o tom, kdo se s Lenou je ochoten vyspat!!! ()

Leeslie

Pilotní díl rozhodně nenaplnil moje očekávání a jenom mi potvrdil moji původní domněnku, že HBO v posledních pár letech začíná silně ztrácet dech. Hlavním kamenem úrazu je především herecké osazenstvo - Lena Dunham není dobrá herečka a především je strašně nesympatická a nudná hlavní hrdinka a zbytek osazenstva je na tom podobně. Na to, že hlavními hrdinkami jsou ženy (dívky) po dvacítce, tak mě zaráží, jak moc je život očividně nudí. Chtělo by to začít trochu žít, dámy! Uvidíme, jestli se seriál trochu vzchopí, určitý potenciál tam vidím, ale spíše se obávám, že mě tahle děvčata již nepřekvapí... EDIT: 2. díl byl lepší, ale i tak pořád žádná sláva. ()

Mona_Lisa

Girls je taký pohodový seriál, že prakticky jediný jeho problém je prístup divákov. Buď ho budete nenávidieť alebo vám bude neuveriteľne sympatický. Hold, nie každý sa chce dívať na to, ako partia dvadsať-dačo ročných dievčat rieši svoje problémy so sexom, prácou, sexom, rodinou, sexom a pod. A to všetko – pozor – v pomalom, konverzačnom tempe. Prístup HBO dýcha z každej scény – áno, je tu nahota, nadávky a všetko, na čo sme od nich zvyknutí (hoci nie až v takej koncentrovanej miere). Rozhodne by som vyzdvihla scenár, niektoré rozhovory sú akoby vystrihnuté z reálneho života, občas sú to vlastne také táraniny o ničom, ale práve to je ono. Čo však robí tento seriál týmto seriálom je hlavne Lena Dunham. Nielenže má na svedomí celý námet, ale ona to ešte aj režíruje, píše scenár a dokonca si strihne i hlavnú úlohu. (Mimochodom, je zaujímavé, že je to prakticky jediná z hlavných predstaviteliek, ktorá sa tam vyskytuje nahá, a to dosť často. Exhibicionistické sklony sú zrejmé.) Teším sa i na druhú sériu. ()

Therese

V nějaké statistice se uvádělo, že většina žen v seriálech má jen doplňkovou funkci a když už tam jsou, většinou ani nemluví. Kéž by to byl případ i tohohle. Banda holčiček, co se zapomněla v pubertě, nenaučila se ani pořádně mluvit, natož aby se našla zápletka, nebo něco, co by člověka jednoduše zaujalo. Pokud není divák zrovna masochista a nechce si uživat "hate-watch", tak se Girls raději vyhne. ()

Charlinka

Bohužel s časem se pro mě tento seriál naprosto propadl. Co se ze začátku jevilo jako skupina podivných, chybujících lidí, se kterými přesto dokážete nějakým způsobem soucítit se změnilo v seriál o monstrech co vzdáleně připomínají lidi. ()

kuduka

Hannah is THE voice of our generation. Ostuda těm, jež dávájí slabé hodnocení tomu to skvělému seriálu, který patří k nejupřímnějším a nejpravdivějším vztahovým počinům poslední doby. ()

Madeleine.o

Zatim bezvadně autentický! Edit: Lehký drama, který mě na konci druhý série úspěšně dojalo. Bez ostychu přidávám další hvězdu. ()

DePompon

Mám o čosi viac cez dvadsať, než hlavné protagonistky, napriek tomu mi seriál hovorí z duše. Tak prirodzene a nenútene rozpráva o príjemných, šedých, no aj vyslovene odporných zákutiach toho, čo príde po dospievaní, že mi často krát vženie slzy do očí. Takto sa robí seriál, ktorý sa na nič nehrá. V mnohých epizódach som sa stotožnila s každou z dievčat v tom, čo prežili, najmä preto, že aktuálne témy sú podávané tak priamo, bez cenzúry a retuše. Nejde tu o vysnívanú módnu bublinku, v ktorej si žije Carrie Bradshaw zo Sexu v meste, hoci ten má úplne inú pointu. Naopak, ide o surové témy a ich prirodzené uchopenie obyčajnými, nedokonalými mladými ženami, vo svojej podstate zmätenými a čakajúcimi na záchranu. A tá nedokonalosť a zároveň odkázanosť na svoju vnútornú ženskú silu, na to, že sa raz všetci niekde s niekým nájdeme a pôjdeme tam, kam smerujeme, to je tá tajomná esencia úspechu. Klobúk dolu, za celú moju generáciu, ktorá Girls potrebovala ako soľ. ()

only_serials

Neskutečný do jakých hereckých situací Lena Dunham samu sebe jakožto scénáristka/režisérka/hlavní role, dostávala. Celkově super odreágovačka. Spoustu scén budu mít dlouho v paměti. ()

Drozdo57

Čo si niektoré ženy myslia, že je Sex v Meste, v skutočnosti nájdete v tomto seriáli. Áno, viem si predstaviť, že toto je sonda do života skoro obyčajných mladých ľudí v súčasnom New Yorku. Sú to ľudia častokrát dosť pokazení, niekedy priam úplne udrbaní. Napriek tomu nakoniec väčšinou pochopiteľní. Narozdiel od toľko porovnávaného Sexu v Meste tu nejde o zobrazenie 4 bohýň, na ktoré čakajú rady mužov aby si ony vybrali toho pána Dokonalého. Tieto ženy (a aj muži) sú správne zobrazené so všetkými ich chybami, ktoré si samotné postavy uvedomiť nemusia, ale vidí to ich okolie a vidí to aj divák. Preto je to uveriteľné a ľudské, hoci by som medzi takýmito ľudmi nemohol žiť ich životom. Ano, Lena je nechutná, to všetci vieme, ale na nič sa nehrá. A má odvahu, čo určitým spôsobom obdivujem. Ale len určitým. A rozhodne nie je úplne hlúpa (jej niektoré osobné výroky nekomentujem). Čím dlhšie to pozeráte, tým si s väčšou šancou občas poviete "Hm, toto je naozaj prekvapivo hlboké". Preto som seriál dopozeral, preto hodnotím nadpriemerne a preto si myslím, že ide o kvalitu. Celkovo si stále myslím, že táto banda mileniálov si za svoje dosraté životy väčšinou môže sama a vôbec ich neľutujem. Ale nemyslím si, že to bolo cieľom seriálu. Takže všetko je dobre. ()

TinyMartina

Nevím o tom, že bych koukala na seriál, kde mě hlavní postavy tak neuvěřitelně vytáčely jako tady. Hannah je nesnesitelná kráva a Marnie jde hned v závěs za ní. Ten zbytek taky žádná sláva. Těžko se ztotožnit s kteroukoli z nich. Zlatej Sex ve městě. ()

Wynne

Nedokážu si vybavit scénu, která mi připadala naprosto trapná nebo nechutná. Líbí se mi, že se Hannah pořád svlíká, ačkoliv má nejspíš nadváhu, líbí se mi, že sex je tu tak nějak vyobrazen se vším všudy, líbí se mi, že se tu všemožnými způsoby dost explicitně vylučuje ...a kurvy jsou tu všichni. Je to jako když si dáte poprvé syrové maso a zjistíte, že vám chutná. ()

Kráskadne

První série mě relativně dost zaujala. Postavy jsou totálně ujeté, je těžké si někoho oblíbit, hlavní hrdinka Lena je mi tak protivná, že kdyby neuměla chytře mluvit, tak bych si asi pořád zacpávala uši a zakrývala oči. WTF, co to nosí na sobě? Holky trhlé, borci tragičtí. Přesto má seriál svoje .....něco. To něco mě donutilo se na první sérii podívat podruhé a dát jí ****, protože je mi vlastně hrozně sympatické nedívat se na dokonalé lidi s dokonalými vztahy a dokonalým sexem. No a druhá série? To něco se zhmotňuje a po prvních pár dílech, je to u mě *****! ()

jjjerry

Dal jsem tomu šanci, pár dílů zajímavé, ale pak přehnané. Nikdo z postav mě k srdci nepřirostl, spíše naopak. Plus byl tak jedině, že každý díl má jen 30 minut=) ()

jirka25 odpad!

Na tomhle seriálu je nejhorší, že to dostalo nějaké ceny. Nechutná prasečina snad horší jak Californication... Kam ten svět spěje... (Viděn 1. a 1/2 druhého dílu, více jsem nedokázal pozřít) ()

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky