Mission: Impossible - Národ grázlů

• USA Mission: Impossible - Rogue Nation (více)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu. (CinemArt)

Gallagher

Velmi slušná podívaná. Řemeslně naprosto nic k vytknutí a celkově se Národ grázlů kvalitativně zařadil v rámci série těsně za Abramsovu trojku. ()

svobik

Ten film rozhodně nemá nejstylovější akci, nemá P. S. Hoffmana, ani tahák v podobě Burj Khalify, ale i tak je vedle trojky nejlepší z celé série. Plnokrevná akční jízda, velkou část stopáže naprosto strhující. Nepamatuju si, že by mi 130 minut někdy uteklo takhle rychle. Paráda. 9/10 ()

KarKulA

Stává se to málokdy, ale tady si dovolím tvrdit, že s každým dalším dílem se stává Mission Impossible lepším a lepším - z mého pohledu i dík obsazení Simona Pegga a od minulého dílu Jeremy Rennera. Ač ho nemám příliš ráda, tak před Cruisem klobouk dolů, nevím jak to dělá, ale poslední dobou začíná platit že co jeho film, tak trefa do černého. ()

Pedross800

Nejlepší Impossiblovka ze všech! Špionská akční jízda roku bez sebemenší chybičky.Prostě dokonalost.... vynikající a nápaditá akce kořeněná dostatkem vtipu a humoru, super kamera bez třesu, jednoduchej děj co svižně odsejpá....no fakt nevím co by musela udělat "nulanulasedmička" aby tohle dokázala překonat....Ethan Hunt RULEZZZZ ()

ghatos

To jsem nečekal. Vzalo si to nejlepší ze značky Mission Impossible. Soustředěnější, vyváženější režie koncentrovala akční špionský spektakulární žánr do přesného rukodělného díla. Přesně to dávkovalo určené ingredience, aby vznikl úspěšný tovar. Když tak nad tím přemýšlím, proč to bylo fajn, tak odpověď je jednoduchá. Byla to stará škola. Cruise si dával velký pozor. Nechtěl si své dítko ušpinit současným prázdným pozlaceným hollywoodským balastem. 76%. ()

Killda

Na Abramse to zdaleka nemá, ale je to mnohem lepší než neslaná čtverka. Kvalitní akce s poměrně málo WTF momenty. A hlavně zde existují charaktery, které pro jednou zase žerete a máte o ně strach. Protože kolikrát nemusíte šplhat na nejvyšší budovu světa, ale stačí jedna řádná honička nočním Londýnem nebo stehýnko Rebeccy Ferguson. Nic převratného, ale sakra kvalitní filmařina. ()

m.a.t.o.

Tomík Cruisík v predraženej reklame na BMW. Režiséri sa v rámci série striedajú každým dielom, ale nemôžem povedať, že by som postrehol nejaké zmeny. Viac-menej je to stále o tom istom. "Suprová" zápletka s "démonickým" záporákom (ktorý tentoraz vyzeral ako úplný chuj), obohatená o veľkolepé akčné scény, natáčané cez pol sveta (aby bolo vidno, že 150 mega nešlo iba na výplaty). OK. Akčných scén bolo naozaj dosť - hlavne vďaka nim tých 130 minút zbehne veľmi rýchlo a tempo neupadá. Lenže čo z toho, keď zo všetkých ma dokázala strhnúť iba jedna jediná, a síce naháňačka v Maroku, ktorá hlavne po presedlaní Hunta na dve kolesá pôsobí naozaj cool (on-board zábery z motorky). Mission: Impossible V je uhladený akčný veľkofilm, a po technickej stránke mu nemožno veľmi čo vyčítať, no o dva dni si už ani nespomeniem, ktorú časť som to vlastne videl. 60 % ()

Guzo

I po zhlédnutí pátého dílu je jasným králem téhle série JJ Abrams se svým MI 3. Rogue Nation není špatné, některé scény jsou hodně fajn (např. opera). I tak ale vše dost padá na scénáři. Opravdu téhle sérii by nejvíce prospělo, kdyby se scénáristé drželi rčení "Méně je někdy více". 65 % ()

vyfuk

Extra zázrak se nekoná. Tom a jeho skvadra drží nějaký standart, který neurazí, ale ani jinak nenakopne. Spíše nakonec zklame, protože film se opět drží kolem toho, že organizace starající se o agenty byla opět zavřena a všichni jsou na útěku. Ta agentura byla víckrát zrušena než váš otec na oslavě narozenin. Ohledně maskového klišé se už nyní spíše dělá sranda, což je k ocenění, ale i tak je to opakující se. Stejně jako jsem v MI našel rychle přítele, našel jsem v tom další otravnou typku, která neustále nedá pokoj a opakuje ten samý příběh dokola. ()

LizianShaw

Asi v polovině filmu jsem si uvědomil o jak našlapanou jízdu se jedná. U Mission: Impossible je zajímavé, že se s každým dílem zlepšuje, za což zde můžeme jistojistě poděkovat scénáristovi a režisérovi McQuarriemu, který má naštěstí na starost i všechny následující díly. Ty stunty jsou neuvěřitelné, ať už se jedná o scénu s letadlem, podvodní závod s časem či ultrarychlou jízdu na motorkách. Také si říkám, jestli mě příběhy s IMF nebaví než špiónská konkurence s Bondem, jehož příběhy mi už připadají mírně repetetivní. Kdo by vyhrál souboj o charisma - jestli Daniel Craig nebo Tom Cruise si nejsem jistý, u Ethana Hunta je však lepší jeho smysl pro humor, zatímco mimika Bonda je navždy stejná, tedy kamenný zabiják, u kterého se zasmějete málokdy. Rogue Nation se definitivně povedla a už se nemůžu dočkat na Fallout, o kterém se říká, že je ještě lepší. Škoda, že Cruisovi už táhne na 60, protože mě jeho originální stunt-akce snad nikdy neomrzí. ()

drackula

V tomto momente najlepší diel série. To že Tom Cruise je neskutočný borec asi rozoberať netreba, ale neuveriteľne ma bavil aj Simon Pegg. Bol vtipný, ale nie trápnym spôsobom. Akcia bola originálna, nekompromisná a plná nápadov. Minimalistické finále bolo prekvapujúce, ale možno práve preto tak úderné. No a aby som nezabudol, Rebecca Ferguson bola magická. 90% SkyShowtime ()

dinsdale

Absolutně špičkové řemeslo. V rámci žánru si člověk nemůže víc přát a stejně dostane pár perliček navíc. ()

Pecival

Čtyřku jsem si užil malinko víc, nejvetší výtku mám asi k finále, které se mi moc nelíbilo. Skvelá honička, skvělá ženská, Tom jako vždy ve formě, Turandot a slušný záporák s fešáckým tuberovým chraplákem. Rád si dám další díl. ()

Ludivitto

Už zase chci další díl. Mix mezi třetím (thrillerovost) a čtvrtým dílem (videohernost). Zábava od začátku do konce. ()

Hollohlaway

Ověřená kvalita série zůstává , byť jsem se minule bavil o něco více. Parta kolegů je zábavná , akce je dotažená a originální. Záporáci uvěřitelní , a kráska zdobí. Vše dobře nasnímáno a zahráno, nemohu říct ani slovo proti, zábavný blockbuster jak má být. Točte dál, já budu dál chodit do kina. ()

Fox85

Zatím poslední příspěvek do série Mission: Impossible jde pěkně ve stopách svého předchozího bratříčka. Zajímavý příběh, rychlé honičky, nebezpečné přestřelky a špiónské vynálezy. ()

Georgex

Solidně natočený akční blockbuster, který bohužel nikterak nevybočuje od mnoha dalších žánrovek a přestože je to servírováno ve velmi dobrém tempu, tak to nedokáže smazat skutečnost, že je to plné žánrových klišé a přestože se tvůrci snaží na věc pohlížet s lehce humorným nadhledem, tak se nemůžu vyhnout dojmu, že to filmu ve výsledku ublížilo, jelikož to průběhem začne působit jako parodie na sebe sama a připočtu-li k tomu fakt, že tvůrci trochu přepálili stopáž, tak se se žádný akční orgasmus nekoná. Moje hodnocení 65%. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Herečka Rebecca Ferguson (Dívka ve vlaku, Největší showman) se v posledních letech těší velké oblibě. Diváky zaujala poprvé v páté Mission: Impossible – Rogue Nation, a od té doby se jí role jenom… (více)

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (více)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru