Blízko od sebe

• USA August: Osage County (více)

Celá rodina Westonových se sjíždí do rodného domu v Oklahomě na pohřeb otce (Sam Shepard), básníka a opilce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena, cynická a celoživotně konfliktní Violet (Meryl Streep) takřka s potěšením rozdmýchává spory se svými třemi dcerami (Julia Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis). Ani jedna z nich to nemá jednoduché: jedné se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem, třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopna mluvit o ničem jiném než o nadcházející svatbě. Přičemž každému kromě ní je jasné, že její snoubenec (Dermot Mulroney) je slizký parchant. (Bontonfilm)

Rupmen

Chápu, že předělávky divadelních her se mohou zdát někomu trochu samoúčelné, filmově málo atraktivní a možná proto až zbytečné. Přiznávám, že ani já nepatřím mezi fandy adaptací divadelních konverzaček a rodinných dramat z hollywoodských ateliérů. Občas se to dá ale vydržet. A tento snímek patří určitě k těm zdařilejším. Očekávaně famózní Meryl Streep sekundují pečlivě vybraní herci ve vedlejších rolích, zaujmou fotogenické scenérie nechutně rozpálených plání i příjemný soundtrack. Skutečnost, že film je natočen podle divadelní hry, zde vůbec nevychází jako handicap – tvůrci dobře chápou, jak příběh funguje, netlačí na pilu, nemají ambice vše vysvětlovat. Nakonec to všichni znáte, v každé rodině to občas trochu zaskřípe … ()

Isognomostom

Neukončené příběhy mi vadí. Asi jsem čekala něco víc od úspěšné divadelní hry a skvěle obsazeného filmu, ale zas takový průšvih to nebyl - mé hvězdičky jsou za hudbu, atmosféru a tu mileneckou dvojici bratranec-sestřenice. To bylo uvěřitelné a dokázala jsem si k tomu během filmu vytvořit vztah. A velká hvězda pochopitelně za hlavní a fascinující výkon M. Streep - zahrát v jedné postavě příšernou semetriku, nadrogovanou nešťastnici a umírající slabou nemocnou ženskou, která se cítí zbytečně a opuštěně - wow, klobouk dolů! ()

zetpi

Človek by povedal, že typická slovenská rodina. Hviezdne obsadenie, zmätok a sranda. Komédia, nič tragické. Drogy, podvádzanie, rodinné vzťahy, samovražda, rakovina... Bolo to šialené až som sa v tom strácal a ľúto mi bolo jedine teenagerky. A jej matka, ktorá najviac stresovala vlastne len zo seba robila blázna. Ostatní boli akosi "v pohode". ()

Polda99

Nevím, jestli jsem někdy vůbec viděl ve filmu lepší a sehranější sestavu herců jako je právě tady a ten, kdo měl na starosti casting by si zasloužil už za nápad dát tyto herce dohromady "Oscara". Není to totiž jenom herecký výkon Meryl Streep a Julie Roberts, ale každý z herců předvádí úžasnou show a já jsem po celou dobu jen vrněl v křesle a užíval si film "už od té první hádky až do té poslední". Přiznám se, že pro tento typ konverzačního dramatu mám slabost, takže nedokážu hodnotit úplně objektivně, rozhodně se ale John Wells trefil do mého vkusu a i když film rozhodně nekončí šťastně, já se stejně jako Julie Roberts na konci lehce usmíval. ()

lineker

Film, který jakožto předělávka divadelní inscenace ohromí především dialogovými přestřelkami. A v nich pálí Meryl Streep řádně jedovatými šípy. Důsledkem toho je, že rodina, která se na popud otcovi, švagrovi či strýcovi smrti sjíždí po nějaké době do rodinného sídla v Oklahomě zjišťuje že vzájemné soužití opravdu není možné. A tak lidé jeden po druhé opět ze domu prchají nesouc si na cestu smutné ujištění, že jakékoliv rodinné sblížení je v jejich případě zhola nemožné. ()

studentice

Me se ten film libil. Prinesl radu prekvapeni, coz se mi dlouho pri sledovani filmu nestalo. I kdyz byl film zalozeny na dialozich a minimu deje, nenudil:). Vykon Meryl Streep i Julie Roberts me prikoval k sedacce a jsem presvedcena, ze dojem z filmu hnedka nevyprcha. ()

sweetieM

HURÁ...dlho som hľadala film, ktorý by sa pre mna nejakým spôsobom vymykal, no a tento sa vymyká od začiatku až do konca. Keď k tomu pridáme Meryl a Juliu, ktoré sú ako inak vynikajúce, vznikne pravdaže niečo na úrovni. ()

danny79

Rodinne drama s vybusnou a vecne, pod vlivem prasku, vysilujici, sobeckou a zlou Meryl Streep, ktera se sesla se svymi detmi a jejimi partnery na pohrbu sveho muze. Pri obede se rozjizdi konverzace, ktera odhaluje udalosti, tajemstvi a rodinne vztahy a az do konce neubira na obratkach. Meryl Streep predvedla velmi dobry herecky vykon. Ale tohle tema neni zrovna muj salek caje. ()

awerto

Kvalitne vykony si tuto stvorhviezdu zasluzia, vsperkovane postavy a charaktery. Meryl tradicne fantasticka, ale v poslednej scene pri pustani gramofonu predviedla take klise, ze ma to prefackovalo, ako horko ked vystupite z lietdla v Abu Dhabi. Neveril som ani jednemu gestu. Ale Julia Roberts, hoci ju nemam rad a jej herectvo uz vobec, sa predviedla v najsilnejsej forme. Takze tlieskam. Obcas trochu dlhe... Na divadle by to bolo rozhodne autentickejsie, ale vyborne, len na to treba spravnu naladu. Rozhodne to nie je oddychovka... ()

Nio767

Málokdy se mi stane, že nějaký výtvor nejsem schopen shlédnout na jeden zátah. Tady se mi to přihodilo. Během těch 2 hodin se neudálo nic, co by nějak zvlášť zaujalo. Ty 2 hvězdy jsou za výkon Meryl Streep, Juliette Lewis a Julianne Nicholson, která měla jako jediná z postav mé sympatie. 40% ()

jjemi

Chcete-li se ujistit, že máte fajn rodinu, pak se určitě podívejte. Tolik zloby a současně chladu mají málokde. Jistě, koncentrace "negativní energie" byla nutná, jinak by z toho vyšli "Průměrňákovi". Ale má cenu ztrácet čas s nezábavným filmem, který nepřináší žádné hluboké myšlenky, psychologické sondy, poučení, informace, nepohladí vás žádný úsměv, hezký záběr, krásná hudba... Prostě NIC a křičící Meryl Streep. Přečíst si knihu o této rodině by asi bylo lepší. ()

Purish

Celkom veselá rodinka, v ktorej je každý nejakým spôsobom "divný", sa stretáva v dome u svojej matky, aby ju podporili po tom, čo jej manžel zmizol. Samozrejme vzniká priestor pre ešte divnejšie dialógy, pričom niektoré boli naozaj celkom slušným pobavením (rozlúčková večera). Obsadenie slušné, ale všetkých jednoznačne zatienila Meryl Streep, ktorá si vyslúžila aj nomináciu na Oscara. Nominovaná bola aj Julia Roberts, ale musím povedať, že tento film nepatrí medzi jej top kúsky. Takže ak to zhrniem, jedná sa o priemernú snímku s nadpriemerným výkonom Meryl Streep. ()

Sao Saoi

Ťažký film, ťažký v každom ohľade. Na druhej strane Julia Roberts v úlohe akej ju nepoznáme, Benedict Cumberbatch rovnako, ale film je hlavne hereckým majstrovstvom v podaní Meryl Streep. Opäť !!! Na Oskara !!! ()

skockalanova

Meryl Streep je skvela, dava pribehu stavu a ja som sa na jej umenie nevedela vynadivat. A ostatni jej herecki kolegovia su jej vyrovnanymi partnermi. Pribeh az tak mozno sam o sebe nie je nijako prevratny, ale ak viete ocenit herecky koncert, je to fakt supa. ()

bara1313

Díky za J. Roberts a M. Streep. Tyhle dvě táhnou příběh hooooodně nahoru. Bez nich by byl film poloviční. "EAT THE FISH BITCH!" ()

stuj

Otec zemře a rodina se sejde, aby se s ním rozloučila. A jelikož je matka semetrika, začnou se řešit vzájemné vztahy. Které jsou docela "veselé". 3 - 4 hvězdičky. Ty 4 proto, že se tu a tam objeví docela vtipná černohumorná poznámka. ()

Brigitte

Opravdu smutné! Ze začátku se člověk sice ještě občas zasměje, smích ale rychle přejde. Film plný zloby, bolesti, výčitek, temných rodinných tajemství, zklamání a slz. Působivý film plný zvratů, skvělé herecké obsazení, brilantní herecké výkony (hlavně Streep a Roberts). Některé vygradované scény jsou fakt drsné, jako příklad sumec k obědu, což bylo hodně kruté, ale to je prostě život a líbí se mi, že si film nehraje na žádnou pohádku plnou lží o realitě. Film na mě udělal ohromný dojem. Po shlédnutí mi bylo tak nějak úzko a smutno, ale to je prostě to, co mám ráda, když film zapůsobí tak, že na něj hned tak nezapomenu. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele